Přejít na obsah


Fotka

PocketDrake - off-line databáze a mapa pro PDA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1441 odpovědí na toto téma

#141 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 14:50

aha, chápu ( a když vypnu GPS nepřijdu o trasu ?) Dneska se mi stalo, že když jsem si při logování udělal fotku tak mi PocketDrake spadnul a když jsem ho nahodil tak trasa byla fuč, tak už nejen skleróza ale i technika způsobila že jsem bez skoro celodenního záznamu prošlé trasy, tohle by snad šlo nějak vyřešit continuálním ukládáním trasy do vybraného adresáře...:(
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#142 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2010 - 22:35

Vynikající aplikace, díky moc za ni. Po pár dnech používání musím říct, že mi ani jednou na PDA nevytuhla, odezvy jsou rychlé a objem keší, které zvládne snad nemá konkurenci. Pár drobností ze zátěžových testů ;): Na západní polokouli nějak divně zapisuje souřadnice (např. W 4°24.510 ukazuje jako W 4°-504.510) - polohu keše ale v mapě ukazuje správně a taky na ni správně naviguje. Nebylo by špatné kdyby se výsledek "Vyhledání" uložil a dalo se k němu rychleji vracet, než nechat keše znova vyhledat (třeba pod ikonou Poslední keše by mohl být ještě odkaz na Poslední výběr). Uz se to tu objevilo - pokud vypadne signál, objeví se informace vzdálenosti od domácích souřadnic, což může být matoucí - asi by bylo lepší neuvádět v tomto případě žádné hodnoty. Nevím jestli je možné, aby se daly v případě potřeby stahovat všechny tři google mapy najednou ( zákl+sat+ter) - v různých podmínkách wifi připojení a bez PC, kde by se dal výběr map připravit, by se to docela hodilo. Zkoušel jsem v.4, ted mi moc potěšilo, že v.6 už má záznam a export trasy - k dokonalosti snad už nic nechybí B). Ahoj a ještě jednou dík za PocketDrake.
  • 0

#143 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 9:09

Včera jsem trochu testoval Pocket Drake a zarazila mě jedna "vlastnost" a to kompas, který ukazuje sever vždy na horní stranu displaye. Nešla by do možností přidat možnost "sever nahoře / směr pohybu nahoře"? Díky
  • 0

#144 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 9:38

Ahoj, tez jsme moc s aplikaci spokojenej, jen ma pro mne dve mouchy...

prvni a tou horsi je, ze porad nevidi soubory ve strukture. Tim padem nejde naimportovat GPX protoze se proste nezobrazuje pri zadani (adresare jsou normalne videt...) a to same se deje u zadavani databaze, ale tam jde nastesti cesta napsat rucne...
to se mi deje na zarizeni HP iPAQ 214 Enterprise Handheld s Windows Mobile 6.0 a myslim ze i nekdo jiny s jinym pristrojem mel stejny problem.

Resenim (ikdys ne idealnim) by bylo i treba moznost zadavani cesty k GPX souboru rucne, stejne jako u databaze.

dale mi moc nevihovuje ten kompas jak pise kolega vokaty, ale to beru jako vlastnost a program pouzivam hlavne na listingy takze to tak nevadi (ikdys mi to trosku pripadne nelogicke...).

Jinak diky za super software a tesim se na dalsi vyvoj...
  • 0

#145 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 10:34

pro hromadné stažení lze použít Mobile Atlas Creator s typem atlasu OSMTracker tile storage


Uvítal bych také podrobnější návod na stahování map pro offline užití, české mapy pomocí GeoKuku jsme zvládl celkem bez problémů, teď řeším zahraiční mapy pomocí Mobile Atlas Creatoru a nějak se nedaří. :(
  • 0

#146 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 11:40

Mobile Atlas Creator
Tenhle program osobně nepoužívám, dostal jsem na něj tip od munu. Pokud k němu někdo návod vytvoří, budu jen rád.

Kompas
Otáčení snad jednou bude, ale chci to mít hezké a otočení bitmapy na Windows Mobile bohužel není jen tak (narozdíl od dospělých Windows).
Ono to zas není tak nutné, když si zvyknete na modrou a červenou šipku, funguje to docela dobře. Otáčení kompasu má stejně smysl jen při pohybu, jak se zastaví, bude to lítat sem tam.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#147 vokaty

vokaty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 12:22

LudekV napsal/a:
Mobile Atlas Creator
Tenhle program osobně nepoužívám, dostal jsem na něj tip od munu. Pokud k němu někdo návod vytvoří, budu jen rád.


To je výzva! jestli to rozchodím, napíšu návod.
  • 0

#148 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 20:09

no když furt něco chcu tak taky něco přidám a to je návod na mapy z mobile atlas creator: 1.spusť atlas creator :D 2.v záložce mapsource (zdroj map) si zvol co potřebuješ , jaký typ mapy já si zvolil cyklomapy a mám celou ČR cca 2 giga 3.stlačeným levým myšítkem zaber oblast kterou chceš zmapovat 4. označ zoom level, jsou to ty čtverečky .... a jde o to jak hodně budeš zoomovat pak v mapách 5.format zvol OSMTracker tile storage 6.v záložce setting (rozbal si to) zvol záložku directories a vyber si kde to chceš ukládat 7.v save profiles stlač save pro uložení nastavení 8.v atlas kontent dej add selection a třeba si to i pojmenuj 9.stlač Create atlas rozběhne se ukazatel až bude hotov múžeš ho shodit ... 10.ve složce kde jsi zadal cetsu se ti objeví nový adresář pojmenovaný mapy_datum 11. z adresáře vytáhneme komplet složku v mém případě cykloatlas včetně všech podadresářů a nakopíruji jej do adresáře na kartě do adresáře s názvem "kachle" ten mám v adresáři s programem PocketDrake, mám vyzkoušené, že když to nebude v adresáři s názvem "kachle" tak to nepojede tedy aspoň u mne. 12 v PocketDrake pak už jen zadáte cestu na adresář "kachle" jo ten název všude zadávejte bez uvozovek tak snad je to dost lopaticky napsané a bude vám to fachčit :-)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#149 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 21:45

Díky za příspěvek, jen trochu upřesním: složka KACHLE je určená pro mapy.cz stažené GeoKukem, mapy typu Google a spol. se ukládani přímo do složky uvedené v nastavení, ve které se založí podložky podle nastavení v map-config.xml Pokud bude složka pro mapy \Storage Card\PocketDrake, pak v ní mohou být tyto složky KACHLE ... to je pro mapy.cz z GeoKuku google\map ... základní mapa Google google\terr ... terénní mapa Google cykloatlas atd... V těchto složkách jsou pak další podsložky podle zoomu atd, tak, jak je Mobile Atlas Creator vytvoří.

Přiložené miniatury

  • mapy.gif

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#150 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2010 - 22:45

skvělé a ještě jednu vychytávku s mapama, já mám cyklomapy a ty jsou jen do zoom 15 a když chci ještě dál zvětšit (ikdyž je to skoro zbyzečné) objeví se bílá plocha a já zkusil stáhnout google mapy s přibližením 17 a 18 a pak jsem adresář 17 přejmenoval na 16 a adresář 18 na 17 (to proto aby to odpovídalo měřítku vůči cyklomapám) a ty dva adresáře jsem šoupnul k cyklomapám a ejhle ono to funguje jen se při zoomování změní cyklomapy na google :D:D:D
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#151 vandrovecz

vandrovecz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 6:33

Super program, nejnovější verze už mi na MIO 701 při importu gpx nepadá. Jen se mi ale u kešek ukazují nesmyslné vzdálenosti a nedaří se je setřídit podle vzdálenosti, i když už je GPS zelená? Musím si pohrát s mapami, pokud opravdu fungují, jak se zdá z diskuze, bylo by to ultimátní řešení k nezaplacení!
  • 0

#152 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 9:15

Naimportovaly se ti správně souřadnice keší? A nastavil sis svoje domácí souřadnice? Na ničem jiném výpočet vzdálenosti nezávisí. Pokud je aktivní GPS, záleží už jen na souřadnicích keší. Nepředpokládám, že by MIO používalo jinou matematiku :)
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#153 vandrovecz

vandrovecz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 10:35

LudekV napsal/a:
Nepředpokládám, že by MIO používalo jinou matematiku :)

Import souboru z GeoKuku proběhl v pořádku, zkoušel jsem i jednu vytvořenou GPX pluginem. Ještě doma kouknu, jestli se u kešek ukazují rozumné údaje. HC nastavím, to mě napadlo, ale říkal jsem si, že to na nich přeci nemůže záviset. Díky za rychlou odpověď, to především.
  • 0

#154 bohouscl6

bohouscl6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2010 - 15:21

LudekV napsal/a:
Právě byla uvolněna verze ...


Jdu poděkovat a chválit : díky za doplnění exportu do GPX, výsledek super - nakrmit mojí O550 novou sadou krabek ozkoušeno v terénu a FUNGUJE TO SKVĚLE, ani to nezabralo moc času (a tedy nezdržovalo a nečerpalo baterii)

Při pojížďkách tento týden kolem Božího Daru jme se dostali i mimo oblast, kterou jsem měl nahranou v GPS. Postupoval jsem takto :


* V HTCpro2 jsem zvolil filtr a provedl Export GPX do souboru na kartu.

* Než se provedl export, tak jsem z O550 vyjmul baterie a microSDkartu

* Po provedení exportu jsem ukončil tvoji aplikaci

* Přesunul jsem si exportovany soubor z karty do vnitřní paměti telefonu

* Pokud by se mi nevešel, měl jsem v záloze ho zazipovat, ale nebylo potřeba

* Za chodu (HTCpro2 to umožňuje, nevím jak jiné telefony) jsem vyjmul microSD kartu z telefonu

* Za chodu jsem zasunul microSD kartu z O550

* Překopíroval jsem do odpovídajícího adresáře exportovaný GPX

* Vyjmul jsem microSD kartu a vložil ji do O550, vložil baterky a zapnul

* Než mi naběhla O550, zkompletoval jsem si opět telefon- vložil jeho kartu a zadekloval.

* Vzal jsem O550 a šel jsem hledat krabky a FUNGOVALO TO.

Pro mne tedy jednoznačně plus, maximální spokojenost. Na hledání PDrake používat nebudu, protože jsem zvyklý z GCZii i z O550 na jiné chování ukazatelů kompasů, ale možná i to se časem změní?

Ozkoušel jsem si i automatický refresh (30s) za jízdy, kdy mi byly stále nabízeny nejbližší cache při cestě, taky prima, tohle nevím, zda GCZii umí, nenašel jsem to v něm. O550 sice stále přepočítává vzdálenost, ale pořadí v seznamu se mi za jízdy nemění.

Příležitostně bych navrhnul zaškrtávátko pro možnost do exportu přidat před název cache ty spatlaniny jako např : TR1A a pod, jako to dělá Geoget, už jsem si na to zvyknul a vyhovuje mi to (a kdyby případná mezera mezi TR1A Názevcache mohla být nahrazena malým písmenem c pro případ, že keška má atribut bicycle-yes, to bych byl blahem bez sebe)

Takže za mne poděkování a aby to nebylo jen poděkování, mám pro tebe za naše CWG vytrejdovanou jednu moc pěknou žluťoučkou umělohmotňoučkou kachničku a budu jí pro tebe opatrovat a krmit dokud se nepotkáme na nějakém eventu, nebo podobně. Když už nechceš draka, snad ti teda kachnička udělá taky radost ;)

Bohouš

Přiložené miniatury

  • kacer_1.jpg

  • 0

#155 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 12:15

ještě jedna prosba, šlo by nějak upravit ,aby se po po změně (natočení) orientace displey zobrazoval program korektně ? když změním orientantaci displey na šířku tak je to nějaké polovičaté . (mám uchyt na PDA na palubovce jen naležato .... B)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#156 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 15:21

Díky za perfektní program. Bohužel na HTC Kaiser, WM 6.1 - oficiální, mi pořád nefunguje GPS. Signál mám (modře indikované satelity), ale poloha je pořád 0. Další problém mám při přenosu databáze (přes makro) z GG do PDA, objeví se chybová hláška, viz. screen. Nějaké nápady?

Přiložené miniatury

  • chyba-800.jpg

  • 0

#157 swoop.name

swoop.name

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 15:33

Skvělý prográmek. Bohužel, nepodařilo se mi rozjet GPS. Mám Samsung Omnia i900 s WinMo 6.1. GPS v jiných programech funguje, port mám nastaven správně (port 3) stejně jako u jiných aplikací. Program se jakoby připojí, zobrazí družice a pak družice zmizí a už se neobjeví.
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek

  • 0

#158 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 16:10

Misha kulicka tak neexportuj přes macro ale překopíruj si celou databázi z GG ČR má cca 93 mega a máš to taky a se vším.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#159 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 17:11

To už jsem udělal. Na pravidelné kopírování databáze by se ale hodilo to makro.
  • 0

#160 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2010 - 18:46

naco mackro ? na takovou operaci stačí ctrl+c a ctrl+v a databázi v GG si pojmenuj tak aby se nemusela stále přejmenovávat :D
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama