Přejít na obsah


Fotka

GSAK pomoc pro totalního blba


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 18:41

1.dotaz Mám vcelku kuriozní problém. povedlo se mi přejmenovat všechny vyluštěné mysteky příkazem Global replace a teď mám u všech mysterek místo jejich názvu pouze písmena GC. Vím jak se mi to povedlo, ale nevím jak to vrátit zpět. 2. dotaz je trošku podobný. Mám vyluštěné mysterky a označeny jako Corrected coordinates. jak jednoduše hromadně aktualizovat jejich status. Jde mi o to, že vyluštěny jsou již dlouho a před plánovaným odlovem bych rád věděl jestli jsou všechny stále avaible. 3. dotaz U některých keší mám před jejich názvem v poli waypoint name i jejich GC kód (příklad GC1E69Z-Sedivackuv long) jak se toho zbavit aby byly pouze názvy bez kódů ???
  • 0

#2 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 18:46

1) asi jedině obnova ze zálohy 2) vyfiltrovat si neodlovené mysterky s CC a pak použít funkci GSAKu na aktualizaci statusu (jde to ale jen po jednotlivých keškách, s nastavenou klávesovou zkratkou to ale není tak strašné) 3) fitr a ručně?
  • 0

#3 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 18:54

1) záloha samozřejmě není 2) Jak to udělat ? Dělat ručně 1200 keší bude pakárna - nějaké macro by bylo super. 3) ok. ručně to bude taky pakoška
  • 0

#4 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 19:12

Ani automatická záloha, náhodou...? :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#5 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 19:53

ani ta :(
  • 0

#6 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 21:06

Tak mě napadá - první a třetí problém by se měl odstranit importem PQ, ze kterého si to vezme správné názvy. Teď jsem to zkoušel a funguje to A nezálohovat je velká chyba - zvlášť když s tím program každou chvilku otravuje ;)
  • 0

#7 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2010 - 14:37

Druhý problém občas řeším z pohledu hledání archivovaných cachešek. Konečně jsem se tedy dokopal k tomu, abych si udělal něco pro dávkovou aktualizaci statusu dostupnosti. Pracuje to pomocí GeoJarry (ano, dá se použít i v GSAKu) a výsledek je ke stažení na http://archaikum.cz/...che-aktualizace

PS: vlastně všechny tři problémy by se měly vyřešit importem aktuálních PQ ;)
  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2010 - 21:37

Já myslím, že je chyba si měnit souřadnice u vyluštěných mysterek. Lepší je přidat Final waypoint, při aktualizaci databáze by se ručně přidaný waypoint neměl změnit - předpokládám, že GSAK funguje stejně slušně jako jiné programy.
  • 0

#9 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2010 - 9:11

Arne1 napsal/a:
Já myslím, že je chyba si měnit souřadnice u vyluštěných mysterek. Lepší je přidat Final waypoint, při aktualizaci databáze by se ručně přidaný waypoint neměl změnit - předpokládám, že GSAK funguje stejně slušně jako jiné programy.


No jo, jenže s přidaným waypointem těžko poznáš, že máš mysterku vyluštěnou, cor.coor. jasně říkájí, že je vyluštěno a dá se s tím šikovně pracovat, jak ve filtrech, tak v různých makrech.

to A+T: Řešení všech problémů je opravdu nejlepší přes PQ, poslal jsem Ti přes profil podrobnosti, koukni na to.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2010 - 9:27

Proc bys to nepoznal? To jako ten finalni waypoint nevidis? To jako GSAK neumi ve filtrech a makrech pracovat s existenci waypointu urciteho typu? Tomu neverim.
  • 0

#11 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2010 - 10:30

Final waypoint na prvni pohled v seznamu kesi nevidis, narozdil od cor. coord. Navic je daleko jednodussi udelat cor.coord. nez vytvorit novy bod a daleko prehlednejsi je kdyz si vyexportuju do sedesatky POIe, kde mam vzdy pro cor. coord extra kategorii napr. Mystery_Solved, Multi_solved, Wherigo_solved B) Proste je cela rada duvodu proc je pro me lepsi dat cor. coord.
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2010 - 11:16

Aha, takze on GSAK s pridanymi waypointy jeste stale neumi rozumne pracovat? Kdyby umel, tak vsechno tebou jmenovane lze udelat i s temi finalnimi waypointy. Uplne stejne, a stejne pohodlne, vcetne tech tvych exportu. Tomu preci pridany waypoint nijak nebrani. Jde jen o jiny zpusob zachyceni tytez informace. Nesikovnost korigovanych souradnic ti dojde asi az ve chvili, kdy si budes chtit poznamenat treba dve ruzne varianty finalky. :D No, to je jen takovy namet na premysleni, netreba tu dale zivit tenhle off-topic.
  • 0

#13 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2010 - 11:51

GSAK s přídavnými waypointy samozřejmě pracovat umí (makra, filtrování), jen má navíc onu pochybnou funkci CC. Používám jí také, ale jen jako indikátor vyluštěné mysterky (takže mám původní i CC souřadnice stejné). Mám tak u jména kešky hezkou výraznou ikonku a vím, že už mi chybí si tam „jen” zajít. Samotnou polohu finálky dělám pomocí přídavných waypointů příslušného typu (těch několik možných poloh se občas hodí ;))
  • 0

#14 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 28 únor 2010 - 17:09

Výhoda CC oproti waipontu finále je hlavně taky v tom, že je na první pohled vidět v přehledu keší, které jsou vyřešené a které nikoliv. CC souřadnice se potom exportují do navigace jako finální. Já si k názvu u těchto keší přidávám ještě *. A dvě různé finálky pro keš nedělám tak často. Až mě někdo řekne, jak v Garminu zalogovat keš z POI, přecházím z CC na finálový waypoint keše ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#15 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2010 - 15:38

Prave jsem narazil na problem viz vyse...
hledal jsem pul roku archivovanou kesu...

dotaz tedy zni:
lze strojove nejak pozjistovat stav kesi pred nejakym datem? Po znefunkcneni makra RefreshAllGPX?
Pokud NE, tak kolikrat muzu "beztrestne" zmacknout ALT+W - K

Diky za radu a pomoc...
  • 0

#16 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 12 březen 2010 - 19:52

Ahoj,
nehledáš toto ? Respektive toto?

Jarda
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#17 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2010 - 0:32

MildaPajda napsal/a:
Prave jsem narazil na problem viz vyse...
hledal jsem pul roku archivovanou kesu...


Tuhle jsem přesvědčil geojarry, aby mi aktualizoval status cachešek v aktuálním filtru - viz http://archaikum.cz/...che-aktualizace
  • 0

#18 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2010 - 12:23

rsc_cz napsal/a:
Tuhle jsem přesvědčil geojarry, aby mi aktualizoval status cachešek v aktuálním filtru - viz http://archaikum.cz/...che-aktualizace


Pouzil jsem ho vcera vecer na cca 300 dlouhodobe neaktualizovanych vyfiltrovanych kesi a Tve makro s GJ klaplo na vybornou!
DEKUJU za pomoc!!!

Link od XiXiho jsem zkusil tez, ale ne s tak dobrym vysledkem... porad to na me rvalo, ze mam spatne nastaveny filtr... ;)

DIKY!
  • 0

#19 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2010 - 20:56

Jeste se zeptam ja... libi se mi tahle featura ve statistikach... je na to nejaky "klikatko", makro nebo neco podobneho? ... Diky za pomoc.
  • 0

#20 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2010 - 21:30

U koho jsi to viděl? Bez dodatečných informací se to špatně hledá...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama