Přejít na obsah


Fotka

Kam ten geosvět spěje...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
166 odpovědí na toto téma

#41 A. da Mek

A. da Mek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 133 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 10:34

A nemám s tím žádný problém a svědomí mě nijak nežere

Samozřejmě, samotný lhaní hřích není, ten by byl teprve kdybys to objevení, odhalení (doslova odkrytí) toho předmětu odpřísáhnul.
  • 0

#42 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 10:38

Opravdu nechapu nektere jedince, kteri misto toho, aby vyrazili hledat, tak budou resit doslova "broskvoviny" na foru. Lidi proboha, proberte se!
  • 0

#43 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 10:40

Zegga napsal/a:

kapsa napsal/a:
Zacatecnikovi bych chybu z nevedomosti odpustil, upozornil ho na to a tech par discover logu v klidu smazal. Daleko horsi mi prijde masivni rozdavani natistenych seznamu kodu na eventech. Ale to uz se tu resilo mockrat - proste nekdo ma radost z toho, ze coin najde a poponese do dalsi kesky a pak se proste najdou vycuranci, kteri jen chteji ikonky a nehnou pro to prstem a samotny coin nevideli ani z dalky ....


Nechápu co se Ti na seznamech nezdá. Všechny mnou discoverované coiny jsem viděla na vlastní oči a osahala si je. Mnoho z nich bylo opsáno doma z papírových seznamů. Sama ke svým také mám seznam. A co? Čas věnovaný opisování raději věnuji prohlídce mincí.

Tvůj pohled na hru není dogma, takže označovat ty, kteří ho neakceptují za "vyčůránky" je od Tebe sprosté a drzé. Na rozdíl od Tebe na eventy celkem dost chodím a ještě jsem se nesetklala se seznamem, ke kterému by coiny na místě nebyly k prohlédnutí. Takže o seznamech neviděných coinů vaříš z vody. O tom, že na Eventy nechodíš jsi zde již párkrát psal. V pohodě. Jen mne fascinuje jak přesně víš co a jak je tam obvyklé a běžné. Kecy, kecy, kecy...


Jen do něj, ať chlupy létají :D

Ale vážně k věci. Na papírových seznamech nevidím nic špatnýho, jak píše Zegga, raději věnovat čas prohlížením coinů než opisováním trackovacích čísel. Proto i sám jsem měl papírové seznamy, nyní už jsem postoupil dál (jsem línej to tisknout) a udělal jsem online seznam, takže dávám jen adresu.

A co se týče ikonek v profilu. Někoho baví mít hodně keší (mno fuj, kombajnisti:D), někdo si vybarvuje mapku republiky/Evropy/světa, někdo sbírá ikonky... tak jim to nech... nebudou mít kvůli tomu levnější rohlíky jak ty, tak co tě na tom žere?B)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#44 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 10:48

kapsa napsal/a:Ale hlavne - nikoho neurazim, jen rikam, co si myslim. Podle meho vykladu je zase me pravo myslet si.


Mysli si..., ale v okamžiku kdy svou myšlenku veřejně prezentuješ, třeba zde a způsobem jakým jsi tak učinil. Stává se z ní urážka. Proti tomu se já i Medomyš ohrazujeme.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#45 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 10:50

Hádáte se moc hezky a o ničem. Tím také mimoděk naznačujete odpověď na téma tohoto vlákna. Ale jste těžce OT. Původní otázka smysl měla, zanikne bohužel v tlachání. Jen tak dál...
  • 0

#46 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 10:58

Zegga napsal/a:
Tvůj pohled na hru není dogma, takže označovat ty, kteří ho neakceptují za "vyčůránky" je od Tebe sprosté a drzé....


Pokud jsem pochopil, tak nikomu "své dogma" (tvými slovy) nevnucuje. Skoro to tak od tebe zní, že nikdo nesmí říct, co se mu nelibí?! A že si je pro sebe považuje za "vyčůránky"? A? Přijde mi, že nejvíce křičí ten, koho se to nějak dotklo....
Tak buď se tak nechováš, tak ti to může být jedno, nebo se tak chováš a pevně si za tím stojíš a myslíš, že to děláš správně a proto ti to taky může být jedno co si kdo myslí. Ale nespíš je to tak, že to tak děláš, ale nejsi přesvědčená, že je to tak správně a vadí ti, že to někdo nazve pravým jménem - tož jen můj psychologický rozbor :)

A zakončením: Kecy, kecy, kecy... - to není sprosté a drzé?

Ať si každý dělá co chce jak chce, tak jak mu to dovolí svědomí a vědomí....

Můj názor je dost podobný jako Kapsy, přijde mi to mimo mísu a nějak se ztrácí smysl věci, který v tom vidím já. Ale je mi úplně jedno, jestli se podle toho někdo zařídí nebo ne :)

A nikdy není špatné přeci slyšet názor ostatních, i kdyby byl přeci proti mě, né??

ale Howgh , S474N má pravdu :)

(čímž se omlouvám za neodpovězení na další reakce, nepovažujte to, prosím, za nezdvořilost, ale jako za to, že svůj názor jsem vyjádřil snad už jasně a nebudu se tím dále zabývat, za to to nestojí :) )
  • 0

#47 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 11:00

Zegga napsal/a:

kapsa napsal/a:Ale hlavne - nikoho neurazim, jen rikam, co si myslim. Podle meho vykladu je zase me pravo myslet si.

Mysli si..., ale v okamžiku kdy svou myšlenku veřejně prezentuješ, třeba zde a způsobem jakým jsi tak učinil. Stává se z ní urážka. Proti tomu se já i Medomyš ohrazujeme.

Klidne se ohrazujte - urazka to byt nemela, nikoho jsem nejmenoval a to ze si to nekdo vztahnul na sebe je jeho problem.
Kazda hra se da hrat a nebo "hrat", jak se k tomu kdo postavi je jeho vec ale tohle pokoutne ziskavani kodu podle me celou myslenku TB a GC vyrazne degraduje, tot vse ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#48 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 11:01

Crocky napsal/a:
Hádáte se moc hezky a o ničem. Tím také mimoděk naznačujete odpověď na téma tohoto vlákna.
Ale jste těžce OT. Původní otázka smysl měla, zanikne bohužel v tlachání. Jen tak dál...


Původní otázka smysl měla a byla zodpovězena, včetně anglického překladu. Autora logu požádat o úpravu, pokud by nereagoval tam mu log smazat. Ovšem je otázka zda mu fotky nezůstanou v jeho galerii. (nedávno se to tu podobně řešilo u nových keší se Skupcem)
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#49 Gorole

Gorole

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 383 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 11:12

k-lord napsal/a:
Hi Klaptev,
I would like to ask you if you can delete all pictures where the tracking number of geocoin is shown. Or just erase the tracking number from the pictures (e.g. using of Photoshop). It is against geocaching ethics to show this number in your logs. Thank you very much.

;);)

no a kdyz to bude bez odezvy, tak mu proste ten log smaz ty. B)B)


Díky moc. ;)
To jsem právě nechtěl mazat.
Chci počkat jestli zareaguje a pak ho kdyžtak smažu ;)
  • 0
### :) ------------------------------------------------------- SE C510, NAVILOCK BT - 413, HandyGeocaching Arcao edition Garmin Vista HCx PRO

#50 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 12:02

Daku napsal/a:

bubbu napsal/a:
mike007, daku: Můžete mi říci o jaké keši s tou šifrou je řeč? Já jsem prostě strašně zvědavá.


Už se to tu psalo :)
Tady je ta keš: GCYKNB

Áááá, Sodovkárna ... Co já se do autora nalil lihových i lihuprostých nápojů ... a on pořád jen že řešení mám na dosah ruky, ale seděl kousek dál ...B)
  • 0

#51 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2010 - 13:11

Gorole napsal/a:
Díky moc. ;)
To jsem právě nechtěl mazat.
Chci počkat jestli zareaguje a pak ho kdyžtak smažu ;)


Také jsem jí psal... je to ženská... po tom co si její nafocené GC zalogovlo pár Čechů, začala rozesílat rozhořčené maily B) tak jsem jí to musel vysvětlit. Už některé fota smázla.
  • 0
www.povetrnik.cz

#52 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 8:50

kapsa napsal/a:
Kazda hra se da hrat a nebo "hrat", jak se k tomu kdo postavi je jeho vec ale tohle pokoutne ziskavani kodu podle me celou myslenku TB a GC vyrazne degraduje, tot vse ....

Degraduje co konkretne? Ty honis pocet TB/GC a proto te stve, ze si nekdo pokoutne "diskovernul" par kousku a ma vic nez ty? Nebo kde je ten problem?

Osobne si myslim, ze problem mas pouze ty - ve sve hlave. Me osobne opravdu neprijde normalni nekomu lustrovat profily a zkoumat pocet jeho zalogovanych TB ci podobne. Pokud ti to prijde normalni a jeste tak cinis a verejne se tim chlubis, tak si nejsem jist, zdali si zvolil spravnou "hru". Mozna by ses mohl realizovat jinde a jinak.
  • 0

#53 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 9:08

S474N napsal/a:

kapsa napsal/a:
Kazda hra se da hrat a nebo "hrat", jak se k tomu kdo postavi je jeho vec ale tohle pokoutne ziskavani kodu podle me celou myslenku TB a GC vyrazne degraduje, tot vse ....

Degraduje co konkretne? Ty honis pocet TB/GC a proto te stve, ze si nekdo pokoutne "diskovernul" par kousku a ma vic nez ty? Nebo kde je ten problem?

Osobne si myslim, ze problem mas pouze ty - ve sve hlave. Me osobne opravdu neprijde normalni nekomu lustrovat profily a zkoumat pocet jeho zalogovanych TB ci podobne. Pokud ti to prijde normalni a jeste tak cinis a verejne se tim chlubis, tak si nejsem jist, zdali si zvolil spravnou "hru". Mozna by ses mohl realizovat jinde a jinak.

Ne, jde mi o to, ze me coiny nekdo bere na eventy, kde hromadne rozdava jejich tracknumber, i kdyz to nechci a mam to vyslovne napsano v popisu. Coiny si porizuji proto, ze chci sledovat, jak putuji svetem a ne proto, aby je nekdo tahal po srazech a rozdaval kody na potkani ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#54 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 9:15

kapsa napsal/a:
Ne, jde mi o to, ze me coiny nekdo bere na eventy, kde hromadne rozdava jejich tracknumber, i kdyz to nechci a mam to vyslovne napsano v popisu. Coiny si porizuji proto, ze chci sledovat, jak putuji svetem a ne proto, aby je nekdo tahal po srazech a rozdaval kody na potkani ....

Teda že by někdo měl na eventu vytištěný seznam cizích coinů a ten rozdával jsem ještě nezažil.
Že někdo rozdává seznam svých coinů, co nosí s sebou a nepouští - to ano.
A že každý přinese "do krabice na event" všechno možné tak to taky - pohrabu se, co se mi líbí to buď discovernu (koneckonců jsem to viděl) nebo odnesu ...
Nevidím žádný problém ...
  • 0

#55 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 9:22

S474N napsal/a:.


Jak Kapsa již několikrát prezentoval, na Eventy nechodí, což je jeho volba. Opakovaně však vypráví jak to na eventech funguje, legendy o jeho kamarádech co tam chodí a pak mu povypráví. Hlavně o seznamech coinů co si kačeři předávají. Asi se k němu nedostala informace, že u každého seznamu je také album nebo hromádka mincí, často v ceně několika tisíc. Mince si často opisujeme tak že jeden diktuje a ostatní píší. Seznam tuhle administrativu usnadní. Nesetkala jsem se však s kačerem, který by si nechal uniknout možnost si mince osahat, prohlédnout. Mno, ale kapsa to asi ví lépe. Sice to neviděl, ale z vyprávění to zná moc dobře.

ps: PROČ JEN MI TO PŘIPOMÍNÁ BROUKA PYTLÍKA... ;)

PSS: A původní myšlenka GC/TB? Kdyby byla pouze v cestování po keších, proč by se pak vůbec vyráběly některé sběratelské druhy.

PSSS: Event je v tomto smyslu je keš jako každá jiná, jen s mnohem větší návštěvností v konkrétní den. Tedy vložit coin, kdo chce discoverne, jiný vyzvedne a putuje dál. Coiny tak putují v souladu s pravidly i myšlenkou. Sbírají kilometry a cestují. Zdá se, že pravidla jejich putování a myšlenku jsi poněkud nepochopil Ty, Kapso.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#56 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 9:55

kapsa napsal/a:
Ne, jde mi o to, ze me coiny nekdo bere na eventy, kde hromadne rozdava jejich tracknumber, i kdyz to nechci a mam to vyslovne napsano v popisu. Coiny si porizuji proto, ze chci sledovat, jak putuji svetem a ne proto, aby je nekdo tahal po srazech a rozdaval kody na potkani ....

A kde je problem? Vzdyt Event je defacto taky cache. Takze tvuj problem je pouze v tom, ze v jeden den ti "discoverne" tvuj TB/GC vice lidi?
  • 0

#57 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 9:55

Osik napsal/a:

kapsa napsal/a:
Ne, jde mi o to, ze me coiny nekdo bere na eventy, kde hromadne rozdava jejich tracknumber, i kdyz to nechci a mam to vyslovne napsano v popisu. Coiny si porizuji proto, ze chci sledovat, jak putuji svetem a ne proto, aby je nekdo tahal po srazech a rozdaval kody na potkani ....

Teda že by někdo měl na eventu vytištěný seznam cizích coinů a ten rozdával jsem ještě nezažil.
Že někdo rozdává seznam svých coinů, co nosí s sebou a nepouští - to ano.
A že každý přinese "do krabice na event" všechno možné tak to taky - pohrabu se, co se mi líbí to buď discovernu (koneckonců jsem to viděl) nebo odnesu ...
Nevidím žádný problém ...


Kapsu dost chapu. Priklad ze soucasnosti: v nedeli jsme se zucastnili Call from Komorany, kde si nekolik lidi vyfotilo Coiny. Na webu jsou nyni k dispozici fotky coinu (i nasich, ackoli se nas na to nikdo neptal) s citelnnymi cisly.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#58 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 9:57

gord: pokud nekdo uverejni fotky s "nezadelanym" cislem, tak je to idiot. Ale to snad neni to hlavni "gro" tohoto tematu. Nebo se mylim?
  • 0

#59 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 10:05

Takový krásný den a vy tu pořád vedete takové žabomyší války :)

By mě zajímalo, co čekáte, že z toho vyplyne? Jako čekáte, že přijde nějaká satisfakce z druhé strany? Jděte lovit raději TB, GC a cache tak, jak vám to vyhovuje, jestli si já nebo Kapsa myslí, že opisovat hromadně na eventech čísla je přinejmenším úchylárna, vám přeci může být úplně jedno ;) Jak už jsem psal, buď to tak považujete za správné a je vám jedno, že si někdo myslí opak nebo to nepovažujete za správné, děláte to a pak se vás to dotklo. Pro mě tento log GC a TB nemá význam a budu si asi pořád myslet, že je to blbost. Ale dělejte si co chcete ;). Buď se s tím, že si myslím o tom své smíříte nebo to přestanete dělat :D Ale to je už váš boj ;) Né můj. Já se též smířil s tím, že to někdo takto dělá a pokud nedělá nic horšího....

Ale pokud někdo Kapsovi GC bere na eventy, přesto že to vyloženě jeho napsané přání, že tak dělat nemá, pak je toto dost na pováženou.... :@

ať žije žabomyš!
  • 0

#60 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 10:25

V tomhle plne souhlasim s kapsou, kdyz posilam GC/TB na cesty, tak urcite ne proto, aby ho nekdo mesic pred eventem vybral z kese, pak prijde 50 notifikaci ze ho nekdo discoveroval - ty chodi jeste mesic po enventu - a nakonec mesic a dele cekate, jestli se vubec nekdo namahal ten GC/TB vzit a dat do nejake kese. Dekuji nemam zajem, uz jsem takhle o cestovatele prisel.

PSS: A původní myšlenka GC/TB?

Ano, puvodni myslenka GC/TB je opravdu cestovat od kese ke kesi. Dokonce puvodne ani zadne discovered nebylo mozne, bohuzel eventy tohle zmenily aby se zmesil pocet logu. Jinak znamky taky puvodne byly jenom o posilani posty, mince o placeni atd. Sbirat muzes i vika od kanalu kdyz te to bavi.

Tohle je proste o tom, jestl ty TB/GC posilas na cesty nebo je jenom nosis na eventy. Kdo je posila na cesty je chce videt v pohybu a discovered ho moc nepotesi, kdo je ma jenom na ukazku tak ten se rad pochlubi kolik lidi minci videlo. Ani jeden pristup neni spatnej, jenom jsou rozdilny.
  • 0
MaFa




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama