Přejít na obsah


Fotka

etrex legend k Pc


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2010 - 21:16

Dobrý den, mám navigaci etrex legend....cellkem už sem se jí naučil ovládat, teď bych do ní rád nahrál mapy....musel jsem si koupit jestě redukci usb-com abych to mohl připojit k notebooku ale když to připojím, nic se neděje. Ke kabelu byl instalační softwere ale ten tomu asi vůbec nepomohl. Musí se něco nějak nastavovat v garminu a nebo na notesu ?, vůbec netušim jak to připojit abych měl navigaci jako možnost uložiště ? Prosím o pomoc ty co mají zkušenosti s tímhle problémem. Díky moc Všem !
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2010 - 22:17

Ahoj. Obyčejný Legend jako úložiště fungovat nemůže, ani se po připojení nikde neobjeví. Pro nahrávání map a waypointů se musí použít program MapSource. Jestli máš nějakou oficiální mapu od Garminu, měl by k ní být přibalený. edit: A ještě jedna důležitá věc... v nastavení přístroje (settings/interface ... aspoň myslím) musí být zvolen komunikační protokol Garmin.
  • 0

#3 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 4:36

jj MapSource tam je, ale jakmile ho začnu instalovat tam mi napíše že nemůžu instalovat bez předchozí verze.
  • 0

#4 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 5:59

Tak už jsem to dotáhl až na nahrání map do přístroje, tam mi najde jako že uložit do přístroje na H(čko), ale to je výměný pro kombo socket na karty....asi mi to nemůže nalést přísrtoj, nevíte někdo jak dál ?....je možné že je to usb ovladam,mám to na redukci usb-com. Díky moc
  • 0

#5 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 546 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 7:17

Mouras napsal/a:
ale jakmile ho začnu instalovat

Mapy se do přístroje nahrávají, ne instalují. A to pomocí tlačítka v MapSource nahoře uprostřed. Samozřejmě po předchozím výběru map (okresů). Předpokládám, že je řeč o Béďostroji, který celou republiku nepojme.
  • 0

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 8:22

BellaUH.

Instaluje se Mapsource.:) A jestli to nabízí jen nahrání na kartu pomocí jiného zařízení, je postup pravděpodobně dobrý, ale bude problém někde v komunikaci mezi GPSkou a počítačem.

Mouras

Máš nastavený ten protokol Garmin v GPSce?
Jestli jo, tak bych začal ověřením, že převodník USB-COM je správně nainstalovaný. (Je ve správci zařízení a nehlásí žádné chyby a v nabídce COM portů se po připojení převodníku objeví nějaké další číslo).
Jestl někde vyhrabu svůj převodník, vyzkouším, jak přesně se to má chovat.
Měl bys ale docílit toho, že ti Mapsource v menu pro nahrávání vypíše něco jako "etrex Legend COM ..."

edit: A ještě pro jistotu koukni do nastavení mapsource, jestli není zaškrtlá volba "Ignore Garmin devices on serial ports" (záložka Transfer)
  • 0

#7 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 16:59

alkes: já jsem zkoušel instalovat už několik ovladačů na usb rozhraní, ale žádn ještě asi nebylo to správné...nemáš třeba instalačku ta ten převodník ?
  • 0

#8 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 17:33

Mouras napsal/a:
alkes: já jsem zkoušel instalovat už několik ovladačů na usb rozhraní, ale žádn ještě asi nebylo to správné...nemáš třeba instalačku ta ten převodník ?


tu bys měl mít právě k tomu svému převodníku, pokud je vubec potřeba.... taky je zde možnost, že ta "redukce" prostě nefunguje zrovna s Legendem korektně
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2010 - 18:05

A jaký máš převodník a jaké windowsy?
Já jsem teď třeba zjistil, že staré instalační CD je mi s Windows 7 k ničemu.
Zatím se zdá, že zafungovalo tohle... http://www.prolific....loads.asp?id=31. Pro tvůj převodník to ale fungovat nemusí.
O některých převodnících je také známo, že blbnou a rozchodit je bývá dost potíž. Snad to ale nebude tvůj případ.

edit: Konečně jsem se dostal k vyzkoušení a je to tak, jak jsem psal.
Před nainstalováním správného ovladače byl převodník ve správci zařízení zobrazen jako nenainstalovaný. Po instalaci a zasunutí kablíku do USB se objevil nový COM port a na něm Mapsource v pohodě našel GPSku. V okýnku se zobrazilo "eTrex Legend (COM9)". Převodník mám tento: http://www.pcplus.cz...oitem&stiid=586
  • 0

#10 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 5:53

No, když to vezmu "polopaticky" - mám taky Legenda a kvůli novému pc jsem si musel koupit usb redukci vs. com - dal jsi nainstalovat ovladače z přibaleného cd (mám win 7) a dále to fungovalo stejně, jako u mých starých win ME - správně by to mělo fungovat tak, že spustíš Mapsource, vybereš označovacím tlačítkem ty oblasti,které chceš - hlídej si velikost dat do osmi MB - vypisuje se to vpravo dole, pak klikni na tlacitko, kde mas tu symbol navigace a šipky k ní (to asi víš,jak jsem tak četl),naskočí ti nabídka vyhledávání zařízení - najde to sice třeba i flashdisky,jestli nějaké máš v tu chvíli připojené, ale v rolovacím menu bys měl vyrolovat Garmina a potvrdit (operace nahrávání trvá asi 17min. podle objemu dat). No a pohlídat si ten správný protokol pro přenos, jak bylo upozorňováno.... Toť polopaticky:-)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#11 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2010 - 12:14

alkes:
Díky moc za rady a snahu....jen i když jsem to zkoušel tak to pořád nejde, kabel si myslím že je dobrej, protože když ho zapojím tak slyším ten zvuk na zapojení co Pc dělá a navíc mi napíše že byl nalezen nový hardwere. Jinak to rozjíždím na stolním Pc a tam mám XP. Podle mě je problém jen a pouze v tom sofweru k rozhraní....protože ve správci zařízení mám u rozrhraní usb 2.0 otazník a když dám vlastnosti tak je tam že není nainstalováno a to už sem snad vyzkoušel 5 instalaček na to usb rozhraní. Oni snad nedělaj žádný co by mi tam fungovalo :( Nenapadá Vás nějaký nápad ??
  • 0

#12 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 10:34

I když jsem to zkoušel tak to pořád nejde, kabel si myslím že je dobrej, protože když ho zapojím tak slyším ten zvuk na zapojení co Pc dělá a navíc mi napíše že byl nalezen nový hardwere. Jinak to rozjíždím na stolním Pc a tam mám XP. Podle mě je problém jen a pouze v tom sofweru k rozhraní....protože ve správci zařízení mám u rozrhraní usb 2.0 otazník a když dám vlastnosti tak je tam že není nainstalováno a to už sem snad vyzkoušel 5 instalaček na to usb rozhraní. Oni snad nedělaj žádný co by mi tam fungovalo Nenapadá Vás nějaký nápad ??
  • 0

#13 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 11:33

no a ty nemas v pc RS232 (ci jak se tomu nadava) aby si to nehnal zbytecne pres usb?
  • 0

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 11:46

Mouras napsal/a:
...
Podle mě je problém jen a pouze v tom sofweru k rozhraní....protože ve správci zařízení mám u rozrhraní usb 2.0 otazník a když dám vlastnosti tak je tam že není nainstalováno a to už sem snad vyzkoušel 5 instalaček na to usb rozhraní.
....


Pokud se Ti nepodaří nainstalovat ten převodník, tak jsou další pokusy zbytečné.

Zkus podporu tam, kde jsi koupil ten převodník.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2010 - 12:01

Ked sa Ti dostal do PC ovladac, ktory si nerozumie s tvojim USB prevodnikom, musis ho nechat odobrat v spravcovi HW a dat znova vyhladat ovladac a ponuknut mu novy - najlepsie ten co najdes na nete podla toho co ma na sebe napisane priamo ten prevodnik. Niekedy byva ten ovaldac iba vo forme exe ktory treba spustit pred zapojenim USB zariadenia do PC. Tych vyrbcov je sice vela ale chipy ktore su v nich pouzite je uz pomenej..takze by si sa mal nakoniec trafit.
  • 0

#16 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 10:03

Tak už se mi podařilo aby se po pripojení ukazovala navigace ve správsi zařízení jako com3....ale když přes map source chci nahrávat mapy tak mi to stejnak žádné zařízení nenajde a v navigaci je to nastavené na data (garmin) ....to už snad ani není možný že to nejede ??!! Nenapadá ještě někoho něco ? Díky
  • 0

#17 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 10:24

trochu mne irituje, že píše neustále tučným... nemám rád, když na mne někdo "řve"...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#18 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 10:28

protože ve správci zařízení mám u rozrhraní usb 2.0 otazník a když dám vlastnosti tak je tam že není nainstalováno

ale tohle prece znamena ze nemas nainstalovany ovladace usb 2.0 a ty se snad instaluji z (ted nevim) xp nebo ovladacu desky ne?a teprve na to naplacnes ovladace prevodniku
  • 0

#19 Mouras

Mouras

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 10:51

srry, přestávám psát tedy velkejma...ale to neznamená že by na tebe někdo řval
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama