Přejít na obsah


Fotka

Kam ten geosvět spěje...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
166 odpovědí na toto téma

#1 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 0:57

Dnes jsem si všim logu u mého coinu.
Logoval ho maník se 47 nálezy a nedávno založil 12 svých keši.
http://www.geocachin...f4-5d5cff393fc5
Je že je fajn že mi vyfotil coin, ale fajn už mi nepřijde že ho vyfotil s trackovacím číslem.A udělal to i u jiných coinu :(
Tak kdo chce muže aspoň lognout discover ;)
A kdyby mi někdo chtěl pomoct co mu napsat(anglicky) nejlépe jenom slušně upozornit že to není zvykem :) tak prosím piště SZ
Díky :)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#2 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 2:28

Hi Klaptev, I would like to ask you if you can delete all pictures where the tracking number of geocoin is shown. Or just erase the tracking number from the pictures (e.g. using of Photoshop). It is against geocaching ethics to show this number in your logs. Thank you very much. ;);) no a kdyz to bude bez odezvy, tak mu proste ten log smaz ty. B)B)
  • 0

#3 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 5:38

i jinde na netu se objevují fotky trackovatelných předmětů s číslem,
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 6:23

Tom007 napsal/a:
i jinde na netu se objevují fotky trackovatelných předmětů s číslem,


Pokud vím, tak se jednou discoveroval TB, který vyšel vyfocený s kódem v novinách :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 6:38

tak ať si ho discovernou, ono ti ho neubude ;)
  • 0

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 6:51

Zacatecnikovi bych chybu z nevedomosti odpustil, upozornil ho na to a tech par discover logu v klidu smazal. Daleko horsi mi prijde masivni rozdavani natistenych seznamu kodu na eventech. Ale to uz se tu resilo mockrat - proste nekdo ma radost z toho, ze coin najde a poponese do dalsi kesky a pak se proste najdou vycuranci, kteri jen chteji ikonky a nehnou pro to prstem a samotny coin nevideli ani z dalky ....
  • 1
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 7:03

kapsa napsal/a:
Zacatecnikovi bych chybu z nevedomosti odpustil, upozornil ho na to a tech par discover logu v klidu smazal. Daleko horsi mi prijde masivni rozdavani natistenych seznamu kodu na eventech. Ale to uz se tu resilo mockrat - proste nekdo ma radost z toho, ze coin najde a poponese do dalsi kesky a pak se proste najdou vycuranci, kteri jen chteji ikonky a nehnou pro to prstem a samotny coin nevideli ani z dalky ....

A ? Je nějaké pravidlo nebo zvyk, že se GC a TB loguje, jen když ho fyzicky vidíš ? Nebo to je jen tvůj pocit ? Tak nějak nechápu, o co ti jde, a proč ty, kteří to dělají jinak než ty, nazýváš "vyčuránky" ... To je snad každýho věc, jestli chce ikonky do profilu nebo se s coinem mazlit. A ty nemáš nejmenší právo někoho takto odsuzovat.
  • 0

#8 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 7:05

Další nešvar je, že opravdu zakládají keše lidi, co maj 15 nálezů:-(( Zrovna o vík jsem byl ve Stodůlkách a okolí, tam je nějaká serie 3 keší - Cache X-Stodůlky. Jedna horší než druhá. Např. kindervejce zastrčené v pingpongovým stole na sídlišti mezi panelákama. Pak si přečteš, že autor má , v tu dobu, 54 nálezů. A v logu někdo vyčetl, že když měl 10 nálezů, tak měl 4 založené keše:-(( A také to podle toho vypadá, i listingy prázdné. Nechápu, jak to může vůbec projít...:-( Takové mizerné body snad nemohou nikoho potěšit.
  • 0

#9 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 7:23

MedoMys napsal/a:

kapsa napsal/a:
Zacatecnikovi bych chybu z nevedomosti odpustil, upozornil ho na to a tech par discover logu v klidu smazal. Daleko horsi mi prijde masivni rozdavani natistenych seznamu kodu na eventech. Ale to uz se tu resilo mockrat - proste nekdo ma radost z toho, ze coin najde a poponese do dalsi kesky a pak se proste najdou vycuranci, kteri jen chteji ikonky a nehnou pro to prstem a samotny coin nevideli ani z dalky ....

A ? Je nějaké pravidlo nebo zvyk, že se GC a TB loguje, jen když ho fyzicky vidíš ? Nebo to je jen tvůj pocit ? Tak nějak nechápu, o co ti jde, a proč ty, kteří to dělají jinak než ty, nazýváš "vyčuránky" ... To je snad každýho věc, jestli chce ikonky do profilu nebo se s coinem mazlit. A ty nemáš nejmenší právo někoho takto odsuzovat.


Vidím to stejně jako Kapsa. Ano, je pravidlo a zvyk, že se loguje jen to, co se fyzicky má v ruce ;). Vyplývá to z jeho principu. A logickou úvahou lze snad dojít, k čemu byl TB a GC stvořen. Ano, je to každého věc, každý si může rozmyslet, jestli bude vyčůránek nebo ne ;)

Tak mě tak napadá něco o potrefené huse... jak to jen bylo? B)
  • 1

#10 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 7:40

Tom007 napsal/a:
i jinde na netu se objevují fotky trackovatelných předmětů s číslem,


To jo, některým kačerům to třeba vůbec nevadí a dokonce i pod fotkou předmětu píšou "Pls feel free and log as discovered:)" Už jsem si pár takových zalogoval z Facebooku ;)

Horší průser je, a to jsem zjistil předevčírem, že někteří kačeři fotí místo s umístěním keše a fotky pak vystaví na internetu. Nemusí ani do listingu, ale někam do galerie. Luštím totiž už pěknou dobu jednu mysterku s šifrou a za boha nemůžu příjit na to, jak ji vyluštit. Předevčírem jsem si říkal, že zkusím číslo listingu té keše zadat do Google jestli se náhodou tahle keš neřešila na nějakém fóru. Fórum jsem sice nenašel, za to jsem našel galerii jednoho kačera, kde směle pod fotkou pro pardubáky velmi známého místa napsal potřebné údaje (jméno keše, číslo listingu). Takže vyluštěno nemám, ale vím kde keš je. Keš ale nepůjdu odlovit dokud si neporadím s tou šifrou. Přitom je prej strašně jednoduchá, jedna kačerka ji měla rozluštěnou během 10 vteřin. Když se tam prý budou hledat složitosti, nikdy se mi ji nepovede rozluštit. Tak nevím, snad se časem povede.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#11 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 7:42

Já moc dobře rozumím, co máte na mysli :) Nicméně o nějakém pravidle nebo zvyku, že bych si nemohl logovat GC a TB, které jsem fyzicky nedržel v ruce, slyším poprvé. Mohl bys mě odkázat na nějaký rozumný zdroj, kde jsou tato pravidla uvedena ? B) Pokud bych tedy soudil logicky a odvodil, že číslo si zaloguje za doměnu jen ten, kdo něco udělá pro pohyb GC nebo TB, pak mi tedy uniká smysl možnosti "Discover". Doporučuji nechat ostatním svobodu a neodsuzovat něčí jiný postoj, když navíc nikomu ničím neubližuje. Narozdíl od vás GC a TB tolik nežeru, takže mi vaše napadání přijde docela směšný ...
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 7:52

vitablondak napsal/a:
Další nešvar je, že opravdu zakládají keše lidi, co maj 15 nálezů:-(( ... Nechápu, jak to může vůbec projít...:-( Takové mizerné body snad nemohou nikoho potěšit.

Potěší každý bod, jen má člověk z toho trochu jiný zážitek. GS neomezí zakládání keši nějakou podmínkou... bohužel. Takže musíme trpět takové "díky bodovky" a filtrovat si je díky hodnocení keší, logů ostatních a ignore listů. Skupec se snaží zavést pravidlo fotografování místa uložení keše u nováčka, myslím že je to dobrý nápad.


Mau Loftin napsal/a:
Vidím to stejně jako Kapsa. ....

I já. Osobně jsem nikdy nelogoval GC/TB co jsem neměl v ruce. Na Eventech si rád prohlídnu TB/GC, ale číslo si opíšu jen u těch co se mi líbí. Na druhou stranu uznávám, že stejně jako jsou hledači zážitků x sběrači bodů, tak asi jsou i v TB/GC poslové x sběrači ikonek.
  • 0

#13 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 7:54

MedoMys: Pokud kačer nechce GC/TB posunout dál, může si ho zalogovat jako "Discovered". Owner se díky tomuto logu dozví, že jeho předmět je opravdu v keši a je v pořádku. Proto je ta možnost "Discovered" ...

Jestli si owner vystaví fotku svého předmětu i s číslem na internet, je to jeho věc. Ale je dost hloupý když to udělá jiný kačer ...


  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#14 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 8:01

mike007 napsal/a:
Jestli si owner vystaví fotku svého předmětu i s číslem na internet, je to jeho věc. Ale je dost hloupý když to udělá jiný kačer ...

O tom žádná, souhlas. Taky bych nikdy nevystavil číslo TB bez vědomí vlastníka.

sobikovi napsal/a:
Na druhou stranu uznávám, že stejně jako jsou hledači zážitků x sběrači bodů, tak asi jsou i v TB/GC poslové x sběrači ikonek.

A nebo obojí. Třeba já vždy rád posunu TB nebo GC, když nějaký najdu. Ale stejně tak se nezdráhám zapsat číslo, když na nějaké narazím. A nemám s tím žádný problém a svědomí mě nijak nežere, navzdory zdejším rejpalům :D
  • 0

#15 ajne

ajne

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 8:01

Já beru Discovered jako to, když najdu minci a prohlédnu si ji, ale z jakéhokoli důvodu ho nechci brát dát, tak si ho lognu jako Discovered, že jsem ji objevil. Myslím, že takto to bylo myšleno. Nevím, proč bych si měl logovat minci, kterou jsem neviděl či neměl v ruce. To je už opravdu honění bodíků na mincích. Taky mne tu zarazilo, když jsem v Ústí narazil na člověka, který měl 10 nálezů a 15 coinů. Tak za mne, zapsat jen, když dotyčný měl minci fyzicky v ruce.
  • 0

#16 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 8:02

Witko&Wendy: Já vím, potkal jsem tě v chrudimským lese :)

Tady je ta keš: GCYKNB

Tu už ale máš odlovenou ...

  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#17 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 8:09

MedoMys napsal/a:
Já moc dobře rozumím, co máte na mysli :)
Nicméně o nějakém pravidle nebo zvyku, že bych si nemohl logovat GC a TB, které jsem fyzicky nedržel v ruce, slyším poprvé. Mohl bys mě odkázat na nějaký rozumný zdroj, kde jsou tato pravidla uvedena ? B)
Pokud bych tedy soudil logicky a odvodil, že číslo si zaloguje za doměnu jen ten, kdo něco udělá pro pohyb GC nebo TB, pak mi tedy uniká smysl možnosti "Discover".
Doporučuji nechat ostatním svobodu a neodsuzovat něčí jiný postoj, když navíc nikomu ničím neubližuje. Narozdíl od vás GC a TB tolik nežeru, takže mi vaše napadání přijde docela směšný ...


Mě tak napadá, je někde pravidlo, že musí člověk být fyzicky na cache aby mohl mít log? A je někdo napsáno, že musí mít podpis v logbooku? A je někde napsáno, že ho nemůže podepsat někdo jiný?

Discover: typický příklad, najdu v cachi GC, ale nemůžu splnit jeho úkol či ho poslat dále, proto ho zase v cache nechám a jen si zaloguji disover. Nebo když mi ho půjčí do ruky jiný kačer apod.

Log u GC a TB je to, že jsem ho fyzicky někde potkat, viděl, né že jsem ho viděl na obrázku, fakt ten rozdíl necítíš??

Nikdo nikomu svobodu nebere :) Ať si dělá co chce kdo chce, jen někdo u mě bude mít jakousi nálepku nesmyslnosti. vadí ti to ? :) Tak "vyčůránek" možná není to správné, ale bude to u mě v šuplíku nepochopení. A celkem je mi to jedno, nějak se tím nehodlám zabývat, jen jsem reagoval na tvůj příspěvek.

a btw jinak se to píše třeba zde: http://www.geocachin...ad/TB&GCman.pdf - ale chápu, nic oficiálního.
  • 0

#18 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 8:17

sobikovi napsal/a:

vitablondak napsal/a:
Další nešvar je, že opravdu zakládají keše lidi, co maj 15 nálezů:-(( ... Nechápu, jak to může vůbec projít...:-( Takové mizerné body snad nemohou nikoho potěšit.

Potěší každý bod, jen má člověk z toho trochu jiný zážitek. GS neomezí zakládání keši nějakou podmínkou... bohužel. Takže musíme trpět takové "díky bodovky" a filtrovat si je díky hodnocení keší, logů ostatních a ignore listů. Skupec se snaží zavést pravidlo fotografování místa uložení keše u nováčka, myslím že je to dobrý nápad.

Já bych ty "díky bodovky" v Orleans od tohoto nováčka strpěl docela rád. Vlákno se týká jednoho konkrétního kačera a hned paušalizujete. Podíval jsem se na první tři jeho keše, něco zajímavého ukazují, listing je stručný (kde je psáno, že má být dlouhý? - podstatné v tom má, spousta lidí to stejně nečte a i z dlouhého si toho po čase stejně nic nepamatuje), v listingu jsou i fotky. Co byste ještě chtěli? Je to trapný pořád se navážet do zakládajících nováčků a být papežtější než papež.
  • 0

#19 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 8:19

MedoMys napsal/a:Ale stejně tak se nezdráhám zapsat číslo, když na nějaké narazím. A nemám s tím žádný problém a svědomí mě nijak nežere, navzdory zdejším rejpalům :D


To mě taky nedělá problém. Ve většině případů jsem psal log typu "seen on a picture" Když se to majiteli nebude líbit, může můj log vymazat ...
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#20 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 8:19

[quote]sobikovi napsal/a:
[quote]vitablondak napsal/a:
Další nešvar je, že opravdu zakládají keše lidi, co maj 15 nálezů:-(( ... Nechápu, jak to může vůbec projít...:-( Takové mizerné body snad nemohou nikoho potěšit.[/quote]Potěší každý bod, jen má člověk z toho trochu jiný zážitek. GS neomezí zakládání keši nějakou podmínkou... bohužel. Takže musíme trpět takové "díky bodovky" a filtrovat si je díky hodnocení keší, logů ostatních a ignore listů. Skupec se snaží zavést pravidlo fotografování místa uložení keše u nováčka, myslím že je to dobrý nápad.

Já měl namysli pravidlo že založit keš může jen ten, kdo má nalezeno nejméně 100 keší. Nevím, jestli je to v nějakých oficiální pravidlech, ale X krát jsem tu o tom četl...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama