Přejít na obsah


Fotka

premium member vs. software


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Aniky

Aniky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2010 - 20:56

Ahojky, (doted jsem hledal s etrexem) minuly tyden jsem zakoupil garmin oregon 550. Cache jsem do nej nahral z geocaching.com pres "send to gps". 1) U traditional cache no problem. Az na to kdyz jsem potreboval hint a v menu geocaching dal polozku napoveda odkazalo me to na premim member. 2) U multi-cache mi to sice nahralo do gps vsechny potrebne souradnice ale jako bod na mape se mi zobrazi pouze prvni vychozi souradnice a ostatni stage jsou pojmenovane zkratkou GC.... a jeste v menu waypoints v lese se tezko poznava ktera stage je dalsi a jestli vubec patri do one multiny 3) rad bych nahral vice cachí zároven ..... vcetne vsech potrebnych dat (hint, popis, ukoly, listing) TEDY RESIM: jestli je pro mne vyhodnejesi si zaplatit premium ucet nebo si stahnout program ktery by vyresil vsechny me problemy tzn. A) umel nahrat vice cachi zaraz a vyse zminene udaje B) usnadnil mi hledani multicache a mystery a to tim ze mi "nejak" sjednoti stage tak abych vedel kam jit dal :-) a co tam hledat :-) C) JEDNODUCHOST .... :-)
  • 0

#2 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2010 - 21:55

Když čtu tvůj problém, tak nejlepší pro tebe bude zaplatit si PM a nainstalovat si software, který ti s tím udělá to co potřebuješ. Bez PM budeš těžko shánět data a bez úpravy nějakým softwarem je nebudeš mít upravené do vyžadované dokonalostí.
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#3 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2010 - 22:56

na gc.com si zaregistruj svuj pristroj oregon a dostanes PM na ukazku na 30 dni. Vyzkousej a pak se rozhodni, co je pro tebe lepsi. Aspon doufam, ze to tak porad funguje...
  • 0

#4 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2010 - 23:05

Přesně jak píše Numira, stále to funguje - zaregistruj si Garmina a dostaneš na 30dnů PM na ukázku a můžeš se mrknout jak to vypadá, co vše je snažší a tak.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#5 Aniky

Aniky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 7:05

díky za radu určitě si oregon zaregistruji :-) jen už 30min prohledávám geocaching.com a registrace stále nikde ! :-) kde se mrška schovává ???
  • 0

#6 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 7:08

tu: http://www.geocachin.../freetrial.aspx ;)
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#7 Aniky

Aniky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 7:09

joo díky :-)
  • 0

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 7:34

Werki napsal/a:
Když čtu tvůj problém, tak nejlepší pro tebe bude zaplatit si PM a nainstalovat si software, který ti s tím udělá to co potřebuješ.

Bez PM budeš těžko shánět data a bez úpravy nějakým softwarem je nebudeš mít upravené do vyžadované dokonalostí.

To je trosicku nesmysl, protoze o to se uplne s prehledem postara GeoJarry. Sam to takhle pouzivam a nevidim zadny rozdil. Mapu na GC.com mam poresenou GreaseMonkey skriptem a jediny rozdil proti PM mam, ze mi nechodi notifikace - a ty stejne nepotrebuji, protoze me FTF nechavaji klidnym.
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 8:14

Ano, čekal jsem, kdy to sem někdo napíše...

Ano, aby jsi dosáhl toho co chceš, nemusíš být PM. Musíš ale používat různé programy (velice často nefungující po změnách na gc.com), které vykrádají web gc.com a dodávají informace BM stejně jako PM uživatelům, ale tím porušuješ odsouhlasená pravidla hry při registraci. Je tedy na tobě, jestli je těch 30doláčů tolik a jestli ti nevadí porušovat pravidla... B)

Jo a ty programy? Skrýšotlač, MoZiGo, GeoJarry.
  • 0

#10 DangeMask

DangeMask

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 158 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 8:21

Osobně mám PM a GPX s keškama si protahuju přes exportní makro v GeoGetu... zatím nejlepší kombinace, jakou jsem našel. Dobrý přehled ve waypointech i keškách, všechno info s sebou (snad krom obrázků v listingu, ale to bychom už asi chtěli moc) ahlavně opravená diakritika :P Takže se to i na Garminu dá rozumně číst
  • 0

#11 Aniky

Aniky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 8:36

ok díky lidi :-) jsem rozhodnutej si zaplatit PM 30USD zase neni tak moc za to pohodlí. Ještě jedna věc: jak docílit toho aby když jdu na multinu me gps táhla hezky stage od stage bez nutnosti hledat je v menu waypoints pod tim silenym nazvem GC.... ?
  • 0

#12 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 8:38

a drobna poznamka pod carou: na multiny ti i PM bude k lejnu, protoze se s nima oregano tak jako tak nedokaze poradne poprat. navic mutli s dopocitavanejma stages jsou uplne mimo.. takze je stejne leckdy lepsi mit v ruce vytistenej listing, protoze procitat si vojnu a mir v oreganu je na provaz
  • 0

#13 Aniky

Aniky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 8:42

vytisteny popis cache ---- to je presne to cemu se chci nejvice vyhnout :-) doted jsem chodil s etrexem a papirem v ruce :-)
  • 0

#14 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 8:49

SATAN: sam PM nejsem a k ziskavani informaci o novych kesich pouzivam jednu zde zrovna ne dobre proslavenou sluzbu, ale k hromadnemu ziskavani dat, pro nejakou 'veĺkou' navigaci je myslim PM nejsnazsi cesta a naslednemu prohaneni nejakym makrem se proste nevyhnes.
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 8:57

Aniky napsal/a:
Ještě jedna věc: jak docílit toho aby když jdu na multinu me gps táhla hezky stage od stage bez nutnosti hledat je v menu waypoints pod tim silenym nazvem GC.... ?

Práce s multinou je jedna z věcí, která mne trochu v Garminu zklamala. No jak na to aby to bylo snesitelnější?
- je tady vlákno o skriptu do FF, který umí uložit přímo ze stránky gc.com multinu jako trasu..
- existují makra pro GG a tuším i GSAK, která umí vyexportovat multinu jako trasu
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 9:02

Exportní makro pro POI z GG umí krásně exportovat jednotlivé stage i s úkolem, což je fajnový. Musí být ale celý úkol na stage popsán u waypointu, což často není :-(
  • 0

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 9:08

Werki napsal/a:
SATAN: sam PM nejsem a k ziskavani informaci o novych kesich pouzivam jednu zde zrovna ne dobre proslavenou sluzbu, ale k hromadnemu ziskavani dat, pro nejakou 'veĺkou' navigaci je myslim PM nejsnazsi cesta a naslednemu prohaneni nejakym makrem se proste nevyhnes.

Me osobne prijde snazsi spustit GJ a jednou kliknout a stahnout si treba celou oblast, nez se spolehat na PQ, kde je omezeni na 500 kusu apod. A nasledne dam v Geogetu pouze export do Garmina a neni co resit.
  • 0

#18 Figi36

Figi36

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 9:12

Mohl by mi někdo poradit, kde se jako nový majitel Oregona 550 na GC zaregistrovat abych získat PM na 30 dní? Díky.
  • 0

#19 Aniky

Aniky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 9:19

Figi36 napsal/a:
Mohl by mi někdo poradit, kde se jako nový majitel Oregona 550 na GC zaregistrovat abych získat PM na 30 dní? Díky.


odkaz máš o pár řádků výše ....
  • 0

#20 Aniky

Aniky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2010 - 9:20

S474N napsal/a:

Werki napsal/a:
SATAN: sam PM nejsem a k ziskavani informaci o novych kesich pouzivam jednu zde zrovna ne dobre proslavenou sluzbu, ale k hromadnemu ziskavani dat, pro nejakou 'veĺkou' navigaci je myslim PM nejsnazsi cesta a naslednemu prohaneni nejakym makrem se proste nevyhnes.

Me osobne prijde snazsi spustit GJ a jednou kliknout a stahnout si treba celou oblast, nez se spolehat na PQ, kde je omezeni na 500 kusu apod. A nasledne dam v Geogetu pouze export do Garmina a neni co resit.


s geojarry uz jsem si hral ale nedari sem mi nastavit ani podle návodu ten soubor ini :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama