Přejít na obsah


Fotka

Příliš velký Google Earth?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2010 - 20:39

Nedávno jsem objevil velkého žrouta místa na mém lokálním disku. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že původcem všeho zla je Google Earth, který nechal narůst jeden ze svých souborů (dbCache.dat, dá se najít v Lokálních nastaveních a dále v Datech aplikací) do obludných 1,84 GB. Netušíte někdo, jak se to mohlo stát a jak tomu případně pro příště zamezit? Samozřejmě, lze to jednou za čas vyčistit (prosté smazání souboru), ale už na to musím myslet. Máte někdo podobnou zkušenost? Předem díky za jakýkoliv rozumný nápad.
  • 0

#2 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2010 - 21:54

Google Earth ma velkost cache max. 2 GB. Vyhoda cache je, ze pokial su data v nej, nemusi ich nacitavat zo servera a praca s programom je tak rychlejsia. Potialto by to bolo OK. Neprijemne je, ze Google udrziava cache na systemovom disku, v konfiguracii to nejde zmenit. Tuto vec mam vyriesenu prostrednictvom tzv. Windows junction points (mam WinXP). Adresar, v ktorom sa nachadza cache, mam fyzicky ulozeny na inom disku a na systemovom disku na ocakavanom mieste mam len odkaz, tzv. junction (WinXP). Vista a Win7 poznaju symbolicke linky, to je nieco podobne. Riesenie s junction points resp. symb. linkami neinformatici vacsinou nepouzivaju. Cache mozes v GE zmazat z menu Nastroje -> Nastavenia -> Vyrovnavacia pamat.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama