Přejít na obsah


Fotka

Kroužek Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#21 bucifal-cz

bucifal-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 9:47

Dobrej nápad Martine.V plánu je jen ukázat na netu co a jak a pak v u ddm schovanou kešuli.Jen jak s tím začít.Pak už musí každý sám na co stačí.Snad to nebude tak zlý.......věřím
  • 0

#22 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 9:50

Tomuhle se nijak neubráníme a pokud je vedoucí kroužku rozumný, začne hrát hru s dětma na falešných keškách a později teprve "až složí zkoušky" na ostrých keších. Už dneska keše loví různé skautské a turistické oddíly, provozuje se to v rámci školních klubů atd. Zatím jsem tady nezaznamenal žádný nářek, že by nějaká partička dětí z nějakého kroužku zničila keš, tak zůstanme v klidu. Možná je lepších pár poučených dětí z kroužku než partičky začínající samostatně podle článku v ABC nebo Zahrádkáři.
  • 0

#23 bucifal-cz

bucifal-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 9:58

Sobíku.Děkuji za jeden kladný názor.To jak píšeš ze zkouškama je moc dobrý nápad :-D . Jinak máš pravdu a cítění jako já.Taky si myslím že je lepší se to dovědět od někoho kdo tomu trošku rozumí a ví o co jde.A jak jsem psal,nechci tomu dělat velkou reklamu,nechci mít kroužek plný dětí.Jen kdo opravdu ví o co trošičku jde tak přijde.Vím jak sem tápal já kdysi. ( hlavní je najít a vrátit ) ....Ale jinak děkuji Sobíku
  • 0

#24 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 10:25

No nevim - dost lidi ma pocit, ze geocachong konci. Ale je to opravdu kvuli nejake "masovosti". IMO nesmysl. Je normalni, ze hra, ktera je uspesna se stava popularni. A je normalni, ze popularni vec je medializovana. O geocachingu se dnes vseobecne vi. Proto mi prijde super, kdyz nekdo rozumnym zpusobem vede krouzek, kde se lidi muzou naucit co a jak - z toho muze vzejit dost dobrych kaceru. Rozhodne vic, nez z obecneho davu samouku. A strach ze zniceni kesky? No, nevim jestli je to otazka veku - moji kes zlikvidovali cca 25-28ti leti, zatimco skupinka 13ti letych si ji v pohode uzila. IMO to tedy neni o veku, ale o pristupu. O tom, jak je kdo veden. Diky boze tedy za rozumne vedene krouzky, kde se kdokoliv muze naucit co a jak delat...
  • 0

#25 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 10:28

sobikovi napsal/a:
Tomuhle se nijak neubráníme a pokud je vedoucí kroužku rozumný, začne hrát hru s dětma na falešných keškách a později teprve "až složí zkoušky" na ostrých keších. Už dneska keše loví různé skautské a turistické oddíly, provozuje se to v rámci školních klubů atd. Zatím jsem tady nezaznamenal žádný nářek, že by nějaká partička dětí z nějakého kroužku zničila keš, tak zůstanme v klidu. Možná je lepších pár poučených dětí z kroužku než partičky začínající samostatně podle článku v ABC nebo Zahrádkáři.


Ano. Proto jsem dětem z turistického oddílu DDM udělal přednášku o GC.
A jak už jsem psal, s jiným oddílem jsme i lovili, ale daleko od civilizace i domova.
A jak už jsem taky psal, jeden bukša z toho oddílu už mi kešku blízko domova poničil, aby se "vytáhl" před kamarádem. Ten mi to však napráskal.

Tak, jak to Bucifal teď píše, to vypadá neškodně.
  • 0

#26 bucifal-cz

bucifal-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 10:34

Samozřejmě že nechci aby došlo k likvidaci něčích kešek a hlavně respektuji všechny kamarády kteří mě do toho dostaly.Chci jen pomoct.....
  • 0

#27 zajici-13570

zajici-13570

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 10:51

Opravdu si myslíte, že ty děti, které ve volném čase navštěvují turistický nebo jiný podobný kroužek jsou nebezpečím pro geocaching? Budou-li dobře vedeny, nejenom po technické stránce věci, ale i z hlediska mravního, jsou naopak nadějí, že se tato hra bude zase hrát fér. Děti si totiž ještě umějí hrát! Ne jako někteří pro mne nepochopitelní lovci bodů, kteří se neobtěžují maskovat se při odlovu, kteří neváhají podvádět v mysterkách, zajet autem do lesa až ke kešce, rozebrat zeď nebo obchodovat stylem: vezmu si co se mi líbí a zanechám kaštan. Myslíte si, že parta dospělých na kolech nadělá menší pohromu kolem skrýše, než parta dětí. Obsah kešek, které vlastníme, bývá při kontrole velmi žalostný, aniž by je navštívil jakýkoli oddíl mládeže. Možná je to spíše výzva pro zkušenější z nás, aby tyto aktivity udrželi ve správné míře.
  • 0

#28 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 11:01

Taky možnost
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#29 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 11:16

zajici napsal/a:
Opravdu si myslíte, že ty děti, které ve volném čase navštěvují turistický nebo jiný podobný kroužek jsou nebezpečím pro geocaching? Budou-li dobře vedeny, nejenom po technické stránce věci, ale i z hlediska mravního, jsou naopak nadějí, že se tato hra bude zase hrát fér. Děti si totiž ještě umějí hrát! Ne jako někteří pro mne nepochopitelní lovci bodů, kteří se neobtěžují maskovat se při odlovu, kteří neváhají podvádět v mysterkách, zajet autem do lesa až ke kešce, rozebrat zeď nebo obchodovat stylem: vezmu si co se mi líbí a zanechám kaštan. Myslíte si, že parta dospělých na kolech nadělá menší pohromu kolem skrýše, než parta dětí. Obsah kešek, které vlastníme, bývá při kontrole velmi žalostný, aniž by je navštívil jakýkoli oddíl mládeže. Možná je to spíše výzva pro zkušenější z nás, aby tyto aktivity udrželi ve správné míře.


Také se domnívám, po počátečním znechucení, že se v podstatě žádné tak velké zlo při dobrém vedení neděje. Co se týká městských keší, tyto velmi pravděpodobně nebudou předmětem zájmu /opravdu si nedovedu představit jak by to vedoucí zvládal uhlídat/, a při výletu do přírody je to myslím v pohodě. Navíc nějaká ta příprava v klubovně, atd., princip trejdu, apod..., to bude oukej.
  • 0

#30 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 11:56

bucifal-cz napsal/a:
Sobíku.Děkuji za jeden kladný názor.To jak píšeš ze zkouškama je moc dobrý nápad :-D . Jinak máš pravdu a cítění jako já.Taky si myslím že je lepší se to dovědět od někoho kdo tomu trošku rozumí a ví o co jde.A jak jsem psal,nechci tomu dělat velkou reklamu,nechci mít kroužek plný dětí.Jen kdo opravdu ví o co trošičku jde tak přijde.Vím jak sem tápal já kdysi. ( hlavní je najít a vrátit ) ....Ale jinak děkuji Sobíku


Super nápad, rád se také přihlásím a Olivín taky. Moc se těšíme na nové informace. Kolik stojí vstup do takového kroužku? A kdy to tedy už začne?
  • 0
Galdra

#31 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 12:00

My s nasim skautskym oddilem lovime, vetsinou se tak dostanu na kese, kam bych se treba ani sam nevydal. Decka maji svoje ucty, nekteri lovi sami, treba na dovolenych. Bavi je to, me to s nima bavi, takze kde je problem? Je to hra a podle me je pro kazdeho kdo ji chce hrat, ne jen pro ty vyvolene, co to stihli driv. Maji tak moznost se me zeptat co a jak. Verim v jejich skautstvi, ze nebudou mit potrebu nekomu jeho kesky nicit. Mimochodem, kdyz nekdy lovime ve meste, tak takova banda skautiku je natolik napadna, az je naprosto nenapadne, co ze to tam vlastne delaji, takze se daji lovit kesky vpodstate s mudly za zady.
  • 0

#32 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 12:05

Super nápad, rád se také přihlásím a Olivín taky. Moc se těšíme na nové informace. Kolik stojí vstup do takového kroužku? A kdy to tedy už začne?

Ještě by se chtěl přihlásit MaK_cz ale stydí se přihlásit. V lavici by chtěl sedět s Etigem...
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#33 bucifal-cz

bucifal-cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 12:09

Galdro a Olivíne.To i já od vás se spíše kolikrát učím.A jsem rád za každou pomoc.Tohle bude jen kde a co najít základního na gc.com a cz.A jsem rád že jste mi pomohly hodně ze začátku.....a i teď
  • 0

#34 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 12:30

Olivin napsal/a:

Super nápad, rád se také přihlásím a Olivín taky. Moc se těšíme na nové informace. Kolik stojí vstup do takového kroužku? A kdy to tedy už začne?

Ještě by se chtěl přihlásit MaK_cz ale stydí se přihlásit. V lavici by chtěl sedět s Etigem...

A budou diplomy? :P
  • 0

#35 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 12:52

Nenapíšu nic nového, jen podpořím nápad. Myslím si totiž, že je v jádru dobrý. Víc, než publicita, mi vadí názory některých kolegů, kteří by z geocachingu rádi viděli uzavřený elitní klub, nebo ještě lépe nějakou lóži ve stylu svobodných zednářů. Vážení, přestaňme si myslet, že děláme něco výjimečného nebo tajemného. Neděláme. Jenom si hrajeme, bavíme se. Je to taková šipkovaná za použití nových technologií. Kdo chce, ať se klidně přidá. Ještě jednou - držím palce nápadu a přeju hodně příjemných zážitků.
  • 0

#36 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 13:12

U nás v Mohelnici skautskej oddíl Delfíni taky kešuje. A né jen že keše navštěvují, ale i zakládají. Jejich keše sou uplně perfektní a rozhodně stojí za návštěvu. Takže nějaký fóbie, že děcka keše jen ničí sou podle mě pořádně přitáhnutý za vlasy.
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#37 baron12

baron12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 13:13

Je ty děti nechte, ať se v kroužku naučí základy geocachingu. Do takového kroužku jde dítě, které ví co to je geocaching, ale potřebuje nasbírat první vědomosti a zkušenosti. A je dobře, že se to naučí od zkušeného kačera. Takové malé desetileté káče, které se do kešování pustí samo, dokáže napáchat v realitě pěknou neplechu. A když neví, tak se zeptá tady na fóru a hned je nekompromisně odkázáno, ať čte geowiki. Bucifalovi přejeme, ať mu jde s dětma práce od ruky a ať nám vychová jen ty nejlepší kačery.
  • 0
Hledejte a najdete!

#38 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 14:40

mh.mail napsal/a:
Nenapíšu nic nového, jen podpořím nápad. Myslím si totiž, že je v jádru dobrý.

Víc, než publicita, mi vadí názory některých kolegů, kteří by z geocachingu rádi viděli uzavřený elitní klub, nebo ještě lépe nějakou lóži ve stylu svobodných zednářů.
Vážení, přestaňme si myslet, že děláme něco výjimečného nebo tajemného. Neděláme. Jenom si hrajeme, bavíme se. Je to taková šipkovaná za použití nových technologií. Kdo chce, ať se klidně přidá.

Ještě jednou - držím palce nápadu a přeju hodně příjemných zážitků.


Pravda,pravda. Také díky zmedializování jsme se k tomu dostali i mi. S ovládáním PC mě trumfne kdejaký šesťák, a jak by si jinak obyčejný smrtelník, který necestuje po USA a jiných státech, k této hře čuchl ? Pořád bude lepší, když se o tom někdo dozví a něco se přiučí od zkušenějších, než by si našel zábavu v hledání a nedejbože likvidaci na vlastní pěst (bohužel i tací jsou). Dnes je GPS v kdejakém mobilu, všude je zmiňována podpora geocachingu tak to samosebou přináší nové lidi. A ty co to nebude bavit, tak jak rychle začali, tak taky rychle skončí. A je jich hodně !
Tak ať jich aspoň pár vydrží do dospělosti a zakládají keše. Pořád je jich tu jaksi málo :D
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#39 DShay

DShay

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 54 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 18:50

Tak sem si pročetl vlákno a některé ty reakce...nevím, jestli se mi udělalo víc špatně a nebo "smutno"...člověk si myslí, že hra je to více méně přátelská pro všechny, ale někteří si myslí, že ne...no co, to už je ta naše povaha česká. Bát se dětí, co chodí do skautských nebo turistických oddílů? bát bychom se měli "mládeže" popíjející Božkova z flašky v devět večer na autobusový zastávce. Nápad je to určitě perfektní - mít tak nějaký klub někde poblíž! nechápu logiku myšlenky - děti jsou malé->jsou hloupé->zničí keše...přitom nejvíc hloupých lidí, které znám, oslavilo minimálně dvacetiny... Takže, zkrátka, všem, co podobné aktivity chtějí pro děti pořádat přeju hodně energie a nadšení!
  • 0

#40 ivysek

ivysek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2010 - 23:11

Asi bych se měla představit :) JÁ JSEM TO DÍTĚ Z KROUŽKU B) je mi 27 let, o geocaching jsem se zajímala už dřív, ale skončilo to na nedostatku informací od někoho, kdo už to dělá. Plánuji chodit na výlety se svými dvěma malými dětmi a naučit je, že poctivost a ohleduplnost se vyplatí nejen při geocachingu. Takže nějakého hromadného ničení kešek se fakt bát nemusíte...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka