Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#1321 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 20:29

Používám PocketDrake na svém PDA snad od první verze a vždy bez problému. Ted se mi ale stala divná věc. Normálně zapnu PD kliknu na mapu, načítají se kešky, načítají se nezvykle dlouho a pak se objeví prázdná mapa. Když si vyberu třeba jednu z poslednich zobrazenich tak ta se na mapě ukáže. Když si dám nové vyhledávaní, vyberu jednu z nich a dam mapu, tak se na mapě ukáží po chvilce všechny. Ale pořád se načítaji kešky a jakmile skončí načítání mapa je opět bez kešek. Zkoušel jsme všemožná nastavení, zkoušel jsme novou instalaci PD, nová DB ale pořad stejné. Máte někdo nejákou radu?? Určitě to je nějaka pitomost ale ja na to prostě nemůžu přijit :o((
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#1322 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 21:03

Nejprve si zkontroluj, zda máš nejnovější verzi 1.6.0.98. Pak si prověř, co přesně máš nastavené ve filtru (nezapomeň na další záložky, třeba tagy). Mapa keše normálně načítá, právě jsem si to ověřil u sebe.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1323 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 23:25

Taky bych to videl na tagy.
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#1324 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 8:40

Něco podobného jsem řešil i já zde:http://www.geocachin...076#post_323076
Vzpomněl jsem si,že jsem v databázi GG použil kdysi nějaké opravné nástroje a to bylo příčinou,že se mi v PD nezobrazovaly keše.
  • 0

#1325 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 18:18

Tak fakt to bude spatnou databazí z GG teď ještě příjit kde je chyba přes GPX se mi to dělat nechce to by mohlo PDA běžet taky celou noc :o((
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#1326 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2011 - 23:43

Tak potvrzuji je to opravdu špatná DB z geogetu jak se ti to povedlo dát dopořadku?? Vůbec netušim kde hledat v GG jde všechno naprosto normálně :o((
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#1327 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 10:08

Berudilek napsal/a:
Tak potvrzuji je to opravdu špatná DB z geogetu jak se ti to povedlo dát dopořadku?? Vůbec netušim kde hledat v GG jde všechno naprosto normálně :o((

Je to popsaný v tom odkazu v příspěvku výše.Takže celou databázi jsem vyexportoval pomocí skriptu (je součásti GG) Geoget GPX v2 do souboru.Potom jsem celou databázi smazal včetně záložních.Vytvořil jsem novou databázi a naimportoval jsem soubor GPX,který jsem si před tím vytvořil.Potom jsem nahrál db do PD a keše se zobrazily.
  • 0

#1328 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2011 - 12:46

Jj přesne tak jsme to udělal ja a všechno je zase OK :o)) Diky za radu a pomoc :o))
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#1329 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2011 - 19:02

Nedalo by se, Luďku, někam do obrazovky s řešitelem dát nějaké malé, velmi nenápadné:), tlačítko "Aktualizovat"? Třeba hned vedle slova "Proměnné", mohlo by to být jen "A". To by manuálně vytáhlo proměnné z poznámky do waypointu. Ta funkce, která to dělá automaticky při otevírání waypointu (resp. obrazovky s řešitelem) občas selhává - u mě na verzi 1.6.0.98 bych řekl tak v 1 ze 3 případů. Naposled včera na GC2X8NN - když jsem dělal druhou stage, tak se změněná proměnná přenesla, ale když jsem tvořil stage 3, tak už ne. Rozdíl viz screenshoty.

Přiložené miniatury

  • pocketdrake_resitel.png

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1330 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 13:30

Vypadá to, že řešitel si neporadí se samostatným mínusem před proměnnou. Viz screenshot.

Přiložené miniatury

  • a_0048.png

  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#1331 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2011 - 15:47

Pontiac_CZ napsal/a:
Vypadá to, že řešitel si neporadí se samostatným mínusem před proměnnou. Viz screenshot.


Ano, neporadí, unární mínus není implementované, musíš si upravit vzorec.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#1332 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2012 - 23:23

Tak po 11-ti dnech zkoušení geoprogramů na androidu, jsem pořád nenašel nic co by mi vyhovovalo stejně jako PD :o(( Nechceš si to Luďku rozmyslet a přeci jen udělat verzi pro chudáky androidy? :o)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#1333 Deddek

Deddek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 15:48

Ahoj, dneska sem ho zkoušel a mám problém stím, že mi nejde vypnout obrazovka jak s sprogramem tak ikdyž je program minimalizovanej. Bud se nestane nic nebo jenom zhasne na chvilku. Mám HTC diamond 2 s WM6.5 a Energy ROM. Dík za radu.
  • 0

#1334 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2012 - 16:51

Ted o vikendu jsem narazil na jednu velice neprijemnou vlastnost mapy. Predpokladam, ze vzdycky nacita 50 nejblizsich kesi a k nim pak dodatecne vsechny waypointy, a zobrazuje to na mape? Stalo se mi totiz, ze jsem byl v oblasti, kde byla finalka jedne vzdalenejsi mysterky, a ta finalka se na mape nezobrazovala, byly tam jen okolni kese. Slo by s tim neco udelat, a treba nacitat waypointy i kese nezavisle na sobe, aby vzdycky bylo na mape nactene vsechno, co v dane oblasti je? Takhle je to dost na prd, kdyz si pak clovek az u PC vsimne, ze projel kolem finalky, kterou nevidel v terenu na mape...
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#1335 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 21:20

Myslím, že by to řešila realizace námětu http://code.google.c...es/detail?id=26.
Už má 5 hvězdiček, přidej další.
  • 0

#1336 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 21:36

Ja nevim, presouvat ikonky kesi mi prijde reseni dost pres ruku. Bohate staci, aby to ukazovalo nejen nejblizsi kese, ale i nejblizsi waypointy, lhostejno, k jakym kesim patri. Ne? Pristi verze Geogetu tomu trochu pomuze, protoze se v databazi zavadi souradnicovy index i pro tabulku waypointu. Takze se pak da technicky jednoduse udelat dotaz, ktery vrati vsechny waypointy v nejakem obdelniku. Takze by pak slo zobrazovat nejen 50 nejblizsioch kesi, ale i treba 50 nejblizsich waypointu. A protoze kazdy waypoint vi, ke ktere patri kesi, nebyl by snad uz zadny problem.
  • 0

#1337 mpistora

mpistora

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 246 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 22:19

Přesunovat ikony by opravdu bylo matoucí, to byl asi jen návrh jednoduchého řešení. Ačkoliv lze dnes použít i jakýsi dodatečný filtr na waypointy, vyhledává (a třídí) se dle atributů keše. Nelze tedy vyhledat (a tedy ani zobrazit) waypointy bez keší. To by se muselo upravit. Nový index bude dobrý, ale asi nebude zahrnovat výchozí souřadnice z tabulky keší. To by bylo ještě lepší. Pokud takový index nad "unionem" není možný, snad to půjde alespoň složit nějak ze dvou dotazů.
  • 0

#1338 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 22:22

souradnicovy index nad kesemi je tam davno. A udelat dva dotazy, kazdy nad jednou tabulkou, to zase neni tolik sadla. A co se tyde vyhledavani podle vzdalenosti, tak udelat navi dotaz nad waypointy a do vysledku zahrnou navic ty kese, ktere alespon jednim waypointem spadaji do pozadovane vzdalenosti, to taky nevidim neresitelne. Ostatne, v Geogetu to tak pri filtrovani podle vzdalenosti ted uz taky delam.
  • 0

#1339 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 23:32

Ahoj, s PD se teprve seznamuji, takže omluvte můj, možná už zodpovězený, dotaz. Hledal jsem to zde, ale marně. Aplikace mi nejde zavřít (stejný problém jako u dotazu 02.01.2012 15:48). Aplikace jen problikne a je stále aktivní. Do telefonu se dostanu pouze skrze tlačítko start. Netušíte co by mohlo být příčinou? Mám WM6.5.
  • 0

#1340 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2012 - 23:34

A zaviras ji jak? Z nabidky v PD, nebo pomoci krizku vpravo? Krizek vpravo nefunguje, tlacitko primo v PD by fungovat melo :)
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama