Přejít na obsah


Fotka

Jaký čipset u gps modulů?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#21 Tamila

Tamila

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2010 - 13:52

krokodylek napsal/a:
Chtěla jsem se zeptat, zda-li má někdo zkušenosti s různými gps moduly. Uvažuji, jestli mám jít do Nokia LD-3W, ale přijde mi už dost zastaralá. Četla jsem, že dobrý čipset na geocaching by mohl být SIRF III (ale je to ze článku z r. 2007). Vlastně se rozhoduji mezi modulem X eTrex H X nokia 5230. Tak nevím... :|


Muj syn používá k mobilu modul který se dá ještě někde sehnat a já sám jsem ho vyzkoušel a je opravdu dobrý na geocaching "Evolve goTraxx" popis třeba zde: http://www.mp3centru...kan-geocaching/ a tady jsem ho našel asi nejlevnější http://www.mobilagen...dej.php?II=2169
  • 0

#22 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2010 - 14:14

Přidám se se svojí troškou do mlýna :-)
V létě jsem koupil z druhé ruky (od kamaráda) bluetooth modul Nokia LD-4W. Používám mobilní telefon Sony Ericsson k850i a software Handy Geocaching ve verzi 3.2.5. (novější verzi mám taky, ale přijde mi, že naviguje trochu divně; občas použiju Locify, ale je to děsivě pomalý). Za předpokladu, že mám plně nabito, tak skutečně bez problému vydrží celý den, tzn. cca 11 hodin provozu a navigace přes Bluetooth. Při běžném používání ho nabíjím tak 1x za 14 dní. Keše hledám online přes mobil (vodafone s tarifem internet v mobilu student+ za 89,- na měsíc), funguje suprově. Baterka v mobilu nikdy nebyla problém, ale stejně jsem na aukru koupil záložní, originál SE za 150,- Co se týče navigace, modul skutečně déle hledá signál při pohybu, ale když člověk zastaví a počká, tak najde signál během 3-5 minut. Kešek sem s ním našel asi 100, vždycky bez problému. V husté zástavbě (typické pražské keše) je to se signálem stejný, jako u normální GPS (MAP60Csx), odráží se apod., ale vždycky jsem našel. Takže můžu jen doporučit. Modul nosím pověšený na zapínání batohu, signál ještě nikdy neztratil (s výjimkou podzemí :-D).
  • 0

#23 PUG_Mira

PUG_Mira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2010 - 16:10

Jen taková menší vsuvka :) Všimnul jsem si, že už je tu k sehnání Qstarz BT-Q818X. Což je modul taktéž s čipsetem MTK II, akorát narozdíl od BT-Q1000X nemá "zbytečnosti" typu záznam trasy a možnost ukládání oblíbených bodů, zato stojí o 700 míň. Aktuálně konkrétně nějakých 1477. Což je sice ve srovnání s LD-3W či LD-4W pořád celkem dost, ale zas je to o trochu příjemnější.
  • 0

#24 Neznasovak

Neznasovak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2010 - 18:54

PUG_Mira napsal/a:
LD-4W je po technický stránce úplně to samý, co LD-3W. Stejnej čipset, stejná citlivost. Akorát jinak vypadá, je menší a lehčí.
Nevýhoda oproti LD-3W - nemá výměnnou baterku. Když ti umře v terénu, ani náhradní baterka tě nezachrání - musela by si nosit nějaký jiný zdroj energie.
Ale měl by vydržet na příjmu 11 hodin, což na jednodenní tůry stačí.

Pravě se rozhoduju jestli koupit novy modul LD-4W nebo použitý LD-3W. Jestli je teda citlivost stejná, tak je snad lepší koupit ten 3W, když má vyměnitelnou baterku. Přiznám se, že tahle informace pro mě byla trochu překvapením:-)
  • 0

#25 PUG_Mira

PUG_Mira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2010 - 20:07

Jen pozor na tu statickou navigaci, jak už tu někdo zmiňoval. LD-3W jí má defaultně zapnutou, LD-4W ne. Pro Symbian existuje aplikace staticnv (http://komihoblog.bl...mobilu-pro.html) a možností jak jí vypnout je víc, takže neřešitelnej problém to není.
  • 0

#26 Shida

Shida

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2010 - 20:16

Statickou navigaci mají zapnutou jen starší řady LD-3W, já ho kupoval na Vánoce a byla vypnutá.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama