Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Co s pos*anou finálkou?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
30 odpovědí na toto téma

#1 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2010 - 22:24

Mám docela nepříjemný problém. Už po několikáté se mi stalo, že jsem našel pěkné místo na finálku své keše a chvíli po publikaci si poblíž někdo ulevil. Protože to jsou převážně schovaná místa v jinak zalidněných oblastech, bylo asi docela pravděpodobné, že se to někdy může stát. Nerad bych tato uložení fináleky měnil, protože umožňují celkem klidné zalogování mimo pohledy mudlů a tím je také menší riziko ukradení schránky. Občas se snažím některé exkrementy uklízet, ale většinou je to technicky neproveditelné. Nemáte někdo nápad, jak okolí keše uklidit, aniž by člověk místo navíc ještě pozvracel (jednou už mi moc nechybělo) a ještě víc by mě potěšil nějaký nápad, jak zabránit dalšímu kolemjdoucímu využít zakoutí k vykonání potřeby. Připadá mi, že ve všech případech se stalo místo více využívané pro tyto účely až po uložení keše. Jednu finálku už kvůli tomu přemisťuji, ale u ostatních by bylo škoda opustit ideální místo. Očekávám nějaké proveditelné rady, nikoli nápady typu sednout si tam a vybírat od lidí poplatek za použití toalety. Nemáte například nějaký osvědčený dezinfekční či neutralizační roztok, posyp nebo něco podobného? Možná jste chovatelé psů nebo koček a občas řešíte podobný problém.
  • 0

#2 Chaotic

Chaotic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2010 - 22:48

Co tam někam namontovat atrapu bezpečnostní kamery. Mě by to teda odradilo i v hodně velké záchodové nouzi.. :-)
  • 0

#3 malin

malin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2010 - 22:50

když musíš tak musíš... a nenadelas nic
  • 0

#4 Zilin

Zilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2010 - 22:50

Mám takový pocit, že tohle bude bohužel boj s větrnými mlýny... Každopádně mi kdysi na doslova prochcanou podestýlku křečka pomáhal ocet, který je v tomhle případě solidním neutralizátorem... Nic moudřejšího mě momentálně nenapadá. A že jsem tak smělý, o které tvoje konkrétní kešule jde?
  • 0

#5 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2010 - 22:55

Je už poměrně pozdě a tak se vydám na cestu prostého teoretizování. Jsi si jistý, že to tam pos... NĚKDO (našels papír), nebo to bylo NĚCO (zvíře)??? Já chodím občas procházkou kolem řeky, kde jsem i našel svou první keš, a pozoruji jak se místo uložení postupně rozpadá (keš ale stále žije), ale zaráží mě to množství ho..n, které se vyskytují v bezprostřední blízkosti (kačeři si stěžují i v lozích). Evidentně se jedná h...a psí, některá by člověk asi ani nezvládnul :|, ale chybí odpověď na otázku PROČ se ti psi v celém lužním "háječku" soustředili na tohle místo .... snad proto, že tam "cítí" zvýšenou činnost člověka ... nevím:(. Pravdou ale je , že už jsem vícekrát místo u keše našel zahovněné a s projevem člověka jsem to nespojoval páč chyběly jakési ty člověčí znaky. Tím se nechci pasovat na nějakého hovnoznalce, ale myslím, že i homeless občané si raději zajdou do hypermarketu, než by běhali po remízcích a parkových křovích. ....... To zase začala debata ...:D
  • 0
Ranní ptáče hlavou zeď neprorazí.

#6 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2010 - 23:10

to Zilin: Momentálně to řeším na Černém Petrovi a přemisťuji finálku na Odznaku zdatnosti. Také na IN-LINE Čechovy sady (tu mám se synem) bylo jedno... to StanB99: je pravda, že pouze na jedné keši vím jistě, že to jsou lidská h...a, protože tam bývá i papír, na ostatních nevím, už je to tak rošlapané, že se to nedá poznat, nicméně pokud to byl pes, tak musel mít dost velkej průjem... V každém případě zbavit se toho chci, ať je to lidské nebo není...
  • 0

#7 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 24 February 2010 - 23:53

a co tam dat ceduli: TADE NESERTE, JE TU SCHOVANÁ KEŠ!!!! ???? :D:D:D:D
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencaching.org.uk/sigzee.php?munzeer=petr007[url]


#8 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 0:45

Zkus to kolem pravidelně a často sypat pepřem. Údajně to psy odrazuje, ale zkušenost nemám
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#9 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 0:50

Vložený obrázek
  • 0

#10 nan2002

nan2002

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 1:10

doporucoval bych davat do kesek taoletak a zavedl novy trade.. IN: shit OUT: toilet paper
  • 0

#11 admin

admin

    Administrator

  • Administrators
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 6:35

Prosím vás mírněte se ve svých výrazech, porušujete pravidla tohoto fóra!
  • 0

#12 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 7:11

článek "kleště na lejna"
http://zpravy.idnes....4311_domaci_taj
akorát nevím, kde je vzít, či kdo je věnuje :)
  • 0

#13 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 7:24

agentJ: ten obrázek je hustej :D řeším podobnej problém na své krabce... když tam byla nová, tak dlouho před tím nic a v poslední době :'( je to čím dál horší...
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#14 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 7:25

Tady v Praze jsou ta psí na každém kroku a je to velký problém u některých keší. Teda on si ho někdo velký dělá, jelikož jde za šipkou cesta necesta... Ale i tak by bylo docela pěkné mít ikonku pro atributy "Pozor lejno". Nikdo by si pak nestěžoval :-)
  • 0

#15 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 7:39

Asi bych zkusil opravdu nějakou ceduli, nějak slušnou, něco jako: "Prosíme, aby jste toto místo nepoužívali jako WC, děkujeme"
  • 0

#16 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1435 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 7:59

StanB99 napsal/a:
Pravdou ale je , že už jsem vícekrát místo u keše našel zahovněné a s projevem člověka jsem to nespojoval páč chyběly jakési ty člověčí znaky.


Však jsem mu také, protože tak tvaruje, dal jméno Bobeš. :D
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#17 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 11:16

CO takhle tam udělat malej plůtek,nebo ceduli soukromý pozemek,... V horším případě tam dát šaratici Nebo tam dát ostnatej drátek,nebo tam namotat saturny , kterych si někdo nevšimne a nebo můžeš nakreslit na kus plechu hlídkujícího policajta a pak bys to tam měl bez mudlů...nebo tam denodenně pouštět rádio s lidskými hlasy =D
  • 0

#18 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2077 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 0:19

Ac je to pro kazdeho ownera problem, tak si myslim, ze reseni tady neexistuje. Cedule by mozna pomohla, ale zase by mohla prilakat pozornost typu, proc tam vlastne u toho krovi nejaka cedule vubec je. Zalezi, jak je to misto vzdaleno od nejake frekventovane ulice. Kazdopadne doporucuji dopsat varovani do listingu. Kaceri s tim holt pak musi pocitat. Nadavat ownerovi, ze tam je hovno, pak muze akorat primitiv. Zajimave taky je, ze se to tam vetsinou zacne objevovat pote, co se tam umisti nejaka krabicka. Jestli on si nejaky kacer takhle nemapuje mista, kde se da potreba udelat. Nebo nekdo potrebuje misto pro svou kesku. :D:D
  • 0

#19 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2077 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 0:20

Zilin napsal/a:
A že jsem tak smělý, o které tvoje konkrétní kešule jde?


BF po cichu?? :D:D:D
  • 0

#20 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 26 February 2010 - 8:05

Díky za zajímavé a mnohdy i humorné nápady, něco takového jsem bohužel předpokládal, nicméně jsem doufal, že mi někdo skutečně poradí. Ceduli použít nechci, v tom se naprosto shodnu s k-lordem, atrapa kamery by asi nepomohla, pokud tam chodí pes (což skutečně nemohu vyloučit). Takže jediná rada, která se blíží mému očekávání je ten ocet, ale obávám se, že bych ho musel mít cisternu. Nejsem chovatel domácího zvířectva a doufal jsem v nějakou radu právě z těchto končin. Moje laická představa je, že by mohlo existovat něco jako neutralizačni posyp, který by pomohl rychlejšímu rozkladu. Většinou je ono problémové místo pokryto tenkou rošlapanou vrstvou, což nejde uklidit, ale kdyby se to zasypalo tak by to ten posyp jednak překryl a neutralizoval zápach (teda pokud by něco takového existovalo). Pokud tedy někdo víte o něčem takovém, tak budu vděčný za radu a ostatním děkuji, že se drží na uzdě a nepřidávají sem žádné další humorné příspěvky i když to téma k tomu láká. Skutečně bych problém rád vyřešil.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama