Přejít na obsah


Fotka

Gsak a .gpx z gc.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 25 April 2006 - 23:19

Stahnul jsem si GSAK a seznam kesi z gc.cz, ale kdyz je v gsaku chci otevrit, tak se mi tam nic nezobrazi. Na strankach GSAKu pisou, ze musim mit .gpx stazeny z GC.com, ale na to zase musim byt premium member. Nejsou .gpx z com a cz ty samy? Popripade poradite, jak to mam v GSAKU otevrit?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 26 April 2006 - 4:11

Stahnul jsem si GSAK a seznam kesi z gc.cz, ale kdyz je v gsaku chci otevrit, tak se mi tam nic nezobrazi. Na strankach GSAKu pisou, ze musim mit .gpx stazeny z GC.com, ale na to zase musim byt premium member. Nejsou .gpx z com a cz ty samy? Popripade poradite, jak to mam v GSAKU otevrit?

tohle uz se tu resilo... zkus si pohrat s nastavenim na gc.cz - taky by mohl pomoct import treba do mapsource a pak reexport do gsak... jinak ten seznam z gc.cz je pro ucely gsak trochu slabej, doporucuju prechod na PM... stejne si ten GSAK budes muset za 21 dni koupit, crack na to panbuh zaplat neni... protoze diky tomu autor furt uvolnuje novy verze a poskytuje supersupport
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 26 April 2006 - 9:03

Stahnul jsem si GSAK a seznam kesi z gc.cz, ale kdyz je v gsaku chci otevrit, tak se mi tam nic nezobrazi. Na strankach GSAKu pisou, ze musim mit .gpx stazeny z GC.com, ale na to zase musim byt premium member. Nejsou .gpx z com a cz ty samy? Popripade poradite, jak to mam v GSAKU otevrit?


Z mojí zkušenosti je nejlepší kombinace GSAK a PM PQ, po několika málo nastaveních funguje všechno bez nejmenší chybičky a těch pár babek za to určitě stojí. Dokonce jsem se i pobavil a dokonce na nákup GSAK jsem dostal souhlas od své geoženy, poté co jsem ji ukázal šestý bod registračních výhod:

Registration benefits:

6. I can justify to my wife why I spend so much time on it!

Registration is $20 USD

Přečetla a souhlasila.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2006 - 19:14

Stahnul jsem si GSAK a seznam kesi z gc.cz, ale kdyz je v gsaku chci otevrit, tak se mi tam nic nezobrazi. Na strankach GSAKu pisou, ze musim mit .gpx stazeny z GC.com, ale na to zase musim byt premium member. Nejsou .gpx z com a cz ty samy? Popripade poradite, jak to mam v GSAKU otevrit?

Podarilo se ti teda ten GPX soubor z GC.CZ nahrat do GSAKu? Jake bylo nastaveni.
Diky moc.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2006 - 10:17

Stahnul jsem si GSAK a seznam kesi z gc.cz, ale kdyz je v gsaku chci otevrit, tak se mi tam nic nezobrazi. Na strankach GSAKu pisou, ze musim mit .gpx stazeny z GC.com, ale na to zase musim byt premium member. Nejsou .gpx z com a cz ty samy? Popripade poradite, jak to mam v GSAKU otevrit?

Jestli dobře rozumím Tvému problému, tak já ho řeším takto - GPX z gc.cz převedu v GPSBabel do LOC formátu a ten načtu do GSAK jako nic.
Jinak tam bohužel není nic moc dalšího než název a souřadnice, což je ale podle mne pořád lepší než nic. PM je podle mě s ohledem na povahu téhle zábavy zvěrstvo. Jinak hodně dobrej nástroj na GPX, bohužel fungující s různou úspěšností je Geotoad.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 26 April 2006 - 20:18

Presne tak, PM je 3 dolare mesacne, co je absolutne zanedbatelne, a tych 20 dolarov za GSAK sa oplati. V principe pomocou neho a PQ mas u seba doma neustale databazu z .comu. Je to uplne ina skusenost a vrelo to odporucam.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2006 - 13:41

Podarilo se ti teda ten GPX soubor z GC.CZ nahrat do GSAKu? Jake bylo nastaveni.
Diky moc.


Nahrat se mi to sice podarilo, ale akorat se mi objevil vypis, kolik je tam celkove kesi, ale informace o nich ne, takze informacni hodnota = 0. Jinak nastaveni jsem mel zakladni..
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2006 - 15:03

Jestli dobře rozumím Tvému problému, tak já ho řeším takto - GPX z gc.cz převedu v GPSBabel do LOC formátu a ten načtu do GSAK jako nic.
Jinak tam bohužel není nic moc dalšího než název a souřadnice, což je ale podle mne pořád lepší než nic. PM je podle mě s ohledem na povahu téhle zábavy zvěrstvo. Jinak hodně dobrej nástroj na GPX, bohužel fungující s různou úspěšností je Geotoad.

Geotodat - je to ten SW, co z prikazove radky sosa info z GC.COM? Me se jej nepodarilo rozjet tak, aby nasel kesky z Ceske republiky. Podarilo se to nekomu? Jak na to?
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 28 April 2006 - 17:27

a ted jsem navic vyzkousel kombinaci s google earth (ktery jsem do te doby moc nemusel)... a export diky makru co je k dispozici na GSAK.NET funguje uplne luxusne - a pak predevsim pri planovani cachovani na jinych mistech sveta nez v CZ je to primo neocenitelny =))
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 May 2006 - 21:09

Nahrat se mi to sice podarilo, ale akorat se mi objevil vypis, kolik je tam celkove kesi, ale informace o nich ne, takze informacni hodnota = 0. Jinak nastaveni jsem mel zakladni..

Ale aspon mas seznam souradnic, ne? Kdyz uz nic, tak ty se daji vyexportovat a nahrat do PDA...
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2006 - 21:33

Nahrat se mi to sice podarilo, ale akorat se mi objevil vypis, kolik je tam celkove kesi, ale informace o nich ne, takze informacni hodnota = 0. Jinak nastaveni jsem mel zakladni..

tezko tam neco muze byt, kdyz v tom souboru z gc.cz to taky nedostanes... holt si budes muset priplatit za PM, nebo to ztrpet =)
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2006 - 15:28

Geotodat - je to ten SW, co z prikazove radky sosa info z GC.COM? Me se jej nepodarilo rozjet tak, aby nasel kesky z Ceske republiky. Podarilo se to nekomu? Jak na to?

To uz se tady probiralo. GeoToad umi pouze staty USA (states), ale zeme (country) neumi.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2006 - 16:33

Geotodat - je to ten SW, co z prikazove radky sosa info z GC.COM? Me se jej nepodarilo rozjet tak, aby nasel kesky z Ceske republiky. Podarilo se to nekomu? Jak na to?

Z nejakeho duvodu se autori v programu tvari ze to nejde, ale ten duvod proc by to nemelo jit, je podle me uz davno pase. Kdyz si stahnes Ruby + zdrojaky Geotoadu, tak se da hledani podle zemi relativne snadno zprovoznit (doplnit 2 radky do interface/input.rb, a odkomentovat kus programu v lib/searc.rb). Pro CR i Rakousko mi to pak fungovalo bez problemu, dalsi zeme jsem nezkousel. Ale je to pomale a otravne. Premium membership bude myslim lepsi.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2006 - 22:11

tezko tam neco muze byt, kdyz v tom souboru z gc.cz to taky nedostanes... holt si budes muset priplatit za PM, nebo to ztrpet =)

Možná si navzájem nerozumíme, ale měl jsem podobný problém. Přímo stažený gpx soubor z GC.CZ jsem do GSAK také nemohl dostat (byla tam jenom hláška o počtu keší, ale samotné keše nikoli). Po "prohnání" gpx souboru programem EasyGPS se do GSAKu keše přenesly (samozřejmě jenom názvy, souřadnice a odkaz na stránku keší). Nicméně jsem díky tomu pochopil sílu GSAKu a PM a neodolal jsem...
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 May 2006 - 10:29

Z nejakeho duvodu se autori v programu tvari ze to nejde, ale ten duvod proc by to nemelo jit, je podle me uz davno pase. Kdyz si stahnes Ruby + zdrojaky Geotoadu, tak se da hledani podle zemi relativne snadno zprovoznit (doplnit 2 radky do interface/input.rb, a odkomentovat kus programu v lib/searc.rb). Pro CR i Rakousko mi to pak fungovalo bez problemu, dalsi zeme jsem nezkousel. Ale je to pomale a otravne. Premium membership bude myslim lepsi.

A mohl by jsi nekde ten upraveny geotodat zverejnit? Pripadne poslat mailem? Diky predem.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2006 - 23:22

Po "prohnání" gpx souboru programem EasyGPS se do GSAKu keše přenesly (samozřejmě jenom názvy, souřadnice a odkaz na stránku keší).

Kdysi to fungovalo i primo, takze se mi take zalibily moznosti GSAKu i jeho uzasna spoluprace s OZIm. Od te doby si s tim cas od casu neuspesne lamu hlavu, ale zkusit to jeste pres jiny program me nenapadlo. Takze dik.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 May 2006 - 11:47

A mohl by jsi nekde ten upraveny geotodat zverejnit? Pripadne poslat mailem? Diky predem.

OK, ta upravena verze je na http://ati.land.cz/g..._podle_zeme.zip. Je pak potreba si jeste stahnout Ruby, protoze EXE z toho bohuzel nevytvorim (pouzivam GeoToad na Linuxu).
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 May 2006 - 14:18

OK, ta upravena verze je na http://ati.land.cz/g..._podle_zeme.zip. Je pak potreba si jeste stahnout Ruby, protoze EXE z toho bohuzel nevytvorim (pouzivam GeoToad na Linuxu).


Diku mockrat - uz jsem to stahnul oboji, sice nezkopiloval (to se mi nepovedlo - programator nejsem a v dokumentaci jsem to nenasel), ale uspesne jsem to spustil pres ruby.exe (jsem na Win platforme). Doma vyzkousim :-)
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 22 May 2006 - 10:15

OK, ta upravena verze je na http://ati.land.cz/g..._podle_zeme.zip. Je pak potreba si jeste stahnout Ruby, protoze EXE z toho bohuzel nevytvorim (pouzivam GeoToad na Linuxu).

Tak jsem vyzkousel a po mensi anabazi jsem metodou pokus omyl rozchodil stazeni veci z webu. Narazil jsem ale na problem s diakritikou - jde to nejak obejit? Geotoad mi v exportovanem gpx souboru nase znaky nahrazuje posloupnostmi HTML vyjadreni tech znaku a GSAK se s tim nejak nepopasuje... Diky za kazdou radu
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama