Přejít na obsah


Fotka

Garmin 60CSx vs 60Cx a cena EU verze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2006 - 16:57

Ahoj! Jelikož půjčeného Legenda budu vracet, otevřela se mi otázka nové GPSky a přemýšlím o nové x-kové řadě C60. Mám na vás několik otázek, rád bych znal vaše názory:
1) Má pro geocaching nějaký význam S-ková verze? IMHO barometr je k ničemu, protože musím provádět kalibraci vůči bodům, kde znám výšku a za pár hodin se tlak může zbláznit (zkušenost z létání). Elektronický kompas mi taky nějak postrádá smysl, protože u klasické GPSky stačí ujít 2 metry a směr znám taky. Je tedy nějaký důvod, proč kvůli geocachingu si připlatit za S-kovou verzi?
2) Zvolit US či EU verzi? Neřeším záruky, ale basemapu. Má nějaký význam mít basemapu EU? Pokud si koupím TOPO turistickou mapu pro Čechy, bude mi k něčemu chybět EU basemapa?
3) Máte nějaký tip na levný shop v případě EU verze? Zatím jsem vygoogloval http://www.aspidshop.com, kde je cena Cx verze 411 Eur (497 EUR s DPH), což pokud budu kupovat na firmu bez DPH, tak 12000,- je docela rozumná cena...
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2006 - 17:28

u klasické GPSky stačí ujít 2 metry a směr znám taky

V případě nebezpečného skalnatého terénu je dva metry někdy zatraceně velká vzdálenost. Z mého pohledu není nad to zastavit se a v klidu promyslet další postup, než u toho muset chodit.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2006 - 23:39

První bod mám s pomocí ostatních vyřešený. Díky pánové, určitě mi to pomohlo. Je tu dále mezi čtenáři někdo, kdo se dokáže vyjádřit k bodu 2 a 3?
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2006 - 14:32

2) Zvolit US či EU verzi? Neřeším záruky, ale basemapu. Má nějaký význam mít basemapu EU? Pokud si koupím TOPO turistickou mapu pro Čechy, bude mi k něčemu chybět EU basemapa?


Být tebou tak by mě spíš trápila nedořešená otázka zda má US verze češtinu (pokud ji teda vůbec chceš využívat - já ano) - myslím, že Pitr měl ten problém.

Já jsem za celou dobu co 60CS mám na basemapu nepřepnul ani jednou. Je to sice asi tím, že jsem se s GPSkou pohyboval jen v ČR a na to mám Topo50. Otázkou je jestli je basemapa aspoň routovatelná, že by se člověk podle toho pohyboval na dálnicích v Evropě a tak, ale pokud se rozhodnu vydat se do zahraničí, tak si na autonavigaci stejně vezmu PDA s Tomtomem a Garmina budu využívat jen pro dohledání cache.

Z toho úhlu pohledu se mi teda rozhodování jestli US nebo EU verzi jeví jako úplně irelevantní, důležitá je počeštěnost.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2006 - 14:34

3) Máte nějaký tip na levný shop v případě EU verze? Zatím jsem vygoogloval http://www.aspidshop.com, kde je cena Cx verze 411 Eur (497 EUR s DPH), což pokud budu kupovat na firmu bez DPH, tak 12000,- je docela rozumná cena...

Vzhledem k tomu, že to bude GPSka firmy, která má problémy s příliš velkými zisky tak mě ta cena zas až tak moc netrápí a proto dám raději vydělat brněnskému Fonsu ať si taky přijdou na své.

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2006 - 17:41

V případě nebezpečného skalnatého terénu je dva metry někdy zatraceně velká vzdálenost. Z mého pohledu není nad to zastavit se a v klidu promyslet další postup, než u toho muset chodit.

Kolik procent kešek se nachází na takovém místě, kde nemáte 2 metry k určení směru? Jenom mé ruce mají rozpětí skoro dvou metrů, takže mě stačí jen mávat rukama k určení správného směru. Jaká je tvá zkušenost? Kolik kešek nenajdeš (nebo by jsi nenašel), pokud nemáš elektronický kompas?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2006 - 19:45

Být tebou tak by mě spíš trápila nedořešená otázka zda má US verze češtinu (pokud ji teda vůbec chceš využívat - já ano) - myslím, že Pitr měl ten problém.

Nikde jsem nepsal, ze bych mel problem :-) Jen ze uz u 60Cx/60CSx nejde nastavit cestina u US verze jako u predchozi modelove rady. Na anglictinu jsem si zvykl rychle, byla to otazka prvniho seznameni s menu - proste jak jsem skoro denne rok pouzival ceske menu, tak mi to prislo jine, ted uz ne :-) I kdyz ja vlastne ani poradne nevim, jak se s ni lovi, geokamaradi mi ji nechteli pucit :o))) Ale dostal jsem se k ni az v letadle a tam prekvapive signal mela i na kline :-) Konec recenze.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2006 - 13:14

Vzhledem k tomu, že to bude GPSka firmy, která má problémy s příliš velkými zisky tak mě ta cena zas až tak moc netrápí a proto dám raději vydělat brněnskému Fonsu ať si taky přijdou na své.

Ve snížení příliš velkého zisku tvé firmy ti moc rád pomůžu. Až budeš ve Fonsu, tak mi vem taky jednu. :-)))
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2006 - 18:42

Ač sám na map60 nemám elektronický kompas (nebo právě proto), musím varovat. Nelze se spolehnout na GPS kompas v místech s horším signálem, pod stromy v lese, nebo mezi budovama. GPSce lítá pozice a někdy podle toho mění chybně orientaci k severu. A na místě rozhodně máváním rukou nepomůže protože se GPS v krátké chvíli pohybuje více směry a GPSka odečítá polohu jednou za vteřinu. S toho vyjde většinou naprosto chaotický směr k severu. I přesto jsem ale elektronický kompas v GPS nechtěl a bohatě mi stačí kompas na přívěsku ke klíčům. Pokud chci GPS zorientovat na sever v obtížných podmínkách, tak použiju tohle :-) Pak mám ještě jeden velký přesný kompas, ale po chvíli testování jsem zjistil, že ten obyčejný na klíčence poslouží stejně dobře. Takže pokud se ti nechce kupovat integrovaný elektornický kompas v GPS za více jak tisícovku, poslouží i kompas-klíčenka za stovku :o)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2006 - 18:43

Kolik procent kešek se nachází na takovém místě, kde nemáte 2 metry k určení směru? Jenom mé ruce mají rozpětí skoro dvou metrů, takže mě stačí jen mávat rukama k určení správného směru. Jaká je tvá zkušenost? Kolik kešek nenajdeš (nebo by jsi nenašel), pokud nemáš elektronický kompas?


Dávám přednost tomu v klidu se postavit, vydýchat se a na místě se dívat do displeje, než jít, nevidět před sebe a čučet do displeje za chůze. Stejně tak si nedovedu představit to, že bych pohyboval gpskou v rámci rozpětí paží, které sice mám podobné - ale jak při tom člověk ještě stihne sledovat vodorovně položený displej ? Sice je to technicky proveditelné, ale krajně nepohodlné a řekl bych, že by se taková činnost dala označit za šaškování :-) jak potom musí takový cacher vypadat před mudlama? :-)

Neodvažuju se odhadnout, kolik cacheí je v složitém terénu, ale příkladně poslední mnou nalezená Pekárna u Ochozské jeskyně v Moravském krasu je typický příklad, kdy se nemusí vyplatit dívat se při chůzi jinam než pod nohy. Stejně tak nedokážu vyjádřit fakt kolik cacheí bych nenašel bez elektronického kompasu v 60CS, protože tuto GPSku používám od mých geocacherským počátků a nikdy jsem v praxi nevyzkoušel klasické "chození trojúhelníků" - na kompas už jsem si zvyknul stejně jako na "mapovost" přístroje a barevný displej a nechtěl bych najednou fungovat bez kompasu v GPS nebo jiné z uvedených vlastností přístroje.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2006 - 15:59

V Brně si můžete GPS-ky objednat a posléze vyzvednout i u nás. www.fotoobchod.cz Cenu máme pod 18t u verze CSx a sídlíme ve staré strašidelné fabrice vedle Vaňkovky:-) (Vlněna) 60Csx používám asi 14-dní a až na to vypadávání signálu jsem spokojený. Doufám, že to vyřeší brzy upgrade FW a bude vše OK.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2006 - 18:48

Takže pokud se ti nechce kupovat integrovaný elektornický kompas v GPS za více jak tisícovku, poslouží i kompas-klíčenka za stovku :o)

Tato možnost tady samozřejmě je, ale je to další věc do ruky navíc a to ani na klasickém kompasu nevidíš šipku :-)

  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2006 - 23:19

Ač sám na map60 nemám elektronický kompas (nebo právě proto), musím varovat. Nelze se spolehnout na GPS kompas v místech s horším signálem, pod stromy v lese, nebo mezi budovama.

Právě proto bych chtěl x-kovou verzi se sirfIII chipsetem, se kterým není takový problém se signálem ve zhoršených podmínkách. Jen bych chtěl slyšet důvod, proč koupit S-ko, abych si nepřiplatil za něco, co je akorát na hraní.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2006 - 23:35

Stejně tak si nedovedu představit to, že bych pohyboval gpskou v rámci rozpětí paží, které sice mám podobné - ale jak při tom člověk ještě stihne sledovat vodorovně položený displej ?

Můj eTrech Legend přijimá signál, i když není ve vodorovné poloze, takže ho mohu mít natočený k sobě.

Sice je to technicky proveditelné, ale krajně nepohodlné a řekl bych, že by se taková činnost dala označit za šaškování :-) jak potom musí takový cacher vypadat před mudlama? :-)

V těžkém terénu, kde nemám ani dva metry se pohnout, moc mudlů asi nenajdu. A tam kde jsou mudlové, tam ten prostor k pohybu určitě je.

Neodvažuju se odhadnout, kolik cacheí je v složitém terénu, ale příkladně poslední mnou nalezená Pekárna u Ochozské jeskyně v Moravském krasu je typický příklad, kdy se nemusí vyplatit dívat se při chůzi jinam než pod nohy. Stejně tak nedokážu vyjádřit fakt kolik cacheí bych nenašel bez elektronického kompasu v 60CS, protože tuto GPSku používám od mých geocacherským počátků a nikdy jsem v praxi nevyzkoušel klasické "chození trojúhelníků" - na kompas už jsem si zvyknul stejně jako na "mapovost" přístroje a barevný displej a nechtěl bych najednou fungovat bez kompasu v GPS nebo jiné z uvedených vlastností přístroje.

Předpokládám ale, že tutéž kešku nalezlo i plno lidí bez S-kové varianty GPSky. Ale přesto díky za tvůj subjektivní dojem. Zatím to vypadá, že když si koupím S-ko, tak budu rád, že tam mám kompas, když budu chtít ušetřit, tak se houby stane. Páč si na kompas nezvyknu, tak mi ani chybět nebude. Pokud si S-ko koupím, zvyknu si na něj a už nebudu nikdy chtít non-S variantu.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2006 - 18:49

Tato možnost tady samozřejmě je, ale je to další věc do ruky navíc a to ani na klasickém kompasu nevidíš šipku :-)


Kompas je věc, na kterou při dohledání cache kouknu jen jednou (a to jen u keší, které jsou na místě se špatným signálem), zorientuji se a pak už na něj není nutné stále koukat. Takže ten kompasový přívěsek na klíčích chytnu do ruky jen jednou, všeho všudy asi na 15 sec :-) A krom toho, klíče mám s sebou vždy, tak ten kompas na nich se jaksi ztratí. Tak asi tak...
Hlavně jsem vůbec nepochopil, na co bych měl mít na klasickém kompasu šipku? :-)
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2006 - 14:21

Pokud si S-ko koupím, zvyknu si na něj a už nebudu nikdy chtít non-S variantu.

asi tak jsem to myslel...
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2006 - 19:47

Kompas je věc, na kterou při dohledání cache kouknu jen jednou (a to jen u keší, které jsou na místě se špatným signálem), zorientuji se a pak už na něj není nutné stále koukat. Takže ten kompasový přívěsek na klíčích chytnu do ruky jen jednou, všeho všudy asi na 15 sec :-) A krom toho, klíče mám s sebou vždy, tak ten kompas na nich se jaksi ztratí. Tak asi tak...
Hlavně jsem vůbec nepochopil, na co bych měl mít na klasickém kompasu šipku? :-)


No přece pro radost :-)

Jinak já mám klíče většinou schovány hluboko v batohu, aby mě někde při lození po všech čertech nevypadly z díravé kapsy, zatímco GPSku mám pořád poblíž
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama