Přejít na obsah


Fotka

Vodafone tarify na geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
40 odpovědí na toto téma

#1 Suntour

Suntour

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 19:45

Kolik vas stoji geocachingovy aplikace v mobilech na datech ? Jedu TrekBuddy v mobilu bez netu a rad bych zkusil jiny aplikace...Diky :-)
  • 0

#2 Pitel

Pitel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 20:14

Bezny datovy tarif, 177 mesicne i s dani, FUP 100 MB mesicne ale jeste se mi ho nepovedlo prekrocit.
  • 0

#3 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 8:49

177 mesicne i s dani

Nebo pro příležitostné použití (méně než 10 dní v měsíci) Vodafone Internet v mobilu na den za 17 Kč (FUP 5 MB ).
  • 0

#4 Jaitni

Jaitni

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 11:55

Pitel napsal/a:
Bezny datovy tarif, 177 mesicne i s dani, FUP 100 MB mesicne ale jeste se mi ho nepovedlo prekrocit.

A pro studenty dokonce za 89kč... :o)
  • 0

#5 dygestor

dygestor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 11:59

Pro studenty net za 89, ale když celkově platím 130, tak to už je dost peněz navíc. Pokud nemáte paušál na net, tak 1 kb stojí asi 0,06 Kč. Kolik tak dat se stahuje na 1 keš? *.loc má tak 1/3 KB
  • 0

#6 Ajfel66

Ajfel66

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 12:05

Vetsinou si stahnu kesky do mobilu doma z netu do Trekbuddy, vyjimecne vyuziju akce od vodafone za 17 Kc/den, ktere pak stahnu do HG AE.
  • 0

#7 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 12:11

Kolik tak dat se stahuje na 1 keš? *.loc má tak 1/3 KB



Přesně počet kb/keš asi nezjistíš, protože záleží ná délce listu, a logách. Obraz si můžeš udělat v HG, kde je ukázáno jak je listing velkej. A navíc u dat platíš součet Down a Up.


V případě .loc sice moc dat nejede, ale moc se nedozvíš a navíc něco spotřebuješ než se k tomu souboru .loc u dané keše dostaneš.
  • 0

#8 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 12:34

u O2 je Internet v mobilu. Stojí 40 Kč týdně pro zákazníky s předplacenou kartou, FUP myslím 40MB/týden, pak klesne rychlost ale údajně ani pak neklesá. Lze bezplatně jednou SMS aktivovat a stejně tak deaktivovat. Nevím zda ještě platí akce na první 3 měsíce zdarma. Na GC by to asi stačilo, ale zkoušel jsem to jen s Handy geocaching - fungovalo to, ale nějaké praktické využití jsem v tomto způsobu pro mě moc nenašel, raději si plánuji předem doma u PC.
  • 0

#9 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 14:02

já mam ten pro studenty,platím jen 79 měsíčně a nemůžu si to vynachválit...a ten tarif na den je úplně výbornej,protože se jednou připojíte a za celej den zaplatíte jen něco kolem 20kč...dobré je to , že pak nemusíte platit desetitisíce,když se omylem připojíte na internet

I love vodafone
  • 0

#10 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 14:15

Já se přidám k Vodafouňákům. Jsem student, čili mam tarif za 89,- na měsíc. FUP je 100MB, ještě nikdy jsem to nepřekročil - i když, při připojení v Praze přes notebook ty data lítaj hrozně rychle, ale to sem nepatří. Na jednu obyčejnou keš počítejte kolem 8kB traffic (oba směry), čistě načtení záhlaví pro navigaci. Hint 2kB, logy 8kB, velikost listingu vám Handy uvádí v nabídce (<1kB - 26kB, větší jsem neviděl; k tomu + 1-4kB za upload). A načtení seznamu nejbližších keší je asi 10kB. Jedna keška bez datového tarifu Vás tedy vyjde kolem 1,1-2,1Kč.
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 16:30

"Problem" tarifu za 89 Kc pro studenty je ten, ze lze navazat pouze na nove "Nabite" tarify. V nekterych pripadech se muze vyplatit mit stary pausal Odepis za 12 Kc, kde je 40 volnych minut do Vodafone a k nemu "nestudentske" data za 177 Kc. Dost zalezi na tom, jak moc clovek vola. Co se tyce, tak duveruji v datech radeji O2, kde mam neomezeny datovy pausal. Jinak vycerpat 100MB u Vodafone muze byt klidne zalezitost par dni geocachingu. Zvlaste kdyz clovek pouziva satelitni mapy apod.
  • 0

#12 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 16:35

S474N napsal/a:
"Problem" tarifu za 89 Kc pro studenty je ten, ze lze navazat pouze na nove "Nabite" tarify. V nekterych pripadech se muze vyplatit mit stary pausal Odepis za 12 Kc, kde je 40 volnych minut do Vodafone a k nemu "nestudentske" data za 177 Kc. Dost zalezi na tom, jak moc clovek vola.

Co se tyce, tak duveruji v datech radeji O2, kde mam neomezeny datovy pausal.

Jinak vycerpat 100MB u Vodafone muze byt klidne zalezitost par dni geocachingu. Zvlaste kdyz clovek pouziva satelitni mapy apod.


naštěstí když u vodafonu překročíš limit,tak se to zanedbatelně spomalí,tak já sosam hudbu,kešky atd do mobilu přes vodafone a jsem nadmíru spokojený:D
  • 0

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 17:05

ow-g: no to se na me nezlob, ale bud s tim nemas vubec zadnou zkusenost nebo nepouzivas 3G/EDGE. Ver, ze to zpomaleni je doslova brutalni, protoze doma mame taky jeden iPhone s timhle operatorem a timto tarifem.
  • 0

#14 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 17:26

no, taky jsem zvažoval, že bych dal inet do mobilu. co vím jistě, tak to rozhodně nebude vydrafon. jedinkrát jsem ho zkusil na běžné volání z ciziny (provance a pyreneje) a zplakal nad telefonem. ale to je jiná. co byste doporučili nejlépe k paušálu t-mob? ještě bych zkousnul alternativu o2.
  • 0

#15 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 17:58

S474N napsal/a:
ow-g: no to se na me nezlob, ale bud s tim nemas vubec zadnou zkusenost nebo nepouzivas 3G/EDGE. Ver, ze to zpomaleni je doslova brutalni, protoze doma mame taky jeden iPhone s timhle operatorem a timto tarifem.


no,nevim,jak ty,ale mě se to spomaluie skoro neznatelně,I když překročim limit,tak to jde furt rychle...3G jsem bohužel ještě neměl šanci okusit,ale EDGE mám pořád =D,takže pro mě nejlepší volba vodafon,a každýmu ho doporučuji....=D :D:D:D
  • 0

#16 myskakarel

myskakarel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 19:25

taky jedu vodu :-D a s datovym stropem 100 mb zatim pohoda .... zpomaleni minimalni. ... ani nevim jak sou na tom ceny u konkurence ..
  • 0

#17 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 23:23

Taky se přidám: zpomalení u překročení 100MB u VF je naprosto minimální a jestli mám čekat o 0.5s dýl než se mi vykreslí obrázek opravdu za 89Kč/měsíc neřeším. KaMo_cz: na T-Mobile pozor na tarify surf+ a surf&mail+ - neplatí se za přenesená data pouze v prohlížeči. Ostatní programy využívající net třeba GCZII žere data placená - tj jednou jsem si blbě zapnula GCZII a stáhla si seznam kešek v okolí a pak sem jich pár načetla a smůla - 200Kč na výpisu za přenesená data za 5MB. Takže na to bacha. Pokud nechceš VF (u VF záleží na lokalitě kde se pohybuješ) tak ber jedině 02. T-mobile silně nedoporučuji (alespoň ještě před pár měsíci to tak bylo).
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#18 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2010 - 23:47

OK, to beru a tak nějak jsem si to myslel. u t-mob jsem nenašel rozumný tarif :( moje averze k vf: podlehl jsem reklamě, že je ze zahraničí levnější než t-mob a tak koupil kartu. jaké bylo moje rozčarování, když jsem se z francie (central masif a pyreneje) nedovolal, s obtížema šly sms. nebyl jsem sám. toto bylo v létě 08, v létě 09 jsem jel normálně t-mobem a pohoda. vf měl stále stejné problémy. o2 na tom bylo snad ještě léte než t-mob. ale jak píšu, mám paušál a tak jsem původně myslel něco k němu. takhle to vypadá na něco od o2, ale co?
  • 0

#19 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 1:04

Od T-Mob jsem právě kvůli datovým tarifům odešla - jsou podle mě fakt nesmyslné. Já mám prostě s VF jen dobré zkušenosti tak mě vyhovuje - zatím zahraničí přežil v pohodě, ale je fakt, že ze zahraničí já posílám pouze SMS, nemám potřebu volat. No podle mě u O2 stačí ten internet v mobilu za 150Kč tuším - FUP neuplatňuje takže žádné zpomalení. Já si tedy myslím, že by měl stačit na naprosto běžné použití - to samé v bledě modré tedy nabízí i VF.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#20 Bruca

Bruca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2010 - 6:59

taky používám vodafone za 177,-/měsíc. těch 100 MB vyplácám během pár dní (maily, synchronizace, sem tam něco najít) a pak jedu zbytek měsíce úžasnou rychlostí 2 kB/s. ale na psaní po skypu to stačí, to stejné na e-maily. a že čekám při natahování kešek do GCzII o půl minuty dýl, to mě nezabije
  • 0
jsem kačer teoretik a nestydím se za to :-)))) PS: fšak já to srovnám. jen netuším kdy ;-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama