Přejít na obsah


Fotka

GSAK - Elevation


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 03 June 2010 - 14:31

GSAK od verze 7.7.2.17 má vlastní pole pro Elevation. Už není potřeba používat UserData pole. Aktualizované bylo i makro pro statistiky (FindStatGen39Beta.gsk) a pro nastavení (Elevation.gsk).
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#2 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 04 June 2010 - 17:38

parada :) takze, uz netreba mat pole UserData4, namiesto neho je pekne Elevation. A makro Elevation je treba updatnut, presne ako pise kolega hore. No a od dnes je uz najnovsie makro FindStatGen3 (3.9.90)
  • 0

#3 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2010 - 9:12

ahojte, mam taky problem s makrom elevation... neviem kedy k tomu doslo, vsimol som si to len pred 3 dnami. mam zoznam kesi v gsaku a ked pridavam novu kes a spustim makro tak mi nacita hodnutu (vysku) ale ked na davnejsie najdenej a uz nacitanej elevation vyske nahodou zmazem hodnotu v polozke elevation a zostane tam 0, tak mi uz nenacita nanovo vysku a stale tam svieti 0 viete mi nejak poradit, co by som mal spravit? diky moc
  • 0

#4 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2010 - 9:29

Vymaz pomoci global replace polozku resolution a pak zapni to elevation (a predtim ho jeste aktualizuj)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#5 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2010 - 9:38

eeeeejha funguje, diky parada :)
  • 0

#6 snorchl

snorchl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2010 - 10:33

No ale pocitato + - 50 metru, nevite jak se da u nejake kese Elevation nastavit presne ? Jinak mam GSAK 7.7.2.38 a GenStat 4.0.0B
  • 0

#7 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2010 - 11:55

hm tazko povedat ci ide nastavit presne. na horach je niekdy 5-10m mimo suradnic aj 100metrovy vyskovy rozdiel (roklina). potom uz len ak manualne prepisat v gsaku, inak neviem, ale to je len moj usudok :)
  • 0

#8 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 04 July 2010 - 12:00

Pokud si stahnes nejnovejsi elevation, tak umi pocitat +/- 30 metru a dle vlastni zkusenosti to je presne.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#9 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 14 July 2010 - 20:26

polerok ja mam skor opacnu skusenost s mojimi najvyssimi keskami na horach. vsetky su max 10 vyskovych metrov pod vrcholom a ked pouzijem +/-30m tak mi hodi este nepresnejsie cisla. to je moja skusenost...
  • 0

#10 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 14 July 2010 - 21:17

Elevace se da nastavit v editacnim okne kese. Pak staci jen zamknout a melo by to zustat...
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#11 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2010 - 10:03

Makro Elevation mi přestalo fungovat, nezávisle na nastaveném rozlišení. Okno hlásí, že výška ke keším se přiřazuje. Na závěr však je ve slouci elevation u všech nálezů uvedena nula. Ještě minulý týden mi vše fungovalo bez problémů, včera a dnes už to neběží (testováno na dvou počítačích s nainstalovaným GSAK). Máte stejné potíže?
  • 0

#12 dema

dema

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2010 - 10:10

vytrvalec: ja som mal nieco podobne. ked som pri keske kde uz bola vyska vyplnena zmazal hodnotu a chcel nanovo nacitat elevation tak mi nechalo prazdne pole. spravil som to takto: zmazal som cez GLOBAL REPLACE vsetko polia ELEVATION a tiez som zmazal hodnotu RESOLUTION. makro elevation som uplne vyradil a uz ma v sebe zahrnute to makro, ked ho spustis samo ti vypise ze nie su FSG elevation hodnoty a chce updatnut, tak len daj OK a nanovo vsetko nacita. este predtym vymazanim resolution a elevation by som skusil najskor len spustit makro FSG ci nahodou ta samo nevyzve. ked nie zmaz a skus co som pisal hore.
  • 0

#13 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 22 November 2010 - 11:34

dema sk napsal/a:
spravil som to takto:
zmazal som cez GLOBAL REPLACE vsetko polia ELEVATION a tiez som zmazal hodnotu RESOLUTION. makro elevation som uplne vyradil a uz ma v sebe zahrnute to makro, ked ho spustis samo ti vypise ze nie su FSG elevation hodnoty a chce updatnut, tak len daj OK a nanovo vsetko nacita.


Díky za radu, také jsem s tím takto již laboroval. Tebou popsaný postup rovněž nezafungoval - všechny nálezy mají po všech pokusech n.v. 0. Ještě minulý týden (poslední statistiku jsem generoval 15.11.) šlapalo vše v pohodě. Ještě jednou díky za snahu.
  • 0

#14 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 27 November 2010 - 17:43

Opět mi výška funguje! Problém je vyřešen díky upgrade makra Elevation z verze 1.5 na 1.6.
  • 0

#15 Jezza

Jezza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 15 April 2011 - 7:18

použivam makro findGenStat verzi 4.0 a po douhe dobe jsme reinstaloval PC a ted jsem se snažil vytvorit nove grafiky do profilu, dal jsem nacist vysku a pro vsechny hodnoty se mi nastavila 0 i když to pred tim pul hodiny sosalo data z kesek. chtel jsem se zeptat jestli nedelam neco spatne popripade jestli nekdo nevite jak bych to mel opravit..? diky za odpoved;-)
  • 0

#16 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 15 April 2011 - 7:47

Zkus si stahnout primo macro elevation. Predtim musis ale data z nadmorske vysky vymazat a to jak polozku elevation, tak resolution. Udelej to pres global replace. Kdyby se to kousalo, pisni mi, poresime...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#17 Jezza

Jezza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 15 April 2011 - 9:53

diky makro elevation pomohlo... ale podle me to funguje na temer stejnych principech tak proč to neslo pred tim je pro me zahadou :-D ale duležity je že to jede diky
  • 0

#18 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 15 April 2011 - 10:27

On je problem v tom, ze Ty pouzivas FSG 4.0 a on je davno venku 4.1 Sice je to beta, ale na 4.0 uz se asi neudelala uprava v ramci tech podpurnych maker jako Elevation atd, proto to zrejme slo starou cestou a tim padem nenacetlo zadna data...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama