Přejít na obsah


Fotka

Kam ten geosvět spěje...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
166 odpovědí na toto téma

#81 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 14:40

Mau Loftin napsal/a:

Zegga napsal/a:
Milý Mau Loftine, co začít u sebe?
Máš tu 5x více příspěvků než máš nalezených keší. Coinů jsi viděl pár a nevlastníš žádný. Hlavně víš kdo by měl jít co kdy dělat. Myslím, že ti je kulový do mých časových plánů. Na keše, eventy i další zájmy mi zbývá času dost. A zbyde i na zdejší forum. ;)


:D:D:D

----- jako fakt, tak je mi jedno, kolik coinů mám, třeba málo, ale všechny jsem je poctivě našel někde v keši hezky nohama vyšlapané.... (možná je tam nějaká světlá výjimka) ... a hezky si je zpětně na internetu prohlídnu a pamatuji si je, mám v vzpomínku a koukám, kde třeba jsou a měl jsem je doma, chlubil jsem se s nima, doma, v práci... tucet coinů za 10 vteřin na eventu pro mě je dost o ničem....

----- a ti tu řikám, že tisíce coinů zalogovaných na eventech je mimo mísu a je pro mě cennější jeden jediný co jsem poctivě našel a ty pak dáš takovýhle argument, že jich mám málo!!! :D:D:D Promiň Zeggo, ale fakt jsi úplný mimoň! Asi vůbec nevnímáš, co říkám.

----- a proč nemám vlastní coin? těch důvodů může být tolik, a je mi jedno, co si o tom myslíš. Ale jeden už jsem zakoupil a čeká na vypuštění. Musel jsem si třeba na něj vydělat, že?

----- jedna cache = jeden příspěvek do fora?? :D:D

----- a je mi jedno co děláš ve svém volnu. GC není jen jeden můj koníček a nikde se do tvých plánů nenavážím, takže tu poznámku jsem nepochopil

:D - tak jo no, tak tohohle se fakt účastnit nehodlám...., už to přechází do směšného podlého útoku.... tu pak ty někomu něco kaž o morálce....


.....na tohle se nedalo nereagovat....


Tvoje motto je podle sebe soudím Tebe. Krásně jsi to o5 otočil. Dělej si co chceš, samozřejmě. Jen Tvé posílání ostatních na lov je úsměvné. Nenavážíš se snad do plánů jiných tím že jim říkáš co mají jít dělat?
Z mnou discoverovaných coinů jsem všechny měla v ruce, o všech si početla na netu, u některých plnila podmínky a všechny mne potěšily a udělaly mi radost. Jako obvykle sis vybral co se hodilo. Na své mince si musel vydělat každý, nebo je dostal darem. A jestli mu to stálo za sbírku v albu je jeho věc. Cenu bych neřešila. Ale asi těžko se můžeš vžít do pocitu majitele sbírky určené k prohlédnutí. Jenže blafat o tom budeš stále dokola.

Poněkud surově to otočím, z tvé degradace sbírek na eventech poněkud čiší závist někoho kdo na to prostě nemá. Nelíbí se Ti to takto řečeno? Mě také ne. O tom to totiž není. Já jen nechápu, proč tu pořád máte potřebu tohle řešit. protože discover nikoho a nic nepoškodí. Neubere km, neztratí se a navíc potěší něčí oko. S Kapsou to tu pranýřujete jako svatokrádež a degradujete na cosi nízkého. Haníte ty co to tak dělají.

A co se mimoňe týká, pojmenoval jsi to přesně. Viděl jsi pár mincí a přesně víš o čem to je. Kolik si viděl velkých mincí, replik hvězdářských přístrojů, skleněných a další zvláštních kousků které v keši pravděpodobně nepotkáš? Jednak se do málokteré vejdou a druhak poslat věc v hodnotě několika set by bylo fakt mimo. Nikdo Ti to necpe, pravděpodobně se s nimi nesetkáš a budeš spokojeně žít. Proč ale degraduješ to že si je jiný prohlédne a discoverne rád, to poněkud nechápu.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#82 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 14:56

Zegga napsal/a:
.....


po Indiáncku se ze slušnosti rozloučím slovem Howgh ;)

(přestože je to pro mě těžké a musím se držet abych neoponoval, ale zvládnu to, vidím před sebou hezčí věci než je tato bezedná diskuze :))

a výkřikem: žijme šťastně!

( kdyby tu byl smajlík posílající pusu, dám ho sem, ale není tu :) )
  • 0

#83 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:03

Zegga napsal/a:.... discover nikoho a nic nepoškodí. Neubere km, neztratí se a navíc potěší něčí oko. S Kapsou to tu pranýřujete jako svatokrádež a degradujete na cosi nízkého. Haníte ty co to tak dělají.

Ano, discover log opravdu nikomu neskodi ale opravdu si nemuzu pomoct a kdyz mi po eventu prijdou desitky a desitky discover logu typu "dik" a "videno na eventu" mezi kterymi se ostatni logy z kesek ztraci, tak je to pro me prachsprosty spam, ktery proste u svych geocoinu mit nechci.

P.S. - Pro spravce GC.cz - mohla by z toho byt zajimava anketa.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#84 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:07

kapsa napsal/a:

Zegga napsal/a:.... discover nikoho a nic nepoškodí. Neubere km, neztratí se a navíc potěší něčí oko. S Kapsou to tu pranýřujete jako svatokrádež a degradujete na cosi nízkého. Haníte ty co to tak dělají.

Ano, discover log opravdu nikomu neskodi ale opravdu si nemuzu pomoct a kdyz mi po eventu prijdou desitky a desitky discover logu typu "dik" a "videno na eventu" mezi kterymi se ostatni logy z kesek ztraci, tak je to pro me prachsprosty spam, ktery proste u svych geocoinu mit nechci.

P.S. - Pro spravce GC.cz - mohla by z toho byt zajimava anketa.


S anketou souhlas :D

PS: Smysl coinů vidím v nacestovaných km a co nejvíce potěšených kačerech. Odmítání discoveru mi poněkud připomíná našeho klasika Járu Cimrmana. "Původně měl hospodu u silnice na písek, ale chodili mu tam lidi..."
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#85 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:09

kapsa napsal/a:
... po eventu prijdou desitky a desitky discover logu typu "dik" a "videno na eventu" mezi kterymi se ostatni logy z kesek ztraci, tak je to pro me prachsprosty spam, ktery proste u svych geocoinu mit nechci....


Uuuuuplne odbocim od tematu. No neni to prvni zminka (v tomto vlaknu) o hromade mailu, ktere chodi. Nevim jak vy, ale my resime nechtene maily filtry a rozsortovanim do prislusne slozky. Tohle uz by dneska mel umet jakykoliv postovni program/freemail.

Paw
  • 0

#86 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:15

Je problém filtrovat discovered logy z eventů (ty jsou pro mne taky spam) a discovered z keší - aspoň vím, že tam TB nebo GC byl.
  • 0

#87 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 15:40

Paw&lucima napsal/a:

kapsa napsal/a:
... po eventu prijdou desitky a desitky discover logu typu "dik" a "videno na eventu" mezi kterymi se ostatni logy z kesek ztraci, tak je to pro me prachsprosty spam, ktery proste u svych geocoinu mit nechci....

Uuuuuplne odbocim od tematu. No neni to prvni zminka (v tomto vlaknu) o hromade mailu, ktere chodi. Nevim jak vy, ale my resime nechtene maily filtry a rozsortovanim do prislusne slozky. Tohle uz by dneska mel umet jakykoliv postovni program/freemail.

Jasne, to dneska zvladne kazdy, ja to ale nemyslel ve smyslu spamu v mailove schrance ale hlavne jako (ha, vynalezl jsem nove slovo!) :) "spamlog" ve vypisu logu na strance coinu.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#88 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 17:44

Crocky: v tom pripade ti dam jednu skromnou radu - nevypoustej zadny trackable predmet a budes tech emailu usetren. Jak lehke mily Watsone!
  • 0

#89 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 517 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 17:47

Klidne at ho vypousti do sveta, ale nesmi ho pred tim aktivovat! :D
  • 0

#90 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 17:48

kapsa napsal/a:
Presne tak, navic myslim, ze nektere veci ani nemusi byt psane ale jaksi vyplyvaji z logiky veci. Prece jeste nejsme takovi tupci, jako americani, kteri musi mit navod u vseho a na vsechno ve stylu - umelohmotna flaska se nema davat na kamna, sirky "nefunguji" kdyz jsou mokre, kocka nepatri do mikrovlnky a podobne ....


...promin Michale, je to trochu OT, ale mne to proste nedá a nahrál si mne na smeč. Kolik znáš osobně Američanů, že o nich říkáš že jsou tupci?? Žil jsem a pracoval pár měsíců ve Státech a vě většině případů mi připadali jako menší tupci a burani než většina slavné chytré české populace :D.
  • 0

#91 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 18:12

Docadion: zna tolik amiku, kolikrat byl na eventech :D:D:D:D
  • 0

#92 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 20:15

MedoMys napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Na druhou stranu uznávám, že stejně jako jsou hledači zážitků x sběrači bodů, tak asi jsou i v TB/GC poslové x sběrači ikonek.

A nebo obojí. Třeba já vždy rád posunu TB nebo GC, když nějaký najdu. Ale stejně tak se nezdráhám zapsat číslo, když na nějaké narazím. A nemám s tím žádný problém a svědomí mě nijak nežere, navzdory zdejším rejpalům :D


Diskuse už se určitě někam posunula, ale než bych to dočetla, tak bych to zapomněla:
Právo discoverovat co se ti zlíbí ti asi nikdo nevezme, ale zajímalo by mě, k čemu ti takový seznam ikonek bude.
Když jsem měla coinů nalezených pár, tak jsem se třásla na každou novou ikonku. Časem mě to nějak přešlo a teď mě trochu mrzí, že jsem na eventech logovala i coiny, které jsem zahlédla jen koutkem oka a vůbec si na ně nevzpomínám. Tak trochu mi zavazí v seznamu coinů, které jsem posouvala a u kterých si často pamatuju, v jakých místech jsem je přesouvala a občas mě napadne podívat se, kam dál docestovali. (Ale zase mi nezavazí tolik, abych je mazala ;))

A trochu mě děsí ty tvé tvrdě logické úvahy "a kde máš napsané, že se to nesmí?". Tady samozřejmě o nic nejde, ale pokud takhle uvažuješ i mimo geocaching, jsem ráda, že s tebou nemám co do činění...
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#93 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2010 - 22:50

S474N napsal/a:
gord: pokud nekdo uverejni fotky s "nezadelanym" cislem, tak je to idiot. Ale to snad neni to hlavni "gro" tohoto tematu. Nebo se mylim?


Mýlíš. Příspěvek, který začal tuhle diskusi, upozorňuje, že francouzský "idiot", který se tu chudák nemůže ani bránit, vyfotil coin s trackovacím číslem.
Proč zrovna tohle by mělo demonstrovat, že geosvět jde do kytek, moc nechápu. Ale následná diskuse je docela výmluvná.

kapsa: a proc by mel nekdo povinnost cist listingy u trackables, kdyz obvykle loguje discovered a nejaky ukol typu "dostan me z A do B" ho nezajima? Navic primarne ho dotycna videla a proto ji Discovered log naprosto prislusi.


Nemusíš číst vůbec nic. Vlastně si můžeš dělat co chceš. Jak tím prezentuješ svou slušnost a toleranci, to už si rozmysli sám.
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#94 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 0:45

smazano
  • 0

#95 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 0:56

Dorcadion napsal/a:

kapsa napsal/a:
Presne tak, navic myslim, ze nektere veci ani nemusi byt psane ale jaksi vyplyvaji z logiky veci. Prece jeste nejsme takovi tupci, jako americani, kteri musi mit navod u vseho a na vsechno ve stylu - umelohmotna flaska se nema davat na kamna, sirky "nefunguji" kdyz jsou mokre, kocka nepatri do mikrovlnky a podobne ....


...promin Michale, je to trochu OT, ale mne to proste nedá a nahrál si mne na smeč. Kolik znáš osobně Američanů, že o nich říkáš že jsou tupci?? Žil jsem a pracoval pár měsíců ve Státech a vě většině případů mi připadali jako menší tupci a burani než většina slavné chytré české populace :D.


Jednoznacne souhlasim z Michalem (Dorcadion). Ja momentalne v USA pracuji (uz pres rok) a musim rici, ze tady rozhodne na geocaching zadne navody (vyjma obecneho pro geocaching) nepotrebuji. Nepotrebuji tady resit blbosti typu "mohu nebo nemohu zalogovat bonus kes, kdyz ji najdu driv nez ostatni kese", owner tam napsal, ze se ma odlovit az po nalezeni vsech, tak to jeho prani proste dodrzuji. Netrapi se tu kravinama, jestli discover na eventech nebo jen v kesi. Nepotrebuji precuravat pravidla geocachingu, Nikoho tu ani nenapadne logovat neco, co nenavstivil (ani virtualky). ONI SE TOU HROU BAVI, NEZEROU JI JAKO NEKDO ZA VELKOU LOUZI!! :):) Ja si nekdy rikam, ze rada pravidel je delana prave jen pro Evropany, pac ti musi ve vsem hledat skulinky, jak neco obejit. sorry za off-topic.
  • 0

#96 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 1:23

k-lord napsal/a:

kapsa napsal/a:

Ano, discover log opravdu nikomu neskodi ale opravdu si nemuzu pomoct a kdyz mi po eventu prijdou desitky a desitky discover logu typu "dik" a "videno na eventu" mezi kterymi se ostatni logy z kesek ztraci, tak je to pro me prachsprosty spam, ktery proste u svych geocoinu mit nechci.


Na tohle je jednoduche reseni. Tak je proste na ty eventy neber, kdyz nechces, aby ti je pak nekdo z ucastniku logoval. B)B) Proc je tam vlastne beres?? :)


No páč se tam nějak dostat musím, nebo snad né :D:D:D
  • 0

66a3754e-2868-4080-a113-2f44626f10e7.png


#97 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 1:24

mtauf napsal/a:
Vlákno se jmenuje "Kam ten geosvět spěje ..." . Po přečtení příspěvků musím jen souhlasit :(


Ja bych to nevztahoval na svet ale pouze na ČR. ;);)
  • 0

#98 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 1:26

dachmh napsal/a:

k-lord napsal/a:

kapsa napsal/a:

Ano, discover log opravdu nikomu neskodi ale opravdu si nemuzu pomoct a kdyz mi po eventu prijdou desitky a desitky discover logu typu "dik" a "videno na eventu" mezi kterymi se ostatni logy z kesek ztraci, tak je to pro me prachsprosty spam, ktery proste u svych geocoinu mit nechci.


Na tohle je jednoduche reseni. Tak je proste na ty eventy neber, kdyz nechces, aby ti je pak nekdo z ucastniku logoval. B)B) Proc je tam vlastne beres?? :)


No páč se tam nějak dostat musím, nebo snad né :D:D:D


Tys me dostal, ja ten svuj prispevek smazal, pac jsem ho napsal driv nez jsem mel cas si precist cele vlakno. Tak kdyz uz je znovu zverejnen, tak se holt musim Kapsovi omluvit. B)B)
  • 0

#99 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 9:19

DeathOfRats napsal/a:

kapsa: a proc by mel nekdo povinnost cist listingy u trackables, kdyz obvykle loguje discovered a nejaky ukol typu "dostan me z A do B" ho nezajima? Navic primarne ho dotycna videla a proto ji Discovered log naprosto prislusi.


Nemusíš číst vůbec nic. Vlastně si můžeš dělat co chceš. Jak tím prezentuješ svou slušnost a toleranci, to už si rozmysli sám.


To jsem rad, ze nic nemusim. Ono me se to ani netyka, neb eventy nenavstevuji a loguji si vyhradne ty trackables, ktere se mi dostanou do ruky a individualne si je i fotim z obou stran. Jenom mi prijde opravdu uhozene, ze nekdo nekomu lustruje profily aby zjistil, kolikrat dal nekde "discovered it". To spise jasne vypovida o dusevnim zdravi takoveho jedince.
  • 0

#100 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 11:50

S474N napsal/a:

DeathOfRats napsal/a:

kapsa: a proc by mel nekdo povinnost cist listingy u trackables, kdyz obvykle loguje discovered a nejaky ukol typu "dostan me z A do B" ho nezajima? Navic primarne ho dotycna videla a proto ji Discovered log naprosto prislusi.

Nemusíš číst vůbec nic. Vlastně si můžeš dělat co chceš. Jak tím prezentuješ svou slušnost a toleranci, to už si rozmysli sám.

To jsem rad, ze nic nemusim. Ono me se to ani netyka, neb eventy nenavstevuji a loguji si vyhradne ty trackables, ktere se mi dostanou do ruky a individualne si je i fotim z obou stran. Jenom mi prijde opravdu uhozene, ze nekdo nekomu lustruje profily aby zjistil, kolikrat dal nekde "discovered it". To spise jasne vypovida o dusevnim zdravi takoveho jedince.

Spatne zkopirovana citace, tohle neni muj vyrok ale reakce nekoho jineho ....
Jinak mam absolutne v pazi, abych nekomu neco lustroval, to je mi fakt fuk - me na tehle praxi vadi hlavne to, ze nekdo najde muj coin a nasledne rozdava jeho tracking number na potkani, tot vse ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama