Přejít na obsah


Fotka

Editace gpx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 m4rkus

m4rkus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2010 - 21:28

Ahoj. Jaký poižíváte prográmek na editování a zobrazení pošlé trasy v gpx formátu? Jde mi tedy o editování (odladní trasy) a následné zobrazení či uložení do kmz,kml. Díky
  • 0

#2 medved2

medved2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 14:29

Práce se zaznamenanou trasou je něco, co taky nemám zvládnuté podle svých představ. Z gpsky mi vypadne jeden gpx soubor a jde o to, jak s ním efektivně pracovat. Třeba výběr (tras, bodů) podle datumu, uložení do extra souboru (vylet2.gpx), pospojování (výpadky signálu), zrušení některých bodů (půlhodinové stání na místě),...

Používám GPX Editor (http://download.cnet...4-10913774.html), ale abych docílil toho, co chci, stojí to spoustu času a nervů. Už delší dobu jsem nezkoušel nic lepšího hledat, protože potřeba práce se záznamama tras není až tak velká. Kdyby ale byl prográmek přívětivější, občas bych ho využil... abych se třeba podíval, kudy jsme chodili a kolik jsme třeba ušli... prostě jen tak pro zajímavost.
  • 0

#3 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 14:42

A nešlo by to v Mapsource ? A nebo GPSMapEdit (Sice share, ale editační funkce fungujou)
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#4 zbycz

zbycz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2010 - 14:57

Já využívám JOSM - pravda, že podle té GPS trasy rovnou zanesu i věci do openstreetmapy, ale potom si i převedu GPXku na body a ořežu. A změřím si tím vzdálenost, apod. Taky tam jsou nějaké pluginy právě na práci s GPX, ale zvládá to i sám o sobě. http://josm.openstre...de/wiki/Plugins
  • 0
Geocaching offline v mobilu | Trekbuddy user | OSM.org mapper

#5 medved2

medved2

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2010 - 9:35

S MapSource jsem si včera chvíli hrál, ale udělat s GPX něco z toho, co se tu psalo, se mi nepovedlo. Umí to třeba zmenšit počet bodů - filtrem podle času, vzdálenosti,... To je hezký, ale jinak mě to až tak nezajímá. Zkusím se podívat na ten JOSM, případně něco dalšího na OSM.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama