Přejít na obsah


Fotka

Dotaz na ajťáky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 13:26

Ahoj, obrátil se na mne cestou necestou dávný kolega a potřeboval by přečíst nějaké magnetické pásky z EC1025 (nevím zda to bylo 800 nebo 1600bpi, případně bych zjistil). Už mne nenapadá nikdo kdo by takové zařízení měl. Předpokládám, že není nutno mít stroj který by to četl nějak logicky, určitě stačí fyzické přečtení a uložení na nějaké rozumné médium.
  • 0

#2 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 13:55

Ty bláho, to je paráda - jednu pásku mám ještě kdesi ve sklepě s mojí diplomkou :D To bych neřekl, že v dnešní době to ještě někdo bude potřebovat přečíst - sám jsem zvědav, jestli uspěje :)
  • 0
Don't panic!

#3 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 14:01

Zkus někoho z nějaké státní instituce - většinou se jim to válí po servovnách případně nevyřazené ve skladě - nedávno jsem v jednom takovém byl - hotové muzem :D
  • 0

#4 Petricius

Petricius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 16:57

Tohle nevidím úplně nadějně, ale zeptám se. U nás byl EC1030, ale už jsme taky přešli na PC. ;)
  • 0
SELECT * FROM krabička

#5 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 17:24

Ono stejně nemá velký smysl ty pásky přehrávat, magnetický záznam těch 20 let těžko přežije.
  • 0
MaFa

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 17:51

MaFa napsal/a:
Ono stejně nemá velký smysl ty pásky přehrávat, magnetický záznam těch 20 let těžko přežije.

To víme taky. Ale asi zjistil že tam měl nějaká důležitá data - kdo ví...
  • 0

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2010 - 20:16

Arne1 napsal/a:

MaFa napsal/a:
Ono stejně nemá velký smysl ty pásky přehrávat, magnetický záznam těch 20 let těžko přežije.

To víme taky. Ale asi zjistil že tam měl nějaká důležitá data - kdo ví...


Což o to, ale přečíst nebude to hlavní, taky to musíš dostat do nějakého funkčního počítače a z něj to dostat ven, do dnes použitelné podoby :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 0:43

Ještě poměrně nedávno jsem viděl jeden NC stroj v provozu spolu s čteškou děrné pásky. :) Ale tohlebude asi trochu jiný případ :-D
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#9 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2010 - 5:50

Arne1 napsal/a:
Ahoj,

obrátil se na mne cestou necestou dávný kolega a potřeboval by přečíst nějaké magnetické pásky z EC1025 (nevím zda to bylo 800 nebo 1600bpi, případně bych zjistil). Už mne nenapadá nikdo kdo by takové zařízení měl.
Předpokládám, že není nutno mít stroj který by to četl nějak logicky, určitě stačí fyzické přečtení a uložení na nějaké rozumné médium.


Zkus dát dotaz na www.root.cz. Tam by se někdo najít mohl.
  • 0

#10 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 12:59

kolombo napsal/a:
Což o to, ale přečíst nebude to hlavní, taky to musíš dostat do nějakého funkčního počítače a z něj to dostat ven, do dnes použitelné podoby :-(

To jsem měl na mysli, ale nech být, i staré systémy leccos uměly. Mít po ruce naši sestavu ADT, tak mu to stáhnu na disk a pak vysypu po seriové lince Kermitem, protějšek na nějakou pecku by se ještě někde určitě vyhrabal. Nebo existovala bedna pro připojení PC disků, i kdyby to bylo MFM tak by se to z toho určitě dostalo ven.
A takových systémů které by nějak dokázaly spolupracovat i s dnešní technologií určitě existovalo více - jen jestli někde něco takového ještě funguje.
  • 0

#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2010 - 23:07

opravdu žádný další nápad ?
  • 0

#12 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 0:34

Moje žena pásky používala na uvazování rajčat. A už jí došly :)
  • 0

#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 6:27

geodaxx napsal/a:
Neni nahodou na VUT FIT skanzen takovych zarizeni ? Nebo treba nekdo z bejvalejch zamestnancu vypocetky muze mit nejakej ten stojan doma v provozu ... a jen se to stydi priznat ... co treba Ing V...a, RNDr H...l, nebo ze by Ing. K.....k ?

Ten dotaz bohužel prošel i těma končinama než se dostal ke mně :(
  • 0

#14 Ivus

Ivus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 9:13

Zkus i jiné výšky, kde maj informatiku, někoho kdo učí o těch prastarých technologiích, mnohdy toho mají plné kancly, třeba se něco najde :)
  • 0
Ivuš

#15 LuLuk

LuLuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 9:27

Arne, zkus kontaktovat Vulpa. Uci na FiMuni, maji tam pokud se nepletu, na chodbe jakesi minimuseum, treba tam neco funguje, nebo bude o necem vedet. Pripadne ho popros, at se zepta vyucijiciho predmetu historie pocitacu, ten je udajne strasnej fanatik do archaik.
  • 0
GARMIN OREGON 300 (HTC HD2)
nejen GeoAlbum http://lukasludvik.rajce.net

#16 Petricius

Petricius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 9:47

Tak jsem se ptal a u nás už nic nezůstalo. Jen model EC, ale také už není kompletní. Při renovaci budovy se vše zřejmě vyhodilo - škoda.
  • 0
SELECT * FROM krabička

#17 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 11:01

Škoda, že už nežije Jindra Kopřiva, pamatuješ si ho, ne?:( Ten uměl údajně opravovat po třech panácích bity na 1,2MB kazetě malým magnetkem :) Ten by třeba tu pásku dokázal nějak přečíst.:D Ale bohužel.
  • 0

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 12:44

Arne1 napsal/a:
...přečíst nějaké magnetické pásky z EC1025 (nevím zda to bylo 800 nebo 1600bpi, případně bych zjistil). Už mne nenapadá nikdo kdo by takové zařízení měl.....

Napadá mne jeden kolega, který by možná mohl vědět.
Zkus kontaktovat přes GC.COM kačera PJIY
Snad se na mne nebude zlobit, že jsem ho nabonzoval :)
  • 0

#19 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 17:47

Abych si z toho nedělal jen srandu, myslím si od počátku, že je to marné snažení. Byl jsem dnes na kadetce na přednášce o A. Svobodovi a byli tam vesměs IT kmeti v čele s prof. Blatným. Tak jsem to mírně oťuknul a všichni si myslí, že je to dnes asi nemožné.
  • 0

#20 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2010 - 18:29

Hobako napsal/a:
Abych si z toho nedělal jen srandu, myslím si od počátku, že je to marné snažení. Byl jsem dnes na kadetce na přednášce o A. Svobodovi a byli tam vesměs IT kmeti v čele s prof. Blatným. Tak jsem to mírně oťuknul a všichni si myslí, že je to dnes asi nemožné.

mně je docela jasné, že v Brně to nemá cenu, to ví i autor dotazu sám nejlépe. Ale jsou i jiné části republiky případně i blízké zahraničí....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama