Přejít na obsah


Fotka

Program na upravu teplates GgSTat a jiné


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 11:35

Zdravím! Chtěl jsem se zeptat jestli existuje nějaký jednoduchý editor na úpravu a nakonfigurování teplates. Díky ;-)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#2 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 11:39

Gorole napsal/a:
Zdravím!
Chtěl jsem se zeptat jestli existuje nějaký jednoduchý editor na úpravu a nakonfigurování teplates.
Díky ;-)


PSPad, Poznamkovy blok ... jakykoli HTML editor ...

Pozivas-li makro AutoStat, je tam primo tlacitko (v nastaveni) pro editaci Template, ktere ti ten soubor otevre do Poznamkoveho bloku...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#3 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 11:41

No jo to vím taky :D Ale myslel jsem něco ve stylu zaškrtávátek apod. Pak jen klik na OK a je to :D
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#4 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 11:44

Gorole napsal/a:
(...)
Ale myslel jsem něco ve stylu zaškrtávátek apod.
Pak jen klik na OK a je to :D


Myslim, ze takoveho nic neni ... ale pockej, treba se pletu a zkusenejsi ti poradi ... a mne taky.. ;o)
Ja to nastavil jednou, a od te doby do toho "nehrab" ...
  • 0

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 12:09

Opravdu nic takoveho neni a asi ini nikdy nebude. Template soubor je totiz pomerne sofistikovany a hoodne variabilni. Pochybuji, ze by se nekomu takovy nastroj chtelo vytvaret.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 517 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 12:12

Neni mi takove udelatko znamo. Takze se na to klidne muzes vrhnout a neco takoveho vytvorit. :D Ale vazne, zrovna nedavno jsme se o tom na Geogetim eventu bavili a shodli jsme se na tom, ze by to bylo hodne prace s malym efektem.
  • 0

#7 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 12:16

Jo kdybych to uměl hned bych se na to vrhl :-D
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 12:25

Dobre, tak abys mel predstavu, co je to za praci, vezmi si popis Template souboru (dokumentace ke ggstatu) a zamysli se treba na tim, jak by to melo pracovat. Hod to na papir nebo do PC (abys to dokazal formulovat). Kdyz to budes delat, tak si uvedom, ze prakticky jakykoli z prezentacnich prikazu se muze objevit opakovane s ruznymi hodnotami. Pak pribyvaji pluginy, ktera mohou mit vlastni nastaveni (ktere je opet v Template souboru). Obavam se, ze by takovy nastroj stejne skoncil tim, ze uzivatel bude psat prikazy do editacnich poli a udelatko jen ty texty vezme a ulozi do souboru. Tim te ale nechci odrazovat. Opravdu si zkus udelat rozbor sveho pozadavku. Pak nas s jeho vysledkem nezapomen seznamit. ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 12:52

Právě to jak je templates soubor dělaný bylo jeden z důvodů proč jsem přešel od jiného programu ke GgStatu (kromě problémů s divnými údaji v databázi). Tento "unixový" způsob zadávání parametrů je sice trošku náročnější na přemýšlení, ale j eto mnohem variabilnější. Vem třebas jenom to, že pořadí jednotlivých sekcí je dáno pořadím v template souboru. Kdekoliv můžeš zařadit svou "privátní" sekci tahanou z jiného webu. A pomocí šikovně vložených HTML tagů můžeš udělat se seznamy různé roletky a další úpravy. Textový soubor je mnohem variabilnější, přidání nové fukce nevyžaduje úpravu dalších programů. Většinu textů (pokud ne všechny) si můžeš upravit podle svého gusta. Je mi jasné, že to vše by bylo programově realizovatelné, ale za dost velkých nákladů. Na vygenování dvouřádkového příkazu bys potřeboval několik složitých oken a defacto simulogat generování statistik. Protože napřed bys chtěl zaškrtávátka, a pak by přišel někdo, kdo by řekl že by to mohlo být zrovna zobrazované jak to bude vypadat. Nnejde o žádnou kritickou aplikaci, která by se nedala spouštět v testovacím režimu - pomocí Autostatu to jde velmi snadno. Můžeš mít template otevřený v editoru, vždycky akorát udělat save a v jiném okně zkusit vygenerovat statistiku, výsledek uvidíš velmi rychle. Přitom originální soubor už ti něco smysluplného vytvoří sám, jde jen o doladění. Myslím, že tvůrci by se měli věnovat raději vypilování vlastností a opravám než tvorbě v podstatě nepotřebného editoru. Maximálně by se mohlo uvažovat o důkladnějším okomentování jednotlivých sekcí template souboru aby se kvůli každé blbosti nemuselo do HTML dokumentace (ta je myslím velmi dobrá). PS: Mimochodem, to sem nepatří, ale už několik týdnů mám tři nezodpovězené problémy v jiných vláknech.
  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 13:14

Arne1 napsal/a:
Myslím, že tvůrci by se měli věnovat raději vypilování vlastností a opravám než tvorbě v podstatě nepotřebného editoru. Maximálně by se mohlo uvažovat o důkladnějším okomentování jednotlivých sekcí template souboru aby se kvůli každé blbosti nemuselo do HTML dokumentace (ta je myslím velmi dobrá).

PS: Mimochodem, to sem nepatří, ale už několik týdnů mám tři nezodpovězené problémy v jiných vláknech.


Rekl bych, ze pokud prislusne texty doplnis do template a posles to MaFovi, read to zaradi do distribuce. Psat dokumentaci je vzdy to nejmene zabavne.

PS.: Ty dotazy byly ke GgStatu? Pokud ano, zopakuj je sem. Pochybuji, za MaFa cte vsechna vlakna.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 13:18

[quote]gord napsal/a:
[quote]Arne1 napsal/a:
Myslím, že tvůrci by se měli věnovat raději vypilování vlastností a opravám než tvorbě v podstatě nepotřebného editoru. Maximálně by se mohlo uvažovat o důkladnějším okomentování jednotlivých sekcí template souboru aby se kvůli každé blbosti nemuselo do HTML dokumentace (ta je myslím velmi dobrá).
quote]

Rekl bych, ze pokud prislusne texty doplnis do template a posles to MaFovi, read to zaradi do distribuce. Psat dokumentaci je vzdy to nejmene zabavne.[/quote]

:P to mi povídej....
Nejhorší na tom je, že dokumentaci buď musí psát autor který tomu nejlíp rozumí a někdo kdo tomu moc nerozumí to po něm musí opravit aby tomu BFU rozuměl. Nebo je druhá možnost, dokumentaci píše někdo jiný z pozice BFU a přád otravuje autora aby mu to vysvětlil....
  • 0

#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 13:43

gord napsal/a:

PS.: Ty dotazy byly ke GgStatu? Pokud ano, zopakuj je sem. Pochybuji, za MaFa cte vsechna vlakna.


Když sem, tak sem....
------
A dotaz z jiného soudku. Viděl jsem u někoho ve statistice (nebyla z GgStatu) seznam keší seřazený podle výšky. Bádal jsem, jak by to šlo udělat a napadla mi jen jedna možnost (a moc se mi do ní nechce) - u každé keše tag který by říkal "tohle je odlovené". Připadá mi to zbytečné kopírovat údaj o odlovu do dalšího pole databáze jen proto, že se na to neumím odkázat v TagCustomizedList.

Jo a pak mne napadla ještě jedna možnost - použít Milestones, jenže jejich nastavení nelze v průběhu vykonávání skriptu změnit.

Je (nebo v brzku bude) ještě nějaká jiné možnost ?
------

další se týkalo chybky v Geogetu a třetí jsem momentálně nenašel.
  • 0

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 14:41

Seznam razeny pdle nadmorske vysky: jaky je v tom problem?TAG Elevation uz obsahuje nadmorskou vysku. Takze TagCustomizeList podle tagu Elevetion. Nebo jsem spatne pochopil pozadavek?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 14:49

gord napsal/a:
Seznam razeny pdle nadmorske vysky: jaky je v tom problem?TAG Elevation uz obsahuje nadmorskou vysku. Takze TagCustomizeList podle tagu Elevetion. Nebo jsem spatne pochopil pozadavek?


Príma, jenže to pak vypíše celou databázi. Jak vyfiltruju jen ty nalezené ?
  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 15:00

GgStat pracuje jen s nalezenymi, ostatnich si nevsima. Nebo se mylim? Nevyzkousim si to ted, v praci GG nemam, ale mam pocit, ze v selectu byla podminka (kdyz byl jeste distribuovan zdrojak) dtfound>0. EDIT: pokud tomu ted tak neni, je to asi duvod k reklamaci :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 15:43

gord napsal/a:
GgStat pracuje jen s nalezenymi, ostatnich si nevsima. Nebo se mylim? Nevyzkousim si to ted, v praci GG nemam, ale mam pocit, ze v selectu byla podminka (kdyz byl jeste distribuovan zdrojak) dtfound>0.

EDIT: pokud tomu ted tak neni, je to asi duvod k reklamaci :)

No mně se zdá, že je to právě ten případ....

Když tam mám

MAXTABLELINESNEXT 15
TAGTABLE TagElevation Date Icon Code Name TagTOP
SORTTAGINDEX 1
SORTTAGTABLE -NUM
TagCustomizedList TagTOP Několik nejvyšších a nejnižších

jako pokusnou verzi, tak mi to seřadí a vypíše TOP listu (mají něco v tagu TOP) seřazený podle výšky (omezení na 15 nějak nebere)

Když to nahradím na
...
TagCustomizedList TagElevation Několik nejvyšších a nejnižších


tak už to několik minut chroustá a chroustá. Když jsem statistiky ladil, tak jsem to nechal hodně dlouho běžet a pak mi to vypisovalo úplně neznámé keše.

Samozřejmě existují definice

DEFINETAG TagElevation Elevation
DEFINETAG TagHodnoceni Hodnoceni
DEFINETAG TagFTF FTF
DEFINETAG TagTOP TOP

.....
doatek - chroustalo to 37 minut a skutečně to je celá databáze.
  • 0

#17 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 18:35

GgStat pracuje jen s nalezenymi, ostatnich si nevsima. Nebo se mylim? Nevyzkousim si to ted, v praci GG nemam, ale mam pocit, ze v selectu byla podminka (kdyz byl jeste distribuovan zdrojak) dtfound>0.

EDIT: pokud tomu ted tak neni, je to asi duvod k reklamaci smiley


To se ovsem pletes, TagCustomizedList je UNIVERZALNI tabulka, vypise tedy vsechny kese, ktere maji nastaveny Tag. Muzes si tak vypsat treba vsechny kese kde jsi sice byl, ale nenasel :Dl. Zakladem je tedy spravne vyplneny tag a duvod k reklamaci to neni.
MAXTABLELINESNEXT 15 ti tady taky fungovat nebude,

Muzes ovsem zkusit pouzit jeden velmi specialni hack
DEFINETAG TagFound Elevation' and gc.dtfound>'0

a pak
TAGTABLE TagElevation Date Icon Code Name
SORTTAGINDEX 1
SORTTAGTABLE -NUM
TagCustomizedList TagFound Nìkolik nejvyšších a nejnižších

takhle to vypíše všechny nalezené co mají tag Elevation seřazené sestupně.




  • 0
MaFa

#18 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 18:52

Myslím, že tvůrci by se měli věnovat raději vypilování vlastností a opravám než tvorbě v podstatě nepotřebného editoru. Maximálně by se mohlo uvažovat o důkladnějším okomentování jednotlivých sekcí template souboru aby se kvůli každé blbosti nemuselo do HTML dokumentace (ta je myslím velmi dobrá).

HTML dokumentace vznikla právě proto, že si uživatelé stěžovali na čtení komentářů v novém Template - původně byla dokumentace pouze tam.

Jinak k tématu vlákna - editoru Templatu - já myslím, že je to dobrý nápad, někdo kdo umí zacházet s okýnkama by se toho mohl chopit. Vždyť to nemusí umět všechno, pokud by se oželela funkce načtení existujícího templatu, tak by to ani nemuselo být složitý.
  • 0
MaFa

#19 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 20:13

MaFa napsal/a:

Muzes ovsem zkusit pouzit jeden velmi specialni hack

DEFINETAG TagFound Elevation' and gc.dtfound>'0


Pekny!

S tim nalezem to beru zpet. Vzdyt mam v profilu tabulku DNF, tu bych takto dohromady nedal, kdyby se nacitaly jen nalezene kese.

Je to uz podruhe, co jsem odpovedel chybne. Budu se muset nad sebou zamyslet a pred odpovedi napred popremyslet. :(
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#20 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 21:45

MaFa napsal/a:

To se ovsem pletes, TagCustomizedList je UNIVERZALNI tabulka, vypise tedy vsechny kese, ktere maji nastaveny Tag. Muzes si tak vypsat treba vsechny kese kde jsi sice byl, ale nenasel :Dl. Zakladem je tedy spravne vyplneny tag a duvod k reklamaci to neni.
MAXTABLELINESNEXT 15 ti tady taky fungovat nebude,

Muzes ovsem zkusit pouzit jeden velmi specialni hack

DEFINETAG TagFound Elevation' and gc.dtfound>'0

a pak
takhle to vypíše všechny nalezené co mají tag Elevation seřazené sestupně.

1)Někde je to špatně, přiznám se že se mi ta syntaxe zdá nějak podivná s těmi apostrofy. Vygeneruje to prázdnou tabulku.
2) Co by šlo udělat s tím omezením počtu ?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama