Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech 2010 (PRO)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
409 odpovědí na toto téma

#281 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 21:49

Kvalita těch map je fakt příšerná. Nechce se mi věřit, že opravy trvají tak dlouho a ještě jsou špatně. Já lovim převážně ve městě a blízkém okolí, takže na kole nejezdím a turistické stezky taky nevyhledávám, ale podle toho co se tady píše se tomu moc věřit nedá. Za ty peníze je to fakt děs běs.... Jasně, že když jsem venku v terénu, tak koukám hlavně na to co je v reálu a když tam modrá značka na stromě říká zahni vlevo, tak zahnu vlevo i když v GPS je to rovně... ono s to někde pak zase sejde :) Pokud jde o cenu, tak je tu přece ještě možnost alternativních zdrojů. Vyzkouším a když to je OK, tak to koupím... Narážky na to, že mapa má ještě uzavřené/otevřené ještě nedokončené úseky dálnice, obchvatu atd. neberu. Kdy už si někdo konečně uvědomí, že je to TOPO (turistická) mapa a ne cyklo ani auto i když tam jsou cyklostezky i silnice uvedeny. Když chci automapu, koupím si automapu atd.
  • 0

#282 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 21:53

sobikovi: no problem je, kdyz nevis kde ta znacka zacina/vede a chces se na ni dostat. Potom tam bloudis doslova jako debil.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#283 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 22:05

GARMIN OC Letňany napsal/a:garmin Vám dává dokonce program na tvorbu na 30ti denní zkušební dobu zdarma!

a mkgmap je zdarma nafurt. B)


Ad turisticky trasy - ono se to nezda,ale fakt se dost casto meni. Nicmene zpusob, jakym to garmin/picodas cpe do topo sem dosud nepochopil (a to si delam vlastni mapy).
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#284 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 03 září 2010 - 22:52

A přitom by stačilo, aby si Picodas udělal na webu bugmapzillu ;) s veřejným přehledem, co bylo reportováno. Jak jednoduché, že? Když jim pošlu GPXko, tak ani nedostanu odpověď, jak s tím bylo naloženo. Tak se už nesnažím :(
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#285 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 23:25

XiXi_team napsal/a:
A přitom by stačilo, aby si Picodas udělal na webu bugmapzillu ;) s veřejným přehledem, co bylo reportováno. Jak jednoduché, že? Když jim pošlu GPXko, tak ani nedostanu odpověď, jak s tím bylo naloženo. Tak se už nesnažím :(


Zkus jim s gpx poslat i fakturu za provedenou práci, uvidíš jak rychle Tě budou hnát.
Chápu, že se mění turistické trasy ale nedávno se nám stalo, že jsme potřebovali přejít malou říčku, podle mapy tam byl můstek, na kterém byla vedená turistická cesta a cyklosetezka, na místě samozřejmně velké kulové. Ten most tam podle místních v životě nebyl... :o Jak si tohle vycucali z prstu opravdu nevím.
Do TOPO 2010 rozhodně investovat nebudu, bohatě mi stačí to co mám.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#286 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2010 - 23:43

Mě všeobecně se.e politika Garminu. Když jsem si pořídil první navigaci, koupil jsem si oficiálně TOPO Czech. Tenkrát to byla asi verze 2 PRO. Jenže pak jsem se chystal na dovolenou do Francie. Zjistil jsem, že za mapu Normandie a Bretagne bych dal asi 6 tisíc. Kdybych si to mohl pořídit za litr na 14 dnů, možná bych do toho šel. Mám pocit, že někde je něco špatně. Možná si teď naběhnu a někdo mě bude kamenovat. Ale copak není možné, aby u navigací typu Oregon atd. bylo možné nějak limitovat platnost fungování mapy? Podle mého by tuhle možnost využila spousta lidí a Garmin (Picodas a další) by získali docela dost peněz. Teď jsem absolvoval jednu kešku 5/5 s holanďanama. Byli tu na dovolené na 3 týdny. Pominu to, že Holanďani jsou šetřivější než Skoti. Ale měli samozřejmě 3.1 PRO. Ale pochopitelně neplacenou :( Proč asi? Do Česka se určitě minimálně 5 let nepodívají.
  • 0

#287 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 1:21

pes13 napsal/a:
Možná si teď naběhnu a někdo mě bude kamenovat. Ale copak není možné, aby u navigací typu Oregon atd. bylo možné nějak limitovat platnost fungování mapy? Podle mého by tuhle možnost využila spousta lidí a Garmin (Picodas a další) by získali docela dost peněz.


Ano to pry jde, ale nepouziva se to :(
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#288 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 7:51

No vzhledem k celkove politice firmy i k tomu, jak vse "funguje", tak nemaji poresene elektronicke upgrade - vse se posila postou, ani u stavajich map. Takze pochybuji, ze takovato "rozsirena" funkce by u nich byla vubec mozna.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#289 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 8:25

pes13 napsal/a:
Možná si teď naběhnu a někdo mě bude kamenovat. Ale copak není možné, aby u navigací typu Oregon atd. bylo možné nějak limitovat platnost fungování mapy? Podle mého by tuhle možnost využila spousta lidí a Garmin (Picodas a další) by získali docela dost peněz.


Co u Oregonu, ono to jde u vsech Garmin navigaci, vcetne treba i toho stareho cernobileho Legenda!

Odemykaci kod mapy je totiz generovan nejen z ID jednotky a ID mapy, ale take z regionu mapy a da se mu nastavit datum expirace.

Takze by se klidne dalo delat i to, ze by sis na omezenou dobu kupoval nejen celou mapu, ale treba i jen jeji cast! Jedes na dovolenou na Sumavu? Tak proc bys platil za sever Moravy? ;)

Toto je naprosto nevyuzity komercni potencial. Davno to mohli delat, jen by se musela vyresit logistika kolem toho. To uz neni jen prodat krabicku na prodejne. B)
  • 0

#290 Bass

Bass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 8:28

pes13 napsal/a:
Možná si teď naběhnu a někdo mě bude kamenovat. Ale copak není možné, aby u navigací typu Oregon atd. bylo možné nějak limitovat platnost fungování mapy? Podle mého by tuhle možnost využila spousta lidí a Garmin (Picodas a další) by získali docela dost peněz.

Určitě to jde, protože když jsem před 4 lety kupoval svoji první GPSmap 60Cx, tak mi sami v Picocasu nabídli, že mi do přístoje nahrají mapu s omezenou platností, abych měl aspoň něco na dovolenou, s tím, že za pár týdnů má vyjít nová Topo Czech (tenkrát to byla snad vezre 1, která měla dost zpoždění), a tu jsem si pak koupil. Takže aspoň u zmíněného přístroje a mapy to technicky určitě problém nebyl.
  • 0

#291 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 10:04

Hele - začal jsem s TOPO50 a jak jsem si chrochtal blahem, že vidím vrstevnice. Upgradoval jsem každou další verzi a s jídlem roste chuť. Určitě je v tom kus práce. Určitě jsou všude chyby (papírovej SHOCART měl přechod do Rakouska 3 roky o 4km vedle než vyšla novela), ale elektronická mapa je přece schopná naslouchat připomínkám a podnětům pružněji. A nebyl by až takový problém, aby se tyto "opravy" zapracovávaly třeba měsíčně a stahovaly na registrované ID přístroje rovnou do přístroje (jako webupdater třeba).
  • 0

#292 MZ-CZ

MZ-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 10:46

v tehle souvislosti mi napadla jina myslenka delaji vubec nejake "betatesty" ... tehle moznosti by se preci dalo vyuzit .. vypusti nejakou casove omezenou verzi mezi dobrovolniky - treba kacery - a ty jim chyby najdou, protoze znají sve okoli a neustale se pohybuji po venku s gpskou a i v mistech, kam by normalni clovek sna ani nesel dobrovolne .. :) tak dukladny betatest by nikdy nezaplatili a zaroven by to byl signal, ze maji chut s tim neco delat ... ale jim jde nejspis hlavne o zisk, nez o spokojenost zakaznika ... jak typicky ceske ... :(
  • 0
Oregon 300 - Xperia GO (aDrake) - GeoGet | Sbírka CWG | Aktuální seznam CWG na výměnu

#293 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 11:16

Jj, tohle uz pochopil Microsoft a RC verze pousti s casovym omezenim ven mezi lidi. Osobne jsem pro, zeano. :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#294 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 11:26

Ono je opravdu tak nějak smutné, že nikdo z Picodasu se tu nevyskytuje, když právě kačerstvo jsou ti co jim dělají odběry jak na GPSky tak na mapy. Že se tu mihne občas pán z Garminu je fajn, ale k Picodasu se zdejší nářky, prosby a pochvaly nedostanou.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#295 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 13:46

Zjistil jsem velmi zavaznou vadu v mapach. ID mapy CYKLO 2010 je stejne jako Slovakia Topo 3beta ( 1708 ) !!!!!!!! To je tedy hodne smutne, kdyz si ani neumi pridelit spravne ID mapy tak aby se to netlouklo s jinou!!!. Ma to za nasledek samozrejme to, ze kdyz mate nainstalovanou Slovakia TOPO3b a pak nainstalujete tu CYKLO tak se pochopitelne ta Slovakia prepise a tudiz zmizi z MS. Pochopitelne i obracene, pokud mate CYKLO a nainstalujete Slovakia, tak CYKLO zmizi. Nefunguji samozrejme ani v Oregonu soucasne.Zkousel jsem vytvorit pro obe mapy samostatne img a nahrat je do oregonu, ale funkcni je vzdy jen jedna. Pravda je, ze Slovakia je pouze beta, nicmene ani tak by snad nemeli mit stejne ID.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#296 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 14:18

lubik napsal/a:
... nicmene ani tak by snad nemeli mit stejne ID.


pravá ruka asi neví co dělá ta levá :o
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#297 osobne

osobne

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 16:03

Já jsem jeden z těch, který za mapy a vůbec SW obecně zásadně neplatí, takže pak ani nenadávám na kvalitu. Těm co za to jsou ochotni platit se jen divím, že si nekoupí někde jinde něco jiného a lepšího. V ČR jsou již několik let lepší a podrobnější mapy na geocaching, cykloturistiku, pěší turistiku, a autonavigaci, než jsou TOPO mapy od Garminu. Kdybych byl ochoten za to platit, tak jdu do Smartmaps.
http://myego.cz/item.../telefony-a-pda
Vložený obrázek
  • 0

#298 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 16:12

osobne napsal/a:
...


mám dojem, že to má malou vadu na kráse - není to do Garminů
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#299 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 17:41

osobne: ale, ale, ze by pan soudce neplatil. Navic takove rady, abychom si dali do Garminu mapy od Smartmaps muze opravdu jenom nekdo hodne utrzeny od reality :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#300 osobne

osobne

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2010 - 18:25

Tak každý tu snad není omezen přístrojem od firmy Garmin. A kdo jo, tak ho může prodat, když se mu nelíbí mapy od Garminu. Já používám mapu TOPO Czech Pro 2010 v přístroji HTC Touch HD a nejsem rozhodně omezen jen na mapy od Garminu. Program Garmin Mobile XT je snad dokonce i freeware a je k diposzici nejen pro operační systém Windows Mobile, ale i pro Symbian, možná bude časem i pro Android. B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka