Přejít na obsah


Fotka

Výroba vlastního GeoCoinu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 petrzappa

petrzappa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 8:13

Ahoj lidi. Mám otázku ohledně GeoCoinů. Rád bych měl svůj vlastní GeoCoin s vlastním designem. Mám malou firmu, která je schopná takový barevný GeoCoin vyrobit. Můj dotaz tedy zní – můžu si takový GeoCoin vyrobit? Chtěl bych zároveň aby byl trakovatelný přes geocaching.com a vím, že každý geocoin má svoje vlastní identifikační číslo/kód. Je nějaká možnost toto číslo někde získat pro můj GeoCoin? Vím, že je možnost koupit a udělat si travel bug, ale to není přesně to, co bych chtěl. Pro se Vás ptám, jestli je nějaký způsob jak si vyrobit vlastní trakovatelný GeoCoin. Předpokládám, že existují nějaká pravidla pro GeoCoiny co má obsahovat (například geocaching logoči něco jiného) a nemám problem aby můj geocoin toto také obsahoval. Dají se tato pravidla někde získat či najít?
  • 0

#2 Geo Gadget

Geo Gadget

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 8:27

Ahoj, design geocoinu chce groundspeak predem videt a schvalit. Minimalni pocet cisel, ktery ti proda je 50. Momentalne s nimi resim neco podobneho, v podstate customizovatelnej geocoin v ramci nejakejch pravidel a vypada to, ze uz se dostavame k nejakemu konsensu. Posli mi klidne do sz popis tvyho coinu a treba se do tech pravidel vejdes taky a tak nebude problem ti jedno cislo nechat.
  • 0

#3 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 8:33

Groundspeak's Current Coin Tracking Policy, Coin Tracking Requirements
  • 0

#4 petrzappa

petrzappa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2010 - 9:36

TO Geo Gadget: Ozvu se do SZ. TO bobrb: Díky moc, tohle jsem hledal.
  • 0

#5 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 8:47

Uf .. jak koupit GC s číslem a jak jej aktivovat, to už jsem našla. Ale nepodařilo se mi najít, jak na vlastnoručně obrobeném a vlastnoručně smaltovaném GC získat to číslo (které se pak dá aktivovat). Zde ve foru vidím, že se dají někde koupit. huh 50 je opravdu moc, Jedno dvě by mi zatím stačily. tedy ... kde se oficiálně získávají ta čísla a kde jedno dvě tři čísla pro sebe zíkám. (Ta nejspíše dotazem třeba zde, ale existuje i nějaký "obchod"?)
  • 0

#6 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 8:53

Nejsnáž koupit co nejlevnější coin s číslem (dají se pod stovku), ten aktivovat, ale v listingu ho přejmenovat a pustit ten svůj... do listingu dát i forku ať má nálezce sichr. Ale tohle se moc nedělá. Lepčí by bylo to poslat jako TBéčko, pohromadě s nějakým tím štítkem s číslem, offic.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#7 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 8:53

Vsara napsal/a:
Uf .. jak koupit GC s číslem a jak jej aktivovat, to už jsem našla. Ale nepodařilo se mi najít, jak na vlastnoručně obrobeném a vlastnoručně smaltovaném GC získat to číslo (které se pak dá aktivovat).
Zde ve foru vidím, že se dají někde koupit. huh 50 je opravdu moc, Jedno dvě by mi zatím stačily.
tedy ... kde se oficiálně získávají ta čísla a kde jedno dvě tři čísla pro sebe zíkám. (Ta nejspíše dotazem třeba zde, ale existuje i nějaký "obchod"?)

min počet na prodej je opravdu těch 50 ks... po tom co ti schválí vzhled se s nima domluvíš a dostaneš je v souboru mailem... jinak kdyby jsi nechával dělat u nějakého zahraničního výrobce, tak mu to posíláš, nebo is to řeší sám... ale možnost domácí výroby mne zaujala, budu ti psát SZ ohledně výroby...
  • 0

#8 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2010 - 12:47

Problém s odkupem jednoho či dvou trackovacích kódů spočívá v tom, že je k nim natvrdo připojena i ikona (pokud je zaplacena). Nákup se dá realizovat u těch, kteří si vyrobili vlastní mince a zbyly jim kódy.
  • 0

#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 9:05

Nevíte, kolik stojí těch padesát kódů a vytvoření ikonky?
  • 0

#10 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 9:31

pred casem jsem se tady nekoho ptal, a myslim, ze rikal neco o prebytecnych 50 tis :( taky jsem chtel mit vlastni GC... jo a nebo se zkus zeptat Lucecitky ta delala (?) GC pro Geoskorapky 2010 EDIT: tech 50 tis je mysleno jako vyrobni cena tech coinu i s cisly a vsim...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#11 Lucecitka

Lucecitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 9:50

nosferatu XIII. napsal/a:
jo a nebo se zkus zeptat Lucecitky ta delala (?) GC pro Geoskorapky 2010

Volná trackovací čísla nabídnout nemůžeme, ale 50 trackovacích čísel přijde na $75 (tedy $1.50 za jedno), a ikonka stojí $150 - to vše a mnohem víc se můžete dočíst v níže zmiňovaném odkazu ;o))
  • 0
Lucecitka & Imagine & Štěpula
http://www.geocoinplanet.eu/

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 10:27

Takže když si nechám udělat padesát coinů, tak vyjde asi na 150,- Kč jeden. Tak to si je asi budu dál kupovat, není s tím tolik práce a když o něj přijdu, tak jsou to jen ty peníze a ne čas trávený výrobou.
  • 0

#13 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 13:51

Smrk napsal/a:
... není s tím tolik práce a když o něj přijdu, tak jsou to jen ty peníze a ne čas trávený výrobou.

Nemyslím si, že by většina výrobců dělala coiny jen pro sebe, aby je mohla pouštět do světa. Chtějí se tak trochu předvést vlastním "peřím". A čas trávený výrobou je v podstatě další formou tohoto koníčku. Aspoň pro mě byl. A když se mince navíc líbí, je to fajn pocit.
  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 18:39

geoquino napsal/a:

Smrk napsal/a:
... není s tím tolik práce a když o něj přijdu, tak jsou to jen ty peníze a ne čas trávený výrobou.

Nemyslím si, že by většina výrobců dělala coiny jen pro sebe, aby je mohla pouštět do světa. Chtějí se tak trochu předvést vlastním "peřím". A čas trávený výrobou je v podstatě další formou tohoto koníčku. Aspoň pro mě byl. A když se mince navíc líbí, je to fajn pocit.


To věřím, ale jde mi o to, že když jich nechám udělat padesát, jestli se dají ostatní za tu cenu prodat. Zase padesát stejných coinů mít nemusím a než bych je roznosil... :-)

Napadlo mě udělat coiny se znaky Nových Měst, jako jsou třeba vlajky.
  • 0

#15 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 18:46

Už jsem tu následující odkaz jednou publikoval, ale možná by se ti mohl hodit: http://www.mypersonalgeocoin.de/
  • 0

#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 6:40

Už jsem na to koukal, ale připadá mi to, že na tom coinu je nějaká samolepka...
  • 0

#17 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2010 - 7:51

Přesně tak, ale četl jsem pár reakcí a byly docela pozitivní. Na vlastní oči jsem to však neviděl.
  • 0

#18 Donachiel

Donachiel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 7:36

Tak tahle varianta je zajímavá, že nabízí prodej od jednoho kusu, ale asi by to vážně chtělo držet v ruce než to člověk objedná, jak to vypadá a pod. Nu což, uvidíme :) B)
  • 0

#19 Nosferatu XIII.

Nosferatu XIII.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 158 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 8:07

Je to opravdu jen laminatova samolepka, pry odolna vuci vode, UV a poskrabani...
"44mm Coindurchmesser
34mm UV-, kratz- und wasserfester Laminat-Sticker für dein Design
45g Gewicht
Verschiedene Metalleditionen wählbar
Trackbar auf Geocaching.com
Eigenes Icon
Offizieller Name: my personal Geocoin
Prefix: PS "

EDIT : mozna to bude podobne, jako Geonutshell GC 2010, ktery ma vzadu obrazek zality epoxy vrstvou, ale nevim, preci jen bude asi rozdil mezi epoxy a laminatem, resp. laminovanim...
  • 0
Smrt je to nejkrasnejsi, protoze prichazi az nakonec
Vložený obrázek
Vložený obrázek

#20 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2010 - 8:26

nosferatu XIII. napsal/a:
Je to opravdu jen laminatova samolepka, pry odolna vuci vode, UV a poskrabani ....

Nemate nahodou nekdo nejakou detailnejsi fotku tohoto coinu ??
Ty na strankach vyrobce nejsou nic moc ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama