Sháním pár rad s ArcGIS
#1
Publikováno 12 květen 2010 - 14:40
#2
Publikováno 12 květen 2010 - 15:34
#4
Publikováno 12 květen 2010 - 15:41
vrsty IMS a WMS do shp neulozis (to je jejich podstata - pouze vizualizovat, ale neukladat). Vybrana oblast se da ale ulozit (File-Export map) jako rastrovy obrazek (popripade georeferencovany obrazek). Pokud bys mel zajem, tak ZDE jsou nejake tutorialy a vyukovy videa na praci s ArcGIS, ktera jsem vytvoril Pokud by neco nebylo jasne, klidne se ptej
Packy
#5
Publikováno 12 květen 2010 - 15:53
#6
Publikováno 12 květen 2010 - 16:26
hrasek napsal/a:
Aha, to je teda zvláštní Moc nechápu k čemu ty data na cenii teda jsou, když se s nima nedá pořádně pracovat. Přece je nebudu exportovat jako obrázek a potom znova obkreslovat. Chtěl jsem udělat průnik s polygonem naší vesnice a pak si vybrat jen potřebné vrstvy, těm upravit vzhled a to vše exportovat jako mapu.
Takže jestli to dobře chápu, tem průnik nepůjde udělat, úprava vzhledu a výběr vrstev půjde, ale přijdu při tom o nervy (protože se to načítá šíleně pomalu a hlavně mnohdy je výsledkem vypnutí nějaké vrstvy bílá obrazovka a pomůže až tak 10x refresh).
Jinak dobrá náhoda je, že ty tvoje tutoriály jsem si před tím vygooglil a něco podle nich dělal. Díky za ně.
autorská práva, proto to tak bude.
#7
Publikováno 12 květen 2010 - 18:50
#8
Publikováno 12 květen 2010 - 19:55
#9
Publikováno 12 květen 2010 - 21:41
DMU25 je produktem VTOPU (Vojenský topografický ústav) Dobruška a MŽP ji jenom využívá jako podklad. Možná VTOPU poskytuje data pro studijní účely. Zkus se obrátit tam.hrasek napsal/a:
Není náhodou cenia placená z peněz daňových poplatníků a data které vyprodukují musí poskytovat?
#10
Publikováno 12 květen 2010 - 21:50
#11
Publikováno 26 leden 2011 - 18:21
#12
Publikováno 28 červenec 2011 - 13:30
#13
Publikováno 28 červenec 2011 - 14:56
janulinek napsal/a:
Ahoj, jsem teprve začátečník s argisem. Vyskytl se mi problém. Když si chci založit nový Shapefile, nemám v argisu žádné souřadnicové systémy? Znamená to že je špatná instalace nebo si to musím někde sama stáhnout?? Díky za rady.
Předpokládám, že máš na mysli ArcMap:) Různá nastavení shapefiles včetně součadnicových systémů se ovšem provádí v ArcCatalogu, konkrétně pravým tlačítkem myši na název shapefile, properties. A pokud zakládáš zcela nový shapefile, máš v catalogu při jeho zakládání tabulku "Create new shapefile" a v ní dáš edit. Rovněž by sis měla prostudovat georeferencování, tj. přiřazení daného bodu již známým souřadnicím.
#14
Publikováno 29 červenec 2011 - 7:54
#15
Publikováno 29 červenec 2011 - 9:08
#16
Publikováno 29 červenec 2011 - 17:44
#17
Publikováno 07 srpen 2011 - 17:14
#18
Publikováno 07 srpen 2011 - 18:38
#19
Publikováno 07 srpen 2011 - 19:17
#20
Publikováno 07 srpen 2011 - 19:51
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů