Přejít na obsah


Fotka

Oregon a RTCM


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 9:48

Zkousel jste nekdo zprovoznit RTCM korekce z NTRIP serveru na Garmin Oregon? Pokud ano, tak co musim mit nainstalovano na PC s ohledem na Oregona (krome NTRIP radia)? V manualu o tom nic neni a ja Oregona nemam a budu ho mit jen na chvili (asi hodinu) pujceneho k testu pouzitelnosti RTCM korekci. Je potreba mit nainstalovany Garmin Spanner? Jaky seriovy port mam nastavit v NTRIP radiu, kdyz Oregon ma pouze USB a nema seriovy port? Diky. Ja RTCM pres NTRIP uspesne rozchodil na staricke Garmin G12XL, takze jedine, co resim je jak misto 12XL pripojit Oregona. Zbytek (NTRIP radio, zdroj RTCM dat, ...) vyresen mam.
  • 0

#2 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 11:02

Ahoj, nevím, jestli to co potřebuješ zodpovím dobře, ale Oregon (550) má v režimech připojení k PC režimy "RTCM" a "Garmin serial RS232" takže možná to, co ty chceš...
  • 0

#3 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 12:21

Diky za reakci. Toto vim z manualu i jsem mel par minut Oregona v ruce, tak jsem videl, ze v nastavenich je i RTCM. Drive mely GPS dva konektory, jeden USB a jeden seriovy, pripadne pouze jeden a to seriovy. Co mi u Oregona neni jasne je, jak na USB udelam seriovy (COM) port. Predpokladam, ze je treba nainstalovat do PC nejaky Garminsky program (driver), aby se USB tvarilo jako virtualni COM port. Teoreticky je tu jeste jina moznost a to, ze je potreba mit nejakou specialni propojovaci snuru, ktera signal z GPS prevede na seriovy COM port. (Na jedne strane je USB konektor, na druhe COM konektor). To, co potrebuji je, dopravit do Oregona data (RTCM korekce), ktera v PC budu posilat na seriovy (COM) port.
  • 0

#4 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 12:50

mapoid napsal/a:
Teoreticky je tu jeste jina moznost a to, ze je potreba mit nejakou specialni propojovaci snuru, ktera signal z GPS prevede na seriovy COM port. (Na jedne strane je USB konektor, na druhe COM konektor).
To, co potrebuji je, dopravit do Oregona data (RTCM korekce), ktera v PC budu posilat na seriovy (COM) port.


Neviem ci ti to pomoze ale pred par rokmi som na starom PC pouzival nejaky soft driver ktory urobil z USB portu virtualny seriovy RS232 port. Pouzival som soft k mobilu ktory vedel iba z seriovym portom pracovat a ten mobil som pripojil cez USB kabel. Fungovalo bez problemov. Mozno na nete nejake utility najdes USB na virtualny seriovy port.
  • 0

#5 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 13:05

Pokud vím, tak na to je právě ten Spanner...
  • 0

#6 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 13:11

To by mohlo jit s tim programkem. Zkusim neco najit. Jen se trochu bojim te alternativy, ze pokud se zvoli v Oregonu RTCM, tak se vystup hardwarove zmeni z USB na RS232 (seriovy). Ale samozrejme je pak treba specialni kabel s patricnymi koncovkami a nejspise take elektronikou na prizpusobeni napetovych urovni, ... Jak by totiz jinak bylo mozne pripojit normalni radiovy prijimac RTCM korekci. Ten ma COM port a tim to konci, tam se zadny driver nenahraje. :-( Poslal jsem dotaz primo do CZ Garminu, tak jsem zvedavy, co vymysli.
  • 0

#7 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 13:44

Zkuste ten Garmin Spanner.
  • 0

#8 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2010 - 14:49

Ja ho zkusim. U nej je ovsem problem, ze abych ho mohl pouzit, tak nemohu mit Oregona nastaveneho na RTCM protokol, ale na Spanner, takze nevim, jestli data z PC doputuji i do Oregona. Respektive, jestli PVT protokol Garminu, ktery pouziva Spanner, take umoznuje prenos RTCM korekci do GPS a pokud to povoluje protokol, zda je to take implementovano ve Spanneru. Spanner byl vyvinuty pro prenos dat z GPS do PC. V podstate jde o prekladac PTV protokolu na NMEA, ktery posila na virtualni port. Zkusim a uvidim, moc sanci Spanneru nedavam, ale treba se mylim. :-(
  • 0

#9 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 19:58

Podaril se nekomu rozchodit Spanner na Oregonu nebo Coloradu?

Mel jsem na to malo casu a mozna jsem neco delal blbe, ale nepodarilo se.

Jinak nejlepsi cestu (a mozna i jedinou), jak na Oregonu zprovoznit RTCM korekce je pouziti specializovaneho kabelu. Bud zkusim nejakou obdobu kabelu od Garminu (kabel s koncovkou serioveho kabelu) nebo kabel s koncovkou USB (mluvim o koncovce na strane PC). Melo by to jit nejak zbastlit z datovych kabelu k mobilnim telefonum (napr. Siemens).
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama