Přejít na obsah


Fotka

Vhodný telefon pro geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
779 odpovědí na toto téma

#461 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 16:37

Já lovím s oblibou i vodní keše, takže pro geocaching je to naprosto relevantní... Cestou od téhle keše GC174WQ jsem zažil takovou bouřku, že firmám Garmin a Cree (kontejnery popadané z velkých lodí do moře a vyčnívající pár centimetrů nad hladinu, v noci, narazit do některého by byla konečná) pravděpodobně vděčím za život. Nefungoval dokonce ani lodní kompas u kormidla (respektive fungoval, ale byl neustále překryt falešným mělčinovým poplachem - pěna pod lodí). Každopádně doma jsem od té doby již nikdy neslyšel žádné výtky, že za geocachingové vybavení moc utrácím (tehdejší partnerka byla na té lodi se mnou)...

 

Ale ano, na městské kešky určitě stačí telefon, to nikomu neberu. Však jdou často lovit i úplně bez navigace.


Nechcete se vrátit k původnímu tématu vlákna, tedy hodnocení, jak který mobil se ne/hodí na geocaching? 

Za mě relativně slušné zkušenosti se Samsungy, Lenova nebrat, ale to už jsem psal.


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 14 listopad 2016 - 16:39

  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#462 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 793 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 18:07

Zatím tu nepadla hlavní výhoda telefonu. Prostě ta, že (náhodou) mám telefon, který umí navigovat. Navigaci bych musel kupovat. Můj případ to není, telefon mám blbý a k tomu Oregona. Chápu, že příležitostný kačer bude lovit s tím, co má. A nedivím se, na centimetry nedovede ani Garmin a nakonec z vlastní zkušenosti vím, že i bez navigace se dá hledat.


  • 0

#463 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 18:08

Já lovím s oblibou i vodní keše, takže pro geocaching je to naprosto relevantní... Cestou od téhle keše GC174WQ jsem zažil takovou bouřku, že firmám Garmin a Cree (kontejnery popadané z velkých lodí do moře a vyčnívající pár centimetrů nad hladinu, v noci, narazit do některého by byla konečná) pravděpodobně vděčím za život. Nefungoval dokonce ani lodní kompas u kormidla (respektive fungoval, ale byl neustále překryt falešným mělčinovým poplachem - pěna pod lodí). Každopádně doma jsem od té doby již nikdy neslyšel žádné výtky, že za geocachingové vybavení moc utrácím (tehdejší partnerka byla na té lodi se mnou)...

 

Ale ano, na městské kešky určitě stačí telefon, to nikomu neberu. Však jdou často lovit i úplně bez navigace.


Za mě relativně slušné zkušenosti se Samsungy, Lenova nebrat, ale to už jsem psal.

 

Slysel jsi o vodotesnych a plavoucich obalech na telefon?:) Celkem prakticka vec. Takze ani zde nevidim extra vyhodu navigace vs telefon. Ja Ti nechci brat Tvuj zpusob loveni, ale prijde mi, ze vodeodolnosti se da dosahnout celkem lehce. 

 

A abych nebyl offtopic, tak ja lovim prvni zimu s xiaomi Mi4c. Doted byla absolutni spokojenost. Presnost super, to si nemuzu stezovat. Ale oproti Motorole telefon zvlada hur zimu. Vypina se driv (s vyssim % baterky). Po zahrati zase jede v pohode. Nema nekjdo podobnou zkusenost, pripadne nejakej trik?


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#464 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 18:29

Slyšel a ani jim bych nevěřil. Prostě pouzdro propouštějící zvuky nikdy nebude to ono. A když jsem majiteli téhle krabičky navrhoval, že poplaveme přes jezero, koukal se na mě jako na šílence :)

Jinak včerejší zkušenost s mým Lenovem. Během 40 minut na mrazu z plné baterie na nulu. V teple baterie celkem drží.
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#465 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 18:32

Zatím tu nepadla hlavní výhoda telefonu. Prostě ta, že (náhodou) mám telefon, který umí navigovat. Navigaci bych musel kupovat. Můj případ to není, telefon mám blbý a k tomu Oregona. Chápu, že příležitostný kačer bude lovit s tím, co má. A nedivím se, na centimetry nedovede ani Garmin a nakonec z vlastní zkušenosti vím, že i bez navigace se dá hledat.


Zatím tu nepadla hlavní výhoda telefonu. Prostě ta, že (náhodou) mám telefon, který umí navigovat. Navigaci bych musel kupovat. Můj případ to není, telefon mám blbý a k tomu Oregona. Chápu, že příležitostný kačer bude lovit s tím, co má. A nedivím se, na centimetry nedovede ani Garmin a nakonec z vlastní zkušenosti vím, že i bez navigace se dá hledat.

To platí oběma směry. Já měl garmina dřív než mobil. A první smartfoun s GPS jsem kupoval až k kvůli hraní (ingressu tehdy). A nebýt geocachingu, mnohem raději si pořídím nějaký hloupý telefon co umí jen telefonovat a vydrží dva týdny na jedno nabití.

Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 14 listopad 2016 - 18:37

  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#466 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 21:33

Takže doporučuješ Garmina s c:geo, jo? :o


  • 0

#467 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 23:06

Garmin s c:geo není utopií

https://www.zbozi.cz...onterra-europe/


  • 0

#468 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2016 - 23:14

Znám kačery, kteří obdobně MOnterru provozovali. Ale samozřejmě ne s cGeo :rolleyes:


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#469 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 793 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 7:53

Tak já mám blbé telefony dva, jeden Samsung, co od začátku vydržel tak 4 dni, pak služební Nokii, která vydrží 5 dní. Docela bych to vyměnil za něco chytřejšího, výdrž nebude o moc horší. A pokud do toho někdy půjdu, chtěl bych, aby to navigovat umělo, nejen kvůli GC, kde mi doufám Oregon ještě nějakou chvíli vydrží. Ale zatím to nechávám tak, jak je. Jeden můj známý pravděpodobně po ztrátě koupil nějakého čínského nounejma a i na keškování mu vyhovuje. Je to asi kus od kusu, možná i v rámci jedné značky. A co se týče odolnosti proti vodě - existují také deštníky, nebo igeliťáky. Pochopitelně, ne na jachtu ve vlnobití. Ale kdo nechodí úmyslně na dlouhé cesty v lijáku, tak stejně nechce promoknout a stejně většinou někde v kapse telefon ponese.


  • 0

#470 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 8:28

No já teda nevím, ale ten chytrý samsung mi vydržel nový dva dny, lenovo jeden den. Víc ani ťuk. A to i tak se omezuju. Na stále zapnutou GPS můžu rovnou zapomenout. Když jdu na čundr a spím dva dny v lese, musím brát powerbanku, nebo většinu času trávit v režimu letadlo, ten hodně šetří energii. A to naviguju garminem, telefon mám jen abych byl na příjmu, občas něco vyfotil a abych si podle situace stáhnul informace o keších, protože nikdy vlastně nevím, kde skončím.

 

Na Krasotoulce (jeden a půl dne v terénu) jsem vybil Lenovo i těžkou powerbanku na nulu. Hodně svítilo sluníčko (větší spotřeba displeje), nějaké ty fotky, maily a vzkazy s žirafkou, když jsem zjistil, že je vymudlená stage...


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#471 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 9:53

Kub4: když to tak čtu, že ti to Lenovo za 1,5 dne sežralo kromě své vlastní baterky i těžkou powerbanku (a přitom ho ani pro navigaci nepoužíváš), tak to vidím na nějakou HW vadu tvého stroje - to je abnormálně vysoká spotřeba energie. No, možná by to mohl být i nějaký balast, co běží na pozadí - díval jsi se do nastavení, co nejvíc žere baterii?


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#472 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 10:15

Ano, HW vada, ale už v návrhu----je to prostě krám. Na té krasotoulce to nejvíc vyžral displej, prudké slunce, minimum stínu - navigoval jsem sice garminem, ale info k indiciím bylo v mobilu, dost jsem fotil, psal si s přítelkyní a s žirafkou, koukal do fotomap a neaktivoval jsem letadlo. Jinak se zapnutou gps a náročnější aplikací (ingress) je to schopné vyžrat vlastní baterku + tu powerbanku (18000mAh - obojí bylo tehdy nové) za půl dne. A pokud člověk trošku nestáhne displej, vybíjí se to při hraní i na té powerbance (připojeno na 2A výstup, ale je to čína, takže bůh ví co z toho leze).


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#473 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 10:33

Já mám Samsung a používám ho na hraní wheriga, oproti Garminu je to mnohem lepší. Na kešky ho jinak využívám jen jako nouzovku, když někde jsem a najednou mám chvíli času. Naviguje mě o dost hůř než navigace, nemůže pořádně zmoknout, nemůžu s ním nikde praštit...


  • 2

#474 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 12:03

Ano, HW vada, ale už v návrhu----je to prostě krám. Na té krasotoulce to nejvíc vyžral displej, prudké slunce, minimum stínu - navigoval jsem sice garminem, ale info k indiciím bylo v mobilu, dost jsem fotil, psal si s přítelkyní a s žirafkou, koukal do fotomap a neaktivoval jsem letadlo. Jinak se zapnutou gps a náročnější aplikací (ingress) je to schopné vyžrat vlastní baterku + tu powerbanku (18000mAh - obojí bylo tehdy nové) za půl dne. A pokud člověk trošku nestáhne displej, vybíjí se to při hraní i na té powerbance (připojeno na 2A výstup, ale je to čína, takže bůh ví co z toho leze).

 

Tomu se říká vývoj po spirále. Vzpomínám na servisáky, kteří k nám kdysi jezdili s kufříkovejma "mobilama". Přeběhli z auta do serverovny a okamžitě hledali zásuvku, aby zůstali on-line... :)

nokia_talkman_md59.jpg


  • 0

#475 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 12:12

Ano, HW vada, ale už v návrhu----je to prostě krám. Na té krasotoulce to nejvíc vyžral displej, prudké slunce, minimum stínu - navigoval jsem sice garminem, ale info k indiciím bylo v mobilu, dost jsem fotil, psal si s přítelkyní a s žirafkou, koukal do fotomap a neaktivoval jsem letadlo. Jinak se zapnutou gps a náročnější aplikací (ingress) je to schopné vyžrat vlastní baterku + tu powerbanku (18000mAh - obojí bylo tehdy nové) za půl dne. A pokud člověk trošku nestáhne displej, vybíjí se to při hraní i na té powerbance (připojeno na 2A výstup, ale je to čína, takže bůh ví co z toho leze).

No pane jo, 18Ah banka a řekněme 2Ah v telefonu, to je 20Ah. Kdyby půlden byl 10h tak je to průměrný odběr 2 ampéry!

Tam je něco dost závažně špatně, takovej telefon by musel topit že by nešel udržet v ruce. To už nemůže být chyba návrhu, to je na reklamaci.


  • 1

#476 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 12:42

Odběr 2A by odpovídal skutečnosti, že připojeno na zdroj 2A se to dokáže, byť pomalu, stále vybíjet.

 

A ano, topí (je kovový, takže dobře chladí - a také dobře ztrácí teplo v mrazu, na megáči v neděli mi na labkách padla baterka za 40 minut). A ano, je to chyba návrhu, ne kusu. Ten telefon tehdy koupilo víc lidí (toho času jediný LTE dualsim pod 10000 co byl u nás běžně ke koupi) a stěžovali si všichni. Nebo byla špatná celá série. Ale ať je to zkripleno designem nebo nedostatečnou kontrolou kvality, Lenovo si už určitě nekoupím.

 

EDIT: tak ten výstup na powerbance, na kterém se to stále vybíjí, je dokonce označen 2.1A  :blink:


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 15 listopad 2016 - 12:48

  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#477 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 793 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 15:52

Pokud je to pravda, tak 10W trvalého výkonu nemůžeš za chvíli udržet v ruce. Spíš ta powerbanka má nějaké slabé ampéry, nebo připsali pár nul. S 18Ah můžeš nastartovat auto! Ono ale záleží, z jakého napětí. Už jsem viděl velkou kapacitu na jeden článek, ale na 3,5V a měnič na 5V má pak kapacitu úměrně menší. Ale i to bylo v poměru, např. kapacita 8Ah, na 5V výstupu 6Ah. Ovšem viděl jsem powerbanku 2Ah, která má výstupní napětí na USB 3,8V. Dost mě překvapilo, když se mi takto nabitý telefon vzápětí vybil. Řekl bych, že Číňani dost spoléhají na to, že tyto parametry má málokdo možnost změřit.


  • 0

#478 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 15:58

No, on ten telefon při plném výkonu (ingress) moc držet v ruce nejde. Tedy celou plochou do dlaně. Pěkně za okraje a máchat ve vzduchu aby se chladil. Je to stejně nepříjemné, jako mít na klíně notebook. Je to ale plechová plácačka, ta 10 W do vzduchu bez problémů odchadí.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#479 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 16:49

No, on ten telefon při plném výkonu (ingress) moc držet v ruce nejde. Tedy celou plochou do dlaně. Pěkně za okraje a máchat ve vzduchu aby se chladil. Je to stejně nepříjemné, jako mít na klíně notebook. Je to ale plechová plácačka, ta 10 W do vzduchu bez problémů odchadí.

 Muzu te ubezpecit, ze ingress vycucne jakykoli telefon za chvili. Kazdy, kdo trochu hraje ingress chodi s powerbankou. A ano, vsechny telefony se pri ingressu(hrach narocnych na vykon) zahrivaji.

 

Prijde mi, ze i kdybysme Ti zde napsali vsechny argumenty ve prospech telefonu/Lenova a byly by tisickrat pravda, tak ty nazor nezmenis. 

 

Rezist!


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#480 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 15 listopad 2016 - 17:01

Ale tak proč ne, nechť si názor ponechá a nemění ho. Mně ale přijde, že chce, abychom ten názor změnili my. Protože on má pravdu, telefony jsou pro geocaching nevhodné a telefony Lenovo jsou nevhodné úplně na všechno. A dokud to všichni nepřijmou za svaté, asi nedá pokoj.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama