Přejít na obsah


Fotka

GPSMap 60 CSx, FW 2.62 Beta a kompas


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2006 - 15:53

Nevšimnul jste si někdo toho, že při této kombinaci ( 60 CSx a FW 2.62 beta ) ukazuje kompas cca 25 stupňů "doleva" ???
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2006 - 15:57

Nevšimnul jste si někdo toho, že při této kombinaci ( 60 CSx a FW 2.62 beta ) ukazuje kompas cca 25 stupňů "doleva" ???


Ja si jen všiml toho, že je potřeba celkem často kompas kalibrovat, jinak dost kecá. A i po kalibraci neukazuje nejpřesněji, na klasický kompas nebo buzolu to nemá. rozdíl kolem 5-10 stupňů pozoruji občas i po kalibraci.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2006 - 16:48

Ja si jen všiml toho, že je potřeba celkem často kompas kalibrovat, jinak dost kecá. A i po kalibraci neukazuje nejpřesněji, na klasický kompas nebo buzolu to nemá. rozdíl kolem 5-10 stupňů pozoruji občas i po kalibraci.

jj. a proto mam kompas trvale vypnutej ;)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2006 - 17:43

Ja si jen všiml toho, že je potřeba celkem často kompas kalibrovat, jinak dost kecá. A i po kalibraci neukazuje nejpřesněji, na klasický kompas nebo buzolu to nemá. rozdíl kolem 5-10 stupňů pozoruji občas i po kalibraci.

už jsem do něj nahrnul zpátky 2.60 a venku v polích to hned vyzkouším... 5 stupnu, si myslim, je tolerance...ale 25 az 30 je uz moc !!
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2006 - 9:21

Obecně je NUTNÉ kalibrovat kompas někde, kde není poblíž nic magnetického, nejlépe v tom poli :-) Doma to zkresluje kde co mnohem více než obyčejný kompas, ten elektronický je mnohem citlivější na parazitní magnetismus, nevím proč, asi díky technologii. To platilo i u starších modelů, u čb Visty ale méně. Bohužel tam není problém jen s kompasem, ale i s výškoměrem. Jeden den záznam tlaku v pořádku, vypnuto večer, zapnuto ráno a původní záznam tlaku ze včerejška je pryč a výška v záznamu prošlého logu se změnila z 240-270 m na konstantní okolo 1200m. Dost nepříjemné.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2006 - 10:30

Obecně je NUTNÉ kalibrovat kompas někde, kde není poblíž nic magnetického, nejlépe v tom poli :-) Doma to zkresluje kde co mnohem více než obyčejný kompas, ten elektronický je mnohem citlivější na parazitní magnetismus

Vím, zkoušel jsem to v louce, kde nejbližší "něco" jinýho než tráva bylo aspon 80m daleko. Kalibroval jsem ho v tom místě nekolikrát, samo, že byl vodorovně, a v ruce měl pro kontrolu ještě klasickou buzolu...
a pořád to ukazovalo směr otočenej o cca 25-28 stupnu na jednu stranu. Vecer jsem tam vrátil FW 2.60 ( btw. udělá reset do Factory Default ) a odpoledne to zase vyzkouším ve stejným místě.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2006 - 13:58

Vím, zkoušel jsem to v louce, kde nejbližší "něco" jinýho než tráva bylo aspon 80m daleko. Kalibroval jsem ho v tom místě nekolikrát, samo, že byl vodorovně, a v ruce měl pro kontrolu ještě klasickou buzolu...
a pořád to ukazovalo směr otočenej o cca 25-28 stupnu na jednu stranu. Vecer jsem tam vrátil FW 2.60 ( btw. udělá reset do Factory Default ) a odpoledne to zase vyzkouším ve stejným místě.

"Něco" jinýho než tráva? A co ta klasická buzola? To je přece taky magnet. Nemůže mít vliv na kalibraci GPSky právě ta?
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2006 - 14:15

"Něco" jinýho než tráva? A co ta klasická buzola? To je přece taky magnet. Nemůže mít vliv na kalibraci GPSky právě ta?


Musím potvrdit, že kompas v GPS60CSx mne reagoval při držení v ruce i na svazek klíčů, co jsem měl v kapse, asi 15cm daleko. Takže GPSku musíte držet při hledání světových stran za pomoci el. kompasu pokud možno v plavkách, nebo dostatečně daleko od kapes s kovovými věcmi :-)
Každopádně, i obyčejný kompas za stovku se ukázal na tyhle poruchy daleko více imunní. Takže když potřebuji rychle na místě ověřit kurz, vytáhnu raději dětský kompas-přívěsek, místo abych nejdřív zahodil všechno kovové dostatečně daleko od sebe a pak ještě prováděl minutu kalibraci elektronického kompasu :-)

Co se týče fw 2.62, vrátil jsem se nedávno k 2.60, protože už jsem třikrát po sobě našel ráno baterky v GPS totálně vybité, i když byla GPS vypnuta. Po přechodu zpět tenhle problém s baterkama ustal.

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2006 - 21:15

problem s kompasem sleduju s novym FW Vista Cx, pokusil jsem se vratit k nizsi urovni ale neni to mozne =( neni k dispozici ani na http://www.gpsinformation.org/perry/ (mozna se bude hodit ostatnim)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama