Přejít na obsah


Fotka

Jak ochránit moje děti před napadením psa???


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
39 odpovědí na toto téma

#21 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 22:39

sumie-dh napsal/a:
*tak trošku nechápe,proč se s něčím takovým někdo obrací zrovna GC forum*


Ja zase nechapu, proc nekteri musi stale prudit, misto toho, aby si precetli, ze dotaz je ve skupine temat mimo geocaching.
  • 0

#22 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 413 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 22:44

czcharlie napsal/a:
Tak nevím, ale podle nadpisu napadají děti psa a ne naopak :D

nebut detailista:D
  • 0

#23 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 22:51

k-lord napsal/a:
Ja zase nechapu, proc nekteri musi stale prudit, misto toho, aby si precetli, ze dotaz je ve skupine temat mimo geocaching.


Protože to celé vypadá jako provokace?
  • 0

#24 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 23:05

Fredy176 napsal/a:
jednoduché - zavolat policii v době, kdy pes pobíhá po venku a majitel není doma. V takovém případě musí policie kontaktovat útulek a ten psa odchytí. Problém se psem vyřešen .... a majitele by zasloužil po tlamě.

Jsem pejskař, ale pobýhání psů po venku bez dozoru a řádného vycviku netoleruji a je jedno o jaké plemeno se jedná. Jednou po mém psovi (který byl na vodítku) vystaroval na volno puštění jezevčík a majitelé nereagovali na prosbu aby si psa uvázali. Psa jsem nakopnul a z majitelů vytřískal 500 na nový antiparazitní obojek, který "Daneček" roztrhl.


Mně osobně velmi blízký názor. Ač máme psy, neřekl bych o sobě pejskař, protože to má ne zrovna dobrý přídech. Ale to je jedno... Máme v ulici také idiota, kterému pes vládne. Našeho psa ten jeho pes napadl 3x (náš byl vždy na vodítku, tamten mimo kontrolu majitele - přestože byl přítomen), psíka sousedů zabil, psíka dalších sousedů téměř zmrzačil, pokousal další sousedku, když bránila svého psa. Postupoval bych úplně stejně, jak je naznačeno. A pokud by se policie zdráhala, trval bych na tom, aby zajistili odchyt "potulného" psa. V našem případě tedy stačilo, když jsem majiteli (ne "pánovi") psa řekl, že když bude na volno, tak ho zabiju. Od té doby ho na ulici nepouští. Nejsem žádný ranař, naposledy jsem se pral někdy na základce, ale zabralo to.

EDIT: když bude na volno ten pes, ne majitel - tak drsnej nejsem :-)
  • 0

#25 Tommu

Tommu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2010 - 23:27

Před 14 dny jsme byli na Krétě a já si udělal takový menší pěší výlet na nedaleké kopce lovit keše. Po cestě zpět jsem šel kolem takového místního JZD a odtud se na mě otevřenými vraty vyřítili tři psi. Dva zastavili u vrat, ale jeden byl odvážnější a běžel směrem ke mě. Nebylo to moc příjemný, tak jsem zkusil osvěčenou metodu, která funguje u nás a překvapilo mě, že i na řecké psy to fungovalo. Stačilo se sehnout a rukou jakoby sebrat kámen. Pes na nic nečekal a odběhl. Sice jak jsem se zvedl, tak zase popoběhl ke mě, ale další sehnutí ho vyděsilo, že utekl dále a při dalším pak ještě dále. Asi to mají psi v genech. :)
  • 0

#26 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 0:00

A nebo už nějakou ránu šutrem koupil ...
  • 0

#27 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 0:06

otravit-psa napsal/a:
Ahoj

můj dotaz " jak otrávit psa " byl okamžitě smazán, tak se holt zeptám jinak.

Co mám dělat se psem v naší ulici, který neustále napadá moje děti ?

1, domluva s majitelem = 0 (pes je volně vypuštěn 24h)
2, reakce městské policie a obecního úřadu = 0
3, dcera (8let) napadená 2x, syn (6let) 1x pokousán, pes nemá očkování !!!

Děti se panicky bojí vyjít z domu, nebo jít sami domu !!!

Tak jen doufám, že všichni co se zastanou toho chudáka psa, někdy zažijou ten pocit, když se jejich osmileté dítě pomočí strachem, když na něj vystartuje pes bez majitele.
Za případné rady jak se psa "zbavit" děkuji


Teda, tebe bych chtěl mít doma... B)

Jestli si nejseš schopnej poradit s čoklem, natož s majitelem, asi bys neměl chodit na ulici... a tentokrát to myslím skoro vážně.
Jak to vychováváš ty svý děti? Aby se o sebe neuměly postarat? Pokřikováním o pomoc a kňučením o úděsným bezpráví to totiž nesvedeš.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#28 gepees

gepees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 0:10

tomarctus napsal/a:
Napadené Děti psem se vyznačují kousným zraněním a ty jsi povinna se zraněným dítětem jít na ošetření k lékaři a ten je povinnen to nahlásít policii a ta je povinna to řešit. Pokud tvé dítě není pokousané, čemu teda říkáš neustálé napadání. Připadá mi to nějaké přitažené za vlasy, že by se tím kdokoliv odmítal zaobírat.

Presne tak, taky se mi to nejak nezda. Staci zajit s pokousanim k lekari a zbytek uz se zaridi sam. Pokud jsi se synem nebyl u lekare, jedna se o naprostou nezodpovednost. Pred par lety me pokusal pes a vubec jsem netusil, ze to takto automaticky funguje. Lekar informuje Policii, majitel psa musi do 24 hodin dodat vysledky vysetreni na vzteklinu, jinak si pro nej jedou atd. Vzteklina je priserna nemoc a nesmi se nic podcenit. Kdyz se na ni prijde az podle priznaku, tak je pozde. H.
  • 0

#29 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 6:29

Hmm ... pokud lékař po ošetření dětí nekontaktoval Policii, stěžuj si i na lékaře. A jak píše Gepees, pokud se vzteklina včas neléčí, může být smrtelná. A neočkovaný pes, je časovaná bomba. Psy mám ráda a velmi mne mrzí, musím-li je v zájmu své ochrany nějak načechrat. Ale už mne párkrát sundali z kola. Vozím s sebou takový obušek s elektrošokem. Zatím použit 2x , úspěch okamžitý. Pes s kníknutím prchnul. (jeden skorovlčák a jeden čertví co, asi cosi s boxerem). A plně souhlasím s Citeckou. Nekňourej a jednej. Neber to na lehkou váhu. Pes je tvor smečkový a hierarchie je mu svatá. Nechápe, že my ji nemáme. Stavíš-li se k němu podřízeně, bude se tak chovat. Vycítí to na velkou dálku.
  • 0

#30 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 6:37

No, asi bych rovnou zavolal odchytovou službu. Ale jinak na psa velmi pomůže i obyčejný pepřový sprej za cca 90,- Když ani to ne, tak flobertka - není na ní potřeba zbroják, nestojí zas tak moc, ale psa to naučí už natrvalo...
  • 0

#31 staska

staska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 6:48

No podle dotazu bych asi spíše chránil psa před jeho agresivními dětmi. Děti mohou být napadeny psem nebo napadnou psa. Ten češtin, ach jo
  • 0

eTrex Legend, evolve touchTraxx, GPSmap 60CSx + 8GB microSDHC, Oregon 450


#32 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 6:52

Po přečtení všech příspěvků mi nezbývá než reagovat.. Mylsím si, že se psy mám poměrně vemi dobré a letité zkušenosti a vím, že děti se psů sami od sebe nebojí (mám spíš problém, aby moje dítě kde co nehladilo). Ale k věci - agresivních psů je jak šafránů. Většinou jsou to psi, kteří se bojí a útočí ze strachu nebo "jen hájí" svoje teritorium. Pokuid se mu postavím na odpor, zpravidla uteče.. Ano, nejen mé psy, ale i mě už také psi napadli.. Né každý, ale dovede rychle a správně reagovat a ne každý si věří. Takže pokud opravdu dojde k napadení = pokousání psem - nikdo na nic nečekejte a IHNED vyrazte k lékaři (injekce do břicha proti vzteklině v případě, že pes není oškovaný = povinnost ze zákona, jsou velmi bolestivé) Pak už je to opravdu ráz na ráz - lék.posudek na policii a ke správnímu řízení - náhrada za léčení + pokuta +klidně i utracení psa. Pokud ovšem pejsek "jen radostí vyskočí" dítě je automaticky ve smečce bráno jako něco, co se musí naučit lovit a vychovávat hrou, tak nejde o napadení a je třeba děti naučit jak se chovat. Pokud se jedná a malé plemeno, čupnout a natáhnout ruku, u velkého se raději zády ke psovi schoulit (převaha v kg často doprovází nepříjemný pád dítěte.. více v kterékoliv příručce o psech..
  • 0

#33 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 7:57

k původnímu příspěvku... neschopnost tebe i tvé rodiny si s tím poradit je neskutečná... při prvním napadení a navštívení lékaře to celé končí na stole PČR, ta pokud nejedná, tak to můžeš snadno urgovat, protože věc má přidělené spisové číslo... pokud jsi nebyla s dítětem u lékaře, tak se nediv, že máš problém... mimochodem co děti tomu psu prvotně provádí? nemusí to být jen tvoje, ale pes sám od sebe málokdy zaútočí, pokud nemá důvod... Sousedům psa malá děcka přes plot napadala a pak se jejich maminka hrozně divila když na ně automaticky rovnou vrčel...
  • 0

#34 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 8:33

Patřím k těm, kdo považují tento příspěvek za provokaci. Většině asi uniklo původní vlákno od stejného anonyma. To bylo včera večer adminem po právu smazáno. "Otravit-psa" v něm hledal/a radu jaký jed použít, jaká dávka je vhodná, zda jej zabalit do buřtu či podat jinak. V tomto příspěvku rovněž uvedl/a, že se jedná o psa o hmotnosti 4 kg. Nějak nemůžu uvěřit, že s takovým psem (či jeho majitelem) si nedokáže normální člověk poradit sám. Dál to nehodlám komentovat.
  • 0

#35 myspsb

myspsb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 8:46

asi by se hodilo toto vlákno zamknout 4 kg? - tak to je fakt k smíchu, vlastně k pláči..
  • 0

#36 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 172 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 8:47

kulhal napsal/a:
Patřím k těm, kdo považují tento příspěvek za provokaci. Většině asi uniklo původní vlákno od stejného anonyma. To bylo včera večer adminem po právu smazáno. "Otravit-psa" v něm hledal/a radu jaký jed použít, jaká dávka je vhodná, zda jej zabalit do buřtu či podat jinak. V tomto příspěvku rovněž uvedl/a, že se jedná o psa o hmotnosti 4 kg. Nějak nemůžu uvěřit, že s takovým psem (či jeho majitelem) si nedokáže normální člověk poradit sám. Dál to nehodlám komentovat.

To že bylo původní vlákno smazáno mne docela nakrklo. Dnes k nám přijede tchýně, tak jsem potřeboval inspiraci. :)
  • 0

#37 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 8:50

kulhal napsal/a:
Patřím k těm, kdo považují tento příspěvek za provokaci. Většině asi uniklo původní vlákno od stejného anonyma. To bylo včera večer adminem po právu smazáno. "Otravit-psa" v něm hledal/a radu jaký jed použít, jaká dávka je vhodná, zda jej zabalit do buřtu či podat jinak. V tomto příspěvku rovněž uvedl/a, že se jedná o psa o hmotnosti 4 kg. Nějak nemůžu uvěřit, že s takovým psem (či jeho majitelem) si nedokáže normální člověk poradit sám. Dál to nehodlám komentovat.


Aha, v tom případě doporučuji jako krmnou dávku pro toho, kdo to to píše, méně trávy a jít do...
  • 0

#38 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 8:52

Jo tak. Taky jsem původní neviděl. Zamkněte to. Nějakej nedomrlec večer selhal a aby to z něj spadlo, vyprovokoval tu nesmyslnej flejm, aby se pobavil, jak ty pejskomilové zase budou vyskakovat... a my blbci mu to tady plníme B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#39 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 9:03

myspsb napsal/a:
Po přečtení všech příspěvků mi nezbývá než reagovat.. Mylsím si, že se psy mám poměrně vemi dobré a letité zkušenosti a vím, že děti se psů sami od sebe nebojí (mám spíš problém, aby moje dítě kde co nehladilo). Ale k věci - agresivních psů je jak šafránů. Většinou jsou to psi, kteří se bojí a útočí ze strachu nebo "jen hájí" svoje teritorium. Pokuid se mu postavím na odpor, zpravidla uteče.. Ano, nejen mé psy, ale i mě už také psi napadli.. Né každý, ale dovede rychle a správně reagovat a ne každý si věří. Takže pokud opravdu dojde k napadení = pokousání psem - nikdo na nic nečekejte a IHNED vyrazte k lékaři (injekce do břicha proti vzteklině v případě, že pes není oškovaný = povinnost ze zákona, jsou velmi bolestivé) Pak už je to opravdu ráz na ráz - lék.posudek na policii a ke správnímu řízení - náhrada za léčení + pokuta +klidně i utracení psa. Pokud ovšem pejsek "jen radostí vyskočí" dítě je automaticky ve smečce bráno jako něco, co se musí naučit lovit a vychovávat hrou, tak nejde o napadení a je třeba děti naučit jak se chovat. Pokud se jedná a malé plemeno, čupnout a natáhnout ruku, u velkého se raději zády ke psovi schoulit (převaha v kg často doprovází nepříjemný pád dítěte.. více v kterékoliv příručce o psech..


Nezlob se na mě, ale nevím proč bych měl studovat psí mentalitu jen kvůli tomu, že si někdo psa nedokáže ohlídat. Psy jsme doma mívali, takže nejsem jejich nepřítelem (kočky jsou stejně lepší!), ale někdy na cestách krajem opravdu trnu co se ke mně (a s jakým výrazem ve tváři) hrne. Zatím jsem to vždycky vyřešil smírně, ale opravdu se nedivím, že sem tam někdo psa jednoduše zastřelí, aby měl pokoj. Viz první věta co píšu.
  • 0
__________________________________________
Tulák chodí bezcílně světem,
cestovatel se kochá krásami světa,
poutník hledá pravdu Boží.

#40 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2010 - 9:05

k-lord napsal/a:
Ja zase nechapu, proc nekteri musi stale prudit, misto toho, aby si precetli, ze dotaz je ve skupine temat mimo geocaching.

tim se myslí, že to jsou témata mimo geocaching, ale kde se baví geocacheři. Neni to pro to, aby sem přišel kdokoliv a debatoval o čemkoliv.

Rad, jak řešit problém se psem standardními, legálními a nelikvidačními prostředky tu padlo spousta. Zámek.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama