Přejít na obsah


Fotka

Kam ten geosvět spěje...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
166 odpovědí na toto téma

#121 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 17:06

MaFa napsal/a:Nakonec diky tobe Zeggo musim uznat, ze ten geosvet opravdu speje buhvikam, s takovou netoleranci a prekrucovanim jake tady predvadis uz jsem se v realu dlouho nesetkal.


Řekl ten co převrátil vše a nepochopil nic.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#122 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 17:09

DeathOfRats napsal/a:Stejně tak někdo, kdo poslal coin, nechce, aby ho někdo bral na eventy. Bohužel tomu nezabrání jinak, než že to napíše do listingu a bude doufat, že to ostatní budou respektovat.

Vždy mne velmi pobaví logika lidí, kteří se snaží vysvětlit, proč nedělat to, o co ho někdo prosí... ;)


Překrucuješ to, tady šlo prioritně o kritiku kačerů kteří na eventech discoverují, nikoli o řešení toho co discoverují. Pokud tam coin nechce, neberu ho tam. A ty co tam jsou si discovernu.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#123 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 17:52

kapsa napsal/a:
Nejde o to, kolik kdo zna americanu - to nema pri pocetnosti populace zadnou vypovidaci hodnotu ale jde hlavne o jejich pristup k veci. Kdyz si treba koupim nabuseny fotak za 50 tacu a v navodu mi pisou, ze kdyz spolknu baterku, tak mam vyhledat lekare, tak mi to hlava fakt nebere a tupe to fakt je ....


Tenhle flame mne začíná fakt bavit...! :D:D Vyvozovat něco o průměrné inteligenci/tuposti populace jakéhokoliv národa z manuálu foťaku japonské firmy (DSLR Canon /Nikon jak předpokládám...) vyrobeného v Japonsku/Číně/Thajsku mi připadá jako opravdu ale opravdu hoooodně odvážná konstrukce :o:o.
  • 0

#124 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 18:01

Zegga napsal/a:

kapsa napsal/a:nejsem rad, kdyz nekdo hromadne rozdava jeho tracking number k pouhemu opsani ....

To mohu podepsat s klidem. ;)
Ovšem viděl jsi to někdy v praxi? Já ne, ani na jednom Eventu, ani u jednoho setkání u keše. To je jen nafouknutá bublina. Imaginární jedna paní povídala.

Mam jen par coinu a neputuji dlouho a stalo se mi to uz trikrat. Fakt skoda, ze jsem to vsechno smazal ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#125 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 18:06

Dorcadion napsal/a:

kapsa napsal/a:
Nejde o to, kolik kdo zna americanu - to nema pri pocetnosti populace zadnou vypovidaci hodnotu ale jde hlavne o jejich pristup k veci. Kdyz si treba koupim nabuseny fotak za 50 tacu a v navodu mi pisou, ze kdyz spolknu baterku, tak mam vyhledat lekare, tak mi to hlava fakt nebere a tupe to fakt je ....


Tenhle flame mne začíná fakt bavit...! :D:D Vyvozovat něco o průměrné inteligenci/tuposti populace jakéhokoliv národa z manuálu foťaku japonské firmy (DSLR Canon /Nikon jak předpokládám...) vyrobeného v Japonsku/Číně/Thajsku mi připadá jako opravdu ale opravdu hoooodně odvážná konstrukce :o:o.


Jen pokračování OT, ale musím...
Ta konstrukce je ale na místě. Sám překládám spoustu návodů k věcem, které byly sice vyrobeny v Asii, ale primárně byly (včetně návodů) určeny pro americký trh. Kdybych to tady přeložil vše a doslovně, tak si tu o mně zákazníci budou myslet, že je mám za debily. Obsah každého návodu není určen výrobcem, ale legislativou v té které zemi. A ta odráží úroveň (rozuměj stupeň tuposti) místních uživatelů.
S politováním ale musím konstatovat, že Evropané pomalu ale jistě spějí tam, kde jsou v těchto věcech dnes USA. Dennodenně mně o tom přesvědčují nejen předpisy o tom, jak má návod vypadat, ale i každodenní dotazy zákazníků (nejen českých...).
Jinak v USA jsem strávil víc jak rok a půl a pod tvrzení, že Američané jsou obecně větší tupci než Evropané se můžu jen podepsat a byl to i jeden z důvodů, proč jsem se vracel. Jak ale píšu, hodně se jim přibližujeme a možná by to pro mně při přesunu tam už nebyla taková "rana" jako před třinácti lety.
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#126 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 18:07

Dorcadion napsal/a:

kapsa napsal/a:
Nejde o to, kolik kdo zna americanu - to nema pri pocetnosti populace zadnou vypovidaci hodnotu ale jde hlavne o jejich pristup k veci. Kdyz si treba koupim nabuseny fotak za 50 tacu a v navodu mi pisou, ze kdyz spolknu baterku, tak mam vyhledat lekare, tak mi to hlava fakt nebere a tupe to fakt je ....

Tenhle flame mne začíná fakt bavit...! :D:D Vyvozovat něco o průměrné inteligenci/tuposti populace jakéhokoliv národa z manuálu foťaku japonské firmy (DSLR Canon /Nikon jak předpokládám...) vyrobeného v Japonsku/Číně/Thajsku mi připadá jako opravdu ale opravdu hoooodně odvážná konstrukce :o:o.

Neber to zase proboha tak uplne doslovne, ja sam mam v mnoha ohledech americany rad (treba ja osobne bych bral jejich radar skoro jako poctu nebo revans za pomoc pri zalozeni Ceskolovanska) ale v tomhle jsou proste uhozeni, nebo mozna spis uhozeny jejich pravni rad. Videl jsem to na spouste vyrobku ryze americkych a dokonce me to natolik zaujalo, ze jsem to i probiral z hlediska prava s kamosem statnim zastupcem, ve smyslu proc to tak maji ale to uz jsme opravdu jinde a bylo by to na dlouhy lokte.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#127 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 19:20

Ad Sysel a Kapsa: Jste trochu mimo, ono to na tech navodech neni kvuli tomu, ze by byli Americane pitomi, ale proto, ze se rada firem takhle "pojistuje" proti nekolika d..ilum (ti rozhodne nejsou jen v Americe), kteri pak maji tendenci zalovat firmu za kdejakou blbost. Asi nejznamejsi je ten vyhrany soudni spor, kdy jedna zenska zalovala vyrobce mikrovlnek za to, ze v navodu nebylo napsano, ze v ni nemuze susit kocku. Na vine tudiz nebylo obecne IQ Americanu, ale spis pitome soudni verdikty, ktere v urcitou dobu davali za pravdu "poskozenym". Toto se samozrejme nedeje uz tak casto, ale firmy nic nechteji riskovat. Delat si tudiz obrazek o amicich jen na zaklade manualu taky nesvedci o nejak vysoke inteligenci (ted to myslim obecne). Toto vlakno uz by se melo zamknout. B)B)
  • 0

#128 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 19:43

Dorcadion napsal/a:
Žil jsem a pracoval pár měsíců ve Státech a vě většině případů mi připadali jako menší tupci a burani než většina slavné chytré české populace :D.


Jestli ty ses nepohyboval v akademickém prostředí - tam se nevyskytuje zrovna reprezentativní vzorek populace. Takové přistěhovalecké čtvrti, kde jsou dospělí lidé, co se sotva umějí podepsat, to už je jiná káva.
  • 0
Vložený obrázek

#129 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 20:01

bluetracer napsal/a:

Dorcadion napsal/a:
Žil jsem a pracoval pár měsíců ve Státech a vě většině případů mi připadali jako menší tupci a burani než většina slavné chytré české populace :D.


Jestli ty ses nepohyboval v akademickém prostředí - tam se nevyskytuje zrovna reprezentativní vzorek populace. Takové přistěhovalecké čtvrti, kde jsou dospělí lidé, co se sotva umějí podepsat, to už je jiná káva.


Ano stejne jako podobna skupina obyvatel v CR. :D:D
  • 0

#130 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 20:26

syselpolni napsal/a:
S politováním ale musím konstatovat, že Evropané pomalu ale jistě spějí tam, kde jsou v těchto věcech dnes USA. Dennodenně mně o tom přesvědčují nejen předpisy o tom, jak má návod vypadat, ale i každodenní dotazy zákazníků (nejen českých...).
Jinak v USA jsem strávil víc jak rok a půl a pod tvrzení, že Američané jsou obecně větší tupci než Evropané se můžu jen podepsat a byl to i jeden z důvodů, proč jsem se vracel. Jak ale píšu, hodně se jim přibližujeme a možná by to pro mně při přesunu tam už nebyla taková "rana" jako před třinácti lety.


Jako občan státu, jenž si nadšeně sám nainstaloval komunistickou vládu a kde ještě 20 let po převratu je bolševická partaj třetí nejvlivnější silou v parlamentu, bych byl opatrnější s nějakým paušálním povyšováním :(. EUnie zdatně vytváří stejný a snad ještě tupější systém, v němž lze zakázat rtuťové teploměry a přikázat rtuťové výbojky, vykupovat elektřinu za 13inásobek normální ceny a nuceně zdražovat naftu a benzin přimíchavanými potravinami.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#131 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 20:50

Trhac napsal/a:

syselpolni napsal/a:
S politováním ale musím konstatovat, že Evropané pomalu ale jistě spějí tam, kde jsou v těchto věcech dnes USA. Dennodenně mně o tom přesvědčují nejen předpisy o tom, jak má návod vypadat, ale i každodenní dotazy zákazníků (nejen českých...).
Jinak v USA jsem strávil víc jak rok a půl a pod tvrzení, že Američané jsou obecně větší tupci než Evropané se můžu jen podepsat a byl to i jeden z důvodů, proč jsem se vracel. Jak ale píšu, hodně se jim přibližujeme a možná by to pro mně při přesunu tam už nebyla taková "rana" jako před třinácti lety.


Jako občan státu, jenž si nadšeně sám nainstaloval komunistickou vládu a kde ještě 20 let po převratu je bolševická partaj třetí nejvlivnější silou v parlamentu, bych byl opatrnější s nějakým paušálním povyšováním :(. EUnie zdatně vytváří stejný a snad ještě tupější systém, v němž lze zakázat rtuťové teploměry a přikázat rtuťové výbojky, vykupovat elektřinu za 13inásobek normální ceny a nuceně zdražovat naftu a benzin přimíchavanými potravinami.


Vždyť jsem se v tomto smyslu také vyjádřil.
A nemysli si, že to beru jen z pohledu českého, dost dlouhou dobu jsem bydlel taky v Německu a v Itálii, takže jakýsi nadhled mám. Jinak "nejnormálnější" z Američanů mně připadali ti, co měli za sebou službu na základnách v Německu, ti na rozdíl od obyvatel mobilních domků nebyli až tak přesvědčeni, že zrovna ta jejich Amerika je No. 1.
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#132 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 21:11

k-lord napsal/a:
Ad Sysel a Kapsa:
Jste trochu mimo, ono to na tech navodech neni kvuli tomu, ze by byli Americane pitomi, ale proto, ze se rada firem takhle "pojistuje" proti nekolika d..ilum (ti rozhodne nejsou jen v Americe), kteri pak maji tendenci zalovat firmu za kdejakou blbost. Asi nejznamejsi je ten vyhrany soudni spor, kdy jedna zenska zalovala vyrobce mikrovlnek za to, ze v navodu nebylo napsano, ze v ni nemuze susit kocku. Na vine tudiz nebylo obecne IQ Americanu, ale spis pitome soudni verdikty, ktere v urcitou dobu davali za pravdu "poskozenym". Toto se samozrejme nedeje uz tak casto, ale firmy nic nechteji riskovat. Delat si tudiz obrazek o amicich jen na zaklade manualu taky nesvedci o nejak vysoke inteligenci (ted to myslim obecne).

Toto vlakno uz by se melo zamknout. B)B)


Ono je také dobré nejprve pořádně číst a pak teprve něco psát.
Jestli si ráčíš všimnout, ten můj názor není jen na základě návodů, k těm jsem se dostal až mnohem později. V USA jsem se živil jen manuální prací a lidí se kterými jsem musel spolupracovat jsem tam potkal dostatek na to, abych si o nich jakýsi úsudek udělal.
Pravda, třeba zrovna v Denveru, nebo na severovýchodě mně to připadalo jaksi "normálnější".
Zkus si zajet někam do TN, GA, SC a podobných zapadákovů a nech se tam někde zaměstnat...

Já bych tam lidi posílal povinně, hodně by jich tam přišlo o iluze, viz např:
http://www.feedingahc.org/
to mně docela probralo, hlavně když v terénu zjistíš, že na tom něco bude.
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#133 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2010 - 23:17

bluetracer napsal/a:

Dorcadion napsal/a:
Žil jsem a pracoval pár měsíců ve Státech a vě většině případů mi připadali jako menší tupci a burani než většina slavné chytré české populace :D.


Jestli ty ses nepohyboval v akademickém prostředí - tam se nevyskytuje zrovna reprezentativní vzorek populace. Takové přistěhovalecké čtvrti, kde jsou dospělí lidé, co se sotva umějí podepsat, to už je jiná káva.


Zajdi si do Chánova nebo či některá sídliště v ČR nebo do klasické české hospody - to uvidíš výkvěty inteligence... :D Nebo stačí se podívat na nejsledovanější pořady NOVY a Primy, či v Metru na tituly denního tisku čteného "veřejností" (Blesk, Aha... in majority). Jinak samozřejmě jsem se pohyboval v akademickém prostředí, ale pronajatý dům jsem měl na předměstí, kde bydleli zcela běžní lidé... (nejbližší 3 sousedi byli černošské rodiny). A ti se chovali uplně normálně, spíše příjemněji a přatelštěji (k "cizákovi" ) než by se chovali Češi k někomu z "Východu".

Obecně se mi nelíbilo Kapsovo tvrzení o tupcích z USA - procento blbců je v populaci asi všude stejné, i když po volbách si vždy myslím že u nás dosahuje tak 50% :D.
  • 0

#134 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2010 - 9:57

Dorcadion: tak ona Gaussova krivka lze uspesne aplikovat i na inteligenci v populaci. Zavery snad neni ani treba dodavat, ne? :D
  • 0

#135 maajkee

maajkee

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 19:01

Tohle jsem si přesně říkal dnes.

Svou první kešku jsem našel začátkem roku 2007, dost mě to bavilo, hledal jsem při každý možnosti kdy jsme někam jel, v mým městě bylo pár keší na zajímavých místech ale hlavně jsem jezdil hledat do přírody na většinou opravdu krásná místa.

Spoustu keší jsem si následně po dovolených ani nezapisoval na gc.com ale bylo mi to fuk, nehonil jsme se za statistikama.

Poslední keš jsem pak odlovil někde 2009.

Letos jsem zase dostal nějakou vlnu a kouknul na mapu města a zjistil, že tady je snad tisíc kešek! No bylo teď hezky, tak jsem

během posledních pár dní na nějaké vyrazil.

Každopádně drtivá většina míst vůbec nic nenabízí a příjde mi, že většina keší jsou jen takové keše pro keš. Drtivá většina

jich je taky u slinice a už jsem potkal spoustu hledačů v autech. To musí být opravdu super. Sedět v autě, jezdit po městě sbírat krabičky :/

V drtivé většine keší taky chybí tužka, což se před lety stalo jen vyjímečně, měla by být v každé kešce a zakladel by to

měl občas zkontrolovat.

Škoda, že není nějaké omezení v zakládání kešek, třeba alespoň po odlovení 100 jiných keší.

Ztráci to podlě mě smysl. Mělo by to zavést na nějaké pěkné a zajímavé místo a keška je jen takový bonus.

 

No, potřeboval jsem se někde vybrečet :)


  • 4

#136 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 21:08

No jo, máš pravdu. Ale musí to být zajímavé vidět to tvýma očima - předtím a teď, prakticky po pěti letech. :)

Co se týče omezení zakládání keší po nějakém počtu odlovených pro získání představy, jak to v praxi vypadá, to se tu už x-krát diskutovalo. U Groundspeaku to žádnou podporu nemá a asi hned tak nebude mít. Nezbývá, než se takovým ownerům do logu po pravdě  a kriticky svěřit, jak na nás keš zapůsobila.

A propo - uvědomil jsem si sám před nějakou dobou, že pro mě je keš hlavně to místo - jak píšeš. Provedení krabičky je celkem vedlejší, hlavně aby byl v suchu a pořádku logbook. Ale z logů zjišťuju, že to místo většina kačerů nevnímá. Pro mnohé je to plastocaching, zapsat se a šup k další. K tomuto ty u silnice vyhovují skvěle.

No co - každému, co mu patří. :)


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#137 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 22:45

Mám velký problém, v Plzni na parkovišti jsem potkal auto s track. kódem, zalogoval jsem si ho, ale NESÁHNUL JSEM SI NA NĚJ. Neudělal jsem chybu?


  • 2

#138 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2014 - 23:03

Ztráci to podlě mě smysl. Mělo by to zavést na nějaké pěkné a zajímavé místo a keška je jen takový bonus.
 
Myslím, že dneska je na hezkých místech víc kešek, než bylo před pěti lety. Jenom dá trochu práce se tím balastem prohrabat a najít, co komu vyhovuje.

  • 2

#139 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 2:10

Nezbývá, než se takovým ownerům do logu po pravdě  a kriticky svěřit, jak na nás keš zapůsobila.
 
- Čirou náhodou jsem teď díky betatestu a jedné spolukolizi při zakládání měl příležitost tyto reakce sledovat. Když se prostě keška nelíbí, nikdo to tam nepíše. Většinou pak popisují odlov, kamarády, nebo jen "TFTC". Když je keš hezká všichni ji pochválí, když stojí za prd. 90% to ignoruje... Je to škoda...

  • 0
Užívej života...

#140 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 6:47

Já do logů napíšu, když je keška na prd. Dost často pak přijde rozhořčený mail ownera o tom, že mi může být jedno, jak vypadá JEHO keš, že se mám starat o své keše nebo že by to chtělo trošku úsměvu a sluníčka a nedívat se na svět zamračeně a podobné hovadiny. Nakonec stejně hodně kačerů dospěje k tomu, že si kešky vybírá a ten plevel okolo nechává být nebo je sbírá jen když jde kolem, nestává se hlavním cílem výletu.


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama