Přejít na obsah


Fotka

Statistiky, problém s mapou krajů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 BakerFT

BakerFT

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 6:34

Zdravím a předem se omlouvám, pokud jsem založil téma, které by už tu někde mohlo být, ale hledáním jsem ho nenašel. Mám posledních pár týdnů problém se statistikama v GeoGetu (nejnovější verze). Konkrétně "Nálezy podle kraje" a "Nálezy podle okresu". Čísla nesouhlasí, i přesto, že jsem natáhl listingy archivovaných keší. Problém vidím v tom, že se mi v "CZ okres" v GG objevuje u některých keší "Hlavní místo praha" (slovo "město" je nesprávně zobrazené jako "místo" ), čili někde je problém s češtinou. Můžete mi prosím poradit? Díky moc.
  • 0

#2 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 7:38

a opravit státy a území si skoušel? Najdeš to v "Databázové nástroje"
  • 0

#3 BakerFT

BakerFT

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 7:41

Zkoušel jsem to právě teď, ale stále při stejném :(. Používám WIN 7 CZ, všude jinde s češtinou nemám problém.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 10:15

To je moc zvlastni, protoze podobnjny problem uz kdysi nekdo mel, ale oproti tomu stoji hromada jinych uzivatelu s W7, kteri nikdy problem nemeli.
  • 0

#5 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 10:52

Mam taktez W7, 2x 64bit verze Ultimate a 1x 32bit Ultimate a zadne problemy nepozoruji ani na jednom z tech pocitacu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#6 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 10:56

Když už bylo téma otevřeno, tak se taky zeptám, i když mě ta jedna nesprávně umístěná keška tolik netrápí. Je někde popsáno, jak se používá ten databázový nástroj na opravu států a území? Marně hledám nápovědu. Keška GC2BFEK leží při hranicích Prahy a Středočeského kraje. Na GC.com je zařazena pod Hlavni mesto Praha, což se odráží ve sloupci Území. Když položku rozkliknu, vidím CZ kraj = Stredocesky, CZ okres = Hlavní město Praha. Pak je samozřejmě u Prahy rozdíl ve statistice nálezů podle krajů a okresů. Nepodařilo se mi zjistit, jak se to dá opravit. Když chci použít databázový nástroj, nic se nestane. Díky za nápovědu, díky níž trochu lépe pochopím tento skvělý program. :)
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 11:12

Tohle neopravis, je to dano nepresnosti polygonu.
  • 0

#8 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 12:25

Tak nějak, řekl bych, že polygon okresu je přesnější než polygon kraje. Z cachí co jsem našel jsem takový problém zaznamenal jenom u GC13QAF s kombinací Olomoucký kraj/okres Svitavy. Leží asi 200m od hranic krajů v místech, kde hranice hodně kličkuje. Jinde, kde běží hranice víceméně rovně nejsou problémy, například GCK98W je správně uváděna jako cache na Slovensku i když leží necelých 100m od hranice. (a nešlo by to řešit přesněji tak, že se podle polygonů zjistí jenom okresy a kraj se potom přiřadí podle nějaké tabulky jaký okres spadá pod který kraj?)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#9 dark.metalswamp

dark.metalswamp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 12:45

Polygon okresů vykazuje určité chyby - pramenící z neaktuálnosti celé vrstvy. Nemám zkušenost s převodem do formátu vhodného pro GG, nicméně mohu nabídnout platnou SHP vrstvu okresů k jaru 2010 někomu, kdo potřebné know-how má. Jako příklad špatného tvaru polygonů mohu uvést město Kostelec nad Černými Lesy (v okrese Kolín, nicméně od ledna 2007 patří do okresu Praha-východ).
  • 0

#10 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 12:47

Tak jsem zkoušel lehce hýbat s hranicí kraje v souborech Praha.txt a Stredocesky.txt v adresáři CZ kraje. Ale i když dám znovu roztřídit podle okresů a krajů, žádná změna nenastane. Asi už to nebudu dál řešit. B)
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 524 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 13:02

aby sis znova priradil ty tagy, tak je u te kesky nedriv smaz! ;)
  • 0

#12 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 14:13

Také mám nyní problém s diaktritikou u krajů ve statistikách... Už jednou se mi to stalo a problém jsem vyřšil smazáním tagů a opětovným přerozdělením... Nyní to ale nepomohlo - tagy v GG mám totiž správně. Zkusím na to večer kouknout, zda nepřijdu na to, kde v převodech znakových sad se tato záhada děje... EDIT: Win 7 CZ x64
  • 0

#13 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 14:18

Už jsem se chtěl zeptal, jak se to dělá, ale našel jsem to. Díky!
  • 0

#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 14:49

Prosba na ty, co predelavali polygony na aktualni - co to dat i ostatnim k dispozici? :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 18:45

To je moc zvlastni, protoze podobnjny problem uz kdysi nekdo mel, ale oproti tomu stoji hromada jinych uzivatelu s W7, kteri nikdy problem nemeli.


Zas tak zvláštní to neni. Mě se to divně chová na WinXP Professional, czdivide tam prostě nefunguje - přestože mám stejný data jako na WinXP Home a Vistách (německé verze), kde to funguje bez problémů. Nějaký problém je v načtení polygonů, pokud soubor přejmenuju na jméno bez diakritiky, tak to funguje okamžitě. Prostě soubory s diakritkou v názvu jsou ignorovaný.

  • 0
MaFa

#16 pourovi

pourovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2010 - 19:55

BakerFT: Mam Win7 Home a mam ten samy problem. Pokud to vyresis, dej mi prosim vedet. Tady se misto diakritiky zacaly resit hranice kraju. :( Diky moc.
  • 0

#17 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 27 září 2010 - 16:47

S474N napsal/a:
Prosba na ty, co predelavali polygony na aktualni - co to dat i ostatnim k dispozici? :)


Taky se primlouvam ... Diky.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 842 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 9:31

XiXi_team napsal/a:

S474N napsal/a:
Prosba na ty, co predelavali polygony na aktualni - co to dat i ostatnim k dispozici? :)


Taky se primlouvam ... Diky.


Aktualizoval jsem polygony krajů, ale neudělal jsem ještě všechny. A pak je problém s okresy...
  • 0

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 842 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 9:31

dark.metalswamp napsal/a:
Polygon okresů vykazuje určité chyby - pramenící z neaktuálnosti celé vrstvy. Nemám zkušenost s převodem do formátu vhodného pro GG, nicméně mohu nabídnout platnou SHP vrstvu okresů k jaru 2010 někomu, kdo potřebné know-how má. Jako příklad špatného tvaru polygonů mohu uvést město Kostelec nad Černými Lesy (v okrese Kolín, nicméně od ledna 2007 patří do okresu Praha-východ).


Co to obsahuje ?
  • 0

#20 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2010 - 10:51

Mně nesedí počet nalezených keší v Praze. Pokud je statistika za kraje, udává počet 837, za okresy 838, viz můj profil. Může to souviset s probíraným tématem? GG je verze 2.4.1.581, GGStat2 v.2.31a, MS WinX s aktuální sadou záplat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama