Přejít na obsah


Fotka

PDA nebo TOM TOM oneXL


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 papen411

papen411

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 18:55

Zdravím,chtěl bych se zeptat jak začít.Mám PDA a v něm nahrané mapy Garmin,ale nemám GPS přijímač a mám také navigaci TOM TOM ONE XL a chtěl bych poradit zda je lepší zakoupit nějaký gps modul(případně jaký) a nebo hledání kešek zvládne i tomtom.Mám odlovenu zatím svoji první kešku,ale ta byla hned vedle silnice a tak s tomtom jsem ji našel. Díky za každou radu s výběrem,jak na to:)
  • 0

#2 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 19:41

TomTom neni na hledani kesek moc vhodny, v terenu toho moc nenadelas, daji se sice do TomToma nahrat kesky jako POI body, ale na hledani to moc neni, spis na priblizeni autem.Kdyz budes mit GPS modul k PDA budes mit spoustu dalsich moznosti. Na netu se da najit spousta programku at uz placenych nebo neplacenych, ktere jsou primo urceny pro dohledavani kesek a umi napriklad i ztahovat kesky z netu do PDA i s listingem atd. namatkou treba Geoscout, GCZ, RichesseGPS a dalsi. O GPS modulech tady na foru najdes jiste spoustu informaci, ja jsem pouzival BT-308 ktery ma chipset SirfStar III .
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 19:43

Nepíšeš, kde lovíš. Já mám všechny keše v TT a keše u cesty nebo blízko se dají najít docela v pohodě. V přírodě, lese s TT moc nepochodíš... TT mě většinou navede jen pár metrů od keše a pak případně podle nápovědy nebo odhadu polohy lehce dohledám. I u ostatních keší je TT fajn, že tě dovede dost blízko ke keši a pak můžeš pokračovat podle mapy, nápovědy, GPS. O problematice hledání keší s autonavigací je tady víc vláken, prohledej to tady. Z první ti jen řeknu, že problém je v přesnosti (snaží se navigovat po cestách), odolnosti proti outdoor vlivům (voda, bahno, písek) a pak taky výdrž baterií...
  • 0

#4 black777jack

black777jack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 20:33

Ahoj, 99% našich odlovených keší bylo odloveno pouze TomTomem a to i těch v lese. Než jsem přišel na fígl, jak s TT lovit, pár týdnů mi to trvalo. Vtip je v tom, že soužadnice finálky musíš zadat jako průjezdní bod, tedy"cestovat přes" Tento bod se ti poté ukáže v navigaci jako (alespoň u mne) žlutý praporek přilepený u cesty nejblíž od keše. Dotekem na něj se ti zobrazí kurzor, ukazující přímo cílové souřadnice. Toto místo si pak můžeš uložit jako Oblíbené (hnězdička) a pak už se k ní múžeš přibližovat. Když se ti šipka překrývá s hvězdičkou, jsi na místě. Přibližování ke keši ještě kontroluji aktuálními souřadnicemi v navigaci. A na místě už se samozřejmě řídím intuicí. Jde jen o zvyk. Samozřejmě na dlouhé multiny, či celodenní výlety (bez přestávek potřebných k nabití) to není. A že si dopředu vše musíš, co se týče informací o kešce, papírově nachystat snad nemusím dodávat. Ale jak vidíš 1600 odlovených keší hovoří za vše.
  • 0

#5 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 25 February 2010 - 22:02

Nieco taketo ste neskusali? http://jrepetto.free...creenshots.html Mohlo by to dobre fungovat, kym Tomovi baterky stacia ...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama