Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

navigace od Nokie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 petriex

petriex

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2010 - 13:51

Zdravím,z geocachingem nemám žádnou zkušenost a chtěl bych jej vyzkoušet.Mám dotaz ohledně GPS v mobilním telefonu Nokia 5230.Je zřejmě primárně určena k autonavigaci,ale dá se použít také na geocaching.Má s tím někdo zkušenost ? Díky za odpověď.
  • 0

#2 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2010 - 14:52

To víš že dá. :) Sám lovím 5800, ta má jen lepší foťák a wi-fi. Ovi mapy se dají užít i pro lovení keší, dáš pěší navigaci a dovedou tě na místo. Jinak je v telefonu i aplikace GPSdata, která obsahuje navigační šipku pro navigaci na metry. Nehledě na to, že existuje spousta i dalšího mapového i nemapového SW, často neplacené (a možnost další koupit či získat nelegálně, na to tě ale samozřejmě nenavádím). Jestli chceš, odkáži tě na fórum, kde se tomu konkrétně věnuje. Jinak ten telefon srdečně doporučuji! Je skvělý, a za tu cenu je to bomba.
  • 0

#3 petriex

petriex

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2010 - 18:12

Díky za odpověď,pochopil jsem správně,že Nokia navigace v současné době fungují bez nutnosti připojování k internetu ? Za odkaz na fórum budu vděčný.
  • 0

#4 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2010 - 19:15

petriex napsal/a:
Díky za odpověď,pochopil jsem správně,že Nokia navigace v současné době fungují bez nutnosti připojování k internetu ? Za odkaz na fórum budu vděčný.

To záleží na tom, jak si GPS v mobilu nastavíš. Máš tam AGPS (teoreticky by měl na internet sáhnout jen při zapnutí), interní GPS, Bluetooth GPS a GPS podle sítě - ten zřejmě sahá hodně na internet. Tento mobil má dcera a (asi) to poslední jí sežralo celý limit dost rychle, takže jsem jí vypnul jak AGPS, tak tu podle sítě a snad to už na internet nepoleze.
Další věc, co by ti mohlo luxovat kredit, je stahování map - raději si v mapě nastav, že se nesmí připojovat k internetu a mapy si přes PC stáhni MapLoaderem (či jak tomu říkají).

Mimochodem: nepodařilo se nám nastavit, aby NokiaMaps nepřichytávaly pozici k silnici. Samozřejmě nastavení Chodec máme.
  • 0

#5 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2010 - 19:37


Mimochodem: nepodařilo se nám nastavit, aby NokiaMaps nepřichytávaly pozici k silnici. Samozřejmě nastavení Chodec máme.


taky jsem si toho všimnul při cestě vlakem, jakmile byla poblíž nějaká silnice, drželo se jí to, teprve při větší vzdálenosti od silniční sítě se to chytlo kolejí
  • 0

#6 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 8:49

Bude další verze, zatím je beta (ale už ke stažení), přichytávání k silnici jsem nastavit nezkoušel, zatím mi to tak vyhovovalo ;) Odkaz poslán přes SZ.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama