Přejít na obsah


Fotka

Vytvoření .plt souboru


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 22:11

Mám k dispozici MapSource, momentálně ve verzi 6.10.2 a GPS eTrex Vista

Potřeboval bych část projetých tras a naklikáním vytvořené objekty, asi kreslením vytvořený track, překonvertovat a uložit do OziExplorer tvaru .plt

Existuje nějaký SW, nejlépe nekomerční, který mi to dokáže zajistit?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 22:20

Mám k dispozici MapSource, momentálně ve verzi 6.10.2 a GPS eTrex Vista

Potřeboval bych část projetých tras a naklikáním vytvořené objekty, asi kreslením vytvořený track, překonvertovat a uložit do OziExplorer tvaru .plt

Existuje nějaký SW, nejlépe nekomerční, který mi to dokáže zajistit?


Uloz v Mapsource jako *.gdb, ten otevri v GPSMapEdit (free) a tam FILE -> EXPORT AS -> ATTACHED WAYPOINTS atd. nebo jako Oziexplorer map.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2006 - 9:53

Mám k dispozici MapSource, momentálně ve verzi 6.10.2 a GPS eTrex Vista

Potřeboval bych část projetých tras a naklikáním vytvořené objekty, asi kreslením vytvořený track, překonvertovat a uložit do OziExplorer tvaru .plt

Existuje nějaký SW, nejlépe nekomerční, který mi to dokáže zajistit?

Myslím, že se tu slučujou dvě věci. Za prvé, projeté (prošlé) trasy neboli track(s), ty Ozi zná pod extenzí *.plt a za druhé naklikané trasy neboli route(s), ty Ozi zná pod extenzí *.rte. Vždyť i ten MapSource je má zařazený v jiných oknech (Routes a Tracks). A teď ten převod ("tracků") z MapSource do "plt". Šel bych na to přes formát *.gpx. V tomto formátu umí MapSource track uložit. A gpx soubor bych importnul do G7toWin (prostý, geniální prográmek :-)), v tomto programu bych data uložil jako plt. Zde by měl být: http://www.gpsinform...towin.htmKterak převést Routes na Tracks či naopak? V TTQV to není problém.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 22:35

Dalsi moznost: vcera jsem konvertoval .gdb na .plt pomoci GPSBabel.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 23:09

Uloz v Mapsource jako *.gdb, ten otevri v GPSMapEdit (free) a tam FILE -> EXPORT AS -> ATTACHED WAYPOINTS atd. nebo jako Oziexplorer map.

Tak tohle funguje, jen musím každý objekt uložit do zvláštního .plt souboru, jinak mi zase zblbnou ty Cyklotrasy, kam ty zákresy nahrávám.

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2006 - 10:56

Myslím, že se tu slučujou dvě věci. Za prvé, projeté (prošlé) trasy neboli track(s), ty Ozi zná pod extenzí *.plt a za druhé naklikané trasy neboli route(s), ty Ozi zná pod extenzí *.rte. Vždyť i ten MapSource je má zařazený v jiných oknech (Routes a Tracks).

Ale já neřeším evidenci prošlých cest, ale potřebuji vytvořit pro import do jiného programu souřadnicovou podobu objektů ve zjednodušené mapě.
A program importuje .plt soubory.
G7toWin mi nenabízel uložení do .plt, ale pokud to má jít, tak se na to ještě podívám.

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 23:18

Tak tohle funguje, jen musím každý objekt uložit do zvláštního .plt souboru, jinak mi zase zblbnou ty Cyklotrasy, kam ty zákresy nahrávám.

GpsMapEditem muzes znovu nacist, otevirat a slucovat dohromady ruzny soubory, je to editor a konverzni nastroj soucasne. Bohuzel s Oziem moc nedelam, takze tyhle veci moc neumim. Zkus badat :-).
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2006 - 11:52

Ale já neřeším evidenci prošlých cest ....


Potřeboval bych část projetých tras ...... překonvertovat a uložit do OziExplorer tvaru .plt


Ale já neodpovídal na potřebu evidence, chtěl jsem jenom upřesnit, že převod naklikané trasy do *.plt chce trochu odlišnou strategii než převod prošlé (či projeté) trasy do *.plt. A že převod prošlé trasy z MapSourcu do *.plt přes G7toWin jde nemůže být pochyb.

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 23:40

To, co jsem tady uvadel mi provedlo naraz dva soubory a to: *.plt a *.wpt. Byly tam krome trasy naklikane body.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2006 - 8:15

GpsMapEditem muzes znovu nacist, otevirat a slucovat dohromady ruzny soubory, je to editor a konverzni nastroj soucasne. Bohuzel s Oziem moc nedelam, takze tyhle veci moc neumim. Zkus badat :-).

Další problémy jsou už na straně příjemce, program chápe více objektů v jednom .plt souboru jako jeden a podle toho se zachová, to jest: vytvoří jeden nesmyslný obrovský objekt.
Ten MapEdit je zajímavý, asi si k tomu přečtu návod :-)

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2006 - 14:05

a jak prevest vyexportovany track(csv soubor) v BeelineGps do *plt?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama