Přejít na obsah


Fotka

GSAK a win7 64bit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 15:56

Provozujete nekdo GSAK na 64bitove verzi windows? Instalace se mne podarila, i program jde spustit, ale jakmile chci naimportovat nejake kese, program spadne. Uz mesic jsem neuaktualizoval kesky v navigaci a zacinam byt nervozni. :o
  • 0

#2 dawwid

dawwid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 17:10

GSAK jsem měl na Win7 64b nainstalovanej před nějakou dobou, sice jsem ho nepoužíval normálně (primárně používám GeoGet), ale import normálně fungoval (když jsem s tim zkoušel pracovat). Zkusil bych reinstal a ještě bych počkal jak se vyjádří někdo kdo ho normálně používá ;)
  • 0

#3 Draaca

Draaca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 17:42

Používám GSAK na Win 7 Pro 64-bit na NB i na stolním PC přes půl roku a od začátku bez problémů. Vzhledem k tomu že jsi Premium, tak předpokládám, že importuješ PQ. Nějakou chybovou hlášku ti to před pádem aplikace nebo po něm zobrazí?
  • 0

#4 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 19:07

Ja mel trochu problem pri prechodu z 32 na 64b Win7 a sice v tom, ze se mi nedarilo obnovit databazi ze zalohy.Nakonec se mi to ale povedlo a od te doby funguje bez problemu vcetne importu PQ i samotnych kesek nebo i jinych gpx souboruu.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#5 RuinerCZ

RuinerCZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 20:00

Mam Win7 64b a GSAK 7.6.2 a nemam nejmensi problem, nicmene je pravda ze ja jsem neprechazel jak rika lubik.
  • 0

#6 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2010 - 22:00

použivam na Win7 64bit a na Vista 64bit a všude bez problemu
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#7 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2010 - 8:30

Win7 64bit a GSAK 7.7.3.20 a naprosta pohoda ;) Drive Win XP Spis to bude nejakej "bug" kvuli cemu ti to pada.
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#8 luuu

luuu

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2010 - 10:57

taky používám GSAK na win7 64bit na notebooku a je bezproblémový :D naštěstí
  • 0

#9 prdlik

prdlik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 125 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 11:09

No instaloval jsem hned po ciste instalaci posledni Trial a dela to presne to, co jsem popisoval vyse. GSAK jsem preinstalovaval nekolikrat, hlasku to po padu zadnou nevyda. Proste zmizi z listy. Nevim, co by mu mohlo z ostatnich programu vadit.
  • 0

#10 Draaca

Draaca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2010 - 12:59

Nemůže hrát nějakou roli třeba kde je nainstalovaný + práva k danému adresáři? Já mám GSAK komplet na v D:\Geocaching\sw a běží to bez problémů. Teoreticky kdyby byl v Program Files (x86) + Users na systémovém disku a z nějakého důvodu by nebyla plná přístupová práva k těmto složkám, tak by se mohl chovat nějak špatně. Pokud ho tam máš, zkus ho nainstalovat někam jinam (včetně datových souborů) nebo případně při spouštění zkus pravé myšítko a dát "Spustit jako správce".
  • 0

#11 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 9:21

Mam trochu jiny problem s GSAK na W7 64, chci si vygenerovat statistiku a prubeh se zastavi na DOSovym okne, kde se pise, ze Prikazovy radek byl zakazan spravcem systemu, pokracujte stisknutim klavesy, makro potom jede dal, ale skonci chybovou hlaskou, ze nebylo mozne vytvorit vystup. GSAK jsem spoustel i jako spravce, ale je to stejne. Nevi nekdo, co s tim?
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#12 Draaca

Draaca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 11:51

Těžko říct čím to je způsobené, může to být teoreticky i virem. Každopádně není to tím, že používáš 64-bit Windows 7. Nějaké postupy na opravu jsou na webu (např. http://www.techspot....topic61402.html nebo http://www.experts-e...Q_21072353.html - je to myslím pro WinXP, ale často jsou postupy stejné, protože registry obou systémů jsou podobné). Jinak můžeš zkusit do googlu třeba "Command prompt disabled by administrator press any key to continue", protože v angličtině se toho obvykle najde víc.
  • 0

#13 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 12:26

Virem to neni urcite a verim, ze to dela W7 a nejaky nastaveni omezeni prav, s cimz jsem docela bojoval pri prechodu z XP, jen nevim, kde to zakazat, nebo spis povolit :)
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#14 Draaca

Draaca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 14:03

Ještě jsem trochu hledal, zkus:
1) Do toho řádku ve Startu vepiš "gpedit.msc", stiskni enter
2) Konfigurace uživatele -> Šablony pro správu -> Systém -> Zakázat přístup k příkazovému řádku
3)Otevři to a podívej se co tam máš nastaveno, možnosti jsou: Není nakonfigurováno (default)/Povoleno/Zakázáno
4) Já tam mám Není nakonfigurováno, tak zkus to nebo Povoleno

Zdroj: http://www.computerh...es/ch001005.htm

(Stejného výsledku by se dalo dosáhnout editací registrů, ale tohle je jednodušší.)
  • 0

#15 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 14:27

Super, to bylo ono, diky moc!
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#16 Draaca

Draaca

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 16:16

Nemáš zač :)
  • 0

#17 Inri

Inri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2010 - 20:22

Tohle se delo kamaradovi, kdyz projel HD nejakym inteligentnim sw na odstranovani nepouzivanych souboru a cisteni registru. Smazalo mu to nejake knihovny ze System32. To ale zrejme nebude tvuj pripad, kdyz rikas, ze mas cistou instalaci. Kdyz ti jde GSAK nainstalovat, tak bych to na prava nevidel. Zkus vypnout sluzby zabezpeceni Windows jako je treba Defender. Zkus take funkcni instalaci provedenou na jinem pc prekopirovat na ten problemovy (nakopirovat pres instalaci). Ja to tak delam bezne abych nemusel vsechna nastaveni delat x-krat na vice pocitacich. Jen je treba aby byla stejna verze.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama