Přejít na obsah


Fotka

IMG soubory do Mapsource a GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 14:09

Mám mapy ve formátu Garmin .IMG, ale nemohu je dostat do Mapsource. Použil jsem SW M3 (Mapsource Mapset Manager 2.0). Něco se vytvoří (adresář se soubory) , ale v Mapsource mapy nejsou vidět, ani je to nenabídne. V případě použití SW img2gps lze mapy nahrát přímo do přístroje GPS a jsou použitelné. Poradí někdo jak jednoduše dostat IMG soubory do Mapsource?
Díky
  • 0
DANDU1

#2 Mau Loftin

Mau Loftin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 901 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2010 - 20:49

Ahoj,
zkoušel jsi toto? http://gpsfreemaps.n...py-do-mapsource

hlavně tam v diskuzi je:

V tom případě Miloši zkus spustt znovu Mapset Toolkit a v něm označ mapu, kterou jsi přidával a odeber ji pomocí Uninstall, potom zkus pustit mapsource znova, měl by opět fungovat.

či http://www.gps4sport...into-mapsource/

nevím jestli ti to pomůže. Kdysi jsem použil taky M3, někdy to fungovalo, někdy ne....

no spíše odpovídám, abych toto vlákno trochu popostrčil nahoru, taky to jistě někdy budu potřebovat :)
  • 0

#3 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 9:16

a co třeba http://geoget.ararat.cz/doku.php/msm?
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#4 dandu1

dandu1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 6:40

Tak MSM - MapSource Manager se tváří že funguje, mapa je nainstalovaná, ale v mapsource se v seznamu neobjeví. Program M3 se tváří stejně jako MSM. Zkusil jsem MapSetToolKit a ten jediný funguje správně. Ještě odladit parametry atd... (hlavně se nemusí instalovat!!) Ještě něco:Mapsource nabídne aktualizaci na verzi 6.15.11.0, ale po stažení souboru se rozjede instalace, ale skončí hláškou ERROR "The older version of Garmin MapSource cannot be removed. " Nevíte co s tím? Díky
  • 0
DANDU1

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 7:36

Aha, to bude tim, ze v registraci map pro Mapsource 6.15.x jsou nejake zmeny, a MSM s nima jeste nepocita. (tam, kde to pouzivam ja, mam totiz jeste tu starsi verzi Mapsource...)
  • 0

#6 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 8:33

Nooo a já si říkám co s tím je. Kudy chodím, tudy chválím a když sem se po dlouhé době včera k MSM dostal,nebyl sem schopnej přes něj mapu nainstalovat tak, aby mi to po spuštění mapsource nevyhodilo chybu :)
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#7 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2011 - 11:44

Hoj, mam Mapsource 6.16.3 a posledni MSM, ale po spusteni MSM a zadani cesty k img fajlu a zadani ID dostanu chybovou hlasku od cpreview, ze se instukce odkazovala na pamet, klasicja chyba app, pak po odkliknuti OK, probehne pokracovani a skonci to chybovou hlaskou od MSM: nemuze otevrit fajl 100.tdb kde tech 100 je id co jsem si zadal. Ale ja zadne tdb nemam, mam jen img, ktere chci prsknout do mapsource. Pak po kliknuti cancel to tam pise, ze je mapa 100 instalovana, ale stejne nejak divne a v MS neni videt. Jestli tomu dobre rozumim, pokud se to prskne do MS, pak budu moci vybrat oblasti ktere chci? Jinak pokud natlacim do GPS img tak ho to zobrazuje, ale potrebuji si sestavit ruzne oblasti z ruznych IMG. Diky.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama