Přejít na obsah


Fotka

Ochrana keší před finalky.com


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
220 odpovědí na toto téma

#101 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:16

[quote]S474N napsal/a:
[quote]mh.mail napsal/a:určité míry určitě ano. Ale na druhou stranu já jako owner mám právo na to, že se mi toto počínání nebude líbit a že třeba případně zavedu nějaká protiopatření. [/quote]
Budme konkretni, jake protiopatreni mohu jako owner zavest? Ze to budu neustale premistovat a nastvu tim akorat vsechny ty, co poctive lusti? Podivej se do historie nebo i jinych oboru - viz. treba ruzne ochrany u programu a her. Koho to vic otravuje? Ty, co si produkt koupili nebo ty, co si to odnekud stahnou s aktivatorem?

[quote]Mau Loftin napsal/a:
No a otázka je, proč tady někdo vlastně zakládá cache? Zkuste si na tuto otázku nahlas odpovědět?
To je pomerne zasadni otazka. U nekterych mam takovy pocit, ze nez vytahnout nekoho ven na zajimave misto jde spis o takovou formu "trucu" - proste chci mit vlastni a basta.[/quote]
[/quote]

A co treba takhle - nase kese jsme vzdy zakladali s nejakym ucelem - neco zajimaveho ukazat, upozornit na mista ci detaily, kterych si bezne jen malokdo vsimne atd. Napriklad v pripade multiny - ta pak jako takova pozbyva smysl. Pokud ji nekdo odlovi treba pomoci souradnic ziskanych napr. na podobnem serveru, pak pozbyva smysl. Ta nase ma treba odvaznejsi umisteni, ktere muze pretrvat prave diky tomu, ze na multiny nevyrazi kazdy. Takze to holt asi o presunu bude muset byt.

Jak uz nekdo v pribuznych vlaknech psal - nechapu kacery, kteri maji pocit, ze maji pravo za kazdou cenu kes odlovit. Bez ohledu na to, zda na ni maji nebo nemaji.
Kdyz na nejakou kes nemam - at uz mentalne ci fyzicky, tak ji proste necham byt. Kvuli ikonce na mape se nezblaznim (a nebo existuje ignore list). Holt kdyz se nepotapim, tak nebudu mit odlovenou potapecskou kes. To je stejny, jako bych zacala rvat "ja mam pravo! si ji odlovit! takze je naprosto ok, kdyz mi ji nekdo donese pod nos". stejne jako u mysterky, na jejiz vylusteni nemam - treba ani po nakopnuti od autora ci kamaradu.
To by me hanba fackovala.
MedoMys: kde to mohu podepsat?[/quote]
  • 0

#102 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:19

S474N napsal/a:
vin-lin: ohanis se tu pravem? Tak dobre - a jake pravo jim to zakazuje? ;)


Jaké ne? ;)
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#103 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:22

Nač do toho tahat práva, tady stačí zdravej rozum. Kdybyste místo toho teoretizování radši dělali něco užitečnýho...třeba zakládali mysterky který bude radost luštit ;)
  • 0

#104 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:23

Tinah&Power Team
Jak uz nekdo v pribuznych vlaknech psal - nechapu kacery, kteri maji pocit, ze maji pravo za kazdou cenu kes odlovit. Bez ohledu na to, zda na ni maji nebo nemaji.
Kdyz na nejakou kes nemam - at uz mentalne ci fyzicky, tak ji proste necham byt. Kvuli ikonce na mape se nezblaznim (a nebo existuje ignore list). Holt kdyz se nepotapim, tak nebudu mit odlovenou potapecskou kes. To je stejny, jako bych zacala rvat "ja mam pravo! si ji odlovit! takze je naprosto ok, kdyz mi ji nekdo donese pod nos". stejne jako u mysterky, na jejiz vylusteni nemam - treba ani po nakopnuti od autora ci kamaradu.
To by me hanba fackovala.


Souhlas.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#105 jednou nohou v hrobe

jednou nohou v hrobe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:29

Tak si tak říkám, kdo má to "právo" degradovat všechny ty multy a mystery a whiga na tradičky a kazit tak ostatním tu "jejich" hru...? Na co nemám - nelovím nebo odložím ale jistě existuje spousta lidí (čističi map), kteří by si nechali vrtat koleno pro to finále a tito patří bez pochyb do blázince. Pak jsou tu autoři těch těžších kousků a ti asi musí mít nějaký důvod dělat to tak těžké, respekt. Co nechat hlasovat v anketě na gc.cz. Možná by si autor měl možnost vybrat kterou finálku zveřejní a kterou ne...
  • 0

#106 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:47

vin-lin napsal/a:

Tinah&Power Team
Jak uz nekdo v pribuznych vlaknech psal - nechapu kacery, kteri maji pocit, ze maji pravo za kazdou cenu kes odlovit. Bez ohledu na to, zda na ni maji nebo nemaji.
Kdyz na nejakou kes nemam - at uz mentalne ci fyzicky, tak ji proste necham byt. Kvuli ikonce na mape se nezblaznim (a nebo existuje ignore list). Holt kdyz se nepotapim, tak nebudu mit odlovenou potapecskou kes. To je stejny, jako bych zacala rvat "ja mam pravo! si ji odlovit! takze je naprosto ok, kdyz mi ji nekdo donese pod nos". stejne jako u mysterky, na jejiz vylusteni nemam - treba ani po nakopnuti od autora ci kamaradu.
To by me hanba fackovala.


Souhlas.....


njn jenže je evidentně hanba nefackuje a klientelu taky mají jinak by to za chvilku zabalili ... holt tak to v tom světě chodí... na hry na komputeru sou taky cheaty a kdo chce dojít na konec lehce tak je s radostí použije :) vždycky to bude o tom, že skalní lidičkové to budou dělat poctivě a pak se najdou ti druzí kteří se musí předvést, že mají to či ono a prostě to odrbou... já dělám kešky pro ty co to chcou poctivě a ty druhý ignoruju...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#107 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 11:51

Tinah&Power Team: a proc to stavis do role, ze vsichni kaceri si budou chtit odlovit jenom finalku? Kolika lidi se to bude realne tykat, ze pujdou na finalku? Pises o tom, jak se chovas ty. A oni se vsichni musi chovat presne podle tebe? Nikdo to nemuze hrat jinak? vin-lin: no odpovez, jake? Navic ty, kterej nema ani jednu zalozenou to ma "pravo" zrovna posuzovat. Parkis: naprosto souhlasim. jednou nohou v hrobe: a ty mas "pravo" ostatnim diktovat, jak maji hrat? DrakMrak: s tim cos napsal souhlasim.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#108 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 12:02

S474N Dík :) ještě si myslím, že kačerská obec je poměrně disciplinovaná (fuj to je slovo) a většina kačerů aspoň co já znám ze svého okolí by to neodrbala... takže pořád sem přesvědčen že vyrobit dobrou keš mi za to stojí... B) ... tím pádem je tato diskuse o ničem neb v každé komunitě najdeš zepár babouků kteří prostě budou věci dělat jinak... B) a že je to sakra velká komunita...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#109 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 12:20

Dovolil bych si zde poznamenat celkem srovnatelnou analogii. Jako horolezec lezu na skalní věže, kam vede mnoho cest. Ale nikdy mě ještě nenapadlo vybírat si cestu podle toho, která je nejlehčí. Vždy si vyberu takovou, která se mi nejvíc líbí. Budete se divit, ale dělají to tak téměř všichni - ve vrcholové knížce je jen mizivé procento zápisů té nejlehčí cesty. Proto si dovolím tvrdit, že tu naprosto zbytečně pláčete nad nějakým strašákem, který se nikdy konat nebude a na nikoho nebude mít žádný vliv. Doporučil bych vám tuto trapnou debatu ukončit. B)
  • 0

#110 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 12:29

MedoMys: to by se melo tesat. Problem nekterych owneru je v tom, ze ziji v tom, ze najednou VSICHNI polezou do na finalky a VSICHNI pujdou lovit hned jejich kes.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#111 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 12:48

S474N napsal/a:
Tinah&Power Team: a proc to stavis do role, ze vsichni kaceri si budou chtit odlovit jenom finalku? Kolika lidi se to bude realne tykat, ze pujdou na finalku?


nestavim to tak. to jsem nikdy nerekla.
to samozrejme nevim, ale tak nejak mi prijde nefer, treba vuci tem, co si to "odchodili". kdybysme chteli tradicku, udelame tu kes jako tradicku primo. takze se nam samozrejme nelibi, kdyz z nasi kese nekdo tradicku dela.

Pises o tom, jak se chovas ty. A oni se vsichni musi chovat presne podle tebe? Nikdo to nemuze hrat jinak?


pisu o tom, co je fer. ja proste nemam rada nefer jednani. nikoho k tomu nenutim, ale taky na to nemusim pristupovat.

kdyby si autori nebyli sami vedomi toho, ze to neni koser, proc by nepriznali jmena/prezdivky? proc nejsou schopni postavit se za svuj "projekt". evidentne se za nej stydi.

samozrejme je to hra, ale je to asi tak stejne, jako kdyz budeme hrat sachy a ty si misto pescu dosadis treba same dalsi damy (a pro jistotu jeste nejakeho krale) nebo budeme hrat clovece, nezlob se a jeden z hracu si prinese jednu kostku se samyma sestkama (na hazeni sestek), jednu s petkama (na petky) atd. bude ti to pripadat ok a reknes si "copak to nikdo nemuze hrat jinak?"

jasne, muzeme si rict, ze je to detail, chleba kvuli tomu levnejsi ani drazsi nebude. jenze to, jak jsme schopni respektovat zamer autora, naseho kolegy/spoluhrace (dosad si, co chces) hodne vypovida o tom, jak respektujeme a jak se chovame ke svemu okoli, lidem kolem sebe.. a to uz takovy detail neni.
  • 0

#112 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 13:00

LuLuk napsal/a:
Autor a jedine autor ma pravo uvazit miru, jakou je ti ochoten napovedet. Nekdo te trebas rad provede za rucicku az k vypoctu a nekdo ti trebas odpovi, ze ti nenapovi vubec. Je to jeho vyhradni pravo a pokud by trebas me chtel nekdo do toho zasahovat, tak bych se citil docela dotcene...


Když něco vyluštím a někdo další chce nakopnout, tak bych se měl ptát ownera na dovolení? Proboha proč?
  • 0

#113 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 13:20

Proboha "zde", myslí přímo v listingu, ne telefonem :| Jinak, Tinah, nepoužilas tam generalizační "všichni" a taky "zničit", ale to je jedno, on to tam za tebe Satánek dosadí, aby si to pak moh s ostatníma kejválkama navzájem tesat. B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#114 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 13:20

Tinah&Power Team: dobre, tak ti to prijde nefer a rekni mi, co krome tlachani a kafrani s tim chces REALNE DELAT? Tve priklady jsou naprosto zcestne, protoze pri hre v kostky nebo sachy plati pravidla. Kde je v pravidlech geocachingu napsano, ze mysterky se MUSI lovit VYHRADNE tak, ze je nekdo vylusti? Opetovne tlachani, bez komplexniho zamysleni, ze? zde: no protoze je to preci v rezimu "Prisne tajne" a musis mit proverku od NBU :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#115 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 13:46

MedoMys napsal/a:
Dovolil bych si zde poznamenat celkem srovnatelnou analogii. Jako horolezec lezu na skalní věže, kam vede mnoho cest. Ale nikdy mě ještě nenapadlo vybírat si cestu podle toho, která je nejlehčí. Vždy si vyberu takovou, která se mi nejvíc líbí. Budete se divit, ale dělají to tak téměř všichni - ve vrcholové knížce je jen mizivé procento zápisů té nejlehčí cesty. Proto si dovolím tvrdit, že tu naprosto zbytečně pláčete nad nějakým strašákem, který se nikdy konat nebude a na nikoho nebude mít žádný vliv. Doporučil bych vám tuto trapnou debatu ukončit. B)

Nic než souhlas. Ukončete to, už toho bylo dost.
  • 0

#116 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 13:52

S474N napsal/a:
vin-lin: no odpovez, jake? Navic ty, kterej nema ani jednu zalozenou to ma "pravo" zrovna posuzovat.

To myslíš vážně? Takže jasně, tím pádem nemůžu dle tebe vyjádřit svůj názor? Kolik že ti je? 40 let? Tak nevím....

Nechme toho, tohle nikam nevede.
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#117 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 13:55

Já to řešit nebudu, mám tam tři keše, u jedné nechápu kde sehnali souřadnice, protože je nemám ani já. Jde se podle buzoli a i to je dost nepřesný.:D:D (bohužel), druhá, moje jediná pořádná mysterka tam je (dá se vyluštit od stolu) no a ta třetí, co tam je, tak to musel být nějaký práskač, co jim to prodal. A jak jsem to řešil? Jak už jsem psal, nijak. U 1. by to koupil jedině ten, kdo nečte listing, u druhá jsem do listingu dopsal větu, že rád poradím a zadarmo a nemusí si keš kupovat za 2 eura z nejmenovaného serveru a u poslední co tam mám se ochudí o pěkný zážitek si projít álej, což hodně kešerů bralo jako hezký zážitek třeba po 10 letech, kdy tam šli na posled, ale u této je jasné, že to byl nějaký práskač. No a pokud se tam objeví další mé keše, tak je to jejich problém, protože si stejně myslím, že je kešeři rozdupou dřív, než se jim to povede, ale do té doby z nich zkusím nějak vypáčit souřadnice mé 1. keše (GC1HRMK) u které jsem psal že neexistují.
Jak se teď dívám, zmizela možnost koupit.
Koho to zajímá, tak se může mrknout sem:
http://geotool.flagf...ost=finalky.com je to umístění serveru.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#118 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 13:57

Jo a ještě bych chtěl dodat, že na podobný server určitě nezavítám, pokud chci odlovit keš, tak se aspoň pokusím ji vyluštit a když se mi to nepovede, tak poprosím o nakopnutí od autora či někoho z nálezců.
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#119 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 13:57

vin-lin napsal/a:
To myslíš vážně? Takže jasně, tím pádem nemůžu dle tebe vyjádřit svůj názor? Kolik že ti je? 40 let? Tak nevím....

Nechme toho, tohle nikam nevede.


neber ho tak doslova, kdybys nevyjadril nazor, tak S4 nemuze diskutovat, trhat cizi nazory a pravdepodobne by trpel silnym abstakem :) on S4 diskutuje skutecne rad a hodne :P

nejlip je, se na to vykaslat, protoze v soucasnosti na tomhle foru je to on, kdo trpi obsesi posledniho slova ;)
  • 0

#120 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2010 - 13:59

VasaM napsal/a:
Koho to zajímá, tak se může mrknout sem:
http://geotool.flagf...ost=finalky.com je to umístění serveru.

Pěkný nástroj, ale s nulovou vypovídací hodnotou :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama