Přejít na obsah


Fotka

Kam ten geosvět spěje...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
166 odpovědí na toto téma

#141 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 7:01

Docela mě pobavila poznámka, že na co si nesáhnu, neloguju, protože pak ani nevím (nečtu listing) jeho misi. Já si paradoxně pamatuju hlavně tři kousky které jsem logoval "virtuálně". Jedno bylo TB z BadgeGenu, jedno z diplomky a jeden virtuální GC ke dni polévky Gazpacho (ten mi dosud rotuje v počítači na ploše :)). Jsem si jist, že naopak pár kousků, které jsem v ruce měl, zalogované nemám (většinou jsem si špatně opsal kód). Pokud vyfotím stranu s kódem, tak si vždycky ,trochu škodolibě, pohraju s kódem (stejně tak fotím-li něco u mysterky nebo multiny; nedoporučuju lovit multiny z domova podle mých fotek, už jsem takhle zblbnul i jednoho ownera ;)).
Jakožto vlastníkovi mi nevadí, že mi je logují na eventech, i když mě trochu překvapí když mi po pár měsících přijde log k aktuálnímu datu "viděno na megaeventu, na GPS Maze". Jsem radši za aktuální logy. Ale pokud někoho potěšila další ikonka do statistik, tak aspoň, že tak. Mám několik kousků, které jsem poslal a několik, které vozím po eventech a jsem vždycky rád, že udělaj někomu radost ať tak či tak.
Sám se bavím ikonkama ve svých statistikách a čekám třeba, kdy posbírám celý horoskop.
  • 0

#142 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 7:12

MK1977 mi mluvis z duse! :-) Rad si na eventech zaloguju nejaky geocoiny a rad si (hlavne pro svuj dobry pocit) hraju se statistikama. Docela me potesi, kdyz mi prijde log, ze moje auto bylo nekde videno, nebo ze si nekdo zalogoval moji tasku, nebo.... Kazdej jsme ruznej a kazdyho bavi na geocachingu neco jinyho. 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#143 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 8:09

Tohle jsem si přesně říkal dnes.

Svou první kešku jsem našel začátkem roku 2007, dost mě to bavilo, hledal jsem při každý možnosti kdy jsme někam jel, v mým městě bylo pár keší na zajímavých místech ale hlavně jsem jezdil hledat do přírody na většinou opravdu krásná místa.

Spoustu keší jsem si následně po dovolených ani nezapisoval na gc.com ale bylo mi to fuk, nehonil jsme se za statistikama.

Poslední keš jsem pak odlovil někde 2009.

Letos jsem zase dostal nějakou vlnu a kouknul na mapu města a zjistil, že tady je snad tisíc kešek! No bylo teď hezky, tak jsem

během posledních pár dní na nějaké vyrazil.

Každopádně drtivá většina míst vůbec nic nenabízí a příjde mi, že většina keší jsou jen takové keše pro keš. Drtivá většina

jich je taky u slinice a už jsem potkal spoustu hledačů v autech. To musí být opravdu super. Sedět v autě, jezdit po městě sbírat krabičky :/

V drtivé většine keší taky chybí tužka, což se před lety stalo jen vyjímečně, měla by být v každé kešce a zakladel by to

měl občas zkontrolovat.

Škoda, že není nějaké omezení v zakládání kešek, třeba alespoň po odlovení 100 jiných keší.

Ztráci to podlě mě smysl. Mělo by to zavést na nějaké pěkné a zajímavé místo a keška je jen takový bonus.

 

No, potřeboval jsem se někde vybrečet :)

 

O víkendu jsem byl na výletě v Praze a okolí... Byli jsme tam tedy v Aquaparku, takže v pátek při příjezdu pár kešek (Milíčovský les - multina krásným místním lesem, mysterka u nádherného dubu u krásného rybníčka - i když bych zde raději tradičku, tadička na kopci s výhledem na Prahu... I když pár kešek bylo i jen tak v parku na méně zajímavých místech... V neděli pak výlet kolem Sázavy, nádhernou přírodou, několik keší u vyhlídek, jedna věnovaná starobylému mostu (nádhernému), jiná u bývalého hrádku či důlního díla, které bychom přešli bez povšimnutí... Nebýt geokešingu - asi bychom šli podobnou trasu. Jen bych nevěděl, že tu jsou důlní díla, že je dotyčný most nejvyšším podobným ve stření Evropě, nepodíval bych se na "ztracenou vyhlídku".

 

Takže vše je o výběru keší...

Osobně se snažím dávat keše na taková místa, kde je nějaká turistická zajímavost.

 

Na druhou stranu jak vybírat - dávám přednost keším, které jsou i na hezkých místech, pokud jsou jen "hezky provedené", tak mě až tolik neosloví, jako když jsou věnované pěkným místům. Bohužel dnes geokešing spěje spíše k tomu, že čím lepší úkryt - tím lepší keš... Viz. třeba kešky od Berxe, kde třeba Řečákova toaleta v Praze je sice krásně zpracovaná, ale jinak pro mě na naprosto nezajímavém místě, takže pro mě nic moc keš... Přesto má vysoké hodnocení. Ale to už je potom o vkusu každého kačera.

 

PS.: I já píšu do logu třeba kritiku... Že místo je o ničem, nebo nechápu, proč mysterka s finálkou zde. Ale těch, co by si stěžovali je hodně málo... Většinou se snažím najít i nějaké ty klady...


  • 2

#144 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 9:05

Člověk časem logicky dojde k tomu, že mu nestojí za to, jet někam za 150 kešema, které jsou u silnice, ale raději si začne vybírat nějaké lahůdkové a lepší. Pokud se ovšem nejedná o keše do pár km od domova, aby bylo tzv. "vyčištěno". Jak píše Roman, ty od Berxe, ať už Řečákova toaleta, nebo Výtah či Pokojíček, kešky jsou moc pěkně udělané, ale místa jsou obvykle taková, že by se člověku chtělo až brečet. Jde o to, jestli jde spíš o zajímavé místo nebo vychytanou kešku, nejlepší je kombinace obojího. Já mám rád vymazlené krabičky se zajímavým technickým řešením (kupříkladu celý GeoWest Park). Hlavní je užít si to, čekám, že do pár let se tyhle humus série a plastová moře podél silnic buď vysublimují anebo se v nich utopíme, osobně doufám v tu první variantu.


  • 9

#145 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 9:33

Kam spěje?

 

Vidím jasně rok 2032. Kačeři jsou registrováni na Úřadu pro regulaci geocachingu. Před každou výpravou se musí na úřadu ohlásit a počkat na povolení. Loguje se pak nejen na internetu, ale právě na tomto úřadu, doložit se musí i fotka kačera s logbookem v ruce. Úřad bude samozřejmě také povolovat zakládání nových keší podle evropské směrnice GC1234EU. Pro založení se bude muset vyplnit růžový formulář, na kterém bude muset být razítko katastrálního úřadu a místního obecního úřadu. Kešky nebudou smět kohokoli omezovat na jeho právu keš odlovit, takže žádné T5, T4, T3 a T2, žádné mysterky, žádné multiny a wheriga delší než jeden kilometr. Bude omezen pohyb v lese, takže kešky budou smět být maximálně padesát metrů od okraje lesa. Noční kešky budou minulostí, protože v noci nemá nikdo courat po lese.

 

Nebo spíš vyjde za několik let z módy a zůstane jen pár bláznů.


  • 6

#146 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 9:49

Kam spěje?

 

Nebo spíš vyjde za několik let z módy a zůstane jen pár bláznů.

 

Skoro si říkám, že bych byl raději, aby to tak bylo :-)


  • 7

#147 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:09


Ztráci to podlě mě smysl. Mělo by to zavést na nějaké pěkné a zajímavé místo a keška je jen takový bonus.

 

Já docela nedávno četl nějakou něčí úvahu, že geocaching je o hledání krabiček a hezké místo a/nebo hezká krabička je jen takový bonus. Z toho vidno, že na to může mít každý jiný názor. Já mám rád jak hezká místa, tak hezké krabičky a když je splněno alespoň jedno, jsem spokojen. Ale z toho, jak všichni šílí po Alkeho krabičkách, které jsou sice hezky provedené, ale místa za moc nestojí, je zřejmé, že hodně lidí dává přednost hezčím krabičkám. A to, že počet krabic roste téměř geometrickou řadou je daň za popularizaci geocachingu, s tím se nic nenadělá. Ale i já si myslím, že tato vlna za pár let opadne.


Tento příspěvek byl upraven od Zagloba: 25 únor 2014 - 10:09

  • 5
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit

#148 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 810 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 10:15

Člověk časem logicky dojde k tomu, že mu nestojí za to, jet někam za 150 kešema, které jsou u silnice, ale raději si začne vybírat nějaké lahůdkové a lepší. Pokud se ovšem nejedná o keše do pár km od domova, aby bylo tzv. "vyčištěno". Jak píše Roman, ty od Berxe, ať už Řečákova toaleta, nebo Výtah či Pokojíček, kešky jsou moc pěkně udělané, ale místa jsou obvykle taková, že by se člověku chtělo až brečet. Jde o to, jestli jde spíš o zajímavé místo nebo vychytanou kešku, nejlepší je kombinace obojího. Já mám rád vymazlené krabičky se zajímavým technickým řešením (kupříkladu celý GeoWest Park). Hlavní je užít si to, čekám, že do pár let se tyhle humus série a plastová moře podél silnic buď vysublimují anebo se v nich utopíme, osobně doufám v tu první variantu.

Nelze nez vsechna slova podtrhnout a podepsat!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#149 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 13:20

...Ale i já si myslím, že tato vlna za pár let opadne.

 

Už aby to bylo, protože teď když si člověk udělá komorní event na zahradě, přijde mu tam 150 lidí a udělat to jen o trošku větší, už by z toho bylo mega, abychom se nezačali bát, že GS změní pravidla a opravdu to bude už jen 1000+. Vidím to u sebe, akce půl roku po sobě a pokaždé tam je o 20-30% víc návštěvníků.


  • 0

#150 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 13:48

"Kdy myslis, ze zacal byt geocaching masovou zabavou?"
"Hmm, ja myslim, ze tak dva mesice po tom, co jsem zacal. To uz proste nebylo ono - zadny tajnosti, vsichni o tom vedeli."

Tak schvalne, kdo se v tom pozna?
  • 4

#151 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 14:19

Je to černé a stojí to za dveřmi…

Budoucnost.

 

Budoucnost geocachingu je otázkou, ale mnozí z nás se jí jistě dožijí. Zažil jsem už pár takových skoro módních vln. Třeba tramping - kolik desítek tisíc lidí jezdilo na vandry v osmdesátých letech? A dneska?

CB radio - na každém panáleku se ježily antény 5/8 a půlky, kolik aut vypadalo jako jednohubka s dlouhým drátem na střeše. A dneska?

Co bude dál? 


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#152 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 14:32

Dneska jsou antény úplně maličké a některá auta je mají schované. Takže z toho vyplývá, že budeme dělat jen mikrošky a budeme je lépe schovávat.


  • 4

#153 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 16:02

"Kdy myslis, ze zacal byt geocaching masovou zabavou?"

Ve chvili kdy nacpali navigace do telefonu.


  • 3
MaFa

#154 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2014 - 16:04

Dneska jsou antény úplně maličké a některá auta je mají schované. Takže z toho vyplývá, že budeme dělat jen mikrošky a budeme je lépe schovávat.

Ale to už není CB ani komunita okolo, ani srazy, expedice a téměř samizdatové časopisy…  ;)


Ve chvili kdy nacpali navigace do telefonu.

Kdysi se říkalo - když začal Mountfield rozdávat modré Legendy…


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#155 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 25 únor 2014 - 16:05

to je peklo ta naše hra - fakt.


  • 0

#156 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 25 únor 2014 - 17:14

Zacatecnikovi bych chybu z nevedomosti odpustil, upozornil ho na to a tech par discover logu v klidu smazal. Daleko horsi mi prijde masivni rozdavani natistenych seznamu kodu na eventech. Ale to uz se tu resilo mockrat - proste nekdo ma radost z toho, ze coin najde a poponese do dalsi kesky a pak se proste najdou vycuranci, kteri jen chteji ikonky a nehnou pro to prstem a samotny coin nevideli ani z dalky ....

Souhlas. Pokud nemam GCoin i Tbug v ruce, tak jej neloguji. Jsem velice potesen, kdyz mohu najit neco ve sve kesi a podivat se, jak to vypada. Jeste vetsi radost mam, pokud najdu GC nebo TB v cizi kesi |fakt se stava cimdal mene|. Logovat neco, co jsem ani nevidel, mi prijde divne. Fotky s trackables se snazim upravit, aby nebylo cislo videt.


  • 1

#157 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 18:22

Tak jsem si dnes došel pro svou zničenou kešku  :)

 

Osobně zastávám jedno nepsané pravidlo - ať už bylo řečeno cokoli (vedle v tématech jsem se bohužel účastnil diskuze, jak hrát fér), na kešky se nesahá.

Když už, měli by si to chlapi umět vyříkat někde na eventu. B)

 

Jinak uznávám, pěkná čistá práce, schránka s kódovým zámkem zohýbaná, krabička rozlámaná, logbook pryč a v ní jen tento vzkaz. Aspoň že kódový zámek byl ponechán na místě a schránka jím byla znovu zamknuta, tyhle zámky nejsou levná záležitost. Třeba někdo pozná písmo, ale osobně po tom pátrat nebudu. Něco takového odnáší akorát ostatní kačeři, kteří si chtějí kešku odlovit :) Každopádně vzkaz jasný, beru si z toho to, že lidé kteří se starají o kešky udělají opravdu nejlépe, když splynou s davem a nebudou si zbytečně dělat nějaké nepřátele, jsou bohužel velmi snadným cílem pomsty. -_-

 

post-72328-0-41935500-1393520078.jpg

Přiložené miniatury

  • P1020674.JPG

  • -1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#158 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 19:07

Tak to je opravdu HODNĚ hnusné . . .  :angry:  :(  :angry:  :(


  • 1

Co nevidím, nahmatám . . .


#159 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 19:08

Tak to bude nějaký nervový mrzák.


  • 0

#160 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2014 - 19:16

Takhle si někdo léčí svoje komplexy?  :o  Neskutečná ubohost, hodně tím dotyčný řekl především sám o sobě. Nenech se otrávit.


  • 7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama