Přejít na obsah


Fotka

Spojení více tras v jednu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2006 - 20:02

Ahoj, chtel bych se zeptat zda neznate nejaky soft ktery by dokazal spojit několik prošlích tras v jednu. Když si stáhnu prošlou trasu do MapSource tak je ACTIVELOG většinou rozdělen na několik částí (nepřišel jsem na to podle čeho se to dělí ale asi to bude vyp/zap přístroje nebo po ztrátě signálu). V MapSource jsem nenasel zadny inteligentni zpusob (zkopirovani jednotlivych bodu v jedne trase a vlozeni do jine me prijde silne neprakticke kdyz je cely vylet "rozkouskovan" na vickrat) jak jednotlive trasy spojit.
Diky
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2006 - 20:22

Ahoj, chtel bych se zeptat zda neznate nejaky soft ktery by dokazal spojit několik prošlích tras v jednu. Když si stáhnu prošlou trasu do MapSource tak je ACTIVELOG většinou rozdělen na několik částí (nepřišel jsem na to podle čeho se to dělí ale asi to bude vyp/zap přístroje nebo po ztrátě signálu). V MapSource jsem nenasel zadny inteligentni zpusob (zkopirovani jednotlivych bodu v jedne trase a vlozeni do jine me prijde silne neprakticke kdyz je cely vylet "rozkouskovan" na vickrat) jak jednotlive trasy spojit.
Diky

Prave jsem taky poprve resil tenhle problem. Dnes jiz umrly Magellan 315 vsechny body vzdy spojil do jedne trasy. Legend to dela jinak, coz ma sve vyhody i nevyhody. Moznosti mapsourcu jsem moc nezkoumal a spojil to OziExplorerem.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2006 - 20:38

Ahoj, chtel bych se zeptat zda neznate nejaky soft ktery by dokazal spojit několik prošlích tras v jednu. Když si stáhnu prošlou trasu do MapSource tak je ACTIVELOG většinou rozdělen na několik částí (nepřišel jsem na to podle čeho se to dělí ale asi to bude vyp/zap přístroje nebo po ztrátě signálu). V MapSource jsem nenasel zadny inteligentni zpusob (zkopirovani jednotlivych bodu v jedne trase a vlozeni do jine me prijde silne neprakticke kdyz je cely vylet "rozkouskovan" na vickrat) jak jednotlive trasy spojit.
Diky


Bez problemu to lze spojovat pomoci COPY-PASTE pres clipboard. jen je potreba kazdy log otevrit, kopirovat do schranky primo body a spojovat v casove posloupnosti. Delam to takhle odjakziva a neni to nijak zvlast komplikovane, i slozitejsi rozkouskovane trasy takhle spojim do minutky. Mozna je to otazkou praxe. Zpocatku se mi to taky nelibilo, ted mi to necini zadne problemy. Rozkouskovane je to obvykle kvuli vypadku signalu, nebo kvuli vypnuti GPS.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2006 - 20:48

Ahoj, chtel bych se zeptat zda neznate nejaky soft ktery by dokazal spojit několik prošlích tras v jednu. Když si stáhnu prošlou trasu do MapSource tak je ACTIVELOG většinou rozdělen na několik částí (nepřišel jsem na to podle čeho se to dělí ale asi to bude vyp/zap přístroje nebo po ztrátě signálu). V MapSource jsem nenasel zadny inteligentni zpusob (zkopirovani jednotlivych bodu v jedne trase a vlozeni do jine me prijde silne neprakticke kdyz je cely vylet "rozkouskovan" na vickrat) jak jednotlive trasy spojit.
Diky



MapSource 10.0.2 na to má nástroje a funguje to perfektně
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2006 - 20:47

Bez problemu to lze spojovat pomoci COPY-PASTE pres clipboard. jen je potreba kazdy log otevrit, kopirovat do schranky primo body a spojovat v casove posloupnosti. Delam to takhle odjakziva a neni to nijak zvlast komplikovane, i slozitejsi rozkouskovane trasy takhle spojim do minutky. Mozna je to otazkou praxe. Zpocatku se mi to taky nelibilo, ted mi to necini zadne problemy. Rozkouskovane je to obvykle kvuli vypadku signalu, nebo kvuli vypnuti GPS.

Legend kouskuje, pokud jsem dobre vypozoroval, i v pripade delsi zastavky na jednom miste nebo prudke zmeny prumerne rychlosti (treba oddeli usek kde jsem se hodinu plazil pet kilometru od useku, kde jsem po usednuti do auta stejnou vzdalenost urazil za par minut). Takze to pusobi dojmem, ze se snazi nejak tu trasu logicky rozdelovat, nekdy se mu to dokonce i docela dari... // ackoliv ted me napada, behem prestavky casto strcim pristroj treba do kapsy, behem nakladani ucastniku a kramu do auta taky, nebo ho na chvili pohodim na sedadlo atd... takze i tahle logicky vyhlizejici preruseni mohou byt zpusobena ztratou signalu. tak jsem se sam zpochybnil, a zbyva konstatovat, ze jak a proc ktery pristroj kouskuje trasu je asi otazka pro jeho designery a vyrobce.. pokud je to vubec dulezite. Nejspis neni.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2006 - 21:29

MapSource 10.0.2 na to má nástroje a funguje to perfektně


10.0.2 neznam
posledni , co mam je 6.10.2 ... :-)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2006 - 22:15

MapSource 10.0.2 na to má nástroje a funguje to perfektně

Nešlo by to popsat šířeji?

  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 April 2006 - 9:36

MapSource 10.0.2 na to má nástroje a funguje to perfektně

Diky,
je to tam trochu ukryte :)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 April 2006 - 7:39

Legend kouskuje, pokud jsem dobre vypozoroval,.....

Kouskuje při ztrátě signálu.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2006 - 23:08

Nešlo by to popsat šířeji?


na tom není nic složitého. v MapSource 6.10.2 (stahneš z WWW.garmin.com) (v minulém přízpěvku jsem se asi upsal ve verzi) si navolíš ve "view" "show toolbars" "track edit" - přibudou ti ikony. z nich navolíš "track join tools" (vlnovka spojená +) a potom už jen klikneš myšákem na poslední bod prvního tracklogu a potom první bod dalšího tracklogu a máš spojeno. máš-li dva tracklogy v levé části tak po operaci tam bude jeden spojený a totéž v mapě. pak už jen uložit ......
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 24 April 2006 - 9:31

na tom není nic složitého. v MapSource 6.10.2 (stahneš z WWW.garmin.com) (v minulém přízpěvku jsem se asi upsal ve verzi) si navolíš ve "view" "show toolbars" "track edit" - přibudou ti ikony. z nich navolíš "track join tools" (vlnovka spojená +) a potom už jen klikneš myšákem na poslední bod prvního tracklogu a potom první bod dalšího tracklogu a máš spojeno. máš-li dva tracklogy v levé části tak po operaci tam bude jeden spojený a totéž v mapě. pak už jen uložit ......

Tak přesně to jsem také potřeboval, řešil jsem to doposud jako Mion. Je pravda, že člověk časem získá zručnost v Copy a Paste, ale toto je daleko luxusnější. Další funkce rozdělování, mazání a kreslení tracků jsou také fajn. Díky .
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama