Přejít na obsah


Fotka

Otvory ve stromech od zvířat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 17:40

Hojte, zaujaly mě při lovení jedné kešule díry ve stromu, které provedlo nějaké zvířato. Nevíte někdo kdo to způsobil? Tipovali jsme nějakého šplhavého ptáka. Ale u těch velkých děr při kořenech stromu si musel dát teda práci :)
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#2 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 17:42

Datel či strakapoud dokáže "vydlabat " dost velké otvory- pravděpodobně jeho práce .
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#3 Viburnus

Viburnus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 199 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 17:52

Letos v Krkonoších jsem viděl podobné díry - a hemžily se mravenci, kteří z hloubi stromu vynášeli piliny jak od lupenkové pilky. Pod stromem z těch pilin byly úplný hromady. Ale tady to podle těch třísek kolem vážně vypadá na nějakýho ptáka.
  • 0

#4 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 18:23

Jojo, viděl bych to podobně. Všechny knížky od školky do dětí cpou "datel tříská do stromu, aby ho vyléčil". Pravdou je, že do něj tříská proto, aby se najedl larev a hmyzu v něm žijících. Pokud je tam malé naleziště, udělá malou díru, pokud je naleziště velké, udělá velkou díru. Ta fotka nahoře je příkladem hodování datla, nic víc v tom nehledej. BTW: slyšel jsem kdysi pěknou poučku na datla: Víte, proč má datel zobák? Aby si nerozmlátil hubu o strom. :-)
  • 0

#5 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 19:28

V sobotu na šipce jsem si toho také všimnul. Že by dlouhá zima? Každopádně tady to datlík skoro přehnal...
  • 0

#6 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 19:42

Všichni jste vedle, to je přece jasná práce nějakého šíleného ownera, při zakládání kešky ne?:D Úkryt už má hotový jen schovat krabku a publikovat;)
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#7 fhonsa

fhonsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 20:37

Smogeo napsal/a:

riki napsal/a:
Všichni jste vedle, to je přece jasná práce nějakého šíleného ownera, při zakládání kešky ne?:D
Úkryt už má hotový jen schovat krabku a publikovat;)

Owner to na svědomí možná má, ale jinak než se domníváš. Kešku založil celkem normálně, jenže dal kačerům hint "pod kůrou" :D


Owner DATEL_CZ?
  • 0

#8 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 20:39

Téměř stoprocentně je to datlovitý pták, a s největší pravděpodobností Strakapoud Velký. Bohužel knížku "Stopy zvířat" nemám teď u sebe, až o víkendu, tam je to, pokud mě paměť nešálí, jasně popsáno.
  • 0

#9 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 20:57

Díky všem za info :)
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#10 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 21:46

hauskaa napsal/a:
Jojo, viděl bych to podobně. Všechny knížky od školky do dětí cpou "datel tříská do stromu, aby ho vyléčil". Pravdou je, že do něj tříská proto, aby se najedl larev a hmyzu v něm žijících. Pokud je tam malé naleziště, udělá malou díru, pokud je naleziště velké, udělá velkou díru. Ta fotka nahoře je příkladem hodování datla, nic víc v tom nehledej.
BTW: slyšel jsem kdysi pěknou poučku na datla: Víte, proč má datel zobák? Aby si nerozmlátil hubu o strom. :-)


to je vyborny :D

kazdopadne - souhlas s tim, co cpou vsechny knizky do deti ohledne datlu, ale jeste horsi mi prijde, co cpou do deti ohledne jezku - v podstate ve vsech detskych knizkach, kde se vyskytuje jezek, ma na zadech jablko nebo hrusku. ja tehdy, kdyz jsme poridili prvni leporelo, zrovna jsem nekde narazila na detske samolepky s housenkama. Tak jsem je koupila a prelepovala :D
  • 0

#11 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2010 - 23:04

Kdyz uz jsme u tech polopravd a podobne, ona i pohadka o repe je asi trochu jinak:
Vložený obrázek
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#12 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2010 - 5:47

akryx napsal/a:
Kdyz uz jsme u tech polopravd a podobne, ona i pohadka o repe je asi trochu jinak:
Vložený obrázek


Akryx - přesně TAK!!! :-))))) jak si múžete být jisti, že jsou to otvory od zvířat :-))))))
  • 0
PUNK 4 EVER!

#13 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 16:26

...nějak mně tam nenaběhla fotka, už se to sice zvrhlo jiným směrem, ale děravé stromy jsou děravé stromy.
  • 0

#14 JerryPanther

JerryPanther

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2010 - 20:38

Takových děr máme na Odersku celkem dost. jsou od strakapouda. Výborná místa pro kesky.:):D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama