Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech 2010 (PRO)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
409 odpovědí na toto téma

#361 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 11:24

a kdo vi jestli to ještě funguje protože ta informace na tom foru je už tež nějaky ten patek stará
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#362 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 12:13

Mimon_team napsal/a:

Je ovsem pravda, ze to TomTom tohle odesílání velmi zjednodusil, coz by se u garminu taky hodilo...

No právě. Navíc je trochu trapné, že informaci o tom jak Picodasu hlásit chyby v mapách, se člověk nedočte nikde na garmin.cz nebo picodas.cz, ale jen kdesi v diskusním fóru na path.cz ...


Ale i na serveru Picodasu je tahle informace k dispozici. A systém funguje, i když ne úplně nejrychleji...
http://www.garmin.cz...varime-mapy-cr/
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#363 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 13:21

Dokud bude obchodní model založen na dočasném prodeji dat, kdy si člověk koupí data k určitému okamžiku a na update zdarma "do konce životnosti zařízení/verze programu" pro extra zakoupenou verzi programu nemá nárok, tak výrobce dat nemůže mít zájem inovovat rychle data, protože žije z existence chyb a pokud je jich dostatek, tak bude vždy dostatek zákazníků, kteří si budou chtít koupit vyšší verzi. Tam se hodí hrst oprav, nasekají se jiné chyby a koloběh peněz se točí dál. Chyb musí být maximálně takové množství, aby to ještě neodradilo od koupě, ale dost na to, aby to byl důvod ke koupi verze další (s jinou várkou jiných chyb). Kdyby byla data k nějakému okamžiku perfektní a bez chyb a další verze by obsahovala jen místní úpravy (nový kousek dálnice, nová silnice, pár budov a přeložených turistických tras), tak kolik lidí by si asi koupilo novou verzi, když by mohli 5-10 let klidně vystačit s tím co si jednou koupili ? Tímhle systémem dneska žije 99% všech firem - kurvítka, oslabené konstrukce, degradující materiály kamkoliv se podíváš. Cokoliv koupíš vydrží 2 roky a jde to do kopru.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#364 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 13:26

S474N napsal/a:
fremen.cz: zajimave, ze napriklad navigace TomTom to co pises maji primo v sobe a "opravit" mapu muze kdokoliv.

No nevím ne vždycky by to mohlo být k prospěchu věci... takže schvalování nutné jen nástroj na odesílání je jednodušší...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#365 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 13:34

Tak je jasné, že komerční produkt "nemůže" použít patch bez ověření toho, jestli to není kravina. :D
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#366 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 14:44

javla napsal/a:
Tímhle systémem dneska žije 99% všech firem - kurvítka, oslabené konstrukce, degradující materiály kamkoliv se podíváš. Cokoliv koupíš vydrží 2 roky a jde to do kopru.

;-) co víc říct...
  • 0
Užívej života...

#367 GG-RIN

GG-RIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 21:54

Tak dnes jsem se vrátil z výletu.A spozoroval jsem navigační chyby.Šel jsem po červený a když ve skutečnosti,turistický směrovky ukazovaly do prava GPS mi ukazovala,že tam ještě nejsem,že do odbočky zbývá cca.150 metrů.O.K.Jdu dál až narazim na odbočku GPSky a tam nic,žádná cesta.Tak se vracím zpět a jdu po zobrazené cestě na GPS,ale nijak značené,přitom ve skutečnosti je to červená turistická. Během výletu tyto situace nastaly ještě 2x.Fakt divný,že by udělali takovýhle chyby?
  • 0

#368 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 21:56

Jsou... byl jsem na cache s popisem "zde se kříží neznačená lesní cesta s turistickou zelenou" a v GPSce nebyla ani jedna z toho... prostě jsem stál někde v prostoru v lese podle mapy :|
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#369 GG-RIN

GG-RIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 22:06

Tak to je síla.Neřeknu kdyby jim ulítla nějaká pěšina nebo tak,ale turistické trasy?No,mají co dohánět.Docela mě to naštvalo,ale jinak spokojenost.
  • 0

#370 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 22:26

Turisticke znacky v Topo jsou dlouho problemem, neodpovidajici zaznaceni... Tak ale ono to zas tak extremne "nevadi".
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#371 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 22:47

Kdyz uz jde clovek po znacce, tak bych teda sel podle takovych tech barevnych prouzku na stromech a ne podle GPSky. :D On je problem v tom, ze kvalitni digitalni data tech znacenych cest neexistuji. Pokud si dobre pamatuji, tak i data, ze ktercyh se cerpalo pro Topo Czech, jsou nejen neaktualni, ale take v mnohem mensi presnosti, nez by bylo potreba. Takze muzeme byt radi, ze tam vubec neco alespon nejak je. Fakt nechapu, proc si Klub Ceskych Turistu davno neporidil GPSky, a jak ti jejich znackari obnovuji znaceni, tak by mohli rovnou delat i tracklog. Mohli by mit pekne udrzovana data vsech znacek.
  • 0

#372 GG-RIN

GG-RIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 22:51

No mě teda u turistických stezek docela jo,když mám turistickou navigaci.Je stejný jako bych na autonavigaci posunul zatáčku o 200 metrů dál nebo vůbec neznačil,že tam nějaká zatáčka je.Je jasný,že pláču na špatným hrobě,ale sakra.....
  • 0

#373 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 23:07

GG-RIN napsal/a:
...když mám turistickou navigaci...

A kdo ti řekl, že turistická navigace je podle toho, že se chodí po turistických stezkách? Ona se v originále jmenuje outdoor, tedy venkovní, takže odolná proti vodě, pádům atd.
  • 0

#374 GG-RIN

GG-RIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 23:25

Dobře tak jsem se spletl.Měl jsem na mysli turistickou mapu.
  • 0

#375 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 23:26

Já jsem kdysi četl, že KČT se o svá data moc dělit nechce, takže pak ty mapy podle toho vypadají...
  • 0

#376 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2011 - 23:42

Jarous1 napsal/a:
Já jsem kdysi četl, že KČT se o svá data moc dělit nechce, takže pak ty mapy podle toho vypadají...


který kačer je v KČT? ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#377 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 8:02

Pánové a dámy, dovolte, abych Vám osvětlil, jak funguje značení tras v Čechách. Do systému KČT nejsem zapojený, ale viděl jsem hodně :-) Jednak, značky malují normální turisti, dobrovolníci. Dostanou plechovku s barvou a mapku s popisem odkud a kam by značka měla vést. Takhle jsem potkal značkaře u dědy na vesnici. Vyrazili od stávajícího rozcestníku u rybníka směrem k vesnici, do které měla značka vést. Nejdříve se drželi staré lesní cesty, ta se ale pak stočila, tak odbočili do hustníku, kterým šlo projít opravdu jen stěží. Pak se vyhýbali močálu, nakonec značně klikatou cestou dorazili na místo určení. No a kdo to pak do mapy zakreslil? Někdo, komu to telefonicky nadiktovali, příppadně zakreslili do mapy - jak to asi mohlo být přesné? ;-) A myslíte, že tahle data se pak nějak aktualizují? Jak by se to asi dělalo? ;-)
  • 0

#378 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 8:17

Ale možná kdyby kačeři jako komunita začali spolupracovat, tak by se daly tracklogy turistických značek zapracovat do mapových podkladů a úroveň map by šla nahoru :-)
  • 0

#379 pappp

pappp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 8:32

Jarous1 napsal/a:
Já jsem kdysi četl, že KČT se o svá data moc dělit nechce, takže pak ty mapy podle toho vypadají...

No a Adamově je zase perlička, že zelená značka prochází bývalým internátem, nyní bytovým domem.
(a ještě větší binec je, že nejde hezky prostředkem - chodbou, ale museli by jste se prodrat přes několik bytů).
Ono s tím KČT to tak jednoduché nebude, přeznačkovávání tras dělají dobrovolníci,převážně důchodového věku. U nás znám jednoho, nadšeného turistu, chodil s kyblíčky s barvou, ale pochybuji že by se ve svém věku kamarádil s GPS a kdoví jestli i s komplem.
Jinak je pán velmi zapálený turista, kdysi dávno jsem s jeho pomocí připravoval branný závod pro místní základku, ale vystačí si s turistickou mapou a buzolou. Ale zase mu tiše závidím, mě v jeho věku budou do lesa maximálně nosit (v urně).
Taky kdo by staral o sběr dat a jejich další distribuci, v dnešní komerční době by na tom chtěl každý jen trhnou majlant.
  • 0

#380 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2011 - 8:38

Hedgehog_Family napsal/a:
Ale možná kdyby kačeři jako komunita začali spolupracovat, tak by se daly tracklogy turistických značek zapracovat do mapových podkladů a úroveň map by šla nahoru :-)


Často bych si svůj "tracklog" jen nerad zopakoval :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama