Přejít na obsah


Fotka

Spor ohledne eventu SPONZORSKY EVENT: Zoopark Chomutov (GC1NWJ5)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
50 odpovědí na toto téma

#41 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 19:44

Olivin napsal/a:
Tož jsem nechtěl reagovat. Ale nedá mi to. Myslím si totiž, že se to tu vůbec nemělo řešit. Nemělo se to sem vůbec tahat a v klidu jsme se mohli pohádat v listingu Eventu :) Souhlatím s Tomem, že to špinavé prádlo se má prát doma a ne to tahat do fóra, kde se stejně nic nevyřeší. Vůbec se mi nelíbí, že někdo, kdo MaKa ani nezná, tady plácá chytrosti, když napíše jiné "I". Se stane každému, že se upíše a jestli máte potřebu někoho opravovat, běžte učit do školy. MaKovo kešky patří k tomu nejlepšímu, co znám a jsem rád, že ho tu máme. Jednou kritizoval Etigovo kešku (asi i oprávněně) a jsou na sebe kluci trochu ostří, no a co..? Vždyť je to hra B)

Naprosto souhlasím s Olivínem. Dávat to sem na fórum a ještě to nazývat "Spor..." byla velká chyba.
  • 0

#42 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 22:09

Taky osobně nejsem moc velkým zastáncem praní špinavého prádla na veřejnosti, ale todle bylo dané z krapet odlišného důvodu. Ze začátku jsem tu diskuzi tam nechal s tím, že se všechno rychle vyjasní a bude klid. Jenže toto se nestalo a když jsem pak druhý den viděl, že ona diskuze nikám nevede, tak jsem ji chtěl smazat, protože tam mít tam 6krát will attend a to doplněné 30 write note je fakt nic moc. Jenže potom jsem si uvědomil, že jakmile tu diskuzi smažu, tak se rozeběhne nová a to, jaký jsem cenzor, potlačuji svobodu vyjadřování a případně ještě někdo mohl povolat reviewer z důvodu, že by cítil ukřivděný, že jsem jeho log smazal. Z tohoto důvodu jsem zvolil todle řešení. Je to rozhodně lepší než zaplevelovat listing kešky. :)
  • 0

#43 zelvik

zelvik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 22:18

Jenže v listingu se alespoň vyjadřovali lidé z regionu, kteří znají místní souvislosti a mají už své zkušenosti. Zde se k tématu vyjadřují lidé věci neznalí, a tudíž nemohou zaujmout příliš objektivní stanovisko.:|
  • 0

#44 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2010 - 22:34

Etigo napsal/a:
Z tohoto důvodu jsem zvolil todle řešení. Je to rozhodně lepší než zaplevelovat listing kešky. :)

Neni - zni to jako knourani a verejny zalovani. A tak to ber jako nezaujatej pohled odjinud. ;)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#45 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 6:19

zelvik napsal/a:
Jenže v listingu se alespoň vyjadřovali lidé z regionu, kteří znají místní souvislosti a mají už své zkušenosti. Zde se k tématu vyjadřují lidé věci neznalí, a tudíž nemohou zaujmout příliš objektivní stanovisko.:|


jaké souvislosti? hádají se o to jestli to je nebo není komerční event a to dokážou posoudit i lidé z jiných regionů, etiga zajímá asi názor většiny a ne právě těch osobně zainteresovaných, kteří do debaty přispívají právě i dle osobních vztahů s tím nebo oním člověkem,což je na škodu veškeré objektivnosti
  • 0

#46 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 9:11

zelvik napsal/a:
Jenže v listingu se alespoň vyjadřovali lidé z regionu, kteří znají místní souvislosti a mají už své zkušenosti. Zde se k tématu vyjadřují lidé věci neznalí, a tudíž nemohou zaujmout příliš objektivní stanovisko.:|


Přesně naopak, lidé nezatížení místními vazbami se mohou vyjádřit zcela objektivně. Znát historii jak pořadatel eventu někomu zkritizoval keš a on mu naoplátku počural kolo u auta není třeba.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#47 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 22:30

Poslední moje vyjádření k tomuto tématu: Co se týká komerčnosti, tak každý subjekt který nějakým způsobem podniká je komerční a je jedno jak veliký má zisk nebo ztrátu. To se týká i Zooparku – prodej vstupenek, pronájem ploch a objektů atd. Tento SPONZORSKÝ event má přímo za úkol, jak už název napovídá, sehnat sponzory z řad kačerů. Objevil se tady názor, že konečně někdo něco udělal a nekecá jen v hospodě. Z tohoto vyjádření mám pocit, že kačerovo obecně je banda lemplů, která není ochotná normálně nikde na nic přispět a musí se k tomu dělat speciální event. Vyberou se peníze a předají jako dar. Tečka, konec? Když už to má být jen toto, proč s tím nepřišli na jako s příspěvkem do pravidelně se opakujícího eventu v těchto končinách, s tím že by se udělal výjezdní v Chomutově. Loni také jeden výjezdní v Chomutově byl. Myšlenka eventu není špatná. Dovedu si představit, po vzoru Jihočechů, že by tento event byl třeba pod názvem „Adoptujme si zvířátko“, vybrali se na něm peníze a dohodlo se kterého drobečka (jednoho nebo více) by se adopce týkala. Tvrzení že by se nevybrala přesná částka je z cesty. Určitě by při možnostech adopcí nechybělo více jak 100 korun a to už by přeci nebyl problém to na místě vybrat. Navíc se tady zakládá možnost na další ročník eventu, protože adopce je na jeden rok. Výsledek pro Zoopark by byl úplně stejný, ale na straně kačerstva by nějaké ty rozdíly byly. Event by na první pohled třeba nevypadal jak komerční záležitost. Takhle si řeknou: Stal sem se sponzorem, hurá. A nebo si může říct: Společně jsme adoptovali zvířátko a občas se na něj půjdu podívat. Mně osobně je bližší ta druhá možnost, ta první je mě proti srsti. Dále, když už se tedy shánějí sponzoři, mohly být v listingu uvedeny další možnosti podpory – adopce, dary, DMSky. Na názor že DMSkou podporuju také operátora, bych poradil, ať ten komu se to nelíbí, nechá svůj mobil zrecyklovat a nebude operátora podporovat vůbec. Co se týká prodeje CWGček, tak jsem chtěl vědět, jestli se někdo aspoň na tento prodej zeptal Poníka. Dostala se mně odpověď, že prodej není smluvně omezený, tak co řešit. Vzhledem k tomu že CWGčka vymyslel Poník a JPAgeo, tak bych považoval alespoň za slušnost se jich na tento počin zeptat. Obzvlášť, kdy je oba dva měli den před publikováním listingu na jiném svém eventu. To už je asi vše co jsem k tomuto chtěl říct a více se už nebudu k tomuto vláknu vyjadřovat. Tak teď můžete házet kameny :D
  • 0

#48 Benc

Benc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2010 - 7:04

Hezky jsi to napsal, MaKu. I hezky česky. :)
  • 0

#49 hohac

hohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 21:20

Ahoj, jen si dovolím přispět svým trochu obecnějším názorem, když už jsem celý vlákno prolít :). Na začátek k tomuto konkrétnímu eventu - přijde mi OK díky tomu, že organizátory není nikdo k příspěvku nucen a co se týká náplně, je věc každýho, jestli na event půjde nebo ne - obdobně jako nikdo nikoho nenutí lovit konkrétní krabku. A teď to hlavní, v diskusi zazněly ruzné názory typu když pořádá event neziskovka, občanské sdružení atd. tak je to v pořádku (případně analýzy zisku a ztrát společnosti/sdružení). Z hlediska toho co se s vybranými pěnězi stane je totiž úplně jedno jakou má "obdarovaný" právní formu. Osobně různým neziskovkám nevěřím, např. v USA se dělal výzkum kolik procent z vybraných peněz pošle neziskovka těm, pro které peníze vybírá a nebyly výjimky, kdy 95% vybraných prostředků od dárců putovalo na provozní náklady organbizace a jen 5% na účel sbírky (je to starší výzkum, takže si bohužel nepamatuju zdroj). Osobně nepředpokládám, že situace v ČR bude lepší, spíš horší. Čili můj osobní názor je, že pokud někomu na něco přispívat, tak jedině na konkrétní věc. Takže mě by se líbilo, kdyby se vybraly peníze a pak bych se dověděl zprávu typu (jde o vymyšlený příklad): vybralo se 10 tis. Kč, za které jsme nakoupili krmení pro zvířata (za 4 tis. jsme nakoupili 10 tun pšenice, za 6 tis. 9 tun otrub). Krmení je určeno pro tyto zvířata ... a vystačí jim na yyy dobu. Tím je jasný co se s pěnězi stalo a přijde mi to konkrétnější než sponzoring, příspěvky apod. Toť můj názor, třeba se bude někomu kdo něco organizuje hodit :). Díky kdo to dočet až sem :P
  • 0

#50 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 10:25

hohac napsal/a:
Ahoj, jen si dovolím přispět svým trochu obecnějším názorem

...

třeba se bude někomu kdo něco organizuje hodit :). Díky kdo to dočet až sem :P


Přesně tak, to je věc každého, jestli na ten event půjde nebo ne. Žijeme ve svobodném státě, tak se každý může rozhodovat sám za sebe. Když jsme s Billem plánovali tento event, tak nás vůbec nenapadlo, že se strhne takový povyk okolo toho. Třeba mě by tay nikdo nedostal do gay baru, ale rozhodně tam nebudu stát před dveřmi a vykřikovat sodoma, gomora. B) Nepáčí se mě to, tak tam prostě nejdu. :) Jak prosté.

A k té studii. Víš, ročně jich vznikne vždycky několik stovek a jejich výsledky si občas i docela protiřečí. Vem třeba to, kolik vzniklo různých studií na nebezpečnost vyzařování mobilů. Ve své době to byl takovy evergreen, jednou studie ukázala, jak je to silně nebezpečné, pak vznikla další studie, která to vyvrátila a podobně. Či třeba ta slavná studie o globálním oteplování, kde vědci se vůbec neobtěžovali s hledáním pravdy, ale rovnou si upravili data dle potřeby (třeba v čr z celkových 7 měřených stanic 4 nejchladnější vyškrtli a to pak člověk nemusí být einstein, aby mu došlo, že se průměrna teplota čr pořádně zvedla). Vždycky záleží na výběru statistického vzorku, na hodnocení faktů a tak. Chce to prostě ty studie přijímat trošku i s kritickým okem. :)

Jinak zatím nemáme sebemenší důvod onomu zooparku nevěřit. Vycházejí nám celkem dost vstříc a když si otevřeš jejich výroční zprávu, tam najdeš celkem dost informací. :) Jsou celkem dostatečně transparentní.
  • 0

#51 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 13:56

MaK_cz napsal/a:
Poslední moje vyjádření k tomuto tématu:
Co se týká komerčnosti, tak každý subjekt který nějakým způsobem podniká je komerční a je jedno jak veliký má zisk nebo ztrátu. To se týká i Zooparku – prodej vstupenek, pronájem ploch a objektů atd. Tento SPONZORSKÝ event má přímo za úkol, jak už název napovídá, sehnat sponzory z řad kačerů. Objevil se tady názor, že konečně někdo něco udělal a nekecá jen v hospodě. Z tohoto vyjádření mám pocit, že kačerovo obecně je banda lemplů, která není ochotná normálně nikde na nic přispět a musí se k tomu dělat speciální event. Vyberou se peníze a předají jako dar. Tečka, konec? Když už to má být jen toto, proč s tím nepřišli na jako s příspěvkem do pravidelně se opakujícího eventu v těchto končinách, s tím že by se udělal výjezdní v Chomutově. Loni také jeden výjezdní v Chomutově byl. Myšlenka eventu není špatná. Dovedu si představit, po vzoru Jihočechů, že by tento event byl třeba pod názvem „Adoptujme si zvířátko“, vybrali se na něm peníze a dohodlo se kterého drobečka (jednoho nebo více) by se adopce týkala. Tvrzení že by se nevybrala přesná částka je z cesty. Určitě by při možnostech adopcí nechybělo více jak 100 korun a to už by přeci nebyl problém to na místě vybrat. Navíc se tady zakládá možnost na další ročník eventu, protože adopce je na jeden rok. Výsledek pro Zoopark by byl úplně stejný, ale na straně kačerstva by nějaké ty rozdíly byly.

Event by na první pohled třeba nevypadal jak komerční záležitost. Takhle si řeknou: Stal sem se sponzorem, hurá. A nebo si může říct: Společně jsme adoptovali zvířátko a občas se na něj půjdu podívat. Mně osobně je bližší ta druhá možnost, ta první je mě proti srsti. Dále, když už se tedy shánějí sponzoři, mohly být v listingu uvedeny další možnosti podpory – adopce, dary, DMSky. Na názor že DMSkou podporuju také operátora, bych poradil, ať ten komu se to nelíbí, nechá svůj mobil zrecyklovat a nebude operátora podporovat vůbec. Co se týká prodeje CWGček, tak jsem chtěl vědět, jestli se někdo aspoň na tento prodej zeptal Poníka. Dostala se mně odpověď, že prodej není smluvně omezený, tak co řešit. Vzhledem k tomu že CWGčka vymyslel Poník a JPAgeo, tak bych považoval alespoň za slušnost se jich na tento počin zeptat. Obzvlášť, kdy je oba dva měli den před publikováním listingu na jiném svém eventu.
To už je asi vše co jsem k tomuto chtěl říct a více se už nebudu k tomuto vláknu vyjadřovat.

Tak teď můžete házet kameny :D


Tak jsme se s Billem sešli a kromě zhodnocení minulého eventu (ano, jsme si vědomí pár chyb ) samozřejmě nemohlo dojít na tebe a na tvojí kritiku. No, byla to zajímavá debata. :) Ale k věci.

- Zoopark je příspěvková organizace a ta z principu věci není komerční. To, že nevěříš mě, budiž, ale že nevěříš ani Billovi, který je daňový poradce a tyto věci jsou jeho každodenní záležitostí je už tvůj problém. Snažili jsme ti to vysvětlit, ale jak je vidno, zřejmě to nechceš chápat. A nehledě na to, že se to snadno dohledat na internetu.
- K tomu slovu Sponzorský, co tě očividně tak dráždí. Kdyby jsi spíše než psaní kritiky horkou hlavou nejdřív otevřel stránky onoho zooparku a tam si našel sekci Sponzoring (http://www.zoopark.c...opce/sponzoring ), udělal bys lépe. Oním sponzorováním nemyslíme přímo park jako organizaci, ale sponzorování zvířat, tak jak je to napsané na dotyčné stránce. Možná jsem to v listingu nenapsal tak zcela jasně, za to se případně omlouvám, nepočítal jsem, že se v tom někdo bude tak detailně pitvat.
- Onen názor o bandě lemplů je zcela tvůj problém. Kdyby jsi aspoň trošku chtěl, tak na seznamu adoptivních rodičů najdeš minimálně jednoho kačera. (Já jsem našel Bencika a Rychlou rotu :) A osobně myslím, že nejsou jediní. :)
- K té poznámce, proč to není součastí Bišakovo Podkrušnohorského geopokecu, tak to je ... jako hádat se, jestli vstaneš levou nebo pravou nohou z postele. Je to víceméně jedno. Bišák si zvolil koncepci jednoduchého (nebrat prosím nikterak hanlivě :) eventu v příjemné hospodě s pokecem. No, proč ne, rád přijedu, prohodím pár slov, zjistím co je kde nového a podobně. A proto jsme se společně s Billem rozhodli přijít s něčím jiným, s koncepci speciálnějších eventu, třeba jako ten bowling nebo třeba teď ten zoopark, abychom nefušovali se Bišakovi do jeho koncepce. A navíc, kdo řekl, že ten event (někdy, třeba za rok) nezopakujeme? To nás už pohřbíváš, či co? :D
- To, že ti je bližší nějaká možnost ve sporu adoptování vs. sponzorování neznamená, že musíš vést hned konfrontační diskuzi, nařknout nás z podpory komerčního subjektu a případně z dalších praktik. Mnohem lepším řešením by bylo se ozvat se třeba vzkazem a sdělit nám tvůj názor a řešit to celkově poklidnou cestou. Ale jak jsme se nakonec rozhodli, to se nech překvapit, necháme si to až na event. :)
- Ano, v listingu by mohlo být uvedeno další formy přispění zooparku, třeba jako DMSky, ale nechceme suplovat webové stránky a navíc, je to naše věc, co tam všechno napíšeme, nemyslíš?
- A konečně se dostáváme k těm CWG. Poníka jsme se zeptali a jemu osobně to nevadí. Takže je zase jenom tvůj problém...

A házet kameny fakt nebudu, za prvé bych do Kryl z Libočan fakt nedohodil a i kdyby, tak bych se jistě netrefil. A navíc, nemám zapotřebí po někom házet kameny, mě stačí to, že vím, že mám pravdu. :) Hezký den.

P.s. Tímto beru tuto věc za vyřízenou a zamykám toto vlákno. Pokud budeš chtít se vyjádřit, ozvi se, klidně ho otevřu pro tebe. :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama