Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#441 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2016 - 12:48

Tak to by ses divil, co dokáží vymyslet čínští soudruzi z Lenova - např. kompas, který se při otočce mobilu o 360 protočí o 720 stupňů.
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#442 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2016 - 13:24

Tak já nevím. Mám asi půl roku Lenovo P1 a nic z popisovaného se mi neděje. Navigace naviguje v pohodě, i v lese (myslím tím, že nenaviguje výrazně hůř než cokoliv jiného, co jsem měl možnost používat), teď jsem otočil telefon o 360°a kompas se protočil taky jenom o 360°, tak nevím, v čem je problém. Já jsem s ním spokojen. (A když jsme u toho, tak notebook mám taky Lenovo, asi rok, a taky žádný problémy nepozoruju.)


  • 5
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#443 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2016 - 13:56

Tak sis holt vylosoval dobrý kousek:) až se někde potkáme, klidne si s mým Lenovem můžeš zkusit najít nějakou kes :)
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#444 mirdaz

mirdaz

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2016 - 20:14

S Lenovo P1M mám stejnou zkušenost, k hledání ho nemohu použít, seká se kompas a je dost nepřesný.


  • 1

#445 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 22:05

Pozor na LG.

Přiložené miniatury

  • Pozor na LG.png

  • 0

#446 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2016 - 23:26

S Lenovo P1M mám stejnou zkušenost, k hledání ho nemohu použít, seká se kompas a je dost nepřesný.

Lenovo P1M nemá kompas, takže pokus o jeho použití připomíná ten vtip, jak si pilot stěžoval na tvrdé přistání v režimu autopilota (toto letadlo není autpilotem vybaveno!). Přitom Locus se tváří, jako by to kompas mělo.

Jinak s tímhle Lenovem mám odloveno zatím něco přes 50 cachí a zatím jsem zaznamenal jedno lehké zaváhání v zalesněném údolí, jinak naprosto OK. 


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#447 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 519 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 11:19

Ono az prilis mnoho lidi hleda kesky tak, ze hypnotizuji sipku na kompasu, dokud na kesku neslapnou. :mellow:


  • 2

#448 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 11:46

Zajímalo by mě, zda lovci spokojení s Lenovem mají zkušenosti s pořádnou outdoorovou navigací. Já jsem rozmazlený garminem, a musím říci, že mi mizerné přijdou i kvalitní telefony za 20000 (ajfoun, Samsungy...). To moje Lenovo za necelých 10000 je děs. Ale tak keš jde najít i bez navigace a umím i se sextantem :D - takže k nalezení to stačí, o tom žádná :)


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 12 listopad 2016 - 11:47

  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#449 Guest_chrobak.truhlik_*

Guest_chrobak.truhlik_*
  • Guests

Publikováno 12 listopad 2016 - 12:16

Nie je dôležité aký presný GPS prístroj máš pri hľadaní keše. Dôležitejšie je, aký presný prístroj mal ten, kto tú keš zakladal!

 

I s mobilom sa dá (samozrejme pri pochopení princípu ako tie veci fungujú) používať GPS. Samozrejme, že nadávať na kompas, ktorý v mobile nie je, veci nepomôže. Bežne sa dá s mobilom dosiahnuť presnosť +/- 4 až 5m čo je (si myslím) na potreby geocachingu dostačujúce. Lenže väčšina len zapne mobil a hurá do terénu. No a potom sú prekvapení, že to ukazuje kade-tade.


  • 2

#450 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 12:33

Zajímalo by mě, zda lovci spokojení s Lenovem mají zkušenosti s pořádnou outdoorovou navigací.

 

Tak např. já žádnou zkušenost s pořádnou outdoorovou navigací nemám, neboť jsem používal jenom Oregon 300. Pro můj způsob keškování mi však ten telefon v pohodě stačí. Nevím, proč bych si musel kupovat auto za 3 miliony, když pro moji potřebu stačí něco za 300 až 400 tisíc. A jen tak mimochodem — nepozoroval jsem nějaký zásadní rozdíl při hledání s Oregonem nebo telefonem, přišlo mi, že nepřesnost byla v zásadě velmi podobná. Každý ale ať si používá to, co mu vyhovuje.


Tento příspěvek byl upraven od mh.mail: 12 listopad 2016 - 12:33

  • 4
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#451 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2016 - 13:37

Nepřesnost (či spíše maximální přesnost) je podobná, lepší než ty tři čtyři metry to není ani s garminem. Já mám u telefonů spíš problém s konzistencí, prostě občas ukazují nějak úplně jinak. A nejen ten můj krám, ale i třeba ajfoun mé přítelkyně nás tuhle vedl na východ... proti zapadajícímu slunci :) (a do restartu si to nenechal vymluvit). No přišlo mi to naštěstí divný, jinak bychom došli bůh ví kam :D. Ono i dnes není nad to být schopen navigovat holýma očima.


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 12 listopad 2016 - 13:40

  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#452 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2016 - 22:23

Zajímalo by mě, zda lovci spokojení s Lenovem mají zkušenosti s pořádnou outdoorovou navigací. 

Nevím, do jaké kategorie spadal ten Garmin 12, co jsem si ho koupil léta páně 1998, ale nebyl o nic lepší než BT moduly, které se u mne vystřídaly ani o nic lepší než to Lenovo, co jsem koupil za nějakých 4500. Asi nejlepší byl ten BT modul od Holuxu, pokud jsem ho zrovna nezapnul po delší pauze nebo přesunu o pár set km, to prvních deset minut ukazoval nesmysly. Ale i to Lenovo vidí běžně 8-10 satelitů, přivede mne přesně k cachi a výsledná poloha nekolísá. Absolvoval jsem s tím mysterku, kde se 5x dělala projekce bodu o 200m, takže se chyby mohly nasčítat a nulu mi to vyhodilo asi 15m od cache.

 

Řekl bych, že výhody outdoorové navigace nespočívají v přesnosti, ale jen ve výdrži baterií a odolnosti.


  • 6
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#453 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 13:38

No každému, co jeho jest, pokud někomu vyhovuje telefon, lze mu jen závidět.

 

Já nejsem jen kačer, jsem i námořník a obecně jsem gpsku používal v mnoha situacích, kdy nešlo o body do statistiky ale o život. A navigaci v mobilu bych život do rukou nesvěřil. V geocachingu jde sice o ho*no (pokud na nějaké T5 nejde taky o život, že), ale proč si to komplikovat, nechápu. Pro mobil vidím jen tři důvody, buď ten, že se mi navigaci zrovna nechtělo tahat (což se typicky týká procházek po městě), nebo wherigo, nebo peníze (ale garmin mi funguje deset let, což jsou, rozpočítáno na dny, haléřové náklady - o několik řádů víc mě stojí prochozené boty, roztrhané oblečení nebo náklady na dopravu).

 

 

A možná, že ten garmin naopak peníze dokonce šetří - když si vzpomenu, kolik telefonů bych rozbil nebo utopil, kdybych je měl v ruce místo garmina...


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 14 listopad 2016 - 13:40

  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#454 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 13:53

No každému, co jeho jest, pokud někomu vyhovuje telefon, lze mu jen závidět.

 

Já nejsem jen kačer, jsem i námořník a obecně jsem gpsku používal v mnoha situacích, kdy nešlo o body do statistiky ale o život. A navigaci v mobilu bych život do rukou nesvěřil. V geocachingu jde sice o ho*no (pokud na nějaké T5 nejde taky o život, že), ale proč si to komplikovat, nechápu. Pro mobil vidím jen tři důvody, buď ten, že se mi navigaci zrovna nechtělo tahat (což se typicky týká procházek po městě), nebo wherigo, nebo peníze (ale garmin mi funguje deset let, což jsou, rozpočítáno na dny, haléřové náklady - o několik řádů víc mě stojí prochozené boty, roztrhané oblečení nebo náklady na dopravu).

 

 

A možná, že ten garmin naopak peníze dokonce šetří - když si vzpomenu, kolik telefonů bych rozbil nebo utopil, kdybych je měl v ruce místo garmina...

 

Poslednich 5 let se pravidelne taky zucastnuju plachteni, ale kdybych rekl memu kapitanovi, ze budeme vyhradne spolehat na kapesni navigaci, tak me asi posle rychle se smichem domu. Zrovna u plachteni mas jedno, jestli jako zalozni GPS pouzijes telefon nebo kapesni navigaci. Vyjde to nastejno. Dulezite je, ze oboje by melo byt jako zalozni. 

 

V ramci keskovani je to o tom, co komu vyhovuje. Presnost je obdobna. 


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#455 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 14:09

Poslednich 5 let se pravidelne taky zucastnuju plachteni, ale kdybych rekl memu kapitanovi, ze budeme vyhradne spolehat na kapesni navigaci, tak me asi posle rychle se smichem domu. Zrovna u plachteni mas jedno, jestli jako zalozni GPS pouzijes telefon nebo kapesni navigaci. Vyjde to nastejno. Dulezite je, ze oboje by melo byt jako zalozni. 

 

V ramci keskovani je to o tom, co komu vyhovuje. Presnost je obdobna. 

Záložní? Jak se to vezme. Já garmina používám nejraději a nejčastěji:

 

1) funguje, vím, co je v něm za mapy, v jakém je stavu atd - palubní navigace na charterových lodích jsou často v dost hrozném stavu, už jsem zažil, že přestala zcela fungovat (upadla anténa), i že ukazovala nesmysly - loď uprostřed ostrova (nějaká sw chyba, možná jen v nastavení souřadnicového systému, kterou jsme ale nedokázal rychle opravit), časté jsou i neaktuální mapy

 

2) garmina můžu mít u kormidla, palubní je v podpalubí a na běžné jachtě nemá na palubu žádný výstup. stejně tak se ke kormidlu z pochopitelných důvodů neberou papírové mapy.

 

3) nezkoušel jsem, ale docela by mě zajímalo, jak se typická palubní navigace bude tvářit na ponoření pod vodu - četl jsem ale několik vyprávění, kde to nepřežila

 

takže ano, až budu miliardář s vlastní jachtou, nebudu outdoorovou navigaci na moři asi moc používat (ale i tak ji nejspíš budu mít stále u sebe), ale zatím si musím tu elektroniku půjčovat i s lodí a moc ji nevěřím

 

ať tak či tak, garmin určitě není záloha - záloha je sextant, mechanický kompas, hodinky, papírová mapa a dalekohled

 

A k použití telefonu: vím, že dnes už se u některých smartfounů deklaruje jakási vodotěsnost, ale skutečně to vydrží třeba celou noc pravidelného zalévání stovkami litrů mořské vody? Nebo budu mít za bouřky u kormidla prostě smůlu? Já se trošku bojím, že to je stavěné do deště nebo možná na plovárnu, ale ne do mořských bouřkových vln. Na garmina je spolehnutí i v takové situaci.


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 14 listopad 2016 - 14:22

  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#456 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 14:20

A to si vem, ze před rokem 2000 byli na moři hazardéři bez GPS skoro všichni.
  • 2

#457 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 14:28

Ano, ale také uměli používat tradiční metody. Dnes to umí málokdo. Je to rozbitý? No, &%$#*$%


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#458 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 15:43

- pomoc, nemůžu najít na mapě naši polohu
- zkusil jsi tu mapu složit a rozložit?
  • 4

#459 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 16:24

Kub4: Pokud vím, tak se tady bavíme o telefonu vhodném pro geocaching a ne pro jachting nebo jiné počínání. Takže argumentace, že bys telefon na jachtu nevzal, je jaksi mimo mísu.

 

Pro telefon při geocachingu naopak hovoří také nějaké faktory. Např. možnost online připojení na internet. Tj. nejsem závislý na tom, co si do navigace dopředu nahraju za kešky, ale můžu se v terénu např. pomocí API podívat, jaké kešky jsou aktuálně okolo. Navíc si mohu zaktualizovat stav kešky a tak mi nehrozí, že až doma zjistím, že jsem marně hledal keš, která byla mezitím přemístěna.

 

Prostě chce si to přiznat, že ne každý loví kešky takovým způsobem jako ty a že jsou lidi, kterým k tomu telefon bohatě stačí a ještě jim přináší přidanou hodnotu, kterou navigace nemají (online přístup na internet). Já jsem Garmina používal (ještě ho mám) a nakonec jsem přestal. O koupi nového nebo jiné outdoorové navigace zatím neuvažuji. Nemají mi co nabídnout.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#460 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 16:32

Nechcete se vrátit k původnímu tématu vlákna, tedy hodnocení, jak který mobil se ne/hodí na geocaching? 


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama