Přejít na obsah


Fotka

Proč Goeocaching.cz ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 vlapale

vlapale

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 9:39

Jsme nováček a asi budu hloupě plácat. Geocaching mě docela chytl. Prošel jsem si tyto české stránaky a jediné co mi dává trochu smysl tak je toto fórum, jinak nevidím nic co bych postrádal na stránkách Groundspeak. Napříkald na co jsou dobré mapy na těchto stránká, když musím vpodstatě ručne naimportovat svoje nálezy apod. Poraď te co opravdu užitečného najdu na těchto stránkách. Díky
  • 0

#2 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 9:46

Tak je tady eště komplexní wikipedie geocachingu, kterou by sis coby začátečník měl přečíst. A co bys chtěl víc? Finálky multin a mysterek?
  • 0

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 9:52

vlapale: vetsinu informaci v ceskem jazyce a prave forum ;)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#4 vlapale

vlapale

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 9:53

Jitka_F napsal/a:
Tak je tady eště komplexní wikipedie geocachingu, kterou by sis coby začátečník měl přečíst.
A co bys chtěl víc? Finálky multin a mysterek?


Ne prostě mi přijde zbytečné tady být registrován, přijde mi že stačí mít přístup na Groundspeak stránky.
  • 0

#5 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 9:56

vlapale napsal/a:

Ne prostě mi přijde zbytečné tady být registrován, přijde mi že stačí mít přístup na Groundspeak stránky.


tak proč jsi se tu registroval a založil nové vlákno o tom, že je blbost se tu registrovat? :o
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#6 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 9:56

vlapale: aha, takže tady nevidíš žádný přínos, aby ses registroval, takže ses registroval, abys nám to sdělil. :o edit: koukám, že jsem byl těsně předběhnut :)
  • 0

#7 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 10:00

Pochopil jsi to správně, všechno co potřebuješ pro geocaching je na gc.com. Tady najdeš přehled CZ eventů, sem tam nějakou aknetu a projekty odzaky....atp. Samozrejme informace pro zacatecniky. Registrace je nutna pro tlachani o nicem, hadani se a "chytrejm" radam a blbejm otazkam, jaky jsi tu mohl prave ted dostat :-D Ale jinak tu nekdy bejva i sranda, zejo kluci:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#8 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 10:02

Qnik napsal/a:
Ale jinak tu nekdy bejva i sranda, zejo kluci:-)


přesně tak... hlavně když vyjde nová mapa nebo navigační přístroj :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#9 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 10:21

fremen.cz napsal/a:

Qnik napsal/a:
Ale jinak tu nekdy bejva i sranda, zejo kluci:-)


přesně tak... hlavně když vyjde nová mapa nebo navigační přístroj :D


... nebo nový firmware, který nefunguje :D
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#10 vlapale

vlapale

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 10:23

pepa.z.pocernic napsal/a:
vlapale: aha, takže tady nevidíš žádný přínos, aby ses registroval, takže ses registroval, abys nám to sdělil. :o
edit: koukám, že jsem byl těsně předběhnut :)


registroval jsem se už před 2 lety protože jsem myslel že se to musi. Geocachingu jsem se začal věnovat tak pře 3 měsíci, no a prostě jsem si položil otázku proč mam registraci na com i na cz. Rozhodně nechci znevažovat kvalitu těchto stránek. Například. toto forum může řešit témata specifické pro ČR. Měl jsem spíš na mysli že z hledisko provozování geocahingu to není nutné, taky jsem si říkal jestli jsem něco důležitého nepřehlédl. Proto tento dotaz, tak mě chudáka začátečníka prosím nekamenujte.
  • 0

#11 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 10:27

vlapale: nic důležitého si nepřehlédl, registraci nepotřebuješ.
  • 0

#12 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 10:28

vlapale napsal/a:
Jsme nováček a asi budu hloupě plácat. Geocaching mě docela chytl. Prošel jsem si tyto české stránaky a jediné co mi dává trochu smysl tak je toto fórum, jinak nevidím nic co bych postrádal na stránkách Groundspeak. Napříkald na co jsou dobré mapy na těchto stránká, když musím vpodstatě ručne naimportovat svoje nálezy apod. Poraď te co opravdu užitečného najdu na těchto stránkách.
Díky


Ahoj vlaple.
Je treba si uvedomit, ze zdejsi forum je casto agresivní a arogance tu ma sve pevne koreny. Nenech se otravit tim, ze se jako novacek zeptas na vec ktera se tu resila 1000x a nekdo te hned "mazacky" setre. Treba vetou: "Precti si nejdrive vsechny diskuzni vetve a pak se ptej!".

Me nejdrive taky nebyl rozdil mezi geocaching.cz a geocaching.com jasny. Na COM se hledá a loguje a na CZ se plká, naríká, nadává ale sem tam ti i někdo dobre poradí.

BTW: na GeoWiki http://wiki.geocachi...i/Hlavní_strana je ale opravdu pomerne prehledne zpracovana vetsina castych otazek
  • 0
Nepropadejte panice!

#13 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 10:35

Ty vo*e Witko proč?....PROČ?
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#14 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 11:37

vlapale: A kde se píše, že je nutné se zde zaregistrovat? Nikde sem nic takového nečetl.

Tyhle stránky jsou ale pro pravého kačera důležité. Geocaching totiž není jen o hledání zablácených krabiček s vlhkými logbooky, ale také o navázání kontaktů s ostatními, stejně bláznivými lidmi - kačery. Kde jinde než tady si můžeš zjistit konání eventů (srazů kačerstva)? Kde jinde si můžeš každý den pokecat s kačery? Kde jinde než tady najdeš vše o geocachingu?

Pro mě jsou tyto stránky stejně důležité jako ty Gc.com, a možná kdybych si měl dělat čárky, tak mi ve finále vyjde, že sem chodím častěji než na GC.com, protože tam pouze zaloguji nálezy a odcházím, kdežto sem chodím každý den, trávím tu spoustu času čtením, co je nového, co kačery trápí atd. :D U některých kačerů jsem si sice vysloužil přezdívku "kačer teoretik", protože tu mám víc příspěvků než nalezených krabiček, ale to mě nijak netrápí B)

Však ono ti časem dojde, že si s kamarády o geocachingu pokecat nemůžeš, protože ho neprovozují. Pak ti nezbyde nic jiného než jít sem ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 12:36

No, blbej příklad... nejen že se povyšoval, ale myslim, že je i žral... ... ale jinak souhlas.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 12:56

Citecka napsal/a:
No, blbej příklad... nejen že se povyšoval, ale myslim, že je i žral...

... ale jinak souhlas.


Na rozdíl od draka ovšem, ten byl úplně blbej a žral panny...
...naštěstí už pošel....asi hlady :D:D:D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#17 Draaca

Draaca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 13:14

Zegga napsal/a:
Na rozdíl od draka ovšem, ten byl úplně blbej a žral panny...
...naštěstí už pošel....asi hlady :D:D:D

Něco proti drakům? :o
  • 0

#18 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 13:33

Dodržujte téma vlákna
  • 0

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 15:13

Proč Goeocaching.cz ?

Ke cachování zdejší stránky určitě nutné nejsou. Spoustu lidí je vůbec nepoužívá.
Mně třeba vyhovuje zdejší cachemapa víc než ta na gc.com (Kdyby se někdo chtěl dohadovat stylem, že ta na gc.com je lepší, aktuálnější atd., nedělejte to, mně zkrátka tato vyhovuje více, nikomu to necpu, tečka.)
Další důvod jsou fóra a přehledný rozcestník na další projekty, eventy, ... I přes občasné flamy se tu člověk kolikrát dozví zajímavé informace a různé technické vychytávky.
+ Pro začátečníky samozřejmě wiki.

Takže, proč ne?:)
  • 0

#20 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2010 - 22:30

Co takhle se vrátit k tématu? Proč na Geocaching.cz? Třeba nechat se tu urážet (viz toto vlákno)... ;) Tak ne, teď už konečně vážně... :P Je tu slušná WiKi. A když v ní něco chybí, můžeš to doplnit, až zjistíš, co. To abys to dopříště znovu nezapomněl. Proč si pmatovat, co nepoužíváš denně. Stačí nahlédnout do WiKi. Třeba na seznam zdrojů GM skriptů pro FF. Je tu rozcestník na důležité projekty. Pro mně je to Geoget, GeoKuk, HGAE, OpenWIG, URWIGO. A to všechno má svá vlákna ve fóru, kde se občas něco zajímavého dozvím o novinkách. Jistě, na GC.com a jejich fórech je toho taky dost. Ale třeba o těch projektech se tam moc nedovíš.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama