Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPS Map 60 má nástupce - GPS Map 62


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
545 odpovědí na toto téma

#141 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 20:34

XiXi_team napsal/a:
Ještě by mě zajímalo, jestli umí nález keše zapsat i do kalendáře? Oregony to neumí, nechápu na co ten kalendář tam má. Starý eTrex to uměl.
Díky


ano v kalendáři jsou zaznamenané kešky ale jen kodama ještě bych chtěl najít někde možnost to předělat na názvy dokonce si to pamatuje i když jdeš na nějaký trasoví bod.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#142 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2010 - 21:30

pojďte se domluvit a někam napsat ať tam dají do příštího updtu i Wherigo.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#143 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2010 - 20:49

Tak mi dneska taky přišla, GPSmap 62s s mapou Topo czech 3.1 na kartě 2GB. Po tom co jsem zhruba před dvěma měsíci koupil Oregona 450 Pro můžu trošku porovnávat, takže na první pohled mě zaujal vzhled, prostě se mi líbí a 62s vypadá více jako GPS naproti tomu Oregon vypadá více jako PDA a podobné přístroje. První start a najití družic prakticky stejně rychlý jako na oregonu, když jsem měl oba přístroje v chodu tak 62s většinou ukazovala o chlup lepší přesnost, hlavně mezi paneláky. Display co se týče světlosti je na tom u 62s určitě lépe než na Oregonu, zase ale je člověk trošku překvapenej nad tím hrubým rastrem, ikdyž jsem před tím používal skoro dva roky Vistu HCx, ale za tu chvíli si člověk na Oregona zvykl a je to zase krok trošku nazpět, ale pro mě je důležitější světlejší display. Ovládání mi plně vyhovuje a ikdyž jsem nikdy nevlastnil GPSmap 60 tak jsem se to naučil během chvilky. Přikládám několik snímků, k porovnání displaů Oregonu 450 Pro a GPSmap 62s, na Oregonu je Topo Czech 3.1 Pro a na GPSmap 62s je Topo Czech 3.1 obyč verze. http://img42.imagesh.../7581/dsc02821c http://img822.images...0/dsc02822r.jpg http://img20.imagesh...7/dsc02825d.jpg http://img818.images...2/dsc02826n.jpg http://img186.images...63/dsc02827.jpg
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#144 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 20:30

Dnes jsem se vrátil z bezmála dvoutýdenního treku na Islandu a mám k 62s následující zkušenosti a poznámky: 1) Překvapivě málo toho jde nastavit. Například archivace prošlé trasy probíhá "nějak" automaticky, bez možnosti cokoli změnit. 2) Pekelně rychle to chytá první fix - i po zapnutí po více než dva tisíce kilometrech letu to mělo pozici takřka okamžitě. 3) Baterky vydrží příjemně dlouho. 2500 mAh budou skutečně někde v řádu 20 hodin - vydržely skoro celé tři turistické dny. 2000 mAh vydržely spolehlivě dva dlouhé dny = cca 15 hodin. Proti cestování s Garmin MobileXT v Nokii je to neskutečná pohoda; i proti mému staršímu Magellanu je to pokrok. 4) Displej je skutečně perfektně čitelný za všech světelných podmínek, v této disciplíně to pobíjí Oregon/Dakotu o třídu až dvě. 5) Přístroj funguje spolehlivě i při teplotách pod deset stupňů, i za hustého deště. 6) Ovládání v rukavicích je bez problémů - tlačítka jsou rozumně velká.
  • 0

#145 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 11:52

Teď jsem si všimnul, že automatická archivace prošlých tras má (kromě toho že tam nejde nic nastavit) nějaké mouchy.

Koukněte, jak mi to chapticky pojmenovalo jednotlivé soubory s archivními daty:
Auto 11-AUG-10 10.13.54.gpx
Auto 13-AUG-10 19.18.56.gpx
Auto 15-AUG-10 17.27.35.gpx
Auto 18-AUG-10 09.32.23.gpx
Auto 18-AUG-10 15.01.09.gpx
Auto 19-AUG-10 08.05.28.gpx
Automat. 11-SRP-10 14.02.56.gpx
Automat. 11-SRP-10 14.03.18.gpx
Automat. 13-SRP-10 01.00.37.gpx
Automat. 13-SRP-10 08.48.00.gpx
Automat. 13-SRP-10 11.15.33.gpx
tj. jednou česky, jednou anglicky, a to různě - i pro soubory ze stejného dne. Bordel.
A navíc mi přijde, že některé kousky tracklogu v té autoarchivaci chybí.
  • 0

#146 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 12:55

půjčil jsem si GPSmap 62st na hraní... ale nějak jsem nevykoumal, zda jde změnit velikost té velké modré šipky která ukazuje pozici (na můj vkus je to obrovský knedlík)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#147 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 14:46

to mi tolik nevadí jako to že to nemá wherigo kurnik vždiť je to SW záležitost tak to tam garmine nasyp
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#148 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 15:58

uhm... má to tak nějak místy pofiderní češtinu... u ukazatele baterie je napsané "Přihrádka na" u nastavení jasu: "Indikátor" jinak je to hračka fajnová... právě jsem ji asi "zabavil" ve jménu geocachingu :D (no dobře... budu ji muset vrátit, 13k Kč ze sebe jaksi nevytlačím :( )
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#149 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 24 srpen 2010 - 21:41

Cestina je opravdu docela OUT :) Zkousim vydolovat stringy z firmware ...
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#150 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2010 - 18:34

Tak už je taky doma. :)
  • 0

#151 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2010 - 8:33

Nevíte někdo, kde se dá zobrazit čas včetně sekund? Mimo servisní menu. Možná jsem slepej, ale nikde jsem to nevyšťoural.:( edit: Aha, tak jednu možnost jsem nakonec přeci jenom vyšťoural... když se nastaví Dashboard na Large field, tak se objevi klasický panýlek se stavem baterek, sílou signálu a kompletním časem. edit2: Popřípadě stačí čas zobrazovat v large field a taky bude i se sekundami.
  • 0

#152 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2010 - 21:25

já vím že je to turistická navigace ale kdyby to mělo wherigo bylo ty to dokonalé
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#153 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 6:31

Tak jsem svoji 62s prověřil týden na Mallorce s mapou City Navigátor Europe 2011 a docela dobrý. Opravdu chytá dosti rychle polohu a měl jsem ji zaplou i celou cestu v letadle, údaje o rychlosti a poloze se prakticky nelišili od údajů který v byly v Boingu 737 zobrazovány na obrazovkách. Ovládání taky dobrý, jenom trošku méně citlivé to čtyřsměrové tlačítko. Rozhodně mi vyhovuje mnohem více než Oregon 450, kterej jsem před tím měl, hlavně ten display je super, ano má sice nižší rozlišení ale ba právě naopak je to pro mě výhodou. Výdrž na baterie zatím nemůžu nějak subjektivně hodnotit, protože ji provozuji zatím na dosti staré Sony baterie 1700mAh, který už mají lecos za sebou, ale i tak to nebyla špatná výdrž. Když jsem si potom v mapsource vyjížděl prošlou (proletěnou) stopu, tak se mi zdá všechno v pořádku. Ta čeština je opravdu šílena místy (nejlepší je to označení u baterií "přihrádka na") Z mé strany celkově zatím spokojenost, teď jsem si tam nahral místo původní Topoco czech 3.1 mapu Topo 2010 a taky dobrý.
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#154 tor47h

tor47h

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 8:53

sammerman napsal/a:
Tak jsem svoji 62s prověřil týden na Mallorce s mapou City Navigátor Europe 2011 a docela dobrý........


Když používáš CNEU 2011, dá se v 62ce nastavit i 3D pohled jako to má třeba Oregon 550 (stejný jako u autonavigací) ? A co režim "noční barvy" ? A jaká je celková rychlost právě s CNEU, nezadejchává se ?
Díky.
  • 0

#155 hrouda

hrouda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 10:09

Když používáš CNEU 2011, dá se v 62ce nastavit i 3D pohled jako to má třeba Oregon 550 (stejný jako u autonavigací) ?

Ano. Dá se nastavit u každé mapy (není vázán jen na CNEU).

A co režim "noční barvy" ?

Stejně jako u Oregonu. On ten firmware je v Oregonu, Dakotě i 62 podstatě totožný, tj. všechny funkce vyjma prohlížeče obrázků a wherigo jsou stejné.

A jaká je celková rychlost právě s CNEU, nezadejchává se ?
Díky.

Subjektivně mírně rychlejší než Oregon - asi dáno menším displejem.
  • 0

#156 sammerman

sammerman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 12:57

3D režim samozřejmě nastavit jde, noční režim už je zase konečně zpět, tak jak jsem byl zvyklej z Visty HCx, no a rychlost je dobrá, taky se mi zdá rychlejší než Oregon. Co mě ale hodně štve je ta nemožnost nastavit si barvu aktuální naplánované trasy, ta blbá fialová je opravdu o ničem a ne jenom že je špatně vidět když jsou horší světelné podmínky, ale taky semtam splývá s pozadím map. Dosti využívám 62s i v při jízdě v automobilu, protože mám takové zaměstnání kde hodně autem najezdím, takže většinou navigace po silnicích a tam mi to vadí, jako nechápu když taková základní věc šla u Visty HCx, tak proč to tady najednou nejde, vždyť to je krok zpět. První co mě ale napadlo když se mi dostala 62s do rukou že to zase konečně vypadá jako turistická navigace a ne jako Oregon, kterej vypadá jako PDA (teď mě začnou napadat majitelé Oregonů :)) Vzhledově se mi líbí 62s o mnoho více, lépe se drží v ruce a zámek krytu baterek se mi taky více líbí jak je vyřešenej na 62s. Abych zase jenom nechválil, tak se mi nelíbí že když zadávám vyhledávání města či adresy tak to má jistou setrvačnost a vždycky se to na chvíli zadrhne když to vyhledává, třeba se to ale dalšími firmwawry zlepší.
  • 0
Garmin GPSmap 62s

#157 tor47h

tor47h

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 19:46

Díky za informace. Taky používám Oregona i v autě a vyhovuje. 60ka byla srdeční záležitost ;)
  • 0

#158 berczo

berczo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2010 - 8:45

Zdarec, takže už jsem taky šťastným majitelem 62s :) Je to mazel, vše zatím k mé spokojenosti ... ;) Zítra testnu na kole a v neděli pěší turistika v Beskydech, tak snad nezklame počasí :-)
  • 0

#159 tabacek

tabacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 20:07

Ahoj, nevi prosim nekdo jak do 62s nahrat rastrove mapy s oziho, nebo spise kam je nahrat aby se zobrazovali.. v navodu toho moc neni.. Moc diky za pripadne rady..
  • 0

#160 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 21:12

Ahoj.
Musí být ve formátu kmz v adresáři CustomMaps (je jedno, jestli v interní paměti nebo na kartě).
Kmz se myslím dá vytvořit pomocí GoogleEarthu, návod je někde na stránkách Garminu (třeba tady). Jak jednoduše převést z Oziho, nevím.
Důležité je, že přístro nezobrazí více než 100 bitmapových souborů (jedno v kolika kmz archivech) a když je obrázek větší než 1Mpx, tak se zobrazí v horší kvalitě.

edit: S převodem by mohlo pomoct tohle: http://www.gpspassio...TOPIC_ID=130525
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka