Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Co je a není CWG?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 tritoni

tritoni

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 18:02

Ahoj, dneska jsme na parkovišti u IKEA v Brně v keši GCYT5P avion objevili modrý reklamní přívěšek od Nestle SURF´S UP. Domnívali jsme se, že se jedná o CWG. Zapsali jsme OUT: cwg. Samozřejmě je to nesmysl, což nám došlo až doma, protože přece cwg je Czech Wood Geocoin. Jednalo se tedy patrně o klasický předmět určený k výměně, za který jsme měli do keše něco přidat. Jsme geocachingoví nováčci, tak bychom rádi dostali formou odpovědi nějaké poučení, zda jsme správně pochopili tento předmět. Pro vysvětlení a porozumění uvádím, že z logů v keši vyplývalo, že zde měl nějaký předmět CWG z February 20 by martin_povolny zůstávat. Tak patrně se propadl do země nebo jej někdo zapomněl zalogovat. Díky za odpovědi.
  • 0

#2 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 18:13

Pro začátek: kde ses dočetl, že CWG NENÍ běžný předmět na výměnu a nemusíš za něj protihodnotou nic vložit?
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#3 rypadlo

rypadlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 18:14

Tak to CWG rozhodně nebyl, ale hlavní je to, že kdyby byl tak si ho smíš vzít pouze výměnou za jiný CWG.
  • 0
Garmin Etrex 30 Samsung Galaxy S II+c:geo

#4 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 18:18

rypadlo napsal/a:
Tak to CWG rozhodně nebyl, ale hlavní je to, že kdyby byl tak si ho smíš vzít pouze výměnou za jiný CWG.


NESMYSL!!! CWG můžeš měnit jako každý jiný předmět k trade. Tj výměna za stejně cenný předmět.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#5 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 18:19

rypadlo napsal/a:
Tak to CWG rozhodně nebyl, ale hlavní je to, že kdyby byl tak si ho smíš vzít pouze výměnou za jiný CWG.


S touto vetou nelze souhlasit, CWG je bezny predmet a je mozno jej menit za cokoliv dle normalnich zasad vymeny. Vyjimku snad muze tvorit kes, ktera je primarne urcena jen pro vymenu CWG a kde si to vlastnik vyslovene zada ...
  • 0

#6 Kozelteam

Kozelteam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 18:31

Nic si nemuzes vzit bez vymeny (krom GC a TB-ty si ale nenechavas a posilas je dal)
  • 0

#7 tritoni

tritoni

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 18:39

V té keši byl jen tento 1 předmět, nic jiného. Kdyby tam bylo víc věcí, tak nás to trkne. Mysleli jsme podle logu, že se jedná o CWG. Dále jsme se domnívali, že CWG je podobně jako GC určený k putování. Řekli jsme si, že jej přemístíme někam jinam a zalogujeme to na geocaching.com. Přiště už budeme moudřejší. Samozřejmě, cestou kolem této keše do ní něčím přispějeme. Není sice velká, ale nějaké drobnosti se tam vejdou. Díky všem za rychlé vysvětlující reakce.
  • 0

#8 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 19:00

rypadlo napsal/a:
Tak to CWG rozhodně nebyl, ale hlavní je to, že kdyby byl tak si ho smíš vzít pouze výměnou za jiný CWG.


blábolíš!!!
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#9 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 19:03

http://www.gc-plzen....p?article_id=24 :)
  • 0

#10 mauricie

mauricie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 19:16

Máš trošku zmatek v pojmech. ;) CWG = Czech Wooden Geocoin, je dřevěné kolečko a je určené na výměnu, tzn. že bys tam za něj měl něco nechat. To co myslíš ty, je zřejmě nějaký trackovatelný předmět (travelbug - TB nebo geocoin - GC). Ty cestují po keších. Můžeš si je vzít bez výměny, ale musíš je zase někam vložit. Podrobnější vysvětlení ti poskytne geowiki.
  • 0
Dobrá nálada nevyřeší problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

#11 rypadlo

rypadlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 19:17

Moje formulace rozhodne správná nebyla, ale chtěl jsem říct, a to by všichni majitele cwg mohli souhlasit, že když se mají měnit předměty stejné hodnoty tak by asi bylo vhodné měnit cwg za cwg. Neřikejte mi, že když někdo založí novou keš a pro začátek vloží například 5ks svých cwg pro výměnu, vy přijdete jako šestý s tím, že by jste eventuelně cwg směnili, není v keši ani kousek. To trochu zamrzí, protože ten šestý příchozí vidí keš plnou kinderbordelu. Pouze můj názor, nechci tu rozpoutat hádku. TRITONIho to omlouvá, protože nevěděl co a jak, ale zároveň existuje GEOWIKI, kterou by měl číst každá začátečník.
  • 0
Garmin Etrex 30 Samsung Galaxy S II+c:geo

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 20:47

a) jak vypadá CWG zjistíš snadno proklikem na stránky zde uvedené jako projekt CWG B) CWG je normální předmět na obchodování, takže vedle Out má být i odpovídající In, tj. vlastní či jiný CWG případně předmět ve stejné hodnotě (cca 20 Kč) c) dopré pravidlo je, že když nevím o co jde, tak to tam nechám
  • 0

#13 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 20:58

Zegga napsal/a:

rypadlo napsal/a:
Tak to CWG rozhodně nebyl, ale hlavní je to, že kdyby byl tak si ho smíš vzít pouze výměnou za jiný CWG.


blábolíš!!!



Správně!!! :-))))
  • 0
PUNK 4 EVER!

#14 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2010 - 21:00

rypadlo napsal/a:
Moje formulace rozhodne správná nebyla, ale chtěl jsem říct, a to by všichni majitele cwg mohli souhlasit, že když se mají měnit předměty stejné hodnoty tak by asi bylo vhodné měnit cwg za cwg. Neřikejte mi, že když někdo založí novou keš a pro začátek vloží například 5ks svých cwg pro výměnu, vy přijdete jako šestý s tím, že by jste eventuelně cwg směnili, není v keši ani kousek. To trochu zamrzí, protože ten šestý příchozí vidí keš plnou kinderbordelu. Pouze můj názor, nechci tu rozpoutat hádku. TRITONIho to omlouvá, protože nevěděl co a jak, ale zároveň existuje GEOWIKI, kterou by měl číst každá začátečník.



To: rejpadlo a Tritoni - až potkáš můj puk, klidně si jej vem a je mi jedno, co za šmíru tam vložíš :-)
  • 0
PUNK 4 EVER!

#15 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 0:11

rypadlo napsal/a: chtěl jsem říct, a to by všichni majitele cwg mohli souhlasit


Hotovej Jyrka Paroubků... Je to nesmysl a tohle podsouvání a bagatelizování dvojnásob. Ještě použij slovní obrat "všichni inteligentní kačeři by to tak přeci dělali..."

CWG je osobní podpis na památku a je roven ostatním předmětům výměny v keších. Ti co požadují kus za kus, nechť tak činí na eventech a jiných akcích. Znehodnocení obsahu keše není výměnou 5 cwg za 5 kompletních kunder figurek.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#16 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 4:02

Zegga napsal/a:

rypadlo napsal/a: chtěl jsem říct, a to by všichni majitele cwg mohli souhlasit


... Znehodnocení obsahu keše není výměnou 5 cwg za 5 kompletních kunder figurek.


Teda, tyhle figurky bych chtěl někdy v keši najít. Zatím tam nacházím sem tam dřevěný kolečko nebo kinderhračky. No ale najít 5 a kompletních (sic!) kunder figurek, to by bylo terno :D:D
  • 0
Retired slowcacher

#17 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 7:34

Teda, tyhle figurky bych chtěl někdy v keši najít. Zatím tam nacházím sem tam dřevěný kolečko nebo kinderhračky. No ale najít 5 a kompletních (sic!) kunder figurek, to by bylo terno :D:D

Já už je takhle párkrát našel a některé jsem za svoje CWG vyměnil ;)

Jinak o tom co je CWG je asi nejlepší si přečíst v okazech ve sloupci na levé straně těhle stránek (viz http://www.geocachin...hp?article_id=9) nebo na již zmiňované wiki (http://wiki.geocaching.cz/wiki/CWG)
  • 0

#18 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 8:35

Arogant napsal/a:

rypadlo napsal/a:
Tak to CWG rozhodně nebyl, ale hlavní je to, že kdyby byl tak si ho smíš vzít pouze výměnou za jiný CWG.


NESMYSL!!! CWG můžeš měnit jako každý jiný předmět k trade. Tj výměna za stejně cenný předmět.


Vyjma CWG směnáren, kde platí pravidla ownera- která se samo nedodržují.
  • 0

#19 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 9:53

No když to tak čtu (a četl i dříve), tak CWG přineslo do GC docela pěkný zmatek. Taky mi chvilku trvalo, než jsem celé pochopil jak, co a proč :), jen to ale chtělo více námahy :)

Není to v podstatě nic jiného, než obyčejný předmět a platí pro něj stejná pravidla jako pro jakýkoliv jiný předmět (krom GC a TB). Jen je poněkud zavádějící tím, že jsou na něm znaky a nápisy geocachingu a že je to jaksi jako sběratelský kousek a podpis daného kačera, ale nic víc.
  • 0

#20 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2010 - 11:45

Bingo a halelůjá! Přesně tak to je. Jen ještě k tomu přidat: mají nějakým pravidlem daný jednotný vzhled a jsou katalogizované, tudíž jsou i objektem sběratelského zájmu. Jinak, podívej se na kategorii SI, Sig Item (popř. i Sig Card, podpisová karta). Jestli někam, patří CWG sem. a rozdíl od dalších si jsou navíc schválená Groundspeakem. No, a už jsou i SWG, slovenská kolečka.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka