Přejít na obsah


Fotka

PocketDrakeSync - plugin GeoGetu pro synchronizaci dat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
225 odpovědí na toto téma

#101 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 18:52

Subi napsal/a:

cobra 11 napsal/a:
Po dnešní aktualizaci databáze GG pomocí PQ,stažení všech obrázků pomocí „Offline listingy pro PDA“ a synchronizaci PD pomocí PDSync (ActiveSync) a následné kontrolní synchronizaci pomocí Total Commanderu jsem zjistil následující:
V PD ve složce img chyběly obrázky:
http://www.geocachin...eni-GC24X29.png
http://img.geocachin...56948603ba9.jpg
http://img.geocachin...a6792adafa3.jpg
http://img.geocachin...788fe34a5ec.jpg
http://img.geocachin...44d610d28ab.jpg

Zkusil jsem konkrétně tyto keše, ale vše se tam přeneslo, čili nedokážu teď víc pomoct, zřejmě došlo k nějakému problému při kopírování.
Dodělám do PDS aby se průběh synchronizace uložil do souboru a pak bude jasně vidět, zda se soubor kopíroval a zda došlo k chybě (v režimu ActiveSync).

Jinak smajlíky už Luděk vyřešil, čili od příští verze PD a PDS se zobrazovat budou v online i offline režimu.



O ty smajlíky ani visitors mi nešlo.Jen jsem chtěl pomoc při řešení zobrazování těch podstatných obrázků.
Někdy se mi stane při připojení PDA k PC,že se synchronizace nespustí a nejde spustit ani ručne (program ActiveSync).Potom jenom pomůže restart PC,ale jde to jenom přes čudl na bedně.Možná tady bude někde zakopaný pes?
  • 0

#102 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 19:22

Subi napsal/a:
Smajlíky jsou ikonky, s kterými GG pracuje zřejmě trochu jinak. Má je již uložené ve složce Offline/Img a když na ni v listingu narazí, zobrazí ji z této složky a nestahuje ji tedy znovu. Tím pádem není ani ve složce Offline/Inc, která se kopíruje do PDA. Jedná se o nejčastěji používané


Ono se to ma tak... obrazky ze serveru www.geocaching.com jsou ukladany jako sdilene a ukladaji se do toho Img adresare. To proto, ze se jedna o obrazky, ktere se pouzivaji na kazdem rohu a jsou pro vsechny kesky stejne. Smajliky, hvezdicky, atd. Jde tedy o obrazky sdilene.

Do Inc adresare se pak ukladaji obrazky pro kazdou kesku zvlast, i kdyz dve kesky pouzivaji stejny obrazek, bude tam dvakrat! V praxi to nijak nevadi, protoze objem duplicit je naprosto zanedbatelny. A jakykoliv pokus o efektivni spravu sdilenych obrazku by byla zcela zbytecna zatez.

Geoget importuje a uklada listingy "v puvodnim zneni". Az v okamziku zobrazeni nebo offline exportu provede stazeni obrazku a upravu zobrazovaneho HTML. To se ale nikam neuklada, pri kazdem zobrazeni se to dela znovu a znovu. V databazi je vzdy puvodni zneni.
  • 0

#103 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 19:39

Díky za vyčerpávající info! Přizpůsobíme se tomu, už se na tom pracuje...
  • 0

LG G3 + a:Drake


#104 cobra 11

cobra 11

    cobra 11

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2010 - 22:26

Subi napsal/a:
Visitors ani hodnocení nejsou klasické obrázky, je to odkaz na dynamicky se tvořící obrázek, tedy zobrazí se ti pouze v online režimu. Nezobrazují se ani v okně listingu GG a GG je ani neukládá do offline složky inc. Edit: Hodnocení možná ano, to jsem si neověřil, protože jsem ho v listingu neměl.
Smajlíky jsou ikonky, s kterými GG pracuje zřejmě trochu jinak. Má je již uložené ve složce Offline/Img a když na ni v listingu narazí, zobrazí ji z této složky a nestahuje ji tedy znovu. Tím pádem není ani ve složce Offline/Inc, která se kopíruje do PDA. Jedná se o nejčastěji používané smajlíky (logy) a ikonky atributů keší, to by zřejmě lépe vysvětlil Geby. Možná se ty odkazy upravují už při importu listingů do databáze.
V online režimu se ti pak visitors a hodnocení normálně zobrazí, ale smajlíky taky ne, protože GG již v listingu má přímo ty offline odkazy do img složky a tedy odkazuje na obrázky, které v PDA nejsou.
U smajlíků to tedy půjde vyřešit celkem snadno když je do PDA pomocí PDS skopírujeme taky (doplním to tam), ale musí to být ošetřeno i přímo v PD (nahrazovat cestu v listingu cestou na kartě), což bude muset případně udělat Luděk.



Díky za vyčerpávající odpověď a osvěžení pojmů,tak trošku jsem to tušil.
  • 0

#105 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2010 - 13:20

Nové funkce synchronizace kompletního offline obsahu, jsou super konečně lze mít jeden zdroj pro html listingy otevírané z oziho a obrázky načítané do listingů v PD... Chtěl bych jen poprosit o doplnění synchronizace zbývajících souborů z offline složky, protože se nesynchronizuje vše. (Složka index a soubor index.htm z kořene offline souborů, občas se tyto indexové soubory moc hodí, hlavně když něco v terénu přestane fungovat...)
  • 0

#106 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 13:46

To je drobnost, doplním...
  • 0

LG G3 + a:Drake


#107 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 17:23

Díky ;)
  • 0

#108 Aichah

Aichah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 362 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2010 - 19:23

Mne to zas pise [Script Runtime Error]: PocketDrake Sync.ggp.úas Exception: Cannot create file "C:Users\.....\GeoGet\script\Pocket DrakeSync\data\pocketDrakeSync.log". Systém nemůže nalézt uvedenou cestu Routine:"OGWORK
  • 0

#109 haluzbiker

haluzbiker

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2010 - 9:12

Aichah napsal/a:
Mne to zas pise
[Script Runtime Error]: PocketDrake Sync.ggp.úas Exception: Cannot create file "C:Users\.....\GeoGet\script\Pocket DrakeSync\data\pocketDrakeSync.log". Systém nemůže nalézt uvedenou cestu Routine:"OGWORK



Vytvoř si v té složce PocketDrakeSync složku data a pak by to mělo chodit. Měl sem ten stejný problém :)
  • 0
haluz [mail]martin.haluza@centrum.cz[/mail]

#110 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2010 - 11:32

Díky za info, hned jsem to opravil. Adresář se sice zakládal sám, ale až o jeden řádek kódu dál než bylo potřeba :-)
  • 0

LG G3 + a:Drake


#111 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2010 - 9:25

Tak ja se tak trosku pridam k tem spatnym zpravam - ale me pri spusteni PDsyns spadne GeoGet Verze GG: 2.5.3.606 PDSync: 1.5.3
  • 0

#112 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2010 - 9:28

A s jakou chybovou hlaskou? ;)
  • 0

#113 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2010 - 17:17

HaLuMa napsal/a:
A s jakou chybovou hlaskou? ;)


Vyskoci okno s tim, ze:

Geoget.exe prestal pracovat - Problem zpusobil, ze program prestal spravne fungovat ...

Nic vic mi ty 7 nevyhodily
  • 0

#114 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2010 - 21:47

Tak já W7 nemám, nemůžu teda ani vyzkoušet.
  • 0

LG G3 + a:Drake


#115 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2010 - 23:14

Subi napsal/a:
Tak já W7 nemám, nemůžu teda ani vyzkoušet.

u mě na w7 bez problémů
  • 0

#116 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 9:39

mudlodcera napsal/a:
Tak ja se tak trosku pridam k tem spatnym zpravam - ale me pri spusteni PDsyns spadne GeoGet

A ostatni pluginy ti chodi bez problemu?
  • 0

LG G3 + a:Drake


#117 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 22:22

Subi napsal/a:

mudlodcera napsal/a:
Tak ja se tak trosku pridam k tem spatnym zpravam - ale me pri spusteni PDsyns spadne GeoGet

A ostatni pluginy ti chodi bez problemu?


Tenhle plugin taky chodi bez problemu, ale jen v pripade, ze po nem chci JEN aktualizovat databazi z GG do PDA. Pokud zaskrtnu jakekoli jine policko (napr. nahrani map z geoKuku, aktualizace databaze z pda, apod.) tak mi to schodi gg z vyse uvedenou hlaskou.

Co se tyka jinych pluginu GG tak chodi bez problemu.
  • 0

#118 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 22:49

Jde v okamžiku pádu GG ještě přečíst obsah bussy dialogu? Případně jak vypadá soubor logu?
  • 0

LG G3 + a:Drake


#119 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 9:13

Subi napsal/a:
Jde v okamžiku pádu GG ještě přečíst obsah bussy dialogu?
Případně jak vypadá soubor logu?


Dobra zkusime to jinak - NEJSEM informatik, tj polopaticky prosim
  • 0

#120 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2010 - 13:37

Bussy dialog: Když spustíš jakýkoliv plugin v GG tak se zobrazí takové okénko "GeoGet pracuje...", kde se můžou zobrazovat další informace o průběhu práce pluginu. V případě PocketDrakeSync je toto okénko schované za dialog. oknem vlastního pluginu. Čili než spustíš nějakou funkci z PDS, posuň si okno PDS někam trochu stranou a ukáže se ti to okno Bussy dialogu. Zkus jestli se ti podaří zachytit co se v něm těsně před pádem GG zobrazuje. Log soubor: Najdeš ho v adresáři Data pluginu PDS "GeoGet\script\PocketDrakeSync\Data\" a soubor se jmenuje PocketDrakeSync.log. Zkus zjistit co je poslední zalogovaná událost po pádu GG. Případně se soubor logu dá zobrazit i přímo z dialog. okna pluginu PDS tlačítkem "Log" Nejlepší by bylo, když ten soubor logu smažeš, pustíš GG, spustíš plugin PDS a jakmile to spadne, tak mi ten soubor logu (vytvoří se nový) pošleš (kontakt v profilu). Zkusím na to mrknout a doplnit logování tak abychom případně zjistili přesně místo kde to padá.
  • 0

LG G3 + a:Drake





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama