Přejít na obsah


Fotka

Ovi maps navigovat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 16:46

Nekolik lidi mi tvrdi, ze u Nokie letos funguje prikaz navigovat na ... zadarmo, a uz se to nemusi platit. Kdyz jsem to chtel rozchodit pres kabel i primo v mobilu (N78), tak to vzdy chtelo platit. Funguje to nekomu zadarmo?
  • 0

#2 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 17:11

Navigace zadarmo funguje na vybranych (vetsinou novejsich) telefonech. Slibuji ze se jejich pocet ma rozsirovat. Koukni na nokia com jestili tam bude tvuj foun
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#3 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 17:49

http://europe.nokia....oad#/nokia-n78/
http://www.nokia.cz/...likace/ovi-mapy
To ti prostě musí fungovat zadarmo.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#4 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 17:58

Stahnul sis novou verzi? Puvodni trojka chce porad platit.
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#5 Liwee

Liwee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 19:45

Ahoj, mám fenomenální nápad ,-) xD. Co přidat vychytávku do HG, aby uměl exportovat do lmx, což je formát, který načte nokia ovi maps ?!! Představoval bych si to tak, že si v HG načtu do oblíbených xx keší, a pak všechny oblíbené expotuju z HG do LMX :D . Skvělé ne ? L.
  • 0

#6 svetylecko

svetylecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2010 - 22:06

Liwee: Geniální nápad! Přesně to by se mi líbilo také. Pořád nějak řeším problém, jak zkombinovat tento skvělý program (HG) s OVI mapami od Nokie. Protože rád se nechám navigovat šipkou, ale zároveň se zvláště u městských keší rád kouknu, kde to je v mapách. A zatím to řeším dost "divoce" - když mi třeba zlobí navigace, tak keš uložím do oblíbených (vlastně: proč to nejde přímo? - to je ale asi dotaz spíš na autory HG) a z nich potom na mapy.cz - je to za prvé zdlouhavé, za druhé to "žere" data.
  • 0

#7 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 8:49

Tak si zkombinujte program SmartGPX + AddOn, ten umí poslat kešky do OVI maps jako Oblíbené body. Vybereš si, které chceš a odešleš je do OVI maps a na mapě pak všechny krásně vidíš, kde jsou a kde jsi ty...
  • 0

#8 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 9:01

No,nástupce HG, Locify vyprojektovat body do OVI Maps umí. A poté je navigace po cestách jedna radost. Buď autem,kdy kecá a nebo pěší,kdy odbočky signalizují zavibrováním. Obě dvě možnosti se dají využít na kole.
  • 0
Cogito ergo sun ...

#9 svetylecko

svetylecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 9:25

Díky za tipy, ten SmartGPX zkusím, co se týče Locify, ten mi moc nevyhovuje - nevím proč, ale práce s ním na mém stroji (Nokia E52) je hrozně pomalá (čekám třeba i několik vteřin, než zareaguje na pohyb v menu) a navíc aktuální verze mi dělá chybu hned po startu.
  • 0

#10 Liwee

Liwee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 9:31

svetylecko napsal/a:
Liwee: Geniální nápad! Přesně to by se mi líbilo také.
Pořád nějak řeším problém, jak zkombinovat tento skvělý program (HG) s OVI mapami od Nokie.
Protože rád se nechám navigovat šipkou, ale zároveň se zvláště u městských keší rád kouknu, kde to je v mapách. A zatím to řeším dost "divoce" - když mi třeba zlobí navigace, tak keš uložím do oblíbených (vlastně: proč to nejde přímo? - to je ale asi dotaz spíš na autory HG) a z nich potom na mapy.cz - je to za prvé zdlouhavé, za druhé to "žere" data.


Přesně, a to nemluvím o OFFLINE akci v zahraničí, nokia maps lze mít krásně offline pokud si příslušnou zemi kde jsi natáhneš do founu předem.

Já myslím že by to velmi mnoho lidí ocenilo !
  • 0

#11 Liwee

Liwee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 9:45

Ostravacek napsal/a:
Tak si zkombinujte program SmartGPX + AddOn, ten umí poslat kešky do OVI maps jako Oblíbené body. Vybereš si, které chceš a odešleš je do OVI maps a na mapě pak všechny krásně vidíš, kde jsou a kde jsi ty...



Hmm, zajímavé.

Teď už mi jenom řekni jak např. 30 keší v nějaké lokalitě dostanu do SmartGPX, když jsem třeba někde venku na kole.. . a bude to bez chyby.

Nebo mi bude stačit, když budu vědět jak to udělat doma bez PM.

L.
  • 0

#12 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 10:01

A co si udělat převod z GG2 na .lmx ?
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#13 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 11:04

Nebo mi bude stačit, když budu vědět jak to udělat doma bez PM.

L.


Skrýšotlač? ;)
  • 0

#14 Liwee

Liwee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 11:13

Bubisovi napsal/a:
A co si udělat převod z GG2 na .lmx ?


Řeknu to asi jinak.
Řešení které jsem nastínil pár postů z5 má dvě podstatné výhody.

1. Je to absolutně zdarma ( handy geocatching a nokia ovi maps )
2. Je to praktické, a lze keše hledat OFFLINE = v zahraničí bez jakýchkoliv starostí se stahováním mapových podkladů atp.

(a jediné co je potřeba udělat je mít s sebou mobila (nokii s navigací + HG) a nahrát si před odjezdem keše v požadované lokalitě do HG)
Navíc není třeba platit PM !

A teď mi řekni k čemu je dobrý GG2 a hlavně jak do něj dostaneš data bez PM, já je dostanu do HG tím že sosnu xx keší v požadované lokalitě.

L.

Ještě přidám jednu výhodu, a to:
Není třeba zapínat PC !
  • 0

#15 Liwee

Liwee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 11:18

Ostravacek napsal/a:

Nebo mi bude stačit, když budu vědět jak to udělat doma bez PM.

L.


Skrýšotlač? ;)


Ok, dostal jsi mě, beru zpět tuto větu.
Btw, neříkal někdo že je problém dostat do smartGPX soubor od jinud než z PQ = PM = něco platit ? Že soubory typu gpx nejsou kompatibilní od jinud než z PQ tuším ? Jinak že smartGPX padá.. . ?

L.
  • 0

#16 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 13:14

- Kešky ze Skrýšotlače je třeba uložit jako PQ. Se SmartGPX kompatibilní jsou, sám jsem to používal než jsem si koupil PM. - SmartGPX mi ani jednou nespadl a s dodatkem AddOn keše krásně exportuji do "Landmark database" a ty se mi pak v OVI maps objeví jako Oblíbené body a lze se na ně nechat navigovat jak autem tak pěšky. - Práce s SmartGPX je intuitivní i v angličtině, starší a také dobře fungující verze je dokonce v češtině. - Se SmartGPX máš s sebou i kompletní listingy s posledními logy, informace o obtížnosti a terénu plus hint. "Nevýhoda" je, že si to musíš natáhnout doma z PC, ale pak už si kdekoliv jen vybereš keše třeba podle aktuální polohy nebo zadaných souřadnic, kde právě jsi a seřadíš si je a pošleš do OVI maps. A můžeš jich mít ve SmartGPX "neúrekom"... Import trvá pár sekund či minut, podle toho, kolik jich máš. Vše odzkoušeno a v terénu použito na Nokia 5800XM To je všechno? Nebo ještě něco? Nebo co...? ;)
  • 0

#17 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 13:57

Liwee napsal/a:

Bubisovi napsal/a:
A co si udělat převod z GG2 na .lmx ?


Řeknu to asi jinak.
Řešení které jsem nastínil pár postů z5 má dvě podstatné výhody.

1. Je to absolutně zdarma ( handy geocatching a nokia ovi maps )
2. Je to praktické, a lze keše hledat OFFLINE = v zahraničí bez jakýchkoliv starostí se stahováním mapových podkladů atp.

(a jediné co je potřeba udělat je mít s sebou mobila (nokii s navigací + HG) a nahrát si před odjezdem keše v požadované lokalitě do HG)
Navíc není třeba platit PM !

A teď mi řekni k čemu je dobrý GG2 a hlavně jak do něj dostaneš data bez PM, já je dostanu do HG tím že sosnu xx keší v požadované lokalitě.

L.

Ještě přidám jednu výhodu, a to:
Není třeba zapínat PC !



Proč se vzrušuješ tím co jsem napsal,

já to píšu jako jednu z mnoha variant, která funguje. Mám vyzkoušeno natáhnout do .lmx s 2500 kešema a volitelně se dají importovat a zobrazit v nokia mapách i informace o keši

Varianta se SmartGPX + Add je sice hezká, ale na mý E52 se mi ji nepodařilo rozchodit - hodím export do landmark a nastane zásek (nevím proč, už se to tu řešilo a víceméně nevyřešilo - když hodíš tip jak to rozchodit budu rád).

Data bez PM seženeš přes již zmiňovaný skrýšotlač a nebo přes GCz II.

GG používám výhradně na převod dat, protože v něm lze vytvořit převodní makro i pro neprogramátora jako jsem já.
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#18 Liwee

Liwee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 13:58

Po kom deš kamo, sem slyšel že jsi měl něco s mojí ségrou ! :D Naštěstí u toho moře kam jedu budeme mít i net včetně pc/ntb, tak to v nejhorším pořeším na místě. Ty listingy s logy mit s sebou v terénu tam, kde se nemuzes/nechces pripojovat k netu je urcite fajn. L.
  • 0

#19 svetylecko

svetylecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2010 - 21:44

Ještě dotaz, snad není moc off-topic: Jak řešíte problém s vyluštěnými souřadnicemi finálek? Na export používám GeoGet a nevím, jak ho donutit, aby exportoval i finálky (waypoint FI), protože ten se mi hodí do těch OVI maps víc, než výchozí souřadnice. Když to exportuji jako GPX do SmartGPX (děkuju za tip, je to skvělý program), tak tam finálky nevidím. Možná je to jen moje neznalost práce s GeoGetem a měl bych se stydět, ale nedělá to to exportní makro?
  • 0

#20 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2010 - 14:05

svetylecko napsal/a:
Ještě dotaz, snad není moc off-topic: Jak řešíte problém s vyluštěnými souřadnicemi finálek?


SmartGPX dokáže jako Oblíbený uložit i jakýkoliv manuálně zadaný bod, který si i jakkoliv pojmenuješ a ten se pak automaticky objeví v OVImaps.

Jde to přes funkci Landmarks -> Enter position
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama