Přejít na obsah


Fotka

JAVA Prohlizec do mobilu - mate tip? (pro Siemens M75)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2006 - 15:57

Zdravim! Tohle neni vyslovene GC dotaz, ale jiny fora nesleduju :] ... a souvisi si to s GC :]. Papirovani kolem kesek me zrovna nejvic nebavi, tak jsem zacal vymyslet, jak si stranky s listingama prohlizet primo ... treba v mobilu. A offline je to levnejsi, ze. Takze si do mobilu (na kartu) ulozim par stranek s popisy kesek, ktere behem vyletu chci navstivit. A ted cim na ne koukat? daji se zobrazit i prohlizecem ktery uz ma mobil v sobe integrovany, ale ten se mi zda doooost tezkopadny. Zkusil jsem nainstalovat (JAVA verzi) prohlizec Opera Mini, kterej se tvari velice sympaticky, ale pouzit se da asi jen na prohlizeni webu. Jenze jsem neprisel na to, jak ho nasmerovat na soubor, ulozeny na karte v telefonu... a mam podezreni, ze to mozna ani neumi, protoze bezne mu webove stranky onl predchroustava Operacky server... takze dotazy jsou vlastne dva - 1) mate nekdo zkusenost s Operou Mini, da se s ni prohlizet i 'offline' soubory primo ulozene v telefonu? Jak? 2) nebo - mate nekdo tip na prohlizec pro mobily, ktery by M75ka umela pouzivat, a ktery je sikovny na online brouzdani, ale umi i to ostatni? // Diky.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2006 - 16:48

Zdravim! Tohle neni vyslovene GC dotaz, ale jiny fora nesleduju :] ... a souvisi si to s GC :]. Papirovani kolem kesek me zrovna nejvic nebavi, tak jsem zacal vymyslet, jak si stranky s listingama prohlizet primo ... treba v mobilu. A offline je to levnejsi, ze. Takze si do mobilu (na kartu) ulozim par stranek s popisy kesek....

Stáhni si ZIP s kompletním popisem cache v HTML. Např odsud: http://vogi.wz.cz/?str=html
Rozbal to na kartu (to udělej v PC)
Kartu zasuň do mobilu.
Spusť file explorer.
Klikni na HTML soubor.
Otevře se ti.

Není třeba nic instalovat. Jednoduché HTML soubory, což tyto jsou, umí Siemensy 65 a 75 zobrazovat přímo.

  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2006 - 17:02

Stáhni si ZIP s kompletním popisem cache v HTML. Např odsud: http://vogi.wz.cz/?str=html
Rozbal to na kartu (to udělej v PC)
Kartu zasuň do mobilu.
Spusť file explorer.
Klikni na HTML soubor.
Otevře se ti.

Není třeba nic instalovat. Jednoduché HTML soubory, což tyto jsou, umí Siemensy 65 a 75 zobrazovat přímo.

Diky. Kdyz si prectes pozorne muj prvni pripevek, vsimnes si, ze tohle uz vim. :] 'Vestaveny' prohlizec mobilu to zvlada i s obrazkama. Jen mi ten prohlizes co ma Siemens v sobe prijde pomaly, tezkopadny, kazdou chvilku keca neco o malo pameti... proto jsem zmlsane zacal uvazovat, jak ho nahradit nejakym jinym prohlizecem... jako vylepseni atp. // ale diky za ten odkaz na vogi. ... to vypada zajimave, to si urcite prozkoumam :]]
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2006 - 21:43

Ahoj, jsem rád, že vám můj seznam pomáhá. Žel, teď je poněkud větší, než bych si představoval, nemůžu se ale dostat k tomu, abych to trochu vylepšil - na gc.com poslední měsíce stále měnili strukturu až jsem ztratil elán. Jestli to použijete bez další konverze, zbývá tam dost smetí, které jsem z časových důvodů ještě nedokázal vymést.

Musím znovu zopakovat, že já to používám do stařičkého Palma a po převodu do iSilo formátu se to dále redukuje, takže je to celkem bratelné, ale do léta to doufám ještě poladím. Přeji příjemné výlety, ahoj Vogi.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2006 - 22:25

Ahoj, jsem rád, že vám můj seznam pomáhá. Žel, teď je poněkud větší, než bych si představoval, nemůžu se ale dostat k tomu, abych to trochu vylepšil - na gc.com poslední měsíce stále měnili strukturu až jsem ztratil elán. Jestli to použijete bez další konverze, zbývá tam dost smetí, které jsem z časových důvodů ještě nedokázal vymést.

Musím znovu zopakovat, že já to používám do stařičkého Palma a po převodu do iSilo formátu se to dále redukuje, takže je to celkem bratelné, ale do léta to doufám ještě poladím. Přeji příjemné výlety, ahoj Vogi.

Zadnej strach. me treba nejaka velikost je celkem ukradena, kdyz to ukladam na 512MB kartu :]] // spis je skoda, ze v tom nejsou ty souradnice... ale to se da prezit, kdyz si je clovek nacpe do GPSr predem doma a pak si v tom tvym jen dohleda podrobnosti... :]
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2006 - 23:30

Ahoj, jsem rád, že vám můj seznam pomáhá. Žel, teď je poněkud větší, než bych si představoval, nemůžu se ale dostat k tomu, abych to trochu vylepšil - na gc.com poslední měsíce stále měnili strukturu až jsem ztratil elán. Jestli to použijete bez další konverze, zbývá tam dost smetí, které jsem z časových důvodů ještě nedokázal vymést.

Musím znovu zopakovat, že já to používám do stařičkého Palma a po převodu do iSilo formátu se to dále redukuje, takže je to celkem bratelné, ale do léta to doufám ještě poladím. Přeji příjemné výlety, ahoj Vogi.

A co Nokia 6230i? To je zatím bez šance?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2006 - 12:58

Zkusil jsem to dát do PDA a moc se mi to líbí, funguje to. Vogi DÍKY.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2006 - 18:59

A co Nokia 6230i? To je zatím bez šance?



Musim reagovat... Skryse hledam POUZE pomoci mobilniho telefonu NOKIA 6021 a BT GPS modulu :-) Nizkorozpoctove, ale schudne reseni (uz jsem do fora o aplikacich GETrack a odGPS psal). Casto a rad pouzivam take Operu Mini pro zobrazeni pripadnych nejasnosti, pripojenim na GC.COM (bez obrazku to stoji desetiny haleru a muzu zapsat i svou navstevu). Prohlizeni bez pripojeni? Lze pomoci JAVA aplikace BookReader se soucasne nainstalovanym prostredim pro BookReader - TCBR Shell. Lze si tak vytvorit prehledne knihy s kapitolama a pres BT je do telefonu nainstalovat. Za zkousku to stoji :-)... alespon pro nas, ne PDAckare! :-) Drzim palce, snad to nekomu pomuze, loveni zdar! TEA_CR P.S. taky premyslim o zmene - Nokia 6230i by toho zvladla s vyse jmenovanymi programy mnohem vice :-) (export - import, ...).
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2006 - 14:31

Musim reagovat... Skryse hledam POUZE pomoci mobilniho telefonu NOKIA 6021 a BT GPS modulu :-) Nizkorozpoctove, ale schudne reseni (uz jsem do fora o aplikacich GETrack a odGPS psal). Casto a rad pouzivam take Operu Mini pro zobrazeni pripadnych nejasnosti, pripojenim na GC.COM (bez obrazku to stoji desetiny haleru a muzu zapsat i svou navstevu). Prohlizeni bez pripojeni? Lze pomoci JAVA aplikace BookReader se soucasne nainstalovanym prostredim pro BookReader - TCBR Shell. Lze si tak vytvorit prehledne knihy s kapitolama a pres BT je do telefonu nainstalovat. Za zkousku to stoji :-)... alespon pro nas, ne PDAckare! :-) Drzim palce, snad to nekomu pomuze, loveni zdar! TEA_CR P.S. taky premyslim o zmene - Nokia 6230i by toho zvladla s vyse jmenovanymi programy mnohem vice :-) (export - import, ...).

¨
Tak jsem to všechno vyzkoušel a funguje to asi takto: soubor .htm lze pohodlně převést do .txt a zeditovat pomocí mswordu. Pomocí programu BookReader jednotlivé soubory převedeš do souboru .jar (viz návod výše), který lze v Nokii 6230i otevřít a číst, ale pouze jako program ve sbírce. Na kartu ho sice dostanu, ale zase neotevřu. Takže to funguje až do vyčerpání paměti určené na sbírku v telefonu.
Zajímavá je možná i možnost s MiniOperou. Tam mi ale hrozně dlouho trvá, než se dostanu na příslušnou cache, nemluvím ani o datech. Jsem zákazník T-mobilu. Poraďte mi prosím někdo, jaké připojení používáte a co Vás to stojí. Dík předem.


  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2006 - 14:57

¨Tak jsem to všechno vyzkoušel a funguje to asi takto: soubor .htm lze pohodlně převést do .txt a zeditovat pomocí mswordu. Pomocí programu BookReader jednotlivé soubory převedeš do souboru .jar (viz návod výše), který lze v Nokii 6230i otevřít a číst, ale pouze jako program ve sbírce. Na kartu ho sice dostanu, ale zase neotevřu. Takže to funguje až do vyčerpání paměti určené na sbírku v telefonu. Zajímavá je možná i možnost s MiniOperou. Tam mi ale hrozně dlouho trvá, než se dostanu na příslušnou cache, nemluvím ani o datech. Jsem zákazník T-mobilu. Poraďte mi prosím někdo, jaké připojení používáte a co Vás to stojí. Dík předem.


Znovu AHOJTE! Predne preji krasny vikend a dobre lovy vsem hledacum pokladu a dale musim kratce reagovat - snad i poradit :-)

BookReader - jsem rad, ze Vam / Ti funguje

OperaMini - perfektni prohlizec i na "obycejne NESMART telefony" (na Symbian mozna zacnu setrit - chysta se sportovni Nokia 5500 :-) moderne oznacovana jako "outdoorovy smartphone"), pouzivam nacitani informaci BEZ obrazku - vyhledani a nacteni novych skrysi v CR znamena stazeni asi 6 kB, coz je pri cene 0,06 Kc / kB (Vodafone) krasna cena :-) Stejne nizke jsou naklady na vyhledani podle nazvu, zemepisne sirky a delky a take zapsani navstevy (nastesti vetsinou FOUND IT :-) ). Skvela je take moznost pridat zalozku - jako u klasickeho internetoveho prohlizece.

Datovy tarif - bez snahy delat reklamu jakemukoli operatorovi. Vodafone nabizi 10 MB dat za cenu 200,- Kc bez dane (= 250,- Kc s DPH), pres se nikdy nedostanu - nepouzivam pro pripojeni pocitace (GPRS), jen OperaMini. Dalsi prekroceni je vzdy 200,- Kc navic - viz stranky VODAFONE.CZ. Lze mit i pripojeni NASKOK, pak platite jednotlive kB za vyse uvedene halire!

Lovu zdar... TEA_CR
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2006 - 16:02


Používám to teď takhle:
Telefon Sony Ericsson K750i
Na kartě ve složce Webpages nahrané soubory txt nebo htm (interní prohlížeč je bez problémů přečte - tedy kromě diakritiky).
V téže složce zanořenou další složku, vygenerovanou v GSAK
Tu stejnou složku mám na svém webu, takže se k ní mohu kdykoliv a odkudkoliv připojit. Velkou výhodu to oproti klasickému připojení přes gc.com nemá, snad jen v perzonalizaci dat, které tam mám uložené. Tak se k nim dostanu i s pomocí Opery, která je navíc tahá přes proxy a datový přenos je minimalizovaný, jak jen to jde...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama