Přejít na obsah


Fotka

Garmin oregon 550 vs. 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#1 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 17:56

Ahoj,přemýšlím nad koupí jedné z těchto navigací ve verzi pro.Která je podle vás lepší,s jakou máte lepší žkušenosti,jaké jsou jejich klady a zápory.A jak byste je ohodnotily - Jako ve škole.Předem všem děkuji za zpracování nějaké recenze. OW-G :)
  • 0

#2 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 18:11

on je v nich jiný rozdíl než přítomnost/nepřítomnost foťáku? pro / nepro je jen podle topo mapy kterou přikoupíš (tak jako "t"), se samotnou gps to nemá nic společného
  • 0

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 18:23

ow-g: jelikoz mam O550, tak ti doporucim ji. Ten fotak tam nema chybu (s prihlednutim pochopitelne k vyuziti!). Cenovy rozdil neni az tak dramaticky, takze ja bych opetovne volil 550.
  • 0

#4 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 18:57

díky,a jak je na tom software,má ještě nějaké větší mušky?
  • 0

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 18:59

Osobne o zadnych muskach ani mouchach nevim, vse funguje tak jak by melo. Respektive nemelo by neco fungovat?
  • 0

#6 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 19:08

Nikdo zde nezmínil jeden aspekt. Kromě foťáku se 550 a 450 liší zejména barvou plastu nahoře, pod zadním krytem a pod displejem. Proto bych Ti taky doporučil 550 s černými doplňky, vypadá velmi elegantně a ladí téměř s veškerou barvou oblečení:D
  • 0

Cache non verba


#7 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 19:52

450 a 550 nemaju rovnaky displej. Ten zo 450tky je o nieco lepsie citatelny v sirsom uhle pohladu. Dokonca existuju dohady o tom, ze rada 550 bude casom "adoptovat" vylepseny displej 450tky.

O tychto rozdieloch si mozete precitat tu:
- http://gpstracklog.c...50t-review.html
- http://garminoregon....w/home/23810865 prispevok od GPSfix vcera 7:48 am
  • 0

#8 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 21:30

šel bych do 550-ky. Foťák je fajn a hlavně je hned po ruce a na TB, GC, který v keši nechávám, případně plný logbooky, nebo stage multin krásně stačí.
  • 0

#9 pichlik

pichlik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 21:43

Podle meho soudu ten fotak za ten rozdil ceny nestoji, Stejne kvalitni je dnes v kazdem mobilu. Mel jsem moznost porovnat jak 450 tak 500 vedle sebe a zadny patrny rozdil displeje jsem nepozoroval. Naprosto identicke zarizeni, az na ten fotak a vnejsi barevne podani plastu. Vice se nam barevne libila 450 ma takovy zlate cerveny krouzek po obvodu a barva plastu nevypada tak lacine jako u 500. Je to vec nazoru a chce to spis videt na vlastni oci.
  • 0

#10 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 22:03

pichlik: jenom pro zajimavost, v jake vysi ten "rozdil cen" pocitas?
  • 0

#11 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2010 - 23:14

Subjektivni pocit: Fotak z O550 je o kousek lepší, nez fotak v HTCpro2, i kdyz jsou oba 3MPx
  • 0

#12 bubbu-30004

bubbu-30004

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 6:51

Začínala jsem s oregonem 550, výhoda je foťák, který je bezvadný, ukládá i souřadnice místa a lze na ně pak navigovat. Takže si člověk vyfotí třeba domov nebo na výletě auto na parkovišti nebo kolo v lese a pak naviguje na tu fotku a nemusí ukládat souřadnice. Po nějaké době cca 7 měsících se mi ulomila vevnitř anténa a přestal fungovat příjem GPS. Koupila jsem potom 450 , myslela jsem, že třeba bude odolnější. Má takovou krásnou zlatooranžovou kombinaci a je příjemnější do ruky. Nevím proč, protože rozdíl ve váze je jen několik gramů. Po nějaké době jsem na něj v batohu hodila lahev s pitím a prasknul display. To ale nic neznamená, se mnou ty navigace zažívají peklo. Pokud vím, nikomu jinému se nic podobného nestalo. Takže rozdíl je hlavně v tom foťáku, který je vždy po ruce a má velmi slušné rozlišení, protože mapy i SW se dá aktualizovat. A pak v té barevné kombinaci a pocitu, který má člověk v ruce. Pro potřeby GC se mi verze s foťákem zdá výhodnější.
  • 0

#13 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 7:43

pichlik napsal/a:
Podle meho soudu ten fotak za ten rozdil ceny nestoji, Stejne kvalitni je dnes v kazdem mobilu. Mel jsem moznost porovnat jak 450 tak 500 vedle sebe a zadny patrny rozdil displeje jsem nepozoroval. Naprosto identicke zarizeni, az na ten fotak a vnejsi barevne podani plastu. Vice se nam barevne libila 450 ma takovy zlate cerveny krouzek po obvodu a barva plastu nevypada tak lacine jako u 500. Je to vec nazoru a chce to spis videt na vlastni oci.

No a jak často třeba stahuješ fotky z telefonu? Protože já jsem z doby, kdy jsem měl Oregona 400, měl vyfocených pár bonusových čísel v mobilu, Do komplu jsem si je samozřejmě nestáhl a telefon Nokia 6500 který nemá paměťovku, se odporoučel do věčných lovišť. Oproti tomu GPS mám připojenou minimálně 1x týdně a navíc mám všechny fotky na kartě, takže i kdyby se pokazil Oregon, tak je vždycky dokážu nějak stáhnout. Nehledě na to, že ne úplně vždycky mám čistý ruce, Oregona normálně opláchnu v první čistější kaluži, nevím jak bych oplachoval telefon. Takže asi tak.
  • 0

#14 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 7:52

Rikat fotak tomu co ma v sobe mobil, nebo 550 je trochu urazkou fotoaparatu, ale dejme tomu, ze 550 ma opticke zaznamove zarizeni, normalni fotku s nim neudelas, stejne jako s mobilem, ale jako digitalni poznamkovy blok je vyuzitelny, castecne i za tmy, ale to mu musis svitit baterkou, aby neco videl. Treba trochu s tou ne kvalitou fotaku prehanim, je to kvuli tomu, abys nebyl zklamanej, az uvidis jaky obrazek z GPSky vyleze ;). Nevim jaky je cenovy rozdil, ale bude zanedbatelny s tim, co utratis pokud se geocachingu budes trochu vic venovat :D:D:D. Jeste jsem zapomel, pri horsich svetelnych podminkach je hodne nachylny k rozmazani a protisvetlo mu dela velke problemy, kdyz budes chtit poslu Ti nejake fotky, abys to mohl posoudit na vlastni oci.
  • 0

#15 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 8:22

no ona je i urážka říkat těm matlaninám co z toho lezou fotografie, takže radši napiš: pošlu ti pár pixelů :D ow-g jinak O550 nemám, ale pár "fotek" z něj jsem viděl a bylo to dost zoufalý. řekl bych, že průměrný mobil fotí líp, takže pokud máš mobil s foťákem, tak ti stačí 450ka.
  • 0

#16 mbenik

mbenik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 8:25

Jsem vlastníkem O 550, takže můžu hodnotit jen ten. Je to skvělý přístroj nejen na geocaching. Fotoaparát na to že má jen 3,2 Mpixelů tak je super a dělá dobré fotky. Samozřejmě závisí na osvětlení, pokud je šero nebo dokonce tma tak fotky nestojí za nic. No ale kdo fotí v noci :). Jinak podle různých srovnání se tyto přístroje v ničem neliší, a cenový rozdíl není zas tak velký. Takže bych rozhodně vybral O550, už jen pro to, že nemusím tahat další přístroj, když chci zaznamenat GC TB a stage multin. Dříve jem si to všechno zapisoval do mobilu, ted naleznu udělám fotku doma stáhnu a zaloguju. Takže to je výrazné zrychlení. Pokud máš v přístroji kartu tak můžeš fotit a fotit až ti z toho bude špatně. Když tak mrkni na můj profil, tam je asi 10 posledních foceno O 550.
  • 0

#17 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 9:25

Atip napsal/a:
Treba trochu s tou ne kvalitou fotaku prehanim, je to kvuli tomu, abys nebyl zklamanej, az uvidis jaky obrazek z GPSky vyleze ;).


Opravdu by me zajimalo, co si dovolis nazyvat fotografii. Ono ja si myslim, ze neni dulezite ani tak cim fotis, ale KDO foti. Znam spoustu lidi co maji DSLR a kvalita jejich fotek (nemyslim tim jenom onu kvalitu, kterou asi posuzujes ty, ze si vyzoomujes na 500% a pozorujes pixely, aberaci apod.) je opravdu tragicka. Naopak znam par lidi, kteri i s pomerne blbym zachycovacem obrazku v mobilu vyfiknou takovou fotku, ze clovek zustava s otevrenou pusou zirat. Staci se kolikrat i podivat do fotogalerie na Mobilmanii.

Leroj: nemam, ale vim jak to foti. Tomu teda rikam pristup :D:D

mbenik: presne tak. Navic clovek musi uvazit, k cemu ten fotoaparat tam je. Aby tim sekal nejaky krajinky nebo supermakra asi ne, ze? Ale to evidentne nekteri jedinci nechapou a mysli si, ze si koupi jedno zarizeni s fotakem a zamaznou rozdil jak mezi ultrakompaktem, tak i velkym zrcadlem.
  • 0

#18 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 9:38

S474N: překrucuješ - napsal jsem "pár fotek z něj jsem viděl" a ne že vím jak fotí. takže jinak: O550 fotí možná pěkně, akorát ty obrázky za moc nestojí :) a pro jistout: nic jsem nezůmoval a ani aberaci nesledoval... ale je pravda, že jako zápisník to stačí /pokud není nic jiného/
  • 0

#19 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 9:41

Leroj: a co to znamena, ze par fotek si videl? To vykazuje pouze to, ze ten kdo to fotil to treba nemusel umet ovladat. Proto rikam, ze kdyz nemam osobni zkusenost, tak tezko muzu hodnotit, ne? BTW mohu vedet, co konkretne na obrazcich, ktere si videl bylo spatne? Pripadne muzes sem ty obrazky postnout?
  • 0

#20 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2010 - 9:55

postnout nemohu, ale byly v háji detaily a hlavně tam byl šum - máš pravdu že nevím kdo a za jakých podmínek to fotil, ale za ideálního světla se dá udělat slušná fotka čímkoliv. Platí, že čím horší podmínky, tím víc se projeví chyby... slibuju ale, že si brzy focení s O550 vyzkouším - potom klidně něco pošlu
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama