Přejít na obsah


Fotka

garmin oregon vs garmin dakota


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
127 odpovědí na toto téma

#41 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 18:24

REVIZ napsal/a:
Prosím tě a jakou má odolnost anténa, která u 62-ky leze ven? Už to někomu na ni spadlo? - a co na to říkala?

No jestli je stejna jako u 60csx tak vydrzi dost :)))) Ale teda, ocividne ne vse (nahodne nalezeno na flickru).

(Bohuzel) mi pada z ruky casto a je teda otlacena a omlacena, ale drzi a funguje.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#42 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 18:31

Trhac napsal/a:
Aspoň se netáhate o příslušenství, jako já s dcerkou…

To je pravda, nastesti externi blesk pro Nikon s TTL nepodporuje Canon TTL :D:D
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#43 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 18:33

REVIZ napsal/a:
Prosím tě a jakou má odolnost anténa, která u 62-ky leze ven? Už to někomu na ni spadlo? - a co na to říkala?



Pokud je vnitřek stejný jako má šedesátka, tak je ta anténa ještě odolnější než u šedesátky... Pod gumou je tvrdý plast a narozdíl od šedesátky není vrchní díl gumy samostatný a jenom přilepený, takže nejde jednoduše utrhnout... kdybych utrhlou gumu u šedesátky dnes neviděl na vlastní oči, tak neuvěřím, ale je to tak. Pak ještě co vím, dala se guma proseknout, ale více méně je to léty ověřený v naprosté většině případů bezproblémový design. Určitě je větší pravděpodobnost, že ti gpska umře po pádu na displej... zvlášť Oregon.

Nesnažte se tu bojovat o lepší přístroj a přečtěte si raděj dvakrát po sobě příspěvky Daina a Hroudy. Oregon i šedesátdvojka mají svá pro i proti a každému bude vyhovovat jiný.

Hmm a teď už to vlákno můžem rovnou přejmenovat.:D
  • 0

#44 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 18:39

honny napsal/a:
No jestli je stejna jako u 60csx tak vydrzi dost :)))) Ale teda, ocividne ne vse (nahodne nalezeno na flickru).

(Bohuzel) mi pada z ruky casto a je teda otlacena a omlacena, ale drzi a funguje.

Hustýý.:D Škoda, že tam není napsáno, co se té gpsce stalo.
  • 0

#45 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 19:59

Hele, a PROČ je na vysokohorskou turistiku potřeba 62ka? Minulej tejden jsem se vrátil z Alp, tohle léto už potřetí, a nepřišlo mi, že bych s Oregánem nějak bloudil... přešel jsem celkem pět třítisícovek. Tak proč? V horách je signál jak z praku. Mě třeba právě prohlížeč fotek/obrázků přijde jako dost zásadní.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#46 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 20:20

Spíš bych řekl, že problém bude v ovládání, čitelnosti displeje a v odolnosti než v kvalitě příjmu. Nějak mi v tlustých rukavicích přijdou příjemnější tlačítka než dotykáč a fotky promáčklého displeje z vedlejšího vlákna mě taky moc nepřesvědčily.:( 60ky a 62ky mi přijdou takové nějaké lepší do extrémnějších podmínek (ne že já bych to teda moc často využil:D) Oregon by možná s trochou sebezapření šel použít taky, ale spíš ho vnímám jako kešostroj.
  • 0

#47 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 20:31

Toto vlákno je Oregon x Dakota, tak sem netahejte 60ku... B) Volba navigace záleží na tom, kde a jak ji chci používat. Používal jsem Dakotu v zimě v rukavicích a zcela bez problémů. Stačí jen správně kalibrovat display. Možná jsou tlačítka vhodnější, ale osobně o tom nejsem přesvědčen. S Dakotou v zimě a v rukavicích se svojí docela velkou rukou jsem neměl sebemenší probblém.
  • 0

#48 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 20:35

Možná, že u těch dotykáčů je problém, když se někdo dotýká bříšky prstů. Já mám vždycky aspoň trochu nehtů, takže na display klofu nehty. A pak fakt nemám problém ani s trefou do waypointu na mapě. Jenom, kdyby to bylo líp čitelné, třeba tak, jako když připojím 5V přes USB...
  • 0

#49 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 22:04

Crocky napsal/a:
Možná, že u těch dotykáčů je problém, když se někdo dotýká bříšky prstů. Já mám vždycky aspoň trochu nehtů, takže na display klofu nehty. A pak fakt nemám problém ani s trefou do waypointu na mapě.

Přesně! Když člověk zná perfektně reagující dotykový displej I-Phonu a pak se setká na Oregonu s displejem, který na bříško prstu nereaguje, je potřeba hodně tlačit nebo ho ovládat nehtem nebo klíčem, tak si říká, proč to takhle necitlivé udělali, když kvalitní dotykové displeje už evidentně existují. Nezbývá než doufat, že s tím časem něco udělají, ovládání kvalitním dotykovým displejem s dobře strukturovaným menu má potenciál být nejefektivnější možné, nicméně do toho mají dotykové Garminy zatím daleko.
  • 0

#50 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 22:12

Benjo5 napsal/a:

Crocky napsal/a:
Možná, že u těch dotykáčů je problém, když se někdo dotýká bříšky prstů. Já mám vždycky aspoň trochu nehtů, takže na display klofu nehty. A pak fakt nemám problém ani s trefou do waypointu na mapě.

Přesně jsi to vystihl! Když člověk zná perfektně reagující dotykový displej I-Phonu a pak se setká na Oregonu s displejem, který na bříško prstu nereaguje, je potřeba hodně tlačit nebo ho ovládat nehtem nebo klíčem, tak si říká, proč to takhle necitlivé udělali, když kvalitní dotykové displeje už evidentně existují. Nezbývá než doufat, že s tím časem něco udělají, ovládání kvalitním dotykovým displejem s dobře strukturovaným menu má potenciál být nejefektivnější možné, nicméně do toho mají dotykové Garminy zatím docela daleko.

Proč by si to nemohl ovládat bříškem prstu? Samozřejmě že mohl, Jde jen o zvyk. Jelikož ze starších PDAček jsem byl zvyklej na stejnej dotykovej display, není problém. Tedy ale je pravda, že jak mám na iPhonu touch screen tak sem tam zapomenu na to, že dakota ho nemá :D
Nicméně nutno podotknout, že při dotykáči co je na iP a pod, nemůžeš používat rukavice, jen prsty. Takže do terénu bych to zase jako plus neviděl.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#51 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 22:30

Proč by si to nemohl ovládat bříškem prstu? Samozřejmě že mohl, Jde jen o zvyk.

Ten Oregon 550, se kterým jsem kešoval, reagoval jenom na nehet nebo klíč. Jestli to byl jen extra špatný kus, to opravdu netuším. :)

Nicméně nutno podotknout, že při dotykáči co je na iP a pod, nemůžeš používat rukavice, jen prsty. Takže do terénu bych to zase jako plus neviděl.

No to bych chtěl vidět to ovládání v rukavicích Oregonu! :D Jo teda vlastně tím klíčem by to asi šlo, to je pravda. ;)
  • 0

#52 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 22:50

Pokoušíte se srovnávat kapacitní display s dotykovým? :) Taky, první dotyk při zhaslý obrazovce jen "vzbudí" display, až pak sbírá dotyk. No a pokud jde o jemné ovládání, stejně si nedovedu představit práci bez stylusu - a ten si v lese utrhnu z každýho smrčku, nebo spíš seberu tvrdší vyschlý 5cm od levý boty. pod tou klipsou zespodu mívám zastrčený párátko nebo sirku. teď se se mnou Oregon svez po ledovci - sklouzli jsme asi 50m, než cepín zabral. Hůlka pověšená přes rameno to nepřežila a praskla, a Oregonu se krapet přidřela guma. Po oškrábání sněhu funkční :) - nosím ho na ramenním popruhu. Já bych ho nezatracoval.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#53 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 22:59

Benjo5 napsal/a:

Proč by si to nemohl ovládat bříškem prstu? Samozřejmě že mohl, Jde jen o zvyk.

Ten Oregon 550, se kterým jsem kešoval, reagoval jenom na nehet nebo klíč. Jestli to byl jen extra špatný kus, to opravdu netuším. :)

Nicméně nutno podotknout, že při dotykáči co je na iP a pod, nemůžeš používat rukavice, jen prsty. Takže do terénu bych to zase jako plus neviděl.

No to bych chtěl vidět to ovládání v rukavicích Oregonu! :D Jo teda vlastně tím klíčem by to asi šlo, to je pravda. ;)

No nevím, 550tku jsem přímo v ruce nedržel, ale usuzuji, že tam bude stejnej dotykáč jako na dakotě 20 a oregonu 300... A tam na to můžeš hmatat čímkoliv.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#54 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 23:41

Snøw napsal/a:
No nevím, 550tku jsem přímo v ruce nedržel, ale usuzuji, že tam bude stejnej dotykáč jako na dakotě 20 a oregonu 300... A tam na to můžeš hmatat čímkoliv.

Nejde ani tak o povrch jako o velikost. Například v lyžařských nebo podobných rukavicích si trefování se na různé ikonky v Oregonu taky nedovedu moc představit. Ani s malými tlačítky na šedesátdvojce to není úplně snadné. Z tohohle hlediska zlatý Magellan Meridian Platinum.:D
Třeba to ale při troše cviku a vůle jde i s tím Oregonem, hádat se rozhodně nechci.:)
  • 0

#55 WinD3

WinD3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 5:30

alkes napsal/a:

Snøw napsal/a:
No nevím, 550tku jsem přímo v ruce nedržel, ale usuzuji, že tam bude stejnej dotykáč jako na dakotě 20 a oregonu 300... A tam na to můžeš hmatat čímkoliv.

Nejde ani tak o povrch jako o velikost. Například v lyžařských nebo podobných rukavicích si trefování se na různé ikonky v Oregonu taky nedovedu moc představit. Ani s malými tlačítky na šedesátdvojce to není úplně snadné. Z tohohle hlediska zlatý Magellan Meridian Platinum.:D
Třeba to ale při troše cviku a vůle jde i s tím Oregonem, hádat se rozhodně nechci.:)


tak to je jasny ze v rukavicich se v tom bude blbe mačkat.. ale klacek by to taky řešil ne:)
  • 0

#56 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 7:21

alkes: kolik procent casu pouzivas navigaci v lyzarskych rukavicich? Co se me osobne tyce, tak mozna 0.0001%
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#57 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 7:31

Hlásím se do tábora spokojených oregonistů, kteří nikdy neměli problém s ovládáním přes dotykový display. Přesnost se mi zdá srovnatelná s mou předchozí 60CSx, jen Oregon reaguje pomaleji, jakoby "gumověji". Čitelnost by mohla být lepší, zvlášť na slunci - ale chce to nastavit správný pozorovací úhel. V tmavším prostředí se zapnutým podsvícením naprosto bez problému.
  • 0

#58 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 7:39

Benjo5 napsal/a:No to bych chtěl vidět to ovládání v rukavicích Oregonu! :D Jo teda vlastně tím klíčem by to asi šlo, to je pravda. ;)

Hmm a to zrovna jde a celkem i dobře, pravda zkoušel jsem to jen v silných pletených rukavicích s podšívkou. Možná v nějakých goráčových lyžařských by to bylo horší, ale asi by to šlo taky.
  • 0

#59 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 7:40

Citecka napsal/a:
teď se se mnou Oregon svez po ledovci - sklouzli jsme asi 50m, než cepín zabral. Hůlka pověšená přes rameno to nepřežila a praskla, a Oregonu se krapet přidřela guma. Po oškrábání sněhu funkční :) - nosím ho na ramenním popruhu.

Já bych ho nezatracoval.


no vidis a kdybys mel 60ku, tak by se ti to nestalo, pac by zabrala driv nez cepin. a ono vlastne se 60kou bys vubec nesklouzl a kdyby uz, tak ona by te vytahla nahoru. jo, takova uzasna gpska to je :D
  • 0

#60 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2010 - 7:52

S474N napsal/a:
alkes: kolik procent casu pouzivas navigaci v lyzarskych rukavicich? Co se me osobne tyce, tak mozna 0.0001%

Taky máš Oregon a jseš s ním spokojený.
U mě bude ten poměr podobný, ale nekupoval jsem šedesátdvojku jenom z tohoto důvodu.
Můj příspěvek se týkal Citeckovy otázky, proč by někdo mohl upřednostňovat GPSMAP62 před Oregonem na vysokohorskou turistiku. Při tomto použití bych odhadoval častější použití tlustých rukavic než 0,0001%. Toť vše.:)
Faktem je, že 62ka se dá použitelně ovládat jednou rukou v rukavici... a bez klacíku.:D

edit: + samozřejmě všechny ty věci, co psal Dain.:DB)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama