Přejít na obsah


Fotka

GARMIN-ASUS Nüvifone M10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 19 March 2010 - 9:32

Narazil jsm na zajímavou novinku ... Nedívali jste se už někdo na to? jedná se o nüvifone M10.V Prodeji by měl být od konce března,což je právě teď.Cena je srovnatelná,nebo i menší než např. u oregona nebo dakoty. Docela se mi tenhle telefon líbí,myslíte,že by to pro GC nemusela být špatná volba? Video se základními informacemi : http://navigovat.mob....asp?ARI=114468 Napište co si o tomto phonku myslíte.Mě se docela zamlouvá. ;)
  • 0

#2 randir

randir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 19 March 2010 - 14:43

No, na tento rok jsem naplánoval upgrade staršího ASUS P535 (starší verze skoro téhož). Už delší dobu pokukuju po podobných zařízeních a tenhle kousek se mi rozhodně líbí. Navíc mám velkou důvěru i v ty konkrétní firmy (značky). Taky by mě zajímalo, jestli nemá někdo už nějakou zkušenost s tímto přístrojem. Předem díky :)
  • 0

#3 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1207 příspěvků(y)

Publikováno 19 March 2010 - 17:03

Vyapda to hezky, ale, na geocaching bych stejne volil neco specialniho. uz treba kvuli vydrzi baterek a odolnosti. Pak me v dnesni dobe trochu zarazi ten stylus :) A jak je to s A-GPS v cizine, co poplatky za datovy prenos?
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#4 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 19 March 2010 - 17:19

lukabike.com napsal/a:
Vyapda to hezky, ale, na geocaching bych stejne volil neco specialniho. uz treba kvuli vydrzi baterek a odolnosti. Pak me v dnesni dobe trochu zarazi ten stylus :) A jak je to s A-GPS v cizine, co poplatky za datovy prenos?


Na mem Asusu jde nastavit u stahovani dat pro gps bud automaticke stahovani, nebo rucni (to pouzivam ja, stahuju aktualni datat kdyz jsem v dosahu wifi nebo kdyz mam tel do pc) .. takze do zahranici to proste vypnes.
Ale nevim, jak to maj jiny pristroje ...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#5 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 19 March 2010 - 17:36

Psal jsem si s pánem z Garminu,říkal,že je to nová generace jejich zařízení a že podpora bude fungovat ještě dlouho a bude se rozvíjet (narozdíl od Garmin Mobile XT pro ostatní PDA,pro která už vpodstatě nyní nevydají žádnou aktualizaci) Tenhle phounek řekl bych rozhodně stojí za pozastevení při výběru mezi navigemi a zařízením all in ...
  • 0

#6 randir

randir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2010 - 9:19

Tak abych téma lehce oživil. provedl jsem již avizovaný upgrade a zakoupil přístroj M20 s WM 6.1. Je zde zdarma upgrade na WM 6.5. Přístroj je pěkný a ovládá se snadno. Trochu horší je to s jistou nelogičností při zavírání některých nabídek a menu, ale to není vada přístroje ;) Vestavěný navigační sw se chytá na signál poměrně rychle. Trošku na první pohled zarazí, když přepnete na navigování pro pěší, ale ikona auta tam zůstane a tak pořád jste vlastně auto :D Na kešky jsem se zatím nedostal, takže použitelnost pro tento "sport" zatím nedokážu posoudit ... Pokud navážu na dříve zmíněnou aktualizaci dat z netu - lze to vypnout zcela, zapnout vždy a nebo zapnout na dotaz ... Co se mi ale opravdu líbí, je to, že umí síť 3G, takže internet běhá opravdu dobře (oproti staršímu kousku P535). Automaticky přepíná mezi použitím na GPRS, EDGE, nebo 3G ... Přes víkend snad něco ulovím a pak napíšu zkušenosti. Takže zatím asi tak ...B)
  • 0

#7 mirble

mirble

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2010 - 10:12

randir napsal/a:

Přes víkend snad něco ulovím a pak napíšu zkušenosti. Takže zatím asi tak ...B)


zajímalo by mě, zdali jste už něco ulovil. potřeboval bych nějakej postřeh od člověka, který dělá geocaching, na různých fórech se dá dohledat řada věcí, ale zapálení kačeři to většinou nejsou a tak nechápou mé potřeby. díky za info.
  • 0

#8 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 06 May 2010 - 16:31

Ak vas zaujima M20, minuly rok som ho testoval, viac tu: http://www.gpsforum....ic,2691.60.html Ak by chcel niekto kupit nuvifone, urcite radsej M10 a to najma z tychto dovodov: - M20 nema SD slot, len vnutornu pamat 4GB. Niektore programy mozu vyzadovat kartu. - M20 ma malu bateriu 900 mAh, su sice v baleni 2, ale ajtak je vydrz slaba M10 ma navyse o nieco vacsi displej.
  • 0

#9 mirble

mirble

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2010 - 10:10

díky za link a doporučení, uvažuji o m10, a jelikož má stejný čip jako m20 tak jsem to zkusil touto cestou. samozřejmě detailní zkušenost s m10 a geocachingem nepohrdnu. nebyl už také podroben vašemu testování? předem díky za odpověď
  • 0

#10 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2010 - 14:41

Predpokladam, ze z hladiska GPS prijimaca to bude to iste. O testovanie som neprejavil zaujem a ani mi ho neponukli. M10 vyzera byt dobra masinka za primeranu cenu. Myslim, ze zaujimavy a predajne uspesnejsi bude nuvifone s OS Android.
  • 0

#11 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 07 May 2010 - 23:09

Počítejte s tím, že s M10 dostanete pouze navigaci po silnici. Dnes jsem měl M10 v ruce a oproti současně používanému Samsung Omnia jsem byl dost spokojenější co se týče rychlostí reakcí M10. Rychlost odezev převáží i absenci FM rádia, 4GB interní paměti a přisvětlovací diody/blesku a zoomu, který mám v Omnii - vážně o M10 uvažuji. Ale jen jako o telefonu s občasnou navigací po silnicích. Do terénu mám Oregon ;)
  • 0

#12 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2010 - 20:37

ToRo61 napsal/a:
Počítejte s tím, že s M10 dostanete pouze navigaci po silnici.

Nic nebrani nainstalovat do M10-tky OziExplorer, alebo akykolvek iny offroad program pre operacny system WM.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama