Přejít na obsah


Fotka

Garmin a zahraniční mapy zdarma (návod)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
226 odpovědí na toto téma

#161 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2016 - 15:25

A ještě dotaz. Mám z OSM mapu Chorvatska, ale zdá se mi, že je nějak neúplná. Z mnoha míst jsou tam jen několik ulic a plochy žádné, např. Pirovac. Posloužila mi. Ale z OSM na webu vidím, že informace v OSM jsou. Třeba i takové, co jinde nejsou, např. vykopávky kostela u Vranského jezera u Pakoštane. Lze někde určit, př. typeditorem, co se má a jak zobrazit? Určitě lze, jen o tom nic nevím. Uvítal bych nasměrování na nějaké stránky o tom. A předpokládám, že se někdo ozve, že je to všechno na wiki. Nebo že jsem si stáhnul blbou mapu a že v té od Holanďanů to je. Stahoval jsem to před třemi roky a potřebovat to budu nejdřív zase za rok nebo za dva, teď tam nepojedu.

a proč sis nestáhl aktuální? OSM po třech letech...tam toho bude chybět asi dost. Ani nepíšeš odkud...


  • 4

#162 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2016 - 17:57

Asi jedině jako rastrovou mapu JNX přes Mobac. Myslím, že MTB tam je, jen nevím, jestli tato a jestli tohle lze přidat, pokud to tam není.

A legálně? Prohlížet můžeš co chceš, stahovat automaticky dlaždice už úplně legální není. A zobrazovat JNX jiné než oficiální od Garminů lze jen patchnutím firmwaru v navigaci, protože tuhle možnost (Birds eye) si udělali jen sami pro sebe.

A vektorovou mapu pro Garmina z toho nikdo neudělá, aby to mohlo být zcela legální.

Já právě myslel, že by měla jít nějak stáhnout. On ji tu nikdo nepoužívá? Hledám přehlednou cyklo mapu, něco, jako mají mapy.cz. V těch waderkarte se nedá vyznat a jediná, která je aspoň trochu hezká je tam mtb.


  • 0

#163 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2016 - 20:25

a proč sis nestáhl aktuální? OSM po třech letech...tam toho bude chybět asi dost. Ani nepíšeš odkud...

Nepíšu odkud jsem ji stáhnul, protože po těch letech už to nevím. A aktuální si stáhnu, až to bude aktuální. Letos jsem si na to nevzpoměl.


  • 0

#164 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2016 - 6:41

OSM po třech letech...tam toho bude chybět asi dost.

 

Tak, tak. Jen pro zajimavost, jak to v case roste:

 

 

640px-Osmdbstats2.png

 

 

Zdroj: https://wiki.openstr....org/wiki/Stats


  • 1

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#165 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 8:30

Ahoj,

nahrál jsem mapu Rakouska na kartu, zapl GPS (Oregon 600) a automaticky ji mám nastavenou. To funguje. Ale nemůžu přijít na to, jak přepnout na tu původní ČR. Nastavení-Mapa-Konfigurovat mapy: Zde mám právě jen OSM generic routable AUT.

Prosím, jak na to?


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#166 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 8:39

neprepsal sis tu puvodni mapu touhle novou?


  • 0

#167 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 8:42

Asi před rokem jsem si už OSM mapu stáhl, ale pak jsem od návštěvy Rakouska upustil, tak jsem ji dál neřešil. Dnes, když jsem viděl, že je zhruba stejně velká, myslel jsem, že je to ona. Základní mapa není uložená přímo v GPS?

Co teď? Seženu jí někde legálně?

 

Edit: už jsem si všiml nějakého kodu, který jsem dostal s GPS, tak jdu zkoumat...


Tento příspěvek byl upraven od Kvety: 12 prosinec 2016 - 8:57

  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#168 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 9:09

Ono zalezi na tom, jak konkretne jsi to tam nahraval, a kde konkretne byla ta puvodni mapa...


  • 0

#169 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 9:12

Co jsem provedl:

  • Stáhl mapu AUT
  • Otevřel Kartu v GPS
  • Viděl jsem, že již nahraná mapa je stejně veliká, tak jsem jí smazal
  • Nahrál mapu AUT

Kdybych nemyslel.... Díky za rady.


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#170 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 9:16

Smazaný soubor je možné obnovit. Přepsaný už ne. A pokud se stará i nová mapa jmenovala stejně (což při exportu přes Mapsource nastává), asi jsi o ní přišel. Starou mapu je třeba předem přejmenovat, pokud nejde novou nahrát pod jiným jménem. A pokud byla mapa koupená už nahraná na kartě, tak je blokovaná na tu kartu. Pokud jsi ji měl na CD, můžeš ji z toho CD znovu nainstalovat. Jinak je řešením ji nějak cracknout, což je pochopitelně nelegální, ale když jsi ji koupenou měl... Nebo zkusit prodejnu Garminů, jestli by ti ji neobnovili.


  • 0

#171 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 9:19

Zdá se, že mapa byla opravdu nahraná na kartě, protože "kód a CD" je k předchozímu Oregonu 300.


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#172 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 11:16

Tak se podařilo data z karty obnovit přse program Recuva, ale mapa je nefunkční. Tudy tedy asi cesta nevede. Díky za pomoc a tedy poslední logy se můžou prosím smazat, ať není zvytečné OT.


  • 0

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#173 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2016 - 15:04

Recuva obnovuje podle jakéhosi algoritmu, ale pokud se některé sektory, uvolněné smazáním, přepsaly, je výsledkem nesmysl. Obnovila mi spoustu smazaných fotek, ale většinou to byly jen pruhy, málokterá fotka byla celá. Úspěšnost obnovy je skoro 100% hned po smazání, po zápisu, případně několika zápisech úspěšnost obnovy rychle klesá.

Jiná situace je když data nejsou smazána, ale je nakopnutý filesystém, místo souborů hromada složek s nesmyslnými jmény, které nejdou ani přejmenovat nebo smazat. Tam Recuva nepomohla, ale jiný program ano, trvalo to asi 2 hodiny, ale fotky z 4GB karty jsem zachránil.

 

Garmin tuším kdysi nabízel obnovu mapy po smazání, v servisu nebo prodejně, tuším, že za 200, ale nevím, jestli to bylo tohle a jestli to ještě dělá a jestli to dělal nebo dělá i pro starší verze (předpokládám, že to byla TOPO 2010 nebo spíš starší). Zkus se zeptat. Pokud máš ještě doklad o legální koupi.


  • 0

#174 Kvety

Kvety

    Lezec

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2016 - 19:05

Díky za rady = odnesl jsem ji do GPS centra, kde jsem navigaci koupil. Šlo o TOPO CZECH 2015 a zdarma mi ji obnovili.

 

Teď už vím, že nic mazat nemusím a mapu stačí přejmenovat. I v obchodě mi to povídal.


  • 1

Jsi Jihočech(ška)? Přidej se na výlety za Earthkeškama...


#175 tr.ma

tr.ma

    Martina

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2017 - 20:45

Ahoj, potřebuji poradit. mám Garmin etrex 30x. Topo czech 2015 mám nahranou přímo v paměti navigace. Nyní jsem si na paměťovou kartu chtěla nahrát mapu rakouska a německa, ale bohužel ji navigace na kartě nevidí. Pokud mapu dám do interní paměti tak se mi zobrazí, ale bohužel má interní paměť omezenou kapacitu. 


  • 0

#176 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2017 - 22:10

Ahoj, potřebuji poradit. mám Garmin etrex 30x. Topo czech 2015 mám nahranou přímo v paměti navigace. Nyní jsem si na paměťovou kartu chtěla nahrát mapu rakouska a německa, ale bohužel ji navigace na kartě nevidí. Pokud mapu dám do interní paměti tak se mi zobrazí, ale bohužel má interní paměť omezenou kapacitu. 

 

A dáváš to do správné složky? I na kartě to patří do složky garmin (a ne do kořenového adresáře)


  • 0

#177 petjo2655

petjo2655

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2017 - 10:17

Ahojte, nemal by niekto možnost poskytnut do Garminu Oregon open street mapy USA (cez garmin.openstreetmap.nl) - Arizona, Colorado, Utah.

Kludne aj starsie ISO file co sa da nahrat do pamete zariadenia.

Cela ta ich stranka je zahltena , v sobotu generovana mapa sa niekde stratila a po kliknuti na stav requestu sa zobrazi hlaska že "request could not be found in queue". Tak ma len napadlo či tie mapy niekto nestahoval napr. minuly rok...dakujem za kazdu radu, vo stvrtok odchadzam (last minute trip).

Alternativu mam maps.me cez smartphone ale garmin je garmin :D


  • 0

#178 tr.ma

tr.ma

    Martina

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2017 - 10:32

A dáváš to do správné složky? I na kartě to patří do složky garmin (a ne do kořenového adresáře)


  • 0

#179 tr.ma

tr.ma

    Martina

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2017 - 10:35

Ano, na kartě mam složku garmin. Ale karta neni originál od garminu.Jen nevim jestli mam vytvorit na mapu ještě nejakou podslozku. Zatim jsem krom topomapy zadnou jinou nepotřebovala a tak jsem to neresila.
  • 0

#180 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2017 - 12:19

Ahojte, nemal by niekto možnost poskytnut do Garminu Oregon open street mapy USA (cez garmin.openstreetmap.nl) - Arizona, Colorado, Utah.

Kludne aj starsie ISO file co sa da nahrat do pamete zariadenia.

Cela ta ich stranka je zahltena , v sobotu generovana mapa sa niekde stratila a po kliknuti na stav requestu sa zobrazi hlaska že "request could not be found in queue". Tak ma len napadlo či tie mapy niekto nestahoval napr. minuly rok...dakujem za kazdu radu, vo stvrtok odchadzam (last minute trip).

Alternativu mam maps.me cez smartphone ale garmin je garmin :D

 

Když to budeš stahovat po jednotlivých státech, tak to jde hned (vybrat v Choose a predefined country). Jednotlivé státy jsou předgenerované a jen se stáhne mapa. Cvičně jsem zkusil Colorado a už ho mám v  počítači.


  • 0
Zastavte zeměkouli, chci vystoupit




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama